Reedice, remastery a remixy do kterých se vyplatí investovat (lepší než původní vydání?)

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Reedice, remastery a remixy do kterých se vyplatí investovat (lepší než původní vydání?)

Příspěvek od Dark side of the moon »

Zpět k podstatě tématu.

Jak jsem uvedl v prvním příspěvku:
"... s renesancí zájmu o vinyl a nástupem Hi-Res audio formátů a tím i možnosti generování zisku pro interprety a vydavatelství, se otevřela možnost pro vznik audiofilských vydání (z původních originálních zdrojů, ať už analogových nebo digitálních), která počítají s kvalitní aparaturou schopnou naplno využívat parametry takových nahrávek. Těch případů není většina, ale objevuje se jich už dost."

Takže další, dle mého podařený remaster:
Creedence Clearwater Revival – Willy and the poor boys (Hi-Res 24/192)
Velmi dobrý remastering z původních analogových pásů, výrazné zlepšení zvuku po technické stránce.
Za mě 80 - 90%

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Reedice, remastery a remixy do kterých se vyplatí investovat (lepší než původní vydání?)

Příspěvek od Antony »

Dark side of the moon
Co se týče LP, kvalita Hi-Res digitalizace celkem nehraje roli. Je to pouze domněnka, že LP bude ve stejné kvalitě. Praxe však ukazuje, že pro současný LP master použijí často zkomprimovaný zprasek. Výjimky existují, ale je to dopředu neodhadnutelná loterie.

Podstata je v tom, že se výsledné spektrum lišit může, a to tak, že velmi. Neboť se na těch masterech liší, to samo o sobě je důkazem. Jedna věc je teoretická schopnost techniky, druhá věc, daleko zásadnější, je, že ten řetězec lidí, který tuto nahrávku ovlivní, tyto možnosti zdaleka nevyužije. Že nechceš tuto realitu přijmout je tvoje věc, ale nic to na té realitě nemění.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL - Willy And The Poor Boys
Toto album vyšlo podle discogs celkem ve 205 vydáních. "výrazné zlepšení zvuku po technické stránce" vztahuješ vůči kterému konkrétnímu z nich?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Aby ta diskuse o "věrnosti přenosu na LP" měla smysl, tak je nutné probírat konkrétní případy a mít k nim dispozici data, jinak je to diskuse naprosto o ničem. Na druhou stranu úplně souhlasím, že až tak moc nezáleží na formátu a nosiči, ale hlavně na lidech, kteří nahrávky tvoří a zpracovávají. Samozřejmě jsou tu technické limity mechanického záznamu, ale často nerozhodují.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

odpověď na - Oldear dnes, 12:31
Náhoda to není. Mám také takovou zkušenost. Už snad nebudu LP kupovat. Zase ale ty moje staré LP z 70-tých a 80-tých let jsou tak ohrané, že mne to nutí sem tam něco koupit. Dcera mi přivezla zrovna teď něco z USA a taky nic moc. Ale uvažuju už jen o CD, protože i kvalita výlisků nic moc. Možna label od labelu je to jiné, ale to hledání a zkoušení mne přestává bavit a čas si dovedu představit strávený poslechem.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

