Audioquest

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Audioquest

Příspěvek od dadaft »

Chtěl jsem oživit vlákno Audioquest a zjistil, že tahle firma tady ještě vlákno nemá.
:?:
Zrovna jsem se stal Audioquestistou, takže je mi ctí ho založit. :)

Obrázek

https://www.audioquest.com/

Nebudu psát, co jsou zač, to si může každý najít na jejich stránkách a většina hifistů Audioquest stejně zná.

Takže raději ten příběh, jak jsem se stal jejich stoupencem a kupcem.

Nejsem žádný vyznavač kabelové magie. Nicméně k tomuto konstatování jsem došel cestou trnitou, cestou mnoha pokusů a omylů, cestou kabelového šílenství, kdy jsem jich měl jednu dobu kromě úzkého chodníčku v celé poslechovce po kolena...
Ano, jen ten, kdo překročí řeku mrtvých Styx, odejde do Země stínů a dokáže se z ní vrátit živý zpět, má právo o takových věcech mluvit,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kdybych se tedy měl ohlédnout zpět a s největší upřímností říct, kdy jsem měl nejlepší kabeláž, bylo to v době, kdy jsem si všechno dělal ručně ze smaltovaných drátů, co se prodávají v Gesu -- točí se z nich hlavně cívky -- čistá měď a polyuretanové dielektrikum.
Měl jsem z nich (různé průměry) tehdy všechno -- signální kabely, reprokabely i prokáblování beden.
Všechno kroucené, párové čtyřky, u reprokabelů zdvojené párové čtyřky.
Tehdy to s čistou duší můžu prohlásit za nejlepší kabeláž, co jsem kdy měl.
A už ji dávno odvál čas, protože už jsem dávno líný se s tím sám patlat ručně. Aby to bylo dobré, je třeba pořádně pájet a tak...
(nicméně dodnes si vzpomínám na své oslavné příspěvky na téma "smaltované dráty" :lol: , a pořád si za nimi stojím)

Skok zpět do dneška a k Audioquestu.

Dolaďuju teď novou sestavu a kromě zesáku jsem měl půjčenou i komplet kabeláž Audioquest, signální, repro i silovou, protože slovy toho půjčovatele "můžeme se bavit o jednotlivých kabelech Audioquest, ale nejdřív je nutné mít VŠECHNO od Audioquest, aby debaty o jednotlivostech dávaly smysl."
Dokud jsem to nezkusil, nerozuměl jsem,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zvuk byl ta nejlepší vzpomínka na nejlepší ručně dělanou kabeláž. *hura*

Podle mě je je to hlavně tím, že Audioquest jsou tak zapálení pro plné vodiče, pro tzv. solid-core, nepoužívají lanka, ale dráty.
To je to tajemství.
*klanimse* Solid-core.
Jak na "zvuk" kabelů nevěřím,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, tak mé srdce a uši milují solid-core, když je všude, v celém systému.

Tak to prostě je. Hrálo to jak z praku, přesně ten zvuk, jak mám rád. Teď jsem si to znovu připomněl...

A druhá věc, co mě na Audioquestech oslovila a získala na svou stranu -- už i základní verze jsou vysoká kvalita jak konektorů, tak materiálu a provedení vodičů, tak spájení tam, kde to není vidět. O těchto věcech jsem se osobně destruktivně přesvědčil jak na levném krátkém HDMI kabelu, který jsem zakoupil, tak vizuálně u všech zapůjčených.
Vysoce kvalitní měděný drát, kvalitní provedení samotného kabelu, dobré spájení, kvalitní konektory vlastní konstrukce, hluboké pozlacení...................... to dosvědčuji.
Cena ne lidová, ale ani vysoká u základních modelů, při -- opakuji -- vysoké kvalitě provedení.

Když jsem si tedy šetřílek a racionalista spočítal, kolik mě budé stát nová kabeláž pro celý nový systém, jak už je definitivně vymyšlený (2x 5m Evergreen jack-2cinch, 1x 0,6m Forest digital coax, 2x 5m Pearl HDMI, 2x 5m zdvojený Type 4, 1x NRG-Y) a zjistil, že jen nějakých 23t, které můžu navíc nakupovat postupně,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Audioquest se stal láskou mého života. :lol: :lol: :lol:

Jdu do toho.
Ať žije solid-core.
Ať žije AUDIOQUEST.

rover777
Kontaktovat uživatele:

Re: Audioquest

Příspěvek od rover777 »

ano,mohu jen doporučit,4xforest hdmi-1,5m,koupeno JASYKO BRNO

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Sitaky mne nepresvedcily - ty starsi NRG serie.
O tech novych nepochybuji. Ale co mne dostalo, byl metrovy HDMI jiz s DBSkem..tam to bylo znat. *palec*

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

o jakych modelech pises, Dadafte ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Tyhle základní Audioquesty, o kterých dadaft píše, já za sebe vidím jako vcelku rozumný vstup do světa alespoň nějak kvalitní kabeláže. AQ samozřejmě není jediná firma, ani není jediná velká firma, která umí za rozumný peníz udělat solidní základní kabeláž. Lze čekat, že bude bezproblémově fungovat, že bude velmi dobře zpracovaná a že to zvukově nebude průšvih.

