NORDOST Sort Kone

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NORDOST Sort Kone

Příspěvek od sonofstars »

Premyslel jsem nad zkouskou pod repro, ale design Sort Fut me nuti nad tim nepremyslet. To bych bednam udelat nemohl.
Dovedl bych si tam predstavit Sort kone TC. Jen by to nebylo fixovano na sroubu, ale gravitacni silou 😉👍
To by nemuselo byt spatne ne?

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 »

To samé napadlo i mne, jen je potřeba zajistit pevnou podložku na reproduktorech, nejlépe našroubovat do bedny misku s kulovým vybráním pro zajištění stability a případným korekcím výšky.

Něco takového, ale se šroubem.
https://www.musicdirect.com/vibration-c ... s-set-of-4

Kdyby jsi to realizoval, zkus popsat rozdíly proti OneA.Díky

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

láká mě to vyzkoušet, i když se zamyslím znovu a střízlivej - dalších 72 000,- za nožičky Nordost Kone TC je asi v mém případě úplná pitomost :) :) :)

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 »

Za 72 K je to pro mne taky bezpředmětné, raději zůstanu v klidu s OneA :) - Tak propastný rozdíl jako výměna reproduktorů tam nebude :lol:

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

sonofstars píše:
28 bře 2018 18:28
láká mě to vyzkoušet, i když se zamyslím znovu a střízlivej - dalších 72 000,- za nožičky Nordost Kone TC je asi v mém případě úplná pitomost :) :) :)
TC pod repro určitě ne - v lepším případě se to sesype a repro utrpí škodu. Navíc, Sort Fut jsou levnější než TC, takže tady ani není finanční úspora:
https://www.amarockstudio.cz/images/cen ... ordost.pdf
Sort Fut: 7990/ks
Sort Kone TC: 8490/ks
Tak propastný rozdíl jako výměna reproduktorů tam nebude :lol:

Záleží samozřejmě na tom, výměna jakých reproduktorů by to byla :D Po instalaci SortFut pod mé tehdejší WilsonBenesch byla změna ve zvuku skoková - ani na chvíli jsem neuvažoval, že bych je nekoupil.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

sonofstars:
Nedávej 72 tis. do nožiček. Dej polovinu do úpravy akustiky a získáš desetinásobek změny zvuku k lepšímu ;) .

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 »

Záleží samozřejmě na tom, výměna jakých reproduktorů by to byla :D Po instalaci SortFut pod mé tehdejší WilsonBenesch byla změna ve zvuku skoková - ani na chvíli jsem neuvažoval, že bych je nekoupil.
Myslel jsem rozdíl Sort Kone TC vs OneA pod bedny.Hroty na žulové desce vs OneA na stejném podkladě byl u mne také rozdíl dost zřetelný.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

PítrsPraha píše:
29 bře 2018 08:35
sonofstars:
Nedávej 72 tis. do nožiček. Dej polovinu do úpravy akustiky a získáš desetinásobek změny zvuku k lepšímu ;) .
.. anebo udělej obojí :D

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

ne ne jak jsem psal, Sort Fut se mi strašně moc NElíbí. One A zůstávají.
Jen mě to lákalo vyzkoušet - možná zkusím TC pod zesilovač (tam budu testovat oproti One A v poměru cena/výkon). Akustiku řeším (v týdnu dorazí knihovna a pak i koberec).

Všem díky za konzultace. :)

Odpovědět