LG OLED TV

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Re: LG OLED TV

Příspěvek od fotolaik » 01 led 2016 11:08

bh69 - osobne mam zkusenost, ze oko si bez problemu zvykne na velkou uhlopricku - problem je vetsinou s "obsahem" - pokud nekdo jede jen pozemni vysilani, velka uhlopricka nad 50' - tak na to musis koukat z dalky, aby to vubec slo ... pro kvalitnim datovem obsahu neni problem ... koukam na ZT 60 ze vzdalenosti 2.5m a klidne bych uvital vetsi ...
nicmene znova opakuji - za sebe bych radeji velke platno a kvalitni "promitacku" ...

Odar

Příspěvek od Odar » 01 led 2016 11:42

Renown --> Normalne to mozno nie je, ale v tom pripade som druhy nenormalny :mrgreen: Mne tiez vadi, ked mam pri filme otacat hlavu. Najradsej mam, ked mam zorny uhol pokryty akurat.

Je ale samozrejme mozne, ze casom si clovek zvykne. Je rozdiel cosi skusit na par (desiatok) minut a zit s tym povedzme pol roka.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 01 led 2016 16:21

Tak vždycky jsem myslel, že pokud divák má být pohlcen obrazem, měl by být obraz obsažen v celém jeho zorném poli. Což je v podstatě v kině v přední části hlediště. Mám několik kamarádů, kteří se mnou ale do kina nechtějí do předních řad chodit, jelikož jim ten velký obraz vadí. Čtení titulků přes celé plátno je pak další průser, to je jak koukat se na tenis. Já osobně ale velký obraz preferuji.
Ohledně projektoru- je to myslím tak, že rozumně fungující telku si člověk mohl za posledních řekněme 10 let koupit v podstatě ihned (s kreditkou v ruce), slušný projektor vyžadoval vždycky finanční plán. Po celou dobu, co jsem po něm toužil, kvalitní kino projektor vždycky přesahoval moje možnosti. Tak jsem nakonec koupil plazmu. A i dnes, když ceny klesly, projektor na kino stejně stojí minimálně +/- 70 tisíc. A to už já zase radši zainvestuju do zvuku než do obrazu.... Spousta lidí nemá projektor i z finančních důvodů. Nehledě samozřejmě na komfort provozování, hlučnost, instalaci atd.- to už se tu probíralo...

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie » 07 led 2016 10:01

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 07 led 2016 11:23

Bombasticky titulek a pak clanek nerika nic novyho .. navic dost zavani medialni masazi a nepravdama (napr. to ze panely s quatum dot jsou rychlejsi - proc by mely ? jedna se jenom o upravu podsviceni, LED technologie zustava).

A co mne dlouhodobe stve, je neustale omilani zobrazeni cerne. V realnem svete taky moc uplne cerne k videni neni, takze pro mne to spis pak pusobi neprirozene. Ale daleko dulezitejsi informaci - jak a zda vubec jsou zobrazene a rozeznatelne detaily a spravne barevne odstiny v tmavych castech obrazu - to se clovek prakticky v zadne recenzi nedozvi ! Pritom to je pro pohodlne a plnohodnotne sledovani daleko podstatnejsi nez to, jestli je cerna uplne cerna ...

MPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MPK » 07 led 2016 18:07

drfish píše:...Mám několik kamarádů, kteří se mnou ale do kina nechtějí do předních řad chodit, jelikož jim ten velký obraz vadí. Čtení titulků přes celé plátno je pak další průser, to je jak koukat se na tenis...
to se jim nedivím, já bych si do předních řad v kinoteátru taky nikdy nesedl - ze stejného důvodu. Akorát by mě z toho rychle rozbolela hlava :roll:
Podobně nechápu, jak se někdo může dívat na obraz TV, kde má jas a kontrast (příp. podsvícení u placek) vyšponovaný k maximu...

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 24 led 2016 11:27

V několika posledních číslech What hi-fi je vidět, že nastal čas, kdy firmy začaly OLEDy tlačit. Recenze reklamy atd. Ale v těch recenzích lze mezi řádky a místy i v řádcích ;) číst, že recenzent stále není s obrazem spokojený a má zásadnější (nikoli pocitové) výhrady i k TV za 120 a více tisíc. V téhle kategorii by to asi už nemělo být, tam by se mělo juchat nadšením. To znamená, že ty telky jsou pořád ještě v plenkách...

