Zesilovače tř. A

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

pompo píše:V opatrnosti při výběru Á-čkového( jakožto ne za hubičku ) zesilovače a to především v případě ne příliš známých nebo nově vzniklých značek,taktéž souhlasím a chápu obavy. Čemu trochu nerozumím je tvé rozhořčení nad nějakými údaji co ne tak docela sedí.Jako by jsi byl malé dítě,nebo nevyrůstal v této zemi a nebyl odjakživa klamán ze všech stran.
Pompo, mám-li být upřímný, tak jako malé dítě, které se právě probudilo ze "zimního spánku", (asi nejen) na mě působíš spíše ty.. Reaguješ v různých vláknech na věci, které již byly vesměs (vy)řešeny resp. kladeš dotazy, které již byly zodpovězeny.. Totéž se týká i tohoto vlákna.. Tento thread jsem založil proto, protože problematika zesilovačů tř. A je pro běžného uživatele bez patřičné kvalifikace natolik složitá, že je prakticky vyloučeno, aby se v ní pokud možno rychle a jednoduše zorientoval.. Ostatně i někteří zdejší přispěvatelé z oboru zde malinko "ulétli"(1.strana), což jsi jistě zaregistroval, neb předpokládám, že jsi toto vlákno (snad už konečně) pročetl celé.. A zcela legitimní "rozhořčení" nad nepravdivě uváděnými tech. specifikacemi zde neprojevuji jen já, jak jsi si jistě opět povšiml, ale i někteří další přispěvatelé, kteří, na rozdíl od tebe, do věci vidí.. BTW, ještě větší množinu "rozhořčených" (v dané souvislosti) můžeš nalézt např. i na Slovanetu a svého času se to řešilo i na Lopuchu, takže to není jen moje "doména"...


To je z mé strany vše a ocenil bych, pokud by se tvé další případné reakce týkaly pokud možno výhradně oblasti zesilovačů tř. A.. Nějaké "psychol.-sociolog." rozbory zde nemají valného smyslu, neboť vše jen znepřehledňují a především nikoho, kdo sem případně zavítá, nezajímají... Děkuji....

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od pompo »

To máš vlastně pravdu sorry,nechal jsem se trochu unést. No a smím se zeptat jak dopad výběr toho Ačka? Nešlo-li o čistě teoretickou diskusy.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

pompo píše:To máš vlastně pravdu sorry,nechal jsem se trochu unést. No a smím se zeptat jak dopad výběr toho Ačka? Nešlo-li o čistě teoretickou diskusy.
Výběr dopadl tak, jak už jsem naznačil hned na 1. straně tohoto threadu, tj. DIY a pouze na sluchátka.. Výkonové "přímotopy" jsou už dnes anachronismus, neb to lze řešit jinak. Jen já, coby BFU, vím o dvou způsobech...

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od pompo »

Na nevhodnosti a nerentabilitě ,nepříznivé pořizovací a provozní ceně mohutných Á- monobloků pro domácí poslech se asi lehce shodnem.Proč ale vůbec ten zájem o ně a o to zda jsou jejich porametry pravdivé.Při vyšší citlivosti beden a komornějším poslechu přece stačí mnoho jiných i integr.ampl s výkonem v Á-čku do 10-15Wat.

MPK
Příspěvky: 231
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od MPK »

náhodou jsem narazil na toto monstrum. Nechápu účel takového přístroje, při tom deklarovaném výkonu to snad musí živit vlastním agregátem a chladit klimatizací... :roll:

Andrea Pivetta - "Opera only"
výkon 6x20kW nebo 12x10kW ve třídě A, hmotnost 1500Kg, cena 2.2 mil. USD
http://www.onlycreative.it/opera-only.html

Fox25
Příspěvky: 131
Registrován: 15 lis 2014 12:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Fox25 »

Tak mají tam i lidovější Solar One, ale musím přiznat že se mi ten design alá star trek říznutý battlestar galaktica hodně líbí. Taky je pěkný vnitřek Pivetta "Opera One", takový malý tokamak :)

http://www.onlycreative.it/operaone.html

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Renown »

Nechápu účel takového přístroje
Protože to lze vyrobit, tak to někdo vyrobil.
To je podle mne spíše hodno obdivu a uznání než pochybností o smyslu, nebo ne ?

MPK
Příspěvky: 231
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od MPK »

tak vyrobit lze spoustu věcí, které by v konečném důsledku byly k ho*nu...a obdivovat je rozhodně nehodlám *sunglases* .

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Jarda69 »

Jo, jo

Obrázek

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od S499_1023 »

Na rozdíl od Veyrona je tan zesík alespoň hezkej. Já ho teda obdivuji bez ohledu na jeho zbytečnost.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od kychtax »

Mel bych dotaz..Tady pisi v recenci na Ackovy int.zesilovac, ze filtrace pred koncem muze "zaplacnout" zvuk. Zaujalo mne to, protoze mam stejnou zkusenost s filtraci. Ted jsem ji odpojil od integrace a efekt stejny jako v recenzi. Co na to rikate, zkousel nekdo se stejnym zaverem?
A aby to bylo slozitejsi, mam Ackovy napajeci obvody i v prevodniku... :roll:


Citace prekladu z googlu a link:
https://www.hifi.nl/artikel_pagina2/3903/De-Setup.html

Napájení vyžaduje určitou pozornost. I obvykle zavřu zesilovačů přes Kemp Symetrický oddělující zdroj a netfilter zdroji napájení, ale to není v pořádku s MA350. Filtry aby se zvuk nudné, plešatý a ploché. Přímo k elektrické síti přes speciálně konstruováno skupiny audio daří opravdu MA350 dále. Filtr a transformátor zůstávají na konce setu a aktivní pro CD350. Moudrá rada, ukázal jako u jiných (end) zesilovačů, že MA350 pozor vstupní filtry, které mohou být kontraproduktivní. Spousta skvělých napájecími kabely Crystal Cable (Referenční a Ultra) na hlavních komponent, Lapp kabely, které využívají mnohem méně kritický.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od S499_1023 »

To nejste schopni ty dementní google překlady s použitím vlastního rozumu alespoň trošku učesat? To sem rovnou nedávejte vůbec.
Filtrace před koncem (koncovým stupněm) může zaplácnout zvuk, protože výkon filtru za zejména špičkovým příkonem pořádného zesilovače nestíhá. A nemusí to být áčko ale klidně i výkonné abéčko. Naproti tomu u napájení převodníku se není čeho obávat.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od dkdkdk »

Jak víš, že ten zapláclý zvuk není právě ten správně znějící?

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od BVa »

Ačko má konštantný odber, nezávislý na výkone, takže filter nemôže nič "brzdiť". Ak sa zvuk zmenil, tak sa mohol len vyčistiť od rušení, ktoré preliezli cez zdroj...Ten "zapláclý" zvuk je len oprostený od "vylepšení" rušením.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od kychtax »

Za ten "nepreklad" se omlouvam, psal jsem to z telefonu. Prave ze zmena neni jen procisteni.. Ted se ke mne chystaji dva kamaradi na poslech, tak to potestujeme ze vsech stran. Jsem uprimne zvedav na nazor nekoho dalsiho. Protoze zda se mi, ze slyset to jde u mne dost..
(Oba maji exceletni sluch *thumbs up* )

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host