Zesilovače tř. A

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
sekal

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal » 10 dub 2010 14:36

"V principu se jedná o symetrický zesilovač pracující ve třídě A s push-pullovým zapojením. Udávaný výkon 45 W do 8 Ohm (90 do 4, 180 do 2 a 360 do 1 Ohm) je věcí firemního prospektu. Skutečnost je mírně jiná. Už do 8 Ohm poskytuje A-45 trvalý výkon 2x 100 W. Jmenované hodnoty spíše specifikují do jakého výkonu pracuje zesilovač v čisté třídě A. Hodnoty to jsou úctyhodné."

Mohl by se mně někdo ze znalých vyjádřit k výše uvedenému ? Děkuji...

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 10 dub 2010 23:28

Všetko tam máš napísané. A-45 je do výkonu 45W do 8 ohm v A triede, potom (do výkonu 100W do 8 ohm na kanál) prejde do AB triedy.

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M » 11 dub 2010 00:03

Hlavně to tady bylo řečeno když jsme se bavili o relaci mezi zátěží a výkonem ve třídě A - z toho plyne že ty data nějak neštymujou - tudíž bych asi řekl že něco konkrétnějšího je možné říct až leda, že by ten zesík ležel na stole...

sekal

Příspěvek od sekal » 11 dub 2010 15:48

Můj výše zmíněný dotaz se týkal tohoto http://www.hifi-voice.com/testy/accuphase-a-45.html ..

Závěr nechť si každý udělá sám...

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M » 11 dub 2010 16:54

Jo tak takhle.... to vůbec neřeš , Kraut není obvodář a tak střelil od boku a ... netrefil se. Jde evidentně o jeho dohad a ten dohad je tak trochu vedle. No nic, to se stane i v lepších rodinách... ;)

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 11 dub 2010 17:03

sekal
No, ale on tam ten rozpor o pár řádku dál jasně zmiňuje a vysvětluje a říká, že ten nejasný popis je věc toho propagačního papíru, tak v čem hledáš problém. Konstruktéři ti to jasně vysvětlili a recenzent na to poukázal taky. A že je to výborný koncový zesilovač, o tom taky nemusí normální průměrně vzdělaný člověk pochybovat, ani přes chybný popis v letáku, na který navíc samotný recenzent upozornil. Hledáš mušky na něčem na co asi prostě nemáš, tím to bude.

PS:doplnil jsem pro koho byla má odpověď směřována, protože mezitím napsal odpověď T-M.

sekal

Příspěvek od sekal » 11 dub 2010 20:57

Specielně pro Koryse : Přečti si znovu (raději opakovaně) poslední 2 věty z citovaného textu a pak co napsal Tomáš a pak....se zkus zamyslet.....

P.S. A své "úvahy" stran toho, "na co mám nebo nemám", si pro příště nech pro sebe hochu.. Vůbec mě neznáš, takže se zdrž takovýchto invektiv...

boxer

Příspěvek od boxer » 11 dub 2010 22:07

Koukám na pdf Accuphase A-30,čistě A-čkovýho zesíku.

Aniž bych samo chtěl zpochybnit již zde uvedený výpočet pro A-čkový zesík,tak PROČ i taková firma,jako je Accuphase to uvádí tak jak = viz odkaz?
Nebo je tam něco jinak? Ptám se? (Něco jak se zmínil PMA o proměnném klidovém proudu u Passe?)Snad jsem to nezmotal.

Obrázek

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 11 dub 2010 22:26

pro sekala
Není v tom žádná invektiva.Zamysli se spíš proč se na to vůbec ptáš. Jsem si na 98% jistý(2% ti nechám kdybys chtěl překvapit :mrgreen: ), že nejsi vážný zájemce o tento zesilovač.
V další větě se totiž článek(Krautova úvaha) ubírá správnějším směrem:
Vzali-li bychom totiž klasický AB zesilovač o výkonu 100 W do 8 a nastavili klidový proud na 45 W ve třídě A, pak do 4 Ohm by poskytoval 22,5 W v této třídě a 11,25 W do 2 Ohm, pokud by tuto zátěž vůbec „přežil“.
Takže vpodstatě správná pochybnost nad tím co je napsáno v tom letáku i o čem sám uvažoval a napsal, že to vlastně neštymuje ani na hodnoty v AB ani v A, ale to pro ten zesilovač ani pro opravdu vážné zájemce o něj nebude až tak důležité. Normální člověk si tu Krautovu zkomoleninu nějak přebere, s nadhledem přejde, ale ty speciálně asi potřebuješ nějaký extra omluvný dopis, že tě uvedl v omyl, viď? Potrestej ho tím, že si to nekoupíš a bude to vyřízené.

sekal

Příspěvek od sekal » 11 dub 2010 23:56

Korys :

Korysi, zjevně vůbec netušíš, oč se zde jedná a v důsledku toho plácáš naprosté nesmysly... Ostatní, kteří na rozdíl od tebe o této problematice cosi ví, už pochopili a patřičně zareagovali, jen ty se tady stále o něco snažíš.. O co ti jde ? Věc je přece naprosto jasná, a že to tobě, na rozdíl např. od Tomáše, nedochází, je tvůj problém, takže nás zde laskavě ušetři svých "interpretací", neb o ně nikdo nestojí a jen to tady zahnojuješ...