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 24 led 2016 17:51

Oled technologie je uz tady nejaky pátek a nemyslím, ze je to moc v plenkách. Popis obrazu mi prijde jeste vice složitější nez u zvuku a trosku matoucí u některých zúčastněných. Tady jeste vice platí jit se na to kouknout a nejlépe porovnat vedle sebe. Jak jsem psal výše obě telky jsem mel možnost videt vedle sebe. Top model Samsung 4K UHD x LG Oled. A ten rozdil je myslim podle mne dost velký.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 24 led 2016 18:53

Těžko vybírat v prodejně za nepřirozeného osvětlení a s tím jejich marketinkovým nastavením. Chtělo by to srovnat někde v rozumných podmínkách. ;) Bohužel zatím jsem vedle sebe ty dvě neviděl, rád bych...

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 24 led 2016 19:06

Nedávno jsem řešil nákup TV 55" a v prodejně byl takový šikovný mladík a kupodivu ochotný, tak jsem jej požádal, zda by Oled LG a 4K Samsung mohl dát vedle sebe, že si jednu určitě koupím, ale že jej prosím ať mi nic neříká a neovlivňuje mě.
Napojil je obě dvě na stejný příjem signálu a já na ně asi 15-20 minut čučel s ovladači v ruce. Pak jsem jej požádal zda by nenapsal na kus papíru, jestli mu něco na té které vadí.
Po mém sdělení, že mi na Oled nějak nesedí modrá barva, tak mi napírku ukázal "modrá barva na Oled". A bylo vymalováno.
Proto je nejlepší si to rozhodnout sám a v nejhorším si pak můžete nadávat sami sobě.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 25 led 2016 06:47

To Bohuš : měl jsi udělat slepý test ! Při koupi televizoru jej používám vždy ......

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 25 led 2016 07:08

Renown :
*hura* :mrgreen: :lol: *2thumbsup*
jsem si potrhal bránici a kafe vyžbluňk na klávesnici

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 25 led 2016 08:52

drfish píše:Ale v těch recenzích lze mezi řádky a místy i v řádcích ;) číst, že recenzent stále není s obrazem spokojený a má zásadnější (nikoli pocitové) výhrady i k TV za 120 a více tisíc. V téhle kategorii by to asi už nemělo být, tam by se mělo juchat nadšením.
bohus píše:Po mém sdělení, že mi na Oled nějak nesedí modrá barva, tak mi napírku ukázal "modrá barva na Oled". A bylo vymalováno.
Přehled přes oled nemám, ale všichni jásají nad oled displai u samsung mobilů a tabletů, ale podle mne je to naopak hrůza hrůzoucí, vše modré. Kdejaký číňan s IPS displejem to převálcuje. Ale lidem se modrá líbí...i v hifi ty modré ledky. A pro rejpaly - měřil jsem to i svou kalibrační sondou xrite.
drfish píše:Těžko vybírat v prodejně za nepřirozeného osvětlení a s tím jejich marketinkovým nastavením. Chtělo by to srovnat někde v rozumných podmínkách.
Přesně tak, o moji skvělou plazmu s přesnou kalibrací by v prodejně nikdo ani nezavadil, jak nevýrazný obraz tam měla. Ovšem doma... úplně jiné kafe.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 25 led 2016 10:16

Břéťo tou sondou jsi měřil co, OLED televizor nebo nejaky malý display.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 25 led 2016 10:59

Jak jsem psal, měřil jsem (ale ani nemusel, je to krásně vidět) oled na mobilu Samsung od kolegy. TV ne, jak jsem psal, s tím nemám zkušenost, ale pokud jiní mají u TV taky pocit, že to jde do modra, tak se obávám, že to je trochu technologií.
A myslím, že jsem někde četl, že oled se v čase mění, že se jednotlivé barvy nestejnoměrně "opotřebovávají", alespoň u oled mobilů. Ale možná je to už vyřešeno, jak říkám velkou zkušenost nemám, jen s oled mobily. A ani se tím zatím nechci zabývat.
Možná je to jen špatným color managementem u těch mobilů a v TV je to lepší.
Správa barev, barevné gamuty, profily a celá problematika okolo je celkem složitá na pochopení pro ne-IT lidi a nerozumí ji často ani ti, co ji používají :-) , třeba u fotografie.
Já mám doma na fotky PC monitor s gamutem větším než Adobe RGB, a pokud na něm vypnu správu barev nebo prohlížeč nemá implementovaný color management, fotka v gamutu SRGB má barvy roztažené do toho velkého gamutu a barvy především v rozsahu červená,žlutá a zelená vypadají atraktivně extra sytě až neonově, ale jsou lživé. Myslím, že oled má taky gamut větší než SRGB a jeho špatné použití může způsobit větší cirkusovou atraktivnost, ale to není věrnost.

Ale je fakt, že lidé po tom špatném často touží, vkus je různý. Jako u hudby, někdo nedá dopustit na Koss Porta Pro, jiný má radši HD800.

Odpovědět