NUFORCE

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
durgo
Kontaktovat uživatele:

Re: NUFORCE

Příspěvek od durgo »

BVa
mám dotaz
kúpil by si si prístroj, ktorý ťa nebaví počúvať?
len - áno/nie

wawrik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wawrik »

palipol píše:to BVa: Lenže Vy nepotrebujete nikam chodiť. K životu Vám stačí internet, obľúbený Google a Vaša pravda...
Myslím, že to ozaj netreba takto hrotiť a vytrhávať veci z kontextu. Názor BV je pomerne konzistentný a jasne čitateľný vo všetkých diskusiách, x-krát ho prezentoval v forme, že som to pochopil aj ja :-)

Ja som rád, keď sa dočítam kritické veci. Ak si chcem kúpiť zosík, viem, čo sa mi na ňom páči, a hľadám KRITICKÉ názory, aby som si ich mohol porovnať so svojim posluchom. Občas tak objavím niečo, čo mi ušlo. A za to som tým "radikálnym" konštruktérom (resp. ich názorom) typu BVa, PMA, Kazzatel vďačný.

Apropó, mám Lyngdorf - to len aby som predišiel námietkam o zaujatosti. Proste sa mi páčil a výhrady, ktoré mal k digitálom BV, som bol ochotný tomu zosíku odpustiť - buď som ich nepočul, alebo pre mňa boli marginálne.

2BVa - Tuším si niekde spomínal, že by si zverejnil merania, keby ti ho niekto dal pomerať. Ponúkam svoj, ak mi ho nezničíš :-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 durgo
Nie.
2palipol
Psychoanalýza ? Poznáte ma asi tak málo ako technické "pozadie" okolo reprodukcie..
2 wawrik
Prečo nie, meral som aj "onakvejšie" stroje.
BVaudio, výroba a predaj

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

to BVa:
Poznal som Vás inak, teraz Vás naozaj nespoznávam. Býval ste fajn. Raz ste mi dokonca povedal, že môj silič ujde. To bolo prvý a pravdepodobne aj posledný krát.

to wawrik:
Nechcem nič hrotiť. Ale v mene dokonalosti na seba nenechám kadiť. Neriešim absolútno, neexistuje. Počúvam, hodnotím. Ako ostatne všetci, alebo väčšina z nás a všetci testéri v médiách. Vraj žvásty . Opäť neriešim. Presvedčím sa na vlastné uši. Konštruktéri sú potrební. Majú svojich zástancov obdivovateľov, vyznávačov. Prirodzené. Samozrejmosť. Slobodná voľba. Niekto má NuForce, niekto BVaudio. Tak by to bolo správne, keby tu nebola profesionálna potreba. Potreba súťažiť so svetom, dokázať si niečo. Na náš účet. Cez naše nedokonalé a inak principiálne obmedzené prístroje. Kto bude ďalší? *taktone* Sledujte nás! :shock:

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

to wawrik:

...Apropó, mám Lyngdorf - to len aby som predišiel námietkam o zaujatosti. Proste sa mi páčil a výhrady, ktoré mal k digitálom BV, som bol ochotný tomu zosíku odpustiť - buď som ich nepočul, alebo pre mňa boli marginálne...

Skús, prosím, odpovedať pravdivo na otázku - keby si ešte nemal Lyngdorf - po prečítaní tohoto vlákna by si si ho kúpil?

wawrik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wawrik »

palipol píše:to wawrik:

...Apropó, mám Lyngdorf - to len aby som predišiel námietkam o zaujatosti...

Skús, prosím, odpovedať pravdivo na otázku - keby si ešte nemal Lyngdorf - po prečítaní tohoto vlákna by si si ho kúpil?
Palipol, ja som si ho kúpil PO prečítaní vlákna o digitáloch! :-) To mi prišlo ako väčší nárez...

Inak s takýmito vecami ja ozaj problém nemám. Skôr ma dokáže rozhodiť, keď na nejakú vec, ktorú sa chystám kúpiť, neviem nájsť kritické názory a potom sa bojím, že prehliadnem vlastnosť alebo črtu, ktorá mi neskôr začne vadiť. TO by pre mňa bola situácia, ktorá by ma od kúpy odradila.

