Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od korys »

Taky zdravim. No tak to je prima, ze i hezky hraje. Vzhledove to jsou totiz taky pekne retro kousky. Rada 1000 a 2000 s temi drevenymi bocnicemi je primo nadherna. Tu 700 taky pekne chvalili v nedavnem cisle naseho sterea. Preji dlouhou spokojenost. *thumbs up*


Bedjasson
Příspěvky: 6
Registrován: 29 srp 2011 19:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od Bedjasson »

Mě nedávno v krátkém rozmezí odešel intgr.zes. Technics SU VX 600 a CD Sony základní řada po 20 letém provozu a jelikož jsem jen velkoobjemový posluchač, tak jsem rychle zakoupil náhradu Yamaha AX 450, pak jsem pokračoval a koupil repra Wharfedale Pacif. Evo 30. Jak jsem byl v ráži, tak jsem si řekl, že staré repro a Yam AX 450 dám na půdu a koupil zes. Yamaha AX 1070 a k ní CDX 860 RS, ať je to na jeden dálkový ovladač.
Pak jsem teprve začal hledat informace a ponořil se do šíleného audio světa, kde jsem se dozvěděl, že vše, co jsem pořídil, je naprd. Naštěstí to nestálo moc...tak že to není moc destruktivní. Zvuk proti Technics je rapidně lepší...asi si nedovedu představit ještě něco lepšího. Mně se na Yamaze hrozně líbí její jednoduchý design. Měl jsem i dvě motorky XT 600 a skútr Maxster 150 ccm (kit na 180ccm) a ty byly skvělé. Tak jsem si řekl, proč ne audio.
Pokukuji po nových modelech CD a AMP v řadě 1000.

Bedjasson
Příspěvky: 6
Registrován: 29 srp 2011 19:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od Bedjasson »

Mně nedávno v krátkém rozmezí odešel intgr.zes. Technics SU VX 600 a CD Sony základní řada po 20 letém provozu a jelikož jsem jen velkoobjemový posluchač, tak jsem rychle zakoupil náhradu Yamaha AX 450, pak jsem pokračoval a koupil repra Wharfedale Pacif. Evo 30. Jak jsem byl v ráži, tak jsem si řekl, že staré repro a Yam AX 450 dám na půdu a koupil zes. Yamaha AX 1070 a k ní CDX 860 RS, ať je to na jeden dálkový ovladač.
Pak jsem teprve začal hledat informace a ponořil se do šíleného audio světa, kde jsem se dozvěděl, že vše, co jsem pořídil, je naprd. Naštěstí to nestálo moc...tak že to není moc destruktivní. Zvuk proti Technics je rapidně lepší...asi si nedovedu představit ještě něco lepšího. Mně se na Yamaze hrozně líbí její jednoduchý design. Měl jsem i dvě motorky XT 600 a skútr Maxster 150 ccm (kit na 180ccm) a ty byly skvělé. Tak jsem si řekl, proč ne audio.
Pokukuji po nových modelech CD a AMP v řadě 1000.

Jechino
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2012 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od Jechino »

Yamahy jsem si jednou poslech u kolegy a jejich zvuk mě tak uchvátil, že jsem již nic jiného nechtěl. Nevím proč tady ta značka tolik není tak rozšířena, nebo zda lidé zastávají názor: "Spokojenost je přímo úměrná ceně hifi komponentů"? Klidně vás pozvu někdy na poslech a možná budete přijemně překvapeni, tím co dokáží repro v cenové relaci do 15 tisic zahrát.

Mám je čtyři měsíce, za tu dobu u mě pár lidí of fochu bylo a byli hodně hodně překvapeni, možná i zklamáni, že investovali mnohem větší sumu do hifi a zvuk není takový jak si představovali. Nechci tu nikomu hanit jeho názor na hifi,ani jeho HIFI, jen chci říct, že Yamaha je možná neprávem opomíjena.


http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... 77/recenze

Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 48
Registrován: 22 úno 2010 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od Kokin »

Jechino
Pochybuju, že ukázaly vše co umí. V akusticky neřešené místnosti a ještě u otevřených balkonových dveří.... ;)

Jechino
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2012 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od Jechino »

To Kokin:

a jejda, tak já budu muset vybourat nějké ty balkonové dveře do panelu a doladit tu akustiku místnosti *2thumbsup*

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Já bych ty bedny vůbec nepodněcoval. *thumbs up*

jouda

Re: Yamaha

Příspěvek od jouda »

