Accuphase

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
palipol
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od palipol » 02 srp 2009 23:57

Dragon píše:PALIPOL:

Ak si o tom presvedčený, tak ti prajem príjemný posluch, mne názor nezmeníš nejakým napísaním omáčok. Skrátka som to počul a hotovo. Pri tvojej kombinácií (sústava 85db) je to smrť pre dynamiku, pevnosť scény, presný a rýchly bas. Aj ja som si myslel ako mi hrá doma aparát super dynamiku, dobrý presný, pevný bas, pokiaľ som neprišiel ku kamarátovi ... väčšinou to tak býva ... a myslím si, že ten zosilňovač je vhodný pre nejaké fajné regálovký na tichý večerný posluch ... pritom netvrdím, že to je zlý zosilňovač, ale na iné aplikácie. Tiež som vymenil zosilňovač a veeeeeľmi som sa čudoval ....

K môjmu zosilňovaču, je trochu drahší ako ten tvoj ;) Ale tým som nechcel povedať nič zlé

A napísať takéto veci (príspevok pod tvojou odpoveďou) a silnejších zosilňovačoch - "já osobně bych dokonce řekl, že z hudby něco vypreparují. že ji tak nějak nenápadně vykuchají a místo srdce je uvnitř nacpaná sláma. a umí to dobře zamaskovat výše zmíněnými přednostmi."
Nemusíš meniť názor, len ho tu neprezentuj v absolútnej podobe - počul som a hotovo (v tejto veci si nepočul nič - počuli iní) - delené a drahšie siliče hrajú lepšie - a jeden z nich mám ja...Ja som tu netvrdil, že E550 je allrounder -a totálna referencia vo všetkých zosilňovačoch, ale tvoje poznámky urobili pre nezainteresovaného čitateľa (..možno hľadajúceho informácie) z tohto výrobku šit s mizerným zvukom, čo je sprostosť vo dne aj v noci. Bez omáčky.

BVa

Příspěvek od BVa » 03 srp 2009 07:06

Nejde ani o ubírá/přidává v audiopásmu, ani o provedení výstupu přehravače. Jde o to, že vyfiltrovat VF rušení na výstupu digitálního zdroje signálu je extrémně obtížné.
Ide len o to, čo z toho všetkého zostane na svorkách reproboxu ako signál, ktorý môžeme počuť (a na takéto meranie netreba techniku zua milióny..)

boxer

Příspěvek od boxer » 03 srp 2009 08:36

Ide len o to, čo z toho všetkého zostane na svorkách reproboxu ako signál

No přeci vyfitrovaný signál,ne?

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 03 srp 2009 09:02

palipol píše:
Nemusíš meniť názor, len ho tu neprezentuj v absolútnej podobe - počul som a hotovo (v tejto veci si nepočul nič - počuli iní) - delené a drahšie siliče hrajú lepšie - a jeden z nich mám ja...Ja som tu netvrdil, že E550 je allrounder -a totálna referencia vo všetkých zosilňovačoch, ale tvoje poznámky urobili pre nezainteresovaného čitateľa (..možno hľadajúceho informácie) z tohto výrobku šit s mizerným zvukom, čo je sprostosť vo dne aj v noci. Bez omáčky.

