NUFORCE

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NUFORCE

Příspěvek od Ramones » 06 pro 2010 15:29

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 06 pro 2010 21:09

z toho odkazu
NuForce is not a Switching Digital Amplifier....
...NuForce amplifiers switch at 500,000Hz
Tušia, čo píšu? ;)

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 06 pro 2010 21:47

Mě se neptej, přečti si to...proto ten odkaz uvádím :)

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 07 pro 2010 10:42

Treba si to naozaj prečítať pozorne a nie vyzobávať, čo sa hodí. Je to tam vysvetlené - len korigujú všeobecne nesprávny termín "spínaný digitálny zosilňovač ".

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 07 pro 2010 12:20

Je mi ľúto, ale je nutné vedieť o čom je reč,a nebagatelizovať čo sa nehodí.. "Nespínaný zosilňovač, ktorý spína na 500kHz"..Prečítal som to dosť pozorne , podobných skvostov úplne odtrhnutých od reality je tam viac, tento je najviac "vidieť".

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 07 pro 2010 12:32

..řek bych, že důležitější je "slyšet" *thumbs up*

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína » 07 pro 2010 14:58

Trochu z jiné kategorie, ale Nuforce UDACV2 je excelentní převodník a ve své kategorii přehraje naprostou většinu konkurence.
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 07 pro 2010 15:46

stejná firma, stejné výsledky *palec* Pro majitele nic nového ;)

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 07 pro 2010 23:12

BVa píše:Je mi ľúto, ale je nutné vedieť o čom je reč,a nebagatelizovať čo sa nehodí.. "Nespínaný zosilňovač, ktorý spína na 500kHz"..Prečítal som to dosť pozorne , podobných skvostov úplne odtrhnutých od reality je tam viac, tento je najviac "vidieť".
Aj mne je ľúto. Mal by ste sa s nimi spojiť, aby Vám to vysvetlili, keď túto hru o slovíčka považujete za tak smrteľne dôležitú. To, čo ste napísal do úvodzoviek v predmetnom texte vôbec nie je, ani popieranie, že ich siliče sú spínané. Nikdy ste tieto výrobky nevidel ani nepočul a od stola ich jedna radosť odsudzujete. A výsledky sa dostavujú. Mal som "záujemcu" o moje monobloky, ktorý chcel zľavu za to, že to nehrá výšky. Ten čítal pozorne a argumenty boli na svete. *bravo*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 pro 2010 08:39

2 palipol
To nie je hra o slovíčka, ale o fakty. To čo som citoval, je v tom texte ,čítajte ešte raz..
.. The NuForce design is neither analog nor Class D digital....
..Switching Digital Amplifiers (commonly known as Class-D were introduced some years ago...
It is designed from the ground up, using revolutionary Switching Amplifier technology,...
..NuForce is not a Switching Digital Amplifier...
..NuForce amplifiers switch at 500,000Hz – more than twice the highest CD sampling rate...
Toto je presné znenie z odkazu, jedno tvrdenie popiera druhé, je to v podstate prevzaté z reklamných materiálov výrobcu, a pozoruhodná je tá perla na záver..
Informácií a detailných skúseností o týchto zosilňovačoch(aj s meraniami..) je dosť, existujú aj iné fóra, stačí hľadať. Rovnako mám dosť skúseností s D koncami rôznych topológií a princípov, aj posluchových, aj "meracích" a konštrukčných, NuForce neobjavil Ameriku..To že nepoužívajú fixný modulačný kmitočet, ale princíp komparátora (s hysterézou, riadený vstupným signálom a vzorkou z výstupu za filtrom), je len technický detail, takých riešení D koncov je už dávno viac (UCD, Tripath...)a nič nové neobjavili. Každá metóda má aj určité výhody , aj nedostatky, ale každý takýto koniec stále trvale prepína v plnom rozsahu napájania a na výstupe je LC filter.Takže vždy produkuje rušenia, má obmedzený kmitočtový rozsah výrazne viac ako lineárne konce (a nutne aj viac otáča fázu), vždy viac skresľuje, má podstatne horší prenos tranzientov a vždy je tam niečo ako jitter, vplyvom neurčitosti pri spínaní. To sú principiálne obmedzenia.
Preto píšem, že je nutné aj niečo o tom vedieť a nestačí len slepo veriť reklame, technika nie je náboženstvo. Ten "záujemca" len použil aj vlastnú hlavu a uši, ktorým verí rovnako ako Vy , ale počul to inak ako Vy? To je zakázané?? A že chcel zľavu? To je dnes prekvapivé? Viac je prekvapivé, že tie konce chcete predať, nie?. Prečo?