Yamaha NS-10, jista vybava kazdeho studia ;)

Marx
Příspěvky: 1
Registrován: 18 říj 2012 14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od Marx »

Mám stereo receiver Yamaha R-S700 napojené 4mm2 dvoulinkou na TVM 350 a zvuk eňo-ňuňo.
Jako hifi pro sociální vrstvy obyvatel, jako jsem např já, prudce doporučuji. *hura*

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od drfish »

Já jsem začal v devadesátých letech s Yamahou jako náhradou za Technics, na kterém mi pokaždé vadily podivné basy. Z řady Technics 900 MkII (tuším) jsem seskočil na Yamahu v pětkové řadě za skoro poloviční peníze a byl jsem natolik nadšený, že jsem u ní vydržel až do loňského roku. Přes jeden zesilovač a dva receivery, poslední byl Yamaha RX-V757. Ta byla na domácí kino výborná, o poznání lepší než ta šestková řada před ní. Ve stereu ale obě o poznání slabší. Letos jsem koupil z druhé ruky Onkyo TX-NR5000. Vlajková loď Onkya poráží mou starou Yamahu hlavně ve stereu. Yamaha ale na poli domácího kina pořád má co říct, i když poslední dobou se zdá, že jde hodně dolů. Mám BD player Yamaha BD S1900, obraz výtečný, zvuk v analogu se mi ale zdá nic moc, tak jedu přes optiku do receiveru. Přehrávač neumí přehrávat nic kromě DVD, BD a CD, což mi dost vadí, takže ho příští rok vyměním, i když je ještě v záruce. Osmnáct let s Yamahou bylo rozhodně přínosných, v kategorii pod dvacet tisíc určitě dobrá volba.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od tujatuja »

Bohužel, rozšířenou představou mezi značnou částí hifistů je to, že hudební požitek poskytnou pouze sestavy za statisíce. To je omyl. *taktone*

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od lidumil »

drfish píše:Já jsem začal v devadesátých letech s Yamahou jako náhradou za Technics, na kterém mi pokaždé vadily podivné basy. Z řady Technics 900 MkII (tuším) jsem seskočil na Yamahu v pětkové řadě za skoro poloviční peníze a byl jsem natolik nadšený, že jsem u ní vydržel až do loňského roku. Přes jeden zesilovač a dva receivery, poslední byl Yamaha RX-V757. Ta byla na domácí kino výborná, o poznání lepší než ta šestková řada před ní. Ve stereu ale obě o poznání slabší. Letos jsem koupil z druhé ruky Onkyo TX-NR5000. Vlajková loď Onkya poráží mou starou Yamahu hlavně ve stereu. Yamaha ale na poli domácího kina pořád má co říct, i když poslední dobou se zdá, že jde hodně dolů. Mám BD player Yamaha BD S1900, obraz výtečný, zvuk v analogu se mi ale zdá nic moc, tak jedu přes optiku do receiveru. Přehrávač neumí přehrávat nic kromě DVD, BD a CD, což mi dost vadí, takže ho příští rok vyměním, i když je ještě v záruce. Osmnáct let s Yamahou bylo rozhodně přínosných, v kategorii pod dvacet tisíc určitě dobrá volba.

Hele a co jiného by měl BDP umět přehrávat? SACD? DVD-A? Mám Sony BDP S 5000 ES, je to, hlavně cenově, poněkud jinde, než Yamaha a neumí hrát nic jiného než Tvůj, ale zato hraje opravdu luxusně na 55"TV. A zvuk jedině přes HDMI, analog i optika jsou z BDP z pohledu DK na nic.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od drfish »

No já jsem si teď k vánocům pořídil CA Azur 751BD. Píchnu k němu hard disk a přehrávám mkv soubory, Flac, avi, mp4. Některé věci se nedají sehnat jinak než na netu. Přehrávání z mého kompu nebylo obrazově až tak lahůdkové. Teď se to změnilo, ten Cambridge je fakt dobrej. Ale tu Yamahu na poli Blu ray disků nepřeválcoval tak přesvědčivě jak jsem si myslel. Možná nemám tak dobrou televizi. Zvukově je ale lepší. Mám starý receiver Onkyo tx-nr5000(s tím už to dožiju) bez hdmi takže multikanál analog 7.1. Šlo to hodně nahoru.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od drfish »

S Yamahou člověk v dané cenové kategorii nemůže šlápnout vyloženě vedle. Takových značek mnoho není, takže ideální značka pro začátek hifistické kariéry.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti