Parasound

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Parasound

Příspěvek od BVa »

Tí "dôchodcovia" (aktívni) sú schopní aj iných vecí. A vždy je lepšie , ak tí, čo tomu rozumia poukážu na nedostatky a chyby, ako keď tí, čo tomu absolútne nerozumia, tvrdia nezmysly.. A myslia si, že sú "kvalifikovaní", lebo však "počujú". No, uši majú, ale inak.. :roll:
BVaudio, výroba a predaj

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Tak odfláknuté spoje jsou přece jedno. A místo diskuse o tom, co je skutečně problém, je třeba hned zfleku osobně zesměšnit toho, kdo na to upozornil a dál točit ten pátý díl Rumburaka a provádět veletoče s high-end pojistkami, konektory, dřívky a záchranným posledním metrem kabelu, který elektřinu po kilometrech z rozvodny naprosto transformuje na nevídale dokonalou energii. Jak příznačné pro tuhle partu :-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

PMA:
Škoda, že zůstalo jen u té negace... Takový konektor asi není úplně košer pro bullet proof konstrukci. Na druhou stranu, jaký konkrétní vliv na zvuk má v porovnání s pevným spojem? Jak konkrétně konektor použitý v HINT 6 zhorší měřené parametry?

Mimochodem, stejně to měl udělané i předchozí Parasound Halo Integrated. Vnitřní provedení konektoru jsem nezkoumal, ale ty piny jsou docela masivní. Nic takového titěrného, co známe z molexů třeba na základních deskách PC. Vnější robustnosti reprosvorek to ale vizuálně neodpovídá, to je fakt.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Vedle těch masivních šroubů ten molex vypadá ..jako vtip.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Prostě to zanese do repro cesty nepředvídatelný přechodový odpor, který se mění s časem. Mám s těmito konektory negativní zkušenosti jak z audia, tak z přístrojové techniky (primárně z ní). Hrajete si na extra tlustou repro kabeláž s minimálním odporem a potom tohle. Co to změní? Zvětší výstupní odpor, který se časem zhoršuje a je nelineární a zvětší to zkreslení. Jediný důvod, proč to tam výrobce dává, je pohodlnost, ušetření času při kompletaci přístroje a při ev. opravě. Tím konektorem může procházet ve špičkách klidně 10A i více. Pánové, klidně si věřte čemu chcete, chápu, že když se někomu sáhne na víru, tak je nedůtklivý. A klidně zpochybňujte (Jiri), názory takových zkušených hifiznalců jsou mi šumafuk, což asi víte.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Zajímá mne toto téma.
Kalous co máš proti fastonu. ATC je dává do svých beden zevnitř na reproterminály. Co pár terminálů, to pár fastonů. Pytel si bednu předělával tak, že všechny pásma dával pod jeden faston. Mi se do toho popravdě nechce. Mít všechno na jednom fastonu mi příjde trochu "vetché" , nedostatečné ... Nevím ani, na kolik amper je takový faston dimenzovaný? Ale když jsem koukl do A32, tam je tlustý reprokabel 2x AWG12 z desky zavedený až dovnitř velké matice a tam dotažený na fest. Což je mi mnohem bližší.

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour »

Ja teda v bednach vse pajim. Vlastni zkusenost se spatnymi kontakty mam z mereni zkresleni repro, kdy spatny bananek pekne zvedne zkresleni, a je to na sweepu slyset. Ruzne podobne nasouvaci konektory na tom muzou byt stejne, a nechci resit, co to dela v case. Videl jsem par "hezkych" kontaktu v Shan E540 a podobne.
Jak to tak sleduju, tak plus minus deset let a kabelaz a terminaly jsou na vymenu a pajet.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

PMA:

Ano, toliko teorie, dozajista leckdy platná.

Jak je to ale u HINT 6 konkrétně? Je to slyšitelné? Mění se přechodový odpor tak výrazně, že zesilovač provozovaný 10 hodin a 2000 hodin má slyšitelně jiný zvuk? Kvantifikujte konkrétně u HINT 6, o jakých konkrétních hodnotách píšete: "Zvětší výstupní odpor, který se časem zhoršuje a je nelineární a zvětší to zkreslení.".

