CREEK

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
sekal

Re: CREEK

Příspěvek od sekal » 14 led 2017 00:46

Objektivně je ten zesilovač kontroverzní kvality. Z té laboratorní zprávy to vyplývá naprosto jednoznačně a je to uvedeno i v rekapitulaci (laboratorium) v závěru recenze z polského magazínu.
Pokud jde o CA, je třeba si uvědomit, že se jedná vesměs o entry level produkty, čemuž odpovídá i jejich provedení a cena. Co se týče tuningů, nejsem jejich zástancem. Už jsem to tady někde psal. Přínos po úpravě přístroje většinou není úměrný ceně za její provedení. Toto platí zejména pro nové nebo zánovní komponenty. Na druhé straně, jestliže si někdo pořídí nějaký vintage stroj (ca 20 a více let starý), tak minimálně jeho kontrolní proměření a případné znovu nastavení smysl má. Rád bych také podotknul, že není nutné si nechat provádět zmíněné renovační práce jen u fy. Casea. Jsou i jiné subjekty, které tyto služby poskytují, mnohdy za výrazně příznivější ceny.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 14 led 2017 11:15

Mě zajímá jak to hraje, ne jak nějaký pšonek nasmolil měření a kolikrát je alarmující jak produkty i z kategorie nad 50k Kč mají nízké hodnoty SNR, přeslechy mezi kanálama ad., a přesto se prodávají. Cenovka je jasně daná a Xindak je stejně entry level jak CA, proto vyzdvihuji jak jsem s ním spokojený, i když nejde o žádný hájend. Ohledně tuningu souhlas, stejně tak mi nepřijde adekvátní cena CASEA, která nikdy nejde pod 10 000Kč, ale to je věc každého do čeho investuje, zda koupí levnější zesilovač s následným upgradem nebo zda je vhodnější rovnou koupit dražší produkt o zmíněnou cenu upgrade. To nemění nic na tom, že bych rád slyšel vedle Creeka s Xindakem :twisted:.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 14 led 2017 11:31

Sekale, neprezentuješ tak náhodou jen své představy a předsudky?

- s jakými zesilovači jsi tenhle Xindak porovnával? Na jaké sestavě? Jakou metodikou?
- kolik a jakých přístrojů modifikovaných firmou Casea jsi porovnával s jejich nemodifikovanými verzemi? Jaké produkty Casea jsi měl na testování? S jakými přístroji jsi je porovnával? Na jaké sestavě? Jakou metodikou?

Za sebe můžu říct, že těch směšných 13 tisíc, které jsem dal za instalaci DACu Sirius 3 do CD přehrávače, byly suverénně nejlépe vynaložené peníze do mojí sestavy co se týká poměru zvuk/cena. Ušetřilo mi to dobrých 30 tis. Kč, které bych musel zaplatit navíc, kdybych chtěl CD přehrávač hrající na podobné zvukové úrovni. Zřetelně jej přehraje až Ayon CD-07, který mám v hledáčku jako náhradu za NADa se Siriem.

sekal

Příspěvek od sekal » 14 led 2017 13:12

PítrsPraha píše:Sekale, neprezentuješ tak náhodou jen své představy a předsudky?
Ne, vím přesně, o čem mluvím, alespoň pokud jde o zesilovače.

Jinak bych ocenil, pokud byste se drželi tématu vlákna a nezatahovali sem diskuze o komponentech jiných značek a dalších nesouvisejících věcech. Na to si založte vlastní thready. Děkuji za pochopení.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 14 led 2017 13:49

Pak by pro tebe bylo snadne odpovedet na polozene otazky. Ale z "neznameho" duvodu to neudelas...

I tady podlehas nepodlozene dojmologii.