Prosím ťa, ešte raz si prečítaj čo som napísal, kde tvrdím, že je to zlý zosilňovač? Ešte som podotkol, že to určite zlý zosilňovač nie je. A na druhej strane ak si nezainteresovaný čitateľ bude kupovať zosilňovač po tom, že si niečo prečíta na tomto fóre a beží do obchodu, tak to môže spraviť jedine poriadny CH.J (stredné písmeno si domysli). Keď chcem niečo kupovať, tak si to prinesiem domov na vypočutie, alebo si to u niekoho vypočujem alebo niečo podobné, takže nedramatizuj. Ja som si povedal svoj názor a je opodstatnený. Niektorý tú píšu, že E550 s 360 Xavian to bola nevhodná kombinácia. Takže napíšem ešte jeden príklad. Neviem presne, ale asi v roku 2005 alebo 2006 boli na výstave v Bratislave prezentované CABASSE - Kara na Accuphase E550 alebo E530 (je to jedno, výkon a princíp je rovnaký). Chlapi behali po výstave ako pojašený a nakoniec sa im podarilo zohnať v Bis Audiu koncák McIntosh MC 402, lebo E550/530 stými sústavami ani (obrazne) "nepohla", hralo to dosť zle, chýbala dynamika, bolo to rozbité a nie kvôli kombinácií (počul som hať accuphase s cabasse a nebolo to zlé), ale kvôli tomu, že zosilňovač vôbec nestíhal a bol v limitácií, pričom Kara má citlivosť 93,5 db!!!(skutočná po meraní sa pohybuje okolo 91,5-92) a klesá na 2,5 ohmu. Ono hrať bude spolu všetko, len je otázne ako, a aké ma majiteľ prístrojov požiadavky, možno ja rúbem priveľmi vysoko, neviem, aj to takto vnímam. Možno je to aj dobre baviť sa o niečom takom, aby si nezainteresovaný čitateľ nevybral stroj na nevhodnú kombináciu a potom doma neriešil základne veci a pobehoval čo stým. Ešte raz hore uvedený zosilňovač nepovažujem za zlý stroj.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 03 srp 2009 09:58

Dragon píše:A napísať takéto veci (príspevok pod tvojou odpoveďou) a silnejších zosilňovačoch - "já osobně bych dokonce řekl, že z hudby něco vypreparují. že ji tak nějak nenápadně vykuchají a místo srdce je uvnitř nacpaná sláma. a umí to dobře zamaskovat výše zmíněnými přednostmi."
nevoní ti to? na tohle bych přece mohl napsat úplně to samé co ty, ne?
mne názor nezmeníš nejakým napísaním omáčok. Skrátka som to počul a hotovo.
ale pro tvou informaci: nejsem sám. ty mluvíš o koncertních hlasitostech a o zvuku. já ne.

"Usually, low power amplifiers (less than 50W) sound better because the main problem limiting their sound performance is related to the power. The more powerful amplifiers are often harsh and not dynamic."
Massimo Ambrosini

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 03 srp 2009 14:19

pasul píše:Vyzkoušeno. Změna zvuku nula. Vše přístroje přes 500 000kč. Jen ten preamp byl za 300 000Kč. Je možné, že to je málo. Ale nemyslím si to. Kdybych neměl více zdrojů, tak preamp vůbec neřeším. Já tuším kam míříš, ale jak jsem psal, výstup takového Nagra CDC nebo ML No.512 to nepotřebuje. Emm Labs nemá regulaci výstupní úrovně. Ale mám studiový kousek. Chtěl jsem to nej. Ta verze pro lidi to má.

Pasul máš doma No. 512 alebo si ho mal len požičaný na test? Hľadám dobrý CD player a malé postrknutie by sa hodilo, na ktorú značku alebo model sa bližšia pozrieť. Minule som počuval Meriadian 808 i a poviem ti pravdu, že ma vôbec neprekvapil, čakal som od toho viac, potrebujem živší, expresívnejší CD - player, rozmýšľam aj o Emm Labs. Máš niečo vyskúšané v talóne, kde by som sa mohol obrátiť (myslené na značku)? Staršie CD - od ML ma nejako neoslovili. 8-)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 03 srp 2009 15:52

*offtopic* Dragon.Jěště ti můžu doporučit Naim CDS2 nebo CDS3 s externími zdroji XPS.Přečti si o nich recenze.

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 03 srp 2009 16:24

Zappadaddy píše:*offtopic* Dragon.Jěště ti můžu doporučit Naim CDS2 nebo CDS3 s externími zdroji XPS.Přečti si o nich recenze.