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 08 pro 2010 11:30

BVa píše:2 palipol
To nie je hra o slovíčka, ale o fakty. To čo som citoval, je v tom texte ,čítajte ešte raz..
.. The NuForce design is neither analog nor Class D digital....
..Switching Digital Amplifiers (commonly known as Class-D were introduced some years ago...
It is designed from the ground up, using revolutionary Switching Amplifier technology,...
..NuForce is not a Switching Digital Amplifier...
..NuForce amplifiers switch at 500,000Hz – more than twice the highest CD sampling rate...
Toto je presné znenie z odkazu, jedno tvrdenie popiera druhé, je to v podstate prevzaté z reklamných materiálov výrobcu, a pozoruhodná je tá perla na záver..
Informácií a detailných skúseností o týchto zosilňovačoch(aj s meraniami..) je dosť, existujú aj iné fóra, stačí hľadať. Rovnako mám dosť skúseností s D koncami rôznych topológií a princípov, aj posluchových, aj "meracích" a konštrukčných, NuForce neobjavil Ameriku..To že nepoužívajú fixný modulačný kmitočet, ale princíp komparátora (s hysterézou, riadený vstupným signálom a vzorkou z výstupu za filtrom), je len technický detail, takých riešení D koncov je už dávno viac (UCD, Tripath...)a nič nové neobjavili. Každá metóda má aj určité výhody , aj nedostatky, ale každý takýto koniec stále trvale prepína v plnom rozsahu napájania a na výstupe je LC filter.Takže vždy produkuje rušenia, má obmedzený kmitočtový rozsah výrazne viac ako lineárne konce (a nutne aj viac otáča fázu), vždy viac skresľuje, má podstatne horší prenos tranzientov a vždy je tam niečo ako jitter, vplyvom neurčitosti pri spínaní. To sú principiálne obmedzenia.
Preto píšem, že je nutné aj niečo o tom vedieť a nestačí len slepo veriť reklame, technika nie je náboženstvo. Ten "záujemca" len použil aj vlastnú hlavu a uši, ktorým verí rovnako ako Vy , ale počul to inak ako Vy? To je zakázané?? A že chcel zľavu? To je dnes prekvapivé? Viac je prekvapivé, že tie konce chcete predať, nie?. Prečo?
Hra o slovíčka pokračuje...Slepá dôvera k reklamným informáciám - určite dôvody, prečo som si tento silič kúpil. Ale to sa ťažko chápe, keď máme toľko skúseností s meraniami a tak málo s posluchom. Je to kredit a ťarcha, to sú pre zmenu vaše principiálne obmedzenia. Pozrite sa na vlastnú mluvu pri prezentácii vlastných zosilňovačov vrátane "vyjadrení konštruktéra" pri testoch. Tiež sa pohybujú v superlatívoch. Ja viem, tentokrát sú zaručene pravdivé. O rušení, obmedzenom kmitočtovom rozsahu a neviem ešte akých obmedzeniach tu už bola reč. Bola a je tu zas. Aj keď nič neruší a tranzienty sú v poriadku, "..kua, chlapi, dakde to tam misi biť...".A tak postupoval aj ten záujemca, ktorý použil všetko, len nie tie uši a vlastnú hlavu....
Dôvody na predaj týchto monoblokov sú známe a pochopiteľné ľuďom, ktorí vedia prečo a ktorí za tým nič nehľadajú....jednoducho, idem si niečo postaviť...stačí mi na to len jedna ruka a je to ZADARMO."

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 pro 2010 11:39

Pozrite sa na vlastnú mluvu pri prezentácii vlastných zosilňovačov vrátane "vyjadrení konštruktéra" pri testoch. Tiež sa pohybujú v superlatívoch.
Kde? Jediný konkrétny odkaz!! :?:
Inak ak niečo nepočujeme/te ;) , neznamená to ešte , že to neexistuje.. Rovnako aj naopak. Počuť niečo neznamená, že to skutočne existuje. Sme dosť nedokonalí, pokiaľ ide o zmysly.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 08 pro 2010 12:51

palipol píše:....jednoducho, idem si niečo postaviť...stačí mi na to len jedna ruka a je to ZADARMO."
Tak to jsi frajer !
*palec* *palec* *palec*

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 08 pro 2010 13:06

...ale zesilovač to nebude, patrně :D :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 pro 2010 21:57