LG OLED TV

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: LG OLED TV

Příspěvek od bh69 » 29 pro 2015 21:53

ona ani plasma neni idealni reseni bez problemu (i kdyz ne kazdemu jeji slabiny vadi)
- ventilator
- blikani
- nebezpeci bzuceni/piskani elektroniky (muze byt i u LCD, ale u plasmy to bylo dost casty)

K tomu (zejmena proti LED) vyssi spotreba a nizsi zivotnost a problem vypalovani (i kdyz snad zcasti vyreseny)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 30 pro 2015 14:01

Tak ono ani není cílem vyrobit dokonalý výrobek. My bychom si našetřili, za 30 litrů si koupili obrazově dokonalou telku navíc se záviděnímhodným poměren výkon/cena, sedli si na gauč a deset let na ní čučeli. Korejci by za rok neměli co žrát a svět by šel do kopru. To je mnohem lepší dotáhnout vývojem plazmu k dokonalosti a pak jí pro jistotu rovnou zrušit jako nehodnou velectěného zákazníka. :mrgreen:
A začít znovu od píky, investovat velké peníze, nabrat nové zaměstnance, zase se něco děje, může se vystavovat nový převratný typ, časopisy mají o čem psát. A spokojený zákazník začíná nejasně tušit, že jeho stará dobrá plazma nebude asi zas tak dobrá, když se všude píše, že už je překonaná. Tak jí dá rodičům a jde si do obchodu koupit novou TV. A všichni jsou spokojení. ;)
Jen pár kafralů včetně mne na internetových fórech tvrdí, že LCD LEDY a OLEDY ještě pořád nejsou tam, kde by měly být. Občas někdo řekne, že někde nějakou viděl, a že měla obraz dobrý. A že je trošku dražší (asi tak 200 litrů), ale ukazuje dobře. To je sice dobrá zpráva, ale pořád vlastně málo dobrá. Jelikož je z extraligy a v mém televizním "krajském přeboru" se tedy pořád nic zásadního neděje. A vyrobit elixír se ne a nedaří, Vaše milosti.... :mrgreen:

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 30 pro 2015 20:37

Nechápu ,jak někdo řeší televizi -plazma,led a dallší blbiny -HD a ful HD a vesmír HD,Já mám obyčejnou televizi led Samsung a stejně tam vysílají jenom h...a. Na ten internet co na to čumím je to víc než dostačující. A na film nebo na hudbu z Dvd nebo z Pc to je taky vynikající. Ve stáří upadá sluch i zrak a když má někdo brýle 5 dio. Tak potom může mít obraz nano ful plazmo super hiper HD a stejně je mu to k ničemu. Jenom z nás tahají peníze. *headbang*

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 30 pro 2015 20:42

Nekdy číst takovýhle nazory da docela hodne práce nereagovat.

Odar

Příspěvek od Odar » 30 pro 2015 20:49

A mozno by sme mali vsetci vyliezt spat na stromy :mrgreen:

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 30 pro 2015 20:57

Tak já jsem myslel, že když to trochu nadsadím, že rozvineme nějakou diskuzi, jestli třeba někdo neví víc než já (čímž jsem si jistý). :mrgreen: Že by se mohl o své znalosti podělit.
O televizi osobně už deset let uvažuju jako o monitoru k promítání filmů, vysílání do ní ani připojené nemám. Co potřebuju si najdu sám a nepotřebuju ztrácet čas koukáním na TV program. Bavíme se samozřejmě o zobrazení minimálně full HD obsahu, že? DVD si člověk na takové TV moc neužije...

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 30 pro 2015 21:02

Omlouvám se jestli jsem někomu šlápl na kuří oko. Byl to můj názor k technice ,která nemá s hifi nic společného. :mrgreen:

Odar

Příspěvek od Odar » 30 pro 2015 21:02

Skus mrknut testy tu http://www.hdtvtest.co.uk/

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 30 pro 2015 21:03

To sis spis šlápl na vedeni nez někomu na kuří oko.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 30 pro 2015 21:13

Omlouvám se ještě jednou, nevšiml jsem si že je to TVŮJ tématický příspěvek. A já blbec jsem měl jnej názor než ti druzí. *klanimse*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 31 pro 2015 11:50

Teď mi domů přišlo nové číslo WHAT HIFI, kde je taky recenze na tu LG http://www.whathifi.com/lg/65ef950v/review
Takže to tlačej na všech frontách. Pochopil li jsem to správně, je to v podstatě první OLED telka, která podle nich stojí za řeč. Je to samozřejmě časopis marketinkový, takže jak jinak by asi měli psát, že?
Někdy mi tak připadá, že už v těch televizích zůstali jen Samsung a LG a ostatní už jsou mrtví.....to bych tedy nerad...

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 31 pro 2015 12:58

Nevie niekto, ako je to s obnovou výroby TV pioneer?
Voľakedy som podľahol Panasonic plazme a spokojne ju užívam do dnešného dňa, zatiaľ som nikde nevidel obraz ktorý by ma donútil uvažovať nad zmenou.
TV nie je hifi, ale aj s TV sa treba pohrať a spokojnosť príde. Hlavne sa netreba hrať s nastavovaním obrazu, počas retro scény v Kill Bill o výcviku u Pai Meia - čo som sa ja nahrešil na celé blu-ray :D
Je to ako pri všetkom, predávať treba, ale 4K nie je prielom a ja ešte trochu počkám, či k tomu prielomu nedôjde.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 31 pro 2015 13:19

4k je urcite "prelomem" v kvalite obrazu. Stejne jako bylo hd.
Ted o vanocich bezi free 4K vysilani na astra.
Myslim, ze filmy ve 4K na obrovske televizi oled vytlaci soucasne projektory z DK

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 31 pro 2015 13:45

A tak to si zrovna nemyslím.
1. OLED o úhlopříčce 100" bude vždy astronomicky drahá (mám projektor a plátno 100")
2. Je rozdíl mezi odraženým a vyzářeným světlem. Projektor svítí na plátno a ty vidíš odražené světlo, stejně jako v realitě. TV světlo vyzařuje, tak tomu v realitě není. Naše okolí je osvětlenou sluncem a my vidíme odražené světlo. Proto mi vždy přijde kvalitní projektor mnohem přirozenější než TV.
3. Honba za rozlišením je vlastně jenom způsob jak z lidi vytáhnout další a další peníze. Viz foťáky, mobily, TV s 3D, Atmos, 32/384 apod..
4. Jestliže máš pro kino samostatnou místnost a tam poměrně velké bedny a suby a pohodlné křesla a spoustu dalších krabic, tak by mi přišlo legrační se tam dívat na nějakou 50" bednu, která má čtvrtinovou plochu obrazu ve srovnání s 100" plátnem

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 31 pro 2015 14:36

Renown
Mam kolem sebe par potencialnich stavitelu DK.
Nikomu se nechce do realizace platna + projektoru.
Ale veliky obraz v jakesi kvalite " z projektoru " by chteli.
Navic se Jim vice libi ten "kulisoidni" obraz z lcd nez z prektoru napr sim.
Proto si myslim, ze takova 80ka oled 4k chytne za oko+ penezenku hodne kupcu.
Kdo ma tzv. nakoukano, oceni odrazene svetlo. Jenze komu se chce si v obyvaku instalovat projektor?
Placku, at za 200t, je povesit mnohem jednodussi. A zenska nemekta.
*fnuk*
Vsak uvidime, ze?

Odpovědět