Evergreen jack-cinch mám na propojení telefonu s AVR. Solidně zpracovaný kabel, který dělá, co má. Kvalitu zvuku vzhledem k mému použití neřeším, do hlavní sestavy bych ho nedával.

Forest koax jsem měl na vyzkoušení, ale vůbec mě nepřesvědčil, zvuk byl takový nevýrazný a zatažený, do měkka. V ostře hrající základní sestavě by mohl fungovat. Zvolil jsem stříbrné lanko Viablue Coax.

Od AQ mám cinch signálový kabel MacKenzie mezi SACD a předzesilovač. Ten byl celkem fajn s Focaly. Teď s Revely se ale až moc projevil podobný charakter, jaký měl Forest - je až moc jemný, nevýrazný, s omezenější dynamikou. Měl jsem zapůjčený stříbrný prototyp propojováku od jednoho českého výrobce a to byla docela jiná liga v rozlišení, detailnosti, dynamice.

Kdekoliv jsem zatím slyšel AQ s DBS, hrálo to moc pěkně. Podrobněji jsem to ale nezkoumal.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

dadaft
a to si představ, že tvé nadšení je opravdu nad tím nejlevnějším z AudioQuest portfolia. Doporučím ti vyzkoušet i vyšší modely a ověřit si zda bude vliv u tebe slyšet. Ušetřil bys prodělek až budeš chtít kabeláž upgradovat.

zita.ondrej@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zita.ondrej@gmail.com »

Souhlas s Jiri. Každý krok nahoru je slyšet. Taky jsem původně chtěl upgrade "jen" repro kabely Type 4...no pak, že zkusím Rocket 33...nedalo mi to a zkusil a nakonec koupil až Rocket 44 :-) Pak jsem k tomu přidal ještě signálový Water, jumpery, to všechno samozřejmě od Audioquestu... hlavně, že jsem spokojený přeci :-) A krásně to hraje!!

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Signálové mám na obou sestavách Audioquest Tower, repro na jedné zdvojený Kimber KWIK 16, na druhé Audioquest SLIP-16/4.
Nikam dál ani výš se posouvat nehodlám, nejsem hifista.
(a taky mám za sebou pár slepých testů)

Pokud jde o kabely, nejvíc mě baví recenze typu
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... a-cinnamon
Rozdíl mezi Pearl a Cinnamon je pouze v tom, že Cinnamon má látkový oplet, jiný tvar plasových koncovek a vyšší cenu. Jinak to jsou zcela totožné kabely. Přesto Březina slyší rozdíl. :lol: :lol: :lol:
(prý dokonce na některých sestavách je rozdíl slyšitelný více, na jiných méně :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
To je výsměch a Březinova asi nejstašnější ostuda...

Nicméně hifi je hodně o emocích, stačí uvěřit a rozdíl slyšet určitě je.
Přeju všem, ať jim to s dražšími kabely líp hraje.
Jen se z toho vynechávám...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

A tak se omlouvám, Cinnamon je prý postříbřený, nicméně u USB je to úplně jedno...

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Dadafte, přeji ti ať jednou navštívíš hifistu s dobrou sestavou, kde ti názorně předvede rozdíl mezi průměrným USB kabelem a tím špičkovým.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

I různé digi kablíky jsou v sestavě slyšet, bacha na to, Chlapi. USB i koaxy. RG59 a mám to vyřešeno.. neplatí *taktone*

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

No, někteří mají vyřešeno dávno, jiní nebudou mít pravděpodobně nikdy :-D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft:
Z perspektivy zvuku tve sestavy dava tvuj nazor smysl.

Co smysl ale opravdu nedava, je hodnoceni zvuku nebo rozdilu zvuku sestavy, kterou jsi neslysel (Brezinuv test).

Oboje sam dobre vis.

slayerss
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od slayerss »

Ze switche do streameru - obyč kabel > Cinnamon > Vodka. Vždy zlepšení, kdo by nevěřil mohu předvést :). Nemyslím že by to někdo neslyšel.
Teď úplně nevím ale postříbřena je myslím až Vodka.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Ne, Cinnamon je postříbřený -- prý to redukuje jitter ..... tak určitě.

Hýbu bednama, na kabely kašlu...

A mimochodem slyšel jsem úplně jasné rozdíly mezi kabely, a nejednou .......... ovšem jen do té doby, než jsem nevěděl, co je zapojené.

Ale jak říkám, každý ať si užívá to svoje .................... *2thumbsup*

Odpovědět