odpověď na - Oldear dnes, 12:31
Náhoda to není. Mám také takovou zkušenost. Už snad nebudu LP kupovat. Zase ale ty moje staré LP z 70-tých a 80-tých let jsou tak ohrané, že mne to nutí sem tam něco koupit. Dcera mi přivezla zrovna teď něco z USA a taky nic moc. Ale uvažuju už jen o CD, protože i kvalita výlisků nic moc. Možna label od labelu je to jiné, ale to hledání a zkoušení mne přestává bavit a čas si dovedu představit strávený poslechem.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Vrátím se k tématu licenčních desek Supraphonu , sedmdesátých a osmdesátých let.
Oproti výliskům z tehdejší kapitalistické ciziny se licenční desky, když pominu odlišnosti od původních obalů, vyznačovaly nižší hlasitostí a úbytku jak výšek, tak basů.Lze jednoduše zjistit porovnáním licenčky s originálním výliskem.Tento jev se projevoval téměř u všech titulů, kromě desek od Abby, které u nás vycházely na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.Podmínkou licence bylo,že tituly vyjdou v původním obalu, včetně vnitřních a bude zachována stejná hlasitost a dynamický poměr.
Tyto tituly zaznamenaly největší počet reklamací, protože majitelé gramoradií Europhon a gramofonů s podobným snímacím systémem si desky nepřehrály, protože po dosednutí přenosky na desku,tato přeletěla drážkové pole až ke středovým štítkům.
Oproti jiným lido-demo státům, kromě Maďarska a NDR byly Supraphon licenční desky zdaleka nejlepší, s výše jmenovaných států měly kvalitu na stejné úrovni.
Rozdily nebyly jen v licenčních deskách u nás,i třeba ve Státech v roce 1980, když vycházel titul "Back In Black" od AC/DC, tak u prvního vydání byly velké rozdíly v kvalitě zvuku, na vlastní oči jsem viděl dvě desky tohoto titulu (první US vydání), kdy drážkové pole jednoho výlisku končilo o 15mm
před středovými štítky jinak, než u desky druhé.
Jediné vysvětlení je, že titulu vycházelo taková množství,že se lisovalo ve více lisovnách.
Tento jev jsem viděl i u titulu "Thinking Of Loud" skupiny Urgent z roku 1987.
Je vidět, že i dříve byly rozdíly ve zvuku u stejných titulů.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Oldear,
Zdravím Tě, pořád ještě kupuješ desky a taky doufáš, že už se to konečně zlepší?
Taky jsem koupil pár kousků, které za moc nestály, třeba Antologie od Uriah Heep, výběr hitů od Nazareth, dvě řadovky od Cars...
Na druhou stranu jsem koupil i LP, která nemají chybu, např. Smokie "Midnight Café",Changing All The Time", první titul je sejmutý lépe, než původní press od RAK Records, dále řadovku Neila Younga, též vynikající.
Nějaké desky od Analogue Production (Doors, Nils Lofgren...)
Mrzí mě, že se nepovedlo Magnum "Chase The Dragon",je to jedna z jejích nej z ranného období.Tuto desku doporučuji sehnat v původním vydání na JET Records,vím,že nejsi bazarista, nicméně stojí to za to.
Bohužel mám jí pouze jednou, mohl bych Ti věnovat jejich další řadovou desku " The Elevent Hour!" v top stavu, jako pozornost vinylovémi příznivci.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Dovoluji si nabídnout tip všem příznivcům vinylů, na zvukově vynikající záležitost německého dixilendového seskupení Dice od Dixie Crew, na jejich dvě LP, která vyšla v roce 1980 na značce ln Acustic.
První titul se jmenuje "1st throw (inak811), druhý titul se jmenuje "Second Sight"(inak 822).
Jedná se opravdu o zvukovou referencí, jedny z nejlépe nahraných desek, které jsem za svůj život slyšel.Tituly se dají sehnat i na cd, bohužel kvalita nahrávky na cd ,na záznam na LP zdaleka nedosahuje.
Tituly se bohužel nedají sehnat ve stavu nových kusů, pouze 2hand.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Dasta píše:
15 srp 2019 21:01
Tyto tituly zaznamenaly největší počet reklamací, protože majitelé gramoradií Europhon a gramofonů s podobným snímacím systémem si desky nepřehrály, protože po dosednutí přenosky na desku,tato přeletěla drážkové pole až ke středovým štítkům.
Přesně o tom jsem psal. Poddajnost krystalové chvějky byla na velmi nízké úrovni. Kdysi jsem k tomu četl i oficiální vyjjádření Supraphonu, že to je ten důvod.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Dasta: To je fajn doporučení, ale z téhle variace na kapelu Ivana Mládka by mi při delším poslechu asi začalo hrabat a nahraný to může být jak chce :-) Zlatý Jethro...

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Red Baron,
Každý to má jinak. Mně by zase hráblo, dát si dvě desky Porcupine Tree za sebou.
Aspoň že se shodneme, že Jethro je super.
Ty desky jsem doporučil, kvůli kvalitě nahrávky, nikoliv obsahu.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

to Antony:
CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL - Willy And The Poor Boys
srovnávám s vydáním:
Fantasy ‎– 9031-76926-2, Carrere ‎– 9031-76926-2

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

LP:
To že dobře provedená digitalizace není zárukou, že i LP bude dobré je jasné. Ale jak jsem psal, je to pravděpodobné.
A platí to samozřejmě i opačně - pokud digitální Hi-Res soubor bude špatný, asi bude špatné i LP.
Jinak stoprocentně platí to co napsal PMA:
"Aby ta diskuse o "věrnosti přenosu na LP" měla smysl, tak je nutné probírat konkrétní případy a mít k nim dispozici data".
Ona ta nutnost ověřování a hledání informací platí i o těch Hi-Res vydáních.

Proto taky toto téma :).

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

to Antony:
Nějaké věcné argumenty k tomu frekvenčnímu spektru nástrojů a k tomu, že na dobré nahrávce by to spektrum mělo být obsaženo pokud možno v celém rozsahu?

Odpovědět