Parasound

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
kalous
Kontaktovat uživatele:

Re: Parasound

Příspěvek od kalous »

kychtax:
na Tvůj dotaz na mě odpověděl Kocour ve svých příspěvcích výše, líp bych to nenapsal
Máš pravdu, že letovaný a krimpovaný fast-on bude lepší, ale ne dokonalý - pořád tam je ten nasouvací kontakt...
proč tam fast-on dávat ? potřebuješ rozebiratelný spoj ?
Překavapuje mě, že někdo slyší rozdíl mezi konektory, ale nepozná rozdíl v zaletovaném spoji oproti třem mechanickým kontaktům na fast-onu, který je navíc z no-name materiálu, nebo to snad nikdo nezkoušel ?

Fast-on jsou primárně určený pro automobilový a podobný průmysl, kde autoelektrikář možná ani neumí letovat, protože pájku nevezme do ruky, jak je rok dlouhý...fast-on už z názvu vyplývá "rychle spojit", rychle neznamená dokonale.

Pokud jsou fast-on jen krimpované jsou to v signálové tři mechanické kontakty navíc, které podléhají oxidaci, vzdušná vlhkost je svinstvo, dostane se všude.
Takže na rychlé rozebíratelné spojení ano, ale v hifi to nemá co dělat, je to jen ulehčení práce při montáži a není potřeba letovací potřeby a také um montážníka spoj dobře zaletovat. Na dobře letované a ne posmrkané studené spoje je třeba nějakou dobu praxe, což vyžaduje odbornost a tím nároky na zaměstnance ve výrobě..a známe to jak to s tou odborností v poslední době v montovnách je. proto dají raději fast-on a podobné konetory s neduhy, co popisuje PMA.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Souhlasím, jen uvedu, že k fastonům v repro cestě mám menší výhrady, než k těm Molexům. Když vidím ty Molexy, tak vidím skoro rudě, při vzpomínce, jak jsme je museli před cca 20-ti lety vyházet z jedné docela kritické aplikace v počtu desítek ks.

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Táta dělal ve VOP - pájelo se v podstatě všechno co šlo - samozřejmě se to musi umět. Pokud nějaké pohyblivé spoje, u "military" 3 jištěné, ale plně servisovatelné

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

kychtax píše:
06 lis 2019 11:47
A když se podívám na všechny reprokably malých výrobců v ČR.. nepají to nikdo.
Sroll má všechny konektory na reprokabelech pájené a já většinu také.
Kvalitně provedené pájení a kvalitním cínem není problém. Toto nesplňuje stav kdy mezi vodičem a stěnou konektoru bude milimetr tloušťky cínu a už vůbec ne toho s olovem.

K fastonům bych uvedl případ, kdy starší bedna anglické provenience vykazovala vypadávání zvuku výšek a byl na vině fastonový spoj. Vše potřebné k tomuto již napsal Kocour.
Noble Audio - výroba a prodej

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

NA: "Toto nesplňuje stav kdy mezi vodičem a stěnou konektoru bude milimetr tloušťky cínu a už vůbec ne toho s olovem."

No to "určitě" ... Proto se na nejnáročnější spoje pořád používají olovnaté pájky.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Nejnáročnější spoje? co to přesně znamená, jaké nároky? Jestli myslíš třeba na elektroniku v autech, kde jsou otřesy a dramatické teplotní výkyvy včetně mrazů, tak tam pájka s olovem patří.
Zde se ale bavíme o zcela jiných podmínkách a pro ty se vyrábí bezolovnaté pájky s příměsí stříbra.
A za druhé o té pájce s velmi špatným vodičem jako je olovo jsem psal ve vztahu k té silné mezivrstvě která se dá vyrobit špatným pájením, tak asi tak.
Noble Audio - výroba a prodej

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Ach jo... Toho stříbra je tam cca 3% - O kvalitě takových spojů si dovolím z dlouhodobého hlediska pochybovat - viz jevy jako "whisker" a degradace cínu vlivem teplot - "cínový mor"

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Jo, whiskery mohou byt pekny prusvih. Ja jsem delal v osmdesatych letech na projektu Tamara
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tamara_passive_sensor
Nektere slozite desky PCB se resily metodou mnohavrstvych ovijenych dratovych spoju, radeji nez plosnych spoju. Melo to ale zase jine problemy.

Odpovědět