Jinak (kromě jiného) právě proto, že normální člověk si takovéto a podobné "zkomoleniny" nepřebere (viz Usher etc..), jsem založil toto vlákno a pokud by jsi byl schopen racion. uvažovat, tak by jsi to pochopil, ovšem zdá se, že to je nad tvoje síly...

A opakovaně, ale tentokrát důrazně tě žádám, aby jsi zanechal těch invektiv vůči mně, jinak použiji Efičákovy nedávné formy komunikace v jistém vlákně a pošlu tě...však víš kam....

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 12 dub 2010 04:22

Tak já tě tam pošlu rovnou ty napudrovaný...
Já jsem si v mládí aspoň svůj první stereo zesilovač pospájel sám a kupodivu i hrál. Tak až budeš aspoń takový neználek jako já, tak se vrať. :D Dám ti ještě dobrou radu na odchod, kup si raději kolotoč, tam to nebudeš muset řešit vůbec, nenaletíš podvodným výrobcům a taky se pobavíš. Pak se taky můžeš přihlásit do fora jestli jsou lepší lítající labutě nebo housenková dráha.

Asi také napíšu do Usheru ať ten komentář pod článkem upraví, protože tak, jak je to tam napsané nyní, je taky blbost. :)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 12 dub 2010 07:37

korysku, takovýhleho tě neznám *klanimse*

sekal

Příspěvek od sekal » 27 kvě 2010 20:02

Vzhledem k tomu, že toto vlákno, k němuž mám téměř niterný vztah, tak trochu stagnuje, rozhodl jsem se ho drobet oživit..:twisted:
Níže jsou uvedeny parametry produktu jedné známé a seriózní nejmenované firmy.. Přeji příjemné počtení...:twisted:

Ausgangsleistung:
2 x 50 W/ 8 Ohm Class A

Frequenzbereich:
20 Hz bis 20 kHz (- 0,2 dB)

Rauschabstand:
100 dB (A)

Klirrfaktor:
0,02 % bei 1/10 Nennleistung

Eingangsimpedanz:
unsymmetrisch und symmetrisch 10 kOhm

Spannungsverstärkung:
34,4 dB

Eingangsempfindlichkeit:
370 mV für Nennleistung

Netzspannung:
115 V oder 230 V

Leistungsaufnahme:
- 250 W (±5%) bei Nennleistung
- 150 W (±5%) im Leerlauf

Eingänge:
- wahlweise unsymmetrisch über Cinch-Buchsen
- oder symmetrisch über XLR-Buchsen (kann
rückseitig über Schalter ausgewählt werden)

Gewicht:
30 kg

Maße (B/H/T in mm):
435 x 220 x 270

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket » 28 kvě 2010 07:49

Me by spise zajimalo proc A zesik rozhejbe repra bez problemu o malem vykonu a B s 3x vetsim vykonem ma s tim problem...
Doufam, ze me take nevykazete.... pac bych rad casem take lampac, pac ma prijemnou barvu zvuku pro usi.

sekal

Příspěvek od sekal » 30 čer 2010 23:55

Libor Šulc píše:PS:klíd
P.P.S. Zklidnit by jste se měl především Vy, pane Šulci, neb to, co tady předvádíte se hned tak nevidí.. A že jsem už z různých podobných i-net. fór na ledasco zvyklý..

V této souvislosti musím poznamenat, že mě překvapuje, že zdejší admini zde něco takového trpí. Všichni velice dobře ví, že za reklamu se dnes platí a to v nezanedbatelných částkách. Stejně tak je všeobecně známo, že nejvíce "duší" tito vykutálení prodejci získávají právě na těchto a podobných webech.. Proč to zde není nějak ošetřeno, např. podobně, jako na Lopuchu ? Osobně bych zde jakékoli takovéto "aktivity" vysloveně komerčního rázu nepřipustil.. Doufám, že se nad tímto pánové R. a P., (kteří jsou v poslední době až překvapivě činorodí v promazávání), zkusí alespoň krátce zamyslet...

Odpovědět