(Modry text si sam dobre precti a respektuj)

sekal

Příspěvek od sekal » 14 led 2017 14:45

PítrsPraha píše:I tady podlehas nepodlozene dojmologii.
Ne, nepodléhám. To měření z recenze z polského magazínu mluví naprosto jasně, (pokud mu člověk rozumí) a já nevidím důvod, proč bych se tím zesilovačem měl nějak více zaobírat. Poslech realizuji jen u komponentů, které mají z mého pohledu bezvadné objektivní parametry. To ale není případ zde diskutovaného Xindaku, tak nevím, proč bych to měl podstupovat. Nemusím slyšet každý křáp, byť naoko dobře vypadající, co se vyskytne na trhu.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 14 led 2017 16:18

To jsi teda frajer, mas ultrahifiusi. Kamarad dorazil s DIY zesilovacem, ktery mel ultraparametry, porad mi ukazoval jak vypadaji prebehy na osciloskopu, mereni ad., a kdyz jsme ho pustili, tak proti mym tehdejsim monoblokum Vincent SP997 byl zvuk plochy jak hrudnik plavkyne. Jedine pozitivum jsem nasel v ultrapevnych basech. Jak to mas v pripadne kabelu?To musi byt tezka frustrace, protoze nikdo neni schopny dolozit poradne mereni, jen demagogie o zlepseni zvuku narozdil od tisicin za desetinnou carkou v pripade zesilovacu :D. Tipuji, ze jsi Steven Sekal, sekas vsechno a vsechny OBJEKTIVNE kreditni kartou :-p.

sekal

Příspěvek od sekal » 14 led 2017 16:41

Další recenze zesilovače Creek 50A : http://creekaudio.com/reviews/HFN_Creek ... on_50A.pdf

Znovu opakuji pro méně chápavé typu Koudyho42 svou žádost, aby do vlákna o zn. CREEK netahali své dojmy o komponentech jiných firem, příp. další nesouvisející (a vesměs dementní) témata typu kabely apod. Jen to tady asfaltujete a znehodnocujete vlákno.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 14 led 2017 17:15

Mene zasveceny se hlasi k tema Creek, co mam z tech barvicek v recenzi poznat? Ze v laboratori maji radi pastelky? Dekuji za OBJEKTIVNI odpoved *klanimse* .

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 14 led 2017 18:06

Sekale, co sis to dnes vybral za zabavnou pozu ;-). Notorickej offtopikar najednou svetcem :-D?

Jinak na hodnoceni zvuku podle grafu se vykasles, az naberes vice zkusenosti. Je to totiz pitomost. Zvuk z toho nepoznas.

Xindak jsi neslysel, ale jistojiste vis, jak hraje.
Creek jsi neslysel, ale jistojiste vis, jak hraje.
Caseu jsi neslysel, ake jistojiste vis, jak hraje.

Dulezity je "verit" :-).

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 14 led 2017 18:22

Tak tak. Čínske výrobky (alebo vyrábané v Číne) v zásade nemajú dobré čísla a merania, ale keď človek začne čítať recenzie/započúva sa do Xindaku, Prima Luny, Cayin, Line Magnetic alebo Ming Da, tak zistí, že to vlastne hraje skvostne. Nehovoriac o Aurum Cantus, napríklad. A všetky tie produkty sú postavené ako tanky vďaka nízkym cenám práce a materiálov získavaných/vyrábaných v tej oblasti.

Samozrejme, neplatí to obecne, iba u produktov, o ktorých má cenu sa v tejto rovine baviť.

edit: ale to už je skutočný off topic. Ale snáď na doplnenie a možné inšpirovanie poslúžilo.

hidefan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hidefan » 14 led 2017 23:57

Machalík ho před tuším 10-ti lety prodával, asi 4-kovou řadu a jeho úvodní příspěvky typu 7 kg za třicet tyček hovoří samo o sobě.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 15 led 2017 10:13

I Agavel to napsal jasně, především když ho měl v rukách Sinclair *thumbs up*.

sekal

Příspěvek od sekal » 15 led 2017 15:17

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 15 led 2017 15:51

A co si z toho tazatel ma vzit pokud se nevyzna v merenich? To ma verit zaplacenemu recenzentovi?

Odpovědět