Jednoducho, ja mám kritiku rád, názor si už urobím vlastný... Absencia príspevkov od BVa & HIs Melody Makers by ma ochudobnila. Bez srandy.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Bez konstruktérů by to tu byla jen žvanírna o hlasitosti a voňavosti pšouků...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 palipol
Poznal som Vás inak, teraz Vás naozaj nespoznávam. Býval ste fajn. Raz ste mi dokonca povedal, že môj silič ujde. To bolo prvý a pravdepodobne aj posledný krát.
Je mi ľúto, ale ak na všeobecné technické fakty reagujete (viacerí..) ako na osobný útok, a začnete z nedostatku argumentov robiť psychoanalýzu iných (bez poznania človeka, rovnako ako technických vecí o tých digitáloch, inak by ste asi netvrdili niektoré veci..), tak čakáte, že budem ticho ? Ak myslíte ten Hegel, tak ten bol skutočne objektívne, parametrami, dobrý, tak prečo by som to nepovedal? Oddeľte techniku a fakty od osobných preferencií, vkusu, a vlastníctva určitých prístrojov. Prineste napr. nejaký Audionet, alebo ten Soulution a budete to zrejme počuť znovu. :) .
Ale napr. niečo takéto (merania..),
http://www.dartzeel.com/index.php?optio ... &Itemid=69
chváliť nikdy nebudem, pretože objektívne je to horšie ako spotrebka z Tesca..To je také nepochopiteľné?
BVaudio, výroba a predaj

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

wawrik píše:Apropó, mám Lyngdorf - to len aby som predišiel námietkam o zaujatosti. Proste sa mi páčil a výhrady, ktoré mal k digitálom BV, som bol ochotný tomu zosíku odpustiť - buď som ich nepočul, alebo pre mňa boli marginálne. 2BVa - Tuším si niekde spomínal, že by si zverejnil merania, keby ti ho niekto dal pomerať. Ponúkam svoj, ak mi ho nezničíš
Tomuto celkom nerozumiem: Lyngdorf sa ti páčil a preto si ho kúpil. Teraz ho chceš nechať premerať. Objavili sa pochybnosti? A ak, tak po prečítaní názorov na fórach, alebo to teraz počuješ inak?

wawrik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wawrik »

Guliver píše:Tomuto celkom nerozumiem: Lyngdorf sa ti páčil a preto si ho kúpil. Teraz ho chceš nechať premerať. Objavili sa pochybnosti? A ak, tak po prečítaní názorov na fórach, alebo to teraz počuješ inak?
Žiadne pochybnosti, ani nič nepočujem inak :-) Len sa mi matne vybavuje, že BVa v inom vlákne spomínal možnosť zmerania (a zverejnenia výsledkov) nejakého digitálu, aby dokázal svoje tvrdenia - tak som ponúkol svoj. Zaujíma ma interpretácia meraní v súvislosti s tým, čo počujem ja. A hlavne to možno pomôže niekomu, kto bude - ako ja pár týždňov dozadu - hľadať nejaké fakty. Pocity má totiž každý svoje...

Ozaj sa nemusím búchať do pŕs, že ja som ten jediný, kto miluje a má doma neskreslený zvuk a všetci ostatní sú lietadlo...

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Pýtal som sa preto, lebo je tu všeobecne známy postoj BVa (teda nielen jeho) ku class D v hifi - totiž, že na základe princípu fungovania, nemôžu reprodukovať lepšie ako klasické konštrukcie. Prepokladám, že je to dokladovateľné aj meraniami. ALE. Zároveň je tu silná skupina majiteľov a obdivovateľov tohto princípu, ktorým sa tá reprodukcia jednoducho páči a prepokladám, že žiadne meranie, tento názor nevyvráti. Preto som nerozumel prečo spokojný majiteľ chce dať merať svoj prístroj...

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

dadaf: Nemyslíš, že tvoj PRÍSPEVOK patrí do iného vlákna?

(EDIT by ML)
Dadaftův příspěvěk se netýkal NUFORCE, ale zesilovačů obecně. Přesunul jsem ho do vlákna "zesilovače a vše kolem nich"

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Fakt pekná sedačka! *thumbs up* :D
BVaudio, výroba a predaj

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Vcelku polopatické shrnutí s odkazy na další testy:

http://www.gcaudio.com/products/reviews ... force.html