Díky za typ, skúsim niečo prečítať a samozrejme sa k niečomu dostať, hlavne vypočuť, aj keď v našej krajine je to dosť problém ;)

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 03 srp 2009 16:35

Dragon: Kamarád prodává nejvyšší CD přehrávač AudioNET VIP G2. Je to skvělý CD přehrávač. Má tady v sekci Prodám inzerát, dnes jsem mu ho aktualizoval. Třeba by stál za poslech. Jestli něčím netrpí, tak je to nedostatek dynamiky a živosti. Meridian ovšem neznám. Třeba by šlo domluvit poslech (ačkoli je teď v Dolomitech a asi nebude brát telefon/odpovídat na maily).

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 03 srp 2009 18:16

Dragon - ML No.512 jsem měl doma a slyšel jsem ho tolikrát, že vím přesně co to umí. Je to špičkový stroj. S Nagra CDC a Playback Design je to jediná možná konkurence pro Emm Labs. Osobně určitě doporučuji Emm Labs. Ovšem nejvyšší dělený model. Zatím na to nic nemělo a to ani náhodou. Audionet nepatří do této kategorie, na kterou jsi se ptal. Ovšem vše je otázka ceny samozřejmě.

boxer

Příspěvek od boxer » 03 srp 2009 19:11

Ne že bych byl cimprlich,ale

.............ale toto už k fejzům fakt není kucí.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 03 srp 2009 19:55

Dragon píše:
palipol píše:

Prosím ťa, ešte raz si prečítaj čo som napísal, kde tvrdím, že je to zlý zosilňovač? Ešte som podotkol, že to určite zlý zosilňovač nie je. A na druhej strane ak si nezainteresovaný čitateľ bude kupovať zosilňovač po tom, že si niečo prečíta na tomto fóre a beží do obchodu, tak to môže spraviť jedine poriadny CH.J (stredné písmeno si domysli). Keď chcem niečo kupovať, tak si to prinesiem domov na vypočutie, alebo si to u niekoho vypočujem alebo niečo podobné, takže nedramatizuj. Ja som si povedal svoj názor a je opodstatnený. Niektorý tú píšu, že E550 s 360 Xavian to bola nevhodná kombinácia. Takže napíšem ešte jeden príklad. Neviem presne, ale asi v roku 2005 alebo 2006 boli na výstave v Bratislave prezentované CABASSE - Kara na Accuphase E550 alebo E530 (je to jedno, výkon a princíp je rovnaký). Chlapi behali po výstave ako pojašený a nakoniec sa im podarilo zohnať v Bis Audiu koncák McIntosh MC 402, lebo E550/530 stými sústavami ani (obrazne) "nepohla", hralo to dosť zle, chýbala dynamika, bolo to rozbité a nie kvôli kombinácií (počul som hať accuphase s cabasse a nebolo to zlé), ale kvôli tomu, že zosilňovač vôbec nestíhal a bol v limitácií, pričom Kara má citlivosť 93,5 db!!!(skutočná po meraní sa pohybuje okolo 91,5-92) a klesá na 2,5 ohmu. Ono hrať bude spolu všetko, len je otázne ako, a aké ma majiteľ prístrojov požiadavky, možno ja rúbem priveľmi vysoko, neviem, aj to takto vnímam. Možno je to aj dobre baviť sa o niečom takom, aby si nezainteresovaný čitateľ nevybral stroj na nevhodnú kombináciu a potom doma neriešil základne veci a pobehoval čo stým. Ešte raz hore uvedený zosilňovač nepovažujem za zlý stroj.
Keďže nehrá s Cabasse...nehrá s ničím, chaos na výstave...a svetonázor je na svete.
Najprv píšeš toto:
"Z mojej skúsenosti, 550 nestíha absolútne na spodkoch, potom je bas nepresnejší, nekontrolovaný a zosilňovač sa dostava do stavu "rozbitej scény" - nestíha. To je môj poznatok, ak sa ti to páči je to v poriadku. Pri tvojej kombinácií (sústava 85db) je to smrť pre dynamiku, pevnosť scény, presný a rýchly bas.." ...zvyšok je v citáte. No vzápätí ho nepovažuješ za zlý stroj. Tak si vyber. Buď je zlý ,alebo dobrý v svojej koncepcii a cenovej kategórii a nemožno ho porovnávať s hviezdnou referenciou, na ktorú si zvyknutý...buď z domu, alebo od kamarátov. Rúbeš privysoko, to je pravdepodobne pravda no nie je to na škodu, je to snom každého z nás zaťať čo navyššie. Ale predsa len aspoň v tomto prostredí trochu uber, každý nemá to šťastie - ale rád si tvoje príspevky prečíta...a nemusí byť rovno chuj, ak použije pred kúpou povedzme Conrad Johnsonu zčasti aj tvoje informácie *thumbs up*

Ak máš záujem o prehrávač, ponúkam Accuphase DP 67.

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 03 srp 2009 20:06

pasul píše:Dragon - ML No.512 jsem měl doma a slyšel jsem ho tolikrát, že vím přesně co to umí. Je to špičkový stroj. S Nagra CDC a Playback Design je to jediná možná konkurence pro Emm Labs. Osobně určitě doporučuji Emm Labs. Ovšem nejvyšší dělený model. Zatím na to nic nemělo a to ani náhodou. Audionet nepatří do této kategorie, na kterou jsi se ptal. Ovšem vše je otázka ceny samozřejmě.

A čo hovoríš na na player CD/SACD od Emm Labs, nepočul si ho? Delenec je na mňa asi priveľa :lol: Aj ten Meridian 808i je považovaný za top, ale nejako mi to nezarezalo, nebolo to zlé, ale ako som už písal, chýbala mi taká väčšia expresivita, výbušnosť, a čuduj sa svete bol ti dosť náchylný aj na pripojený symetrický kábel a kurevsky - mali sme kimber(nejaký striebro-meď), Audioquest-Sky a Cardas - viac kusov. A poriadne mu pomohli - hlavne na basoch (presnosť) - Cerabally od Finite Elemente. Počul si ho?

BOXER: Tak sorry, už len posledná vec na pasula, dobre? *palec*

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 03 srp 2009 20:18

PAPIPOL, už sa ukľudni a nedávaj mi do úst slová ktoré som nepovedal a nevysvetľuj si to po svojom , ešte raz a posledný - E550 nie je zlý zosilňovač (ako som už písal), ale v nie dobrej kombinácií sa to z neho môže stať ( xavian 360, Kara a našli by sa aj iné bedne, ktoré by mu dali zabrať), takže som napísal, že ho treba využiť na čo je určený a využiť jeho klady A triedy - napr. fajnové regálovky. Už sa ku tomu vyjadrovať nebudem ... dobre

K CD - playeru, ale zasa to neber ako neviem čo, Accuphase som mal, nebol zlý ale ... radšej už nebudem písať ani svoj názor ... porovnával som ho aj s meridian 808i, cary 306.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 03 srp 2009 20:34

Když jsem vybíral já, tak jsem se šel ptát na Audiogon. Tady je to nereálné v tebou zamýšlené kategorii(Nerad bych se zase někoho dotknul!). Přehrávač podobné cenové jako Audionet VIP cosi kdesi jsem zrovna měl. BelCanto PL2. Měl jsem to tenkrát u Matrixe a byl tam i ten Audionet co je momentálně k prodeji.

Probíral jsem i ten CDSA SE s Mike Lavingne. On měl toho dělence co mám teď já. Momentálně má Playback Design. A to já zrovna nemusím. Takže jsem skončil u CDSD se transport a DAC6e převodník. On sám podle svých zkušeností mi tvrdil, že tato kombinace je nejlepší(Je to totiž uděláno z DAC8. Měl jsem to otevřené. A to je profi přístroj použitý u mnoha nahrávacích studií. Např MFSL.). DAC2 údajně nemá tak dobrý zvuk. CDSA kombajn je samozřejmě základní model. A to by mě sžíralo. Opravdu nemá cenu, pokud už míříš tak vysoko, tady toto řešit a ztrestat to maximálně. Vyjde to nejlevněji. To mi věř.

Určitě bych ti ale doporučil, prvně se seznámit s tou Nagrou. Její cena tak nebolí a zvukově to bylo vždycky naprosto špičkové. Řekl bych hodně blízko k Emm Labs svým charakterem.

Odpovědět