Dynaudio

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeno1 » 16 zář 2011 15:42

Chlapi,věřte mi,bedna buď hraje a nebo nehraje,tyto reprosoustavy mělo možnost testovat poměrně dost známých audiofilů,vždy nespokojení.Takže pro nás propadák,nezlobte se,špatná bedna.Nemám žádnou kopii a výškače hrají normálně.Uzkoprsá,bez prostoru a velmi suchý,nezáživný přednes,co více dodat,teď jsem to musel říci na plnou hubu.
Jak říkám,možná to tak někomu vyhovuje,jeho věc a vkus.Toť vše.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 16 zář 2011 15:45

Co furt operujete s čínou,pokud je máte,tak se tomu bráníte,pokud jste je slyšeli,neměli jste možnost přímého porovnání a to já zase mám.Je to předražená bedna co navíc nehraje.Tak už dost,prosím:)

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 » 16 zář 2011 21:24

Chlapi nehádejte se. Také mám 1.4 a pokud hrají pod dekou bez prostoru tak jsem na tom se sluchem dost špatně nebo někdo preferuje tak ostrý zvuk, že se 1.4 jeví jako pod dekou. A moje sestava je CD NAD 565ze kterého používám jen transport a koaxiálem to jde do ne moc dobrého digitálu Lyngdorf 2200ADC. Pokud to hraje zadekovaně ( pěkné pojmenování , budu si pamatovat) tak jsem vyznavač tohoto zvuku, který navíc hraje bez prostoru. A poku jde o srovnání s BW 805S tak to mě docela pobavilo. Tak možná verze 805D díky tomu výškáči, ale tím to končí. Jsou to sice dva rozdílné charaktery, ale vyvážení dymamika a hloubka basů je o třídu nad 805S. Přečti si tyto recenze hlavně tu první, kde je srovnání s 805 a navíc jsem je slyšel. Jsem rád , že je mám. Máš je zřejmě vadné. Jinak bys tohle nikdy nenapsal. Tak tady je počtení, i když nejsem na recenze, ale nedalo mi to .
http://www.audioreview.com/cat/speakers ... 94crx.aspx

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 16 zář 2011 22:07

d
Naposledy upravil(a) Zdeno1 dne 11 úno 2018 20:18, celkem upraveno 1 x.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 16 zář 2011 22:11

Jo a ještě jsem nezmínil Revel M22,tak tam se dějí věci,věřím tomu,že by jsi okamžitě změnil názor na tyto tvé zabasované regálovky.

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 » 16 zář 2011 22:47

Nevím, kde jsi přišel na pojmenování příteli. Ale to je vedlejší. Kdyby si četl můj příspěvek podrobněji tak bys zjistil, že 1.4 a 805S jsem slyšel a pro mne není co řešit a modla to u pro určitě není a vydřené peníze , i když já nedřu , bych nedal do něčeho co jsem před tím neslyšel na rozdíl od Tebe jak si napsal, že si je koupil dle kladných recenzí. Hned objednávám BMW( prý jezdí neskutečně), ale nikdy jsem v něm neseděl. Ale to nepíši, abych někoho urážel, jen chci vysvětlit, že kdyby sis je před koupi zašel poslechnout někde do studia a zvuk by se nelíbil tak bys je prostě nekoupil a hotovo. V čem je problém.Takhle Ti někdo prodal nějaký střep. kterého se od roku 2009 nemůžeš zbavit. Normálně by už byly prodané. Já ty moje kupoval letos v dubnu po předchozím poslechu. Ale u mne to bylo tím, že jsem věděl, že vím co chci. Dynaudia zvlášť stojanové mám prostě rád. Nakupoval podle žebříčků a recenzí je značné mrhání peněz( vydřených). Jsou to jen subjektivní názory recenzentů, které se s těmi Tvými nemusí ani vzdáleně potkat, ale takto pak něco shazovat, když je pravděpodobné aspoň podle toho co píšeš ,máš vadné se nehodí. Tečka. Více k tomu nemám a už se těším na toho BMW. Přeji spoustu příjemných chvil s Rewely, BW nebo co si nakonec vybereš a hlavně již nekupuj podle recenzi. Víš , že bývají často podplaceny.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 17 zář 2011 05:43

Ano a to je přesně ten případ 1.4(podplacená recenze).Nejlepší je poslech v domácích podmínkách a pokud chceš,KAMARÁDE(jsi kmarád,že je to tak?),vybrat ty nej,tak je několik možností,jedna z nich je ta,že koupíš dobře hodnocené bedny(pokud ti to finance dovolí)a pak v klidu a doma,pečlivě vybíráš.To je ta nejlepší cesta.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 17 zář 2011 10:49

Napsal jsi hodně dlouhý článek,takový moudrý a poučný,nicméně na kvalitách 1.4 to nic nezmění,jelikož je přehraje i jakákoli levnější regálovka.No,,ale jak jsem řekl,máš jen ty Dynaudia a tak se kochej jejích bum,cink na to stačí,na domácí kino jako stvořené,opravdu,, KAMARÁDE můj:)

Odar

Příspěvek od Odar » 17 zář 2011 11:26

Zdeno1 --> Predaj ich a dalej neries. To, ze ini ludia maju na ne iny nazor, ako ty je normalne.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 17 zář 2011 11:38

No to víš,že je prodám.Víš co?Sere mě jedna věc a to ta,že mi tady někdo bude tvrdit,že snad to jsou jedny z nejlepších pidibudek do sto tisíc a to mě popuzuje,není to ani zdaleka pravda,jsou to jen výmysly podplacených recenzentů a lidi na to slyší,já jsem na to také reagoval a pořídil jsem si je,chyba lávky.Tak končím s tímto tématem,zbytečné rozčilování,pokud nikdo nemá chuť to srovnávat a pak následovně si protřít oči:)

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 » 17 zář 2011 13:01

Přeji úspěšný prodej i když jsou u Tebe v nabídce dost dlouho. Možná úprava ceny na úroveň těch levných regalovek. Pak snad si je koupím jako efekty na kino.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 17 zář 2011 18:54

Kamrádi, pokusím se vložit svůj názor.
Předem se omlouvám za gramatiku, píšu z cizího NTB (konkretně jsem v Turecku, PC nemá vidět znaky na klávesách a navíc je tu tma a displej mi svítí do očí).

Řada DA Contour vždy pTŘILA mezi nej ve své cenové třídě. Hrála typický zvuk - tedy na svoji velikost velmi dobrý suchý bas (ne bublák), výtečná prostor a velice detailní a otevřené vysoké pásmo. Výjimkou byla C1.1, která byla uhlazená a velice sluchomilovná. Staré C1.3 (ne mkII) - tp byla ak. lupa, model mkII už byl dáleko uhlazenější a méně agilní a tady mám pocit, že C1.4 jaou ještě umírněnější. Jestli BW 805S hrají aspoˇm zdaleka podobně jako mé BW Matix 801mkII, tAK SE TI NEDIVÍM, že C1.4 ti znějí zDEKOVANĚ. Ale chybu nehledej v nich. Jde jen o poslechový návyk. Dej si čas zvyknout si na ten jejich zvuk a věř, že časem uznáš, že je tam vše. Říct o jakémkoliv modelu DA, že hraje poddekově, svědí o nějaké chybě, ale jsem si téměř 100% jist, že nejde o chybu C1.4.

Chceš li, zajeď ke mně do Sumperka a porovnej to s mými DA Special 25. Doma budu snad koncem září.

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 » 17 zář 2011 20:26

Nechtěl jsem se k tomu už vracet, ale s tou dekou se pořád nemohu ztotožnit. Teď si píší s pánem se Slovenska , který vlastnil 1.4 a do teď hrál na C1. O asi to bude pro mnohé překvapení, ale tyto prodal a vrátil se zpět k 1.4. A pochybuji, že by se vracel k něčemu takovému co je zde popisováno. Vložím zde snad mu to nebude vadit jeho názor na výměnu svých repro. Tady to máte a obrázek si udělejte sami.

Mozno na koniec
>> kupim tiez S1.4. Mnohy hovoria ze C1 su omnoho lepsie. Podla mna su lepsie ale
>> nie omnoho. Mal som ich davnejsie a bol som spokojny. C1 hraju spickovo presne
>> no S1.4 maju podla mna taky kludnejsi uhladenejsi makksi zvuk. Z pocuvania som
>> mal akusi vacssiu radost. Sam este neviem. Dost mozne ze ked tieto C1 nepredam
>> do konca tyzdna, tak ich stiahnem z inzeratu a necham si ich. Mam delenec
>> Primare a kable XLO ultra6.
Následně se mu podařilo prodat C1 a koupil zcela nové 1.4 a nyní je ve fázi rozehrání, které každé |Dynaudio trochu potřebují. Osobně ověřeno kdysi na 1.3. Kdybych vedle sebe v tu dobu neslyšel hraný a nový repro tak se také tomuto procesu pousměji. To je vše co k tomu mohu říci. Vlastně ještě jedna drobnost. Provedl jsem výměnu kondenzátoru ve výhybce za kvalitnější, kde jsem po výměně zaznamenal otevření zvuku ve středovýškové části a celkově se to posunulo kapku dál. Stálo mne to nějakých 4800tis což si myslím je méně než , kdyby to provedlo Dynaudio a označilo to jako MKII verzi. Jinak přeji všem ať hrají na čémkokliv příjemný poslech . :)

JJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJR » 18 zář 2011 00:13

To tomasz70:

Můžu se zeptat, jak jsi se dostal na výhybku ? Říká se, že DA má měniče přilepené k ozvučnici. Není mi jasné na jakém typu jsi tyto úpravy prováděl ? Jaký kondenzátor jsi použil ? A co prodrátování uvnitř ozvučnice, nechtělo by to taky vyměnit ?
ahoj JJR

P.s. co se týká původního tématu, tak si myslím, že si z nás všech dělá pisatel srandu, nebo jen chce Dynaudio pomlouvat, nebo je cvok, ale určitě ještě neslyšel "pravý" Dynaudia.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 18 zář 2011 07:46

;)

Odpovědět