Co právě poslouchám

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
vitek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od vitek »

RedBaron píše:
27 říj 2017 08:12
Firmy KronStudioLab si všímejte, protože vydává pod svým labelem věci, které s rozumným masteringem nelze sehnat a vyplňuje tak díru na trhu, podobných alb je víc, jako kdyby firma přesně hlídala, jaká nová alba a remastery vyšly se špatným masteringem a jeden po druhém je dělá po svém. Můžu jen tleskat.
Můžeš dát prosím odkaz na KronStudioLab. Ať dělám, jak dělám, nemůžu toho Planta najít. Dík.
Jen je mi divné, že oficiálně vyjde CD, LP a FLAC CARRY FIRE od NONESUCH a ten samý měsíc to vydá KronStudioLab s výrazně lepším "DR".??? Jak a z čeho to dělají? Ví to Robert?

Jinak obal LULLABY AND ..... je docela umělecké dílo. Mám to na CD od japončíka (na LP to bude ještě působivější) a hraje to dost slušně právě to točím.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Rock) [CDR] Robert Plant - Carry Fire (KronStudioLab Edition) - 2017, FLAC (tracks+.cue), lossless

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5466804

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Obrázek
Oproti CD výrazně větší dynamika, separace "zdrojů" zvuku a prostor. *thumbs up*

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

vitek píše:
27 říj 2017 19:11

Jen je mi divné, že oficiálně vyjde CD, LP a FLAC CARRY FIRE od NONESUCH a ten samý měsíc to vydá KronStudioLab s výrazně lepším "DR".??? Jak a z čeho to dělají? Ví to Robert?
Tohle napsal Dadaft: "...podle mě to má znít takhle "špinavě" a prasácky, Robert Plant je přece pojem, legenda, myslíš, že by se svou tvorbou dovolil vyjebávat? Já fakt myslím, že to tak znít má......
vitek píše:
27 říj 2017 19:11
Jinak obal LULLABY AND ..... je docela umělecké dílo. Mám to na CD od japončíka (na LP to bude ještě působivější) a hraje to dost slušně právě to točím.
Jestliže tvým uším hraje "Lullaby and..." dost slušně, tak neřeš kvalitu "Carry Fire", obě alba mají takřka totožnou "kvalitu".

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Totožnou kvalitu mají možná na tvém aparátu.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jestli se mohu jen vyjádřit ke kvalitě zvuku, Lullaby ... jsem měl na CD a bylo to příšerné - daroval jsem to CD kolegyni v práci. Nikdy bych si jej už neopustil. Hudební obsah nebyl špatný, ale zvuk mě zněl podobně jako nahrávky ze 60. let, zkreslení, komprese a nepříjemné na ucho. Ani Plant si to nedokáže pohlídat, jen ještě na stará kolena hrně prachy. Ty jeho starší věci jsou super, ale o nové již nemám zájem. Možná nějaké audiofilní provedení, pokud na něho narazím.

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek »

Planta rád poslouchám a už tak moc neřeším jednotlivé nástroje a nerozpitvávám to co ho doprovází (i když to se mi líbí taky). Poslední jeho díla beru tak jak jsou. Je jasné, že to není na úrovni MFSL, ale díky tomu, kam se posunul a že už to není taková divočina, to poslouchám v "komorní hlasitosti", kdy se ty nedostatky tak neprojeví. Mám hůř nahrané CD a stejně je poslouchám, bo je mám rád, tedy tu hudbu...
PetrD píše:
28 říj 2017 11:48
Jestliže tvým uším hraje "Lullaby and..." dost slušně, tak neřeš kvalitu "Carry Fire", obě alba mají takřka totožnou "kvalitu".
Takže, když to u mně hraje dost slušně, tak to nepraská, nešumí, neskáče a jsem schopen si to ještě užít.
Šlo mi spíš o ten KronStudioLab tomu nějak nerozumím....

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Oldear píše:
28 říj 2017 14:08
Jestli se mohu jen vyjádřit ke kvalitě zvuku, Lullaby ... jsem měl na CD a bylo to příšerné - daroval jsem to CD kolegyni v práci. Nikdy bych si jej už neopustil. Hudební obsah nebyl špatný, ale zvuk mě zněl podobně jako nahrávky ze 60. let, zkreslení, komprese a nepříjemné na ucho. Ani Plant si to nedokáže pohlídat, jen ještě na stará kolena hrně prachy. Ty jeho starší věci jsou super, ale o nové již nemám zájem. Možná nějaké audiofilní provedení, pokud na něho narazím.
Tak teď to tedy od Dadafta & spol. pěkně schytáš ;)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

vitek píše:
28 říj 2017 14:59
Takže, když to u mně hraje dost slušně, tak to nepraská, nešumí, neskáče a jsem schopen si to ještě užít.
Šlo mi spíš o ten KronStudioLab tomu nějak nerozumím....
Taky to trochu nechápu :? Když to jde u KSL ve výtečné kvalitě, proč to tak proboha nejde normálně? Mám všechna alba Roberta Planta a proto i "Lullaby and..." či "Carry Fire". Beru to jako sběratel, i když vím, jak jde kvalita těch nahrávek do kopru. Jestli si tu někdo myslí, že "to má znít takhle prasácky, protože Robert Plant nedovolí se svojí tvorbou vyjebávat, protože je přece pojem, legenda", je to jeho věc, ať si to myslí. Jestli si někdo myslí, že jeho poslední dvě alba "mají totožnou kvalitu možná jen na mém aparátu", ať si to myslí, je mi to šumák :D Nebudu už tady dále rozpitvávat rejpavé příspěvky a k tomuto tématu už nemám co říci. Ať si každý poslouchá co chce, na čem chce a jak chce. Jen ještě pro zajímavost porovnání toho, co tu zmínil Oldear . . .