Řeči o víře jsou zbytečné plácání, držte se prosím změřených faktů a poslechových testů. To má vypovídací hodnotu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

k fastonům se něco řešilo tady. A asi budou důležité další věci jako kvalita krimpování, zasouvací tlak! atd.
(pozn. pro elektrikáře asi naprosto rutinní věc)..
https://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=37266.0

Citace:

Právě vodiče jsou směrodatné pro zatížení fastonů. A je zde více faktorů. na příklad jakou sílou je vodič nacrimplován. U fastonů 6,3 je ještě jeden problém, že se vyrábějí do 10 A a do 28 A.
Poznáte to podle označení zasouvací síly 25/40 N.
pro vodiče platí:
2,5 14 A a síla crimpování 320 N
4 a 6 28 A a síla crimpování 400 N

Také záleží na cyklech použití. Po 10 cyklech se dosti snižuje proudová hodnota. Ono není faston jako faston. Pokud je to "no name", tak je třeba vyzkoušet zasouvací sílu. Pokud jej zastrčíme rukou, je to šmejd. Pokud potřebují kleště a pořádnou sílu ( 40-50 N ) je to slušný faston. Potom také musí být oba kusy stejné. Na příklad 6,3 na 4,8 anebo 7,9 na 6,3 a další nevhodné kombinace.

Prostě zde platí fyzika. Přechodový odpor kontaktu je závislý na ploše a tlaku. Nakonec v katalogu je metoda, jak ten přechodový odpor měřit, jakým proudem a jaké jsou úbytky v mV

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

vychází mi z toho asi, že mít všechny pásma / jeden celý kanál na dvou dobrých pevných fastonech by němelo vadit..

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Kocour, video pro Tebe.. :-) ........... Sorry za OT. *fnuk*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Kocoure, pražská klika má dobré zkušenosti i s wago svorkami. Právě, že by neměl spoj degradovat v čase díky pružině a neustálému tlaku. Zatímco v klasické čokoládce se po čase šrouby uvolňují. Pájení chlapci nemají rádi. Udělat vysoce kvalitní pájený spoj jako z továrny je prakticky obtíženě proveditelné. A když se podívám na všechny reprokably malých výrobců v ČR.. nepají to nikdo. Já to ještě hodlám zkusit, mám vymyšlený postup. To minulé pájení nevyšlo. bylo to zvukově fiasko. (i když to naletováno bylo slušně, žádné krápníky nebo studeňáky tam nebyly.. ;) )

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour »

Rozumim, ja mam spolehlivost a stalost na seznamu uplne nahore. Jj cetl jsem ze pajeni vadi na ucho, ale co vsechny ty pajene spoje ve vyhybce? Dva pajene spoje na kabliku vadi, ale desitky ci stovky pajeni v bedne a elektronice nevadi? Nerozporuju, ze slysite rozdil. Jen nad tim premyslim. A casto je zajimave, co lidi slysi, nebo rekneme co prohlasuji ze slysi, a jeste zajimavejsi je, co neslysi.
Pajeni je samozrejme v normalnim vyrobnim procesu problem, je snadnejsi mit vse na kontakty.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Ked to šikovný dochodcovia čo maju čas (možu ponuknuť svoje služby velkovýrobcom na upgrade )vedia kvalitne prepajkovať nech sa páči. 8-) Casu maju dosť a privirobiť (každá koruna či Euro sa zíde ) si tiež možu.
Ano poukazať na to v prístrojoch je chválihodné ale čo potom dalej ? Ako prinutiť alebo požiadať výrobcov aby to nefákali a robili poriadne? :shock: :roll:

https://www.csfd.cz/film/601122-upgrade/prehled/

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

se nehádám o vlivu pájení na zvuk. Mi čistě subjektivně to pájené nevyhovělo. Napříště chci vytvořit tlakový spoj a ten proletovat menším množstvím pájky. Jsem přesvědčený že to bude lepší. než pouze letovaný spoj.
Bude to variace na tento postup - od času 3:19.

Odpovědět