Audio Video Show Praha 2022

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od jkb4 »

Ještě napíšu pár postřehů a snad i podnětů, doporučení…

4 FS
Shodneme se, že forma nemá přesáhnout obsah. Neshodneme se asi ale, co má být obsahem. A taky se asi nedohodneme na tom, jak tyto dvě kategorie ohodnotit, dovolím si totiž napsat, že tradičně vidíme mnohem menší podíl formy, třeba 9 obsah :1 forma. Na to si stěžují lidi v tomto vláknu. Proto si myslím, že forma by se měla vylepšit. Namátkou mne třeba napadá asi 10 let stará prezentace miliónových reprosoustav Ante zpoceným Pavlem Dudkem v zimní bundě sedícího bokem u stolu bez jakéhokoliv komentáře k dění v místnosti. Nebo prezentace reprosoustav Aragorn Bohumilem Sýkorou (dej mu Pán Bůh věčnou slávu), který během toho v Brně 3x usnul a repro byly předvedeny bez povrchové úpravy. Nic proti těmto pánům nemám, naopak, jen zde forma zcela brutálně selhala. Teď k tomu obsahu, opravdu si myslím, že by měl být obsah prezentace budování a udržení důvěryhodnosti firmy a jistě je to dobré tvořit dobrým zvukem, který zaujme, tedy né nutně perfektním (velmi vnímám rozdíl perfektní vs. dobrý, s dobrým souhlasím s perfektním ne).

4 Herrer
Zkusím odpovědět na otázky, resp. vysvětlit asi nejen můj pohled. Na výstavě chybí obecně klidnější zóny, proto navrhuji takovou finanční vatu. Je vhodné mít jeden pokoj navíc na klidnou diskusi, případně domluvení kšeftu s občerstvením, vše se přece nemůže odehrávat, tam, kde se hraje. A nutný je plán prezentace (i jeho avízo), co brání týden předem na stránkách firmy a den dva na soc. sítích ukázat, na co mají být případní návštěvníci připraveni ve vaší expozici? Např. mohou být nachystány 15 min. prezentace jednou za 2 hodiny, kdo to bude chtít z návštěvníků vidět a slyšet, přijde a pak to může proběhnout, jak píše šeďour, 5 min. stručná řeč, co a jak bude hrát a pak 10 min. fakt dobrého zvuku. Kdo chce diskutovat dál, může jít do klidnější místnosti, kdo chce poslouchat, poslouchá, kdo je nezaujatý či zklamaný, pokračuje dál výstavou.
Dál bych chtěl zdůraznit, že se snažím možná