Analyzed: ROBERT PLANT / LULLABY AND... THE CEASELESS ROAR
--------------------------------------------------------------------------------
DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR7 -0.09 dB -9.20 dB 5:06 01-LITTLE MAGGIE - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR6 -0.10 dB -8.98 dB 4:18 02-RAINBOW - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR7 0.00 dB -8.79 dB 4:12 03-POCKETFUL OF GOLDEN - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR6 -0.09 dB -9.88 dB 5:52 04-EMBRACE ANOTHER FALL - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR6 -0.07 dB -9.41 dB 4:05 05-TURN IT UP - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR9 -0.10 dB -12.03 dB 5:15 06-A STOLEN KISS - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR7 -0.10 dB -9.30 dB 4:32 07-SOMEBODY THERE - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR7 -0.10 dB -9.61 dB 4:13 08-POOR HOWARD - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR6 -0.09 dB -7.34 dB 5:07 09-HOUSE OF LOVE - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR5 -0.18 dB -7.96 dB 4:35 10-UP ON THE HOLLOW HILL (UNDERSTANDING ARTHUR) - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
DR5 -0.07 dB -7.49 dB 2:46 11-ARBADEN (MAGGIE'S BABBY) - ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
Number of tracks: 11
Official DR value: DR6

Analyzed: Robert Plant / Carry Fire
DR Peak RMS Duration Track
DR6 0.00 dB -8.37 dB 4:14 01-The May Queen
DR6 0.00 dB -7.55 dB 3:28 02-New World...
DR6 0.00 dB -8.31 dB 4:19 03-Season's Song
DR6 0.00 dB -8.75 dB 4:48 04-Dance With You Tonight
DR6 0.00 dB -7.54 dB 3:54 05-Carving Up the World Again...a wall and not a fence
DR7 0.00 dB -10.99 dB 5:19 06-A Way With Words
DR6 0.00 dB -8.75 dB 5:26 07-Carry Fire
DR6 0.00 dB -7.89 dB 3:47 08-Bones of Saints
DR7 0.00 dB -8.96 dB 4:08 09-Keep It Hid
DR6 0.00 dB -7.79 dB 4:59 10-Bluebirds Over the Mountain
DR6 0.00 dB -8.45 dB 4:42 11-Heaven Sent
Number of tracks: 11
Official DR value: DR6

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

I když mají stejné DR, je Lullaby... líp nahrané než Carry Fire, to odhalí skutečně každý slušnější aparát.
(tím neříkám, že jsou ty desky nahrané skvěle, nejsou, ale jsou i horší nahrávky)
Naposledy upravil(a) dadaft dne 28 říj 2017 15:34, celkem upraveno 1 x.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

WOBBLER - "From Silence to Somewhere"
Pro příznivce progresivní muziky . . . ve čtvrtek mi toto CD dorazilo, dávám ho již počtvrté, prostě se nemohu nabažit.
001.JPG
http://www.progarchives.com/album.asp?id=55583

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

-tohle jsem dnes na pobud kamaráda objevil...pro mě super věc-prostě "bomba"-solo věc zpěváka Big Big Train
SEAN FILKINS-War And Peace & Other Short Stories
- Sean Filkins / lead & backing vocals, acoustic & electric rhythm guitars, ebow guitar, keyboards, sitar, percussion, blues harp, didgeridoo
- Gary Chandler (Jadis)
- Dave Meros (Spock's Beard)
- John Mitchell (Arena, The Urbane, It Bites, Frost)
- Lee Abraham (Galahad).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

Nortec Collective - HIPERBOREAL / Border Revolver

Mé první setkání s hudebním stylem nortec, který vznikl v mexické Tijuaně. Nortec je vlastně zkratka ze slova norteño, což je tradiční mexická hudba s kořeny v corridos a polce, a slova techno.
Osobně mi to velmi připomíná jiný jižanský hudební styl - BRASS. Třeba píseň Mexican Madness je vyloženě brass jako řemen - hypnotická rytmická a basová linka a k tomu kvílící trumpety, akordeónek....
Nejlepší kousky: Mexican Madness, Sensacional, Border Pleasures, Wonderful Life

Obrázek

Peter Sandberg - A Scandinavian Thing

Tak jestli předešlá deska byla rudá a horká, tato je taky přesně taková, jako její obal --- tichá, klidná, snad i trochu chladná......
Vynikající nahrávka ------ basa se dá dávat za příklad toho, jak to zní když má nástroj tzv. tělo, metličky na blánách i činelech jsou skvostné, a klavír......... škoda mluvit - nesmírně věrný a přirozený.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

.
tak včera jsem ještě zůstal v Mexiku a dal si něco tanečního:

Obrázek

Kinky - Nada vale más que tú
Skvělé disco, rytmika a melodický basový synťák tomu dávají grunt, k tomu hravé mexické melodie, paráda...

Obrázek

Clorofila - Ahorita Vengo
Město, noc, horko, tančírna a nortec k tomu.................... projekt jednoho z členů Nortec Collective

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

Larry Carlton - Session Masters
Jazz - bicí, basa, klávesy a Larryho kytara.
Kdybych byl mistr zvuku, asi bych chtěl líp znějící bicí, ale možná by je to zbytečně vytahovalo do popředí, jinak je nahrávka skvělá, elektrická basa má příjemně plný zvuk (nicméně pod 50Hz tam není ani ťuk, bude to hrát dobře i velkobednistům), a stejně dobře zní i kytara vlevo a klávesy napravo.
Příjemná pohodovka.

.
.
Poté jsem ale zatoužil po něčem špinavějším, živočišnějším, drsnějším...

Obrázek

Bang Tango - Pistol Whipped in the Bible Belt

Skvělý Heavy Metal

Odpovědět