Audioquest

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Kocmeister
Příspěvky: 611
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audioquest

Příspěvek od Kocmeister »

Shluk písmen, mnoha otazníků, uvozovek a mnoha teček. Ani to nejde číst natož pochopit. To je vše co obsahujou tvoje příspěvky. Bez výjimky do historie. Chcete tady takovýho diskutéra?
kabelguru.cz

Dark side of the moon
Příspěvky: 458
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audioquest

Příspěvek od Dark side of the moon »

Jiri:
No z tónu příspěvků a osočování v nich, je jasně patrné, kdo je v pohodě a kdo "v pohodě".
Jinak aktuální psychický stav se při poslechu samozřejmě projevuje, o tom žádná. Někdy se ta samá nahrávka může zdát agresivní, jindy detailní a v pořádku.

Pro takový případ se nabízí použití digitálních korekcí - viz. téma "Ráj digitálu: Digitální korekce - možnost nebo nutnost?".
Jen zde zopakuji svůj názor, že:
"Když vidím kolik financí a úsilí se zde věnuje laborování s umístěním beden s přesností na mm, porovnávání kabelů a podložek a pod., tak mi to přijde naprosto neadekvátní k těm drobným změnám, které to může přinést.
Na druhou stranu, už posun jakékoliv frekvence o 1 - 2 dB je jasně slyšitelný, to jsou pak reálně ty spadlé deky, zmenšení - zvětšení agresivity, větší míra detailů, přesnější - mohutnější bas atd... Dle libosti, dle konkrétní nahrávky."

Jinak ovšem ať si každý hraje jak chce a s čím chce, je to koníček a ten by měl přinášet radost a spokojenost.
Každému podle jeho gusta. A sdílení zkušeností a názorů k tomu patří.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6384
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audioquest

Příspěvek od dadaft »

No, já si třeba u repro vystačím s křížovými čtyřkami, považuju je za nejlepší možné reprokabely, věřím tomu, takže jsem spokojen a už nic nehledám (kdybych měl být upřímný .... jo, chtěl bych jako konečnou Night Sky od Noble Audio, ale vzhledem k tomu, že potřebuju 4 x 6m to nechávám jen jako sen...),
takže bych se asi neměl zapojovat,
ale zajímalo by mě,
jak se třeba reprokabel konkrétně měří?
Změří se signál na reprosvorkách zesilovače a pak na konci kabelu a udělá se rozdíl? Věřím, že pak budou všechny stejné.
Neměl by se ale měřit až zvuk beden s různým připojením? Protože to je pak daleko komplexnější systém, který RLC hodnoty kabelu asi ovlivní více... a bude to i mnhem těžší nějak referenčně změřit. Přímo u repráků? Na poslechovém místě?
(Jsem laik)

BVa
Příspěvky: 2673
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Audioquest

Příspěvek od BVa »

2dadaft
Změří se signál ( kmitočtová charakteristika.) na reprosvorkách zesilovače a pak na konci kabelu (na svorkách boxu) a udělá se rozdíl?
Presne tak.. Nejaké rozdiely tam vždy budú, pri "normálnych " kábloch max. desatiny dB podľa RLC kábla a impedancie boxov. Čím menší rozdiel , tým lepší kábel, tak jednoduché to je. Merať až na akustickej stane je úplne zbytočné a nepresné. Neexistuje taký "zázrak" , aby rovnaký box so signálom identickým na + - 0,1dB hral počuteľne inak *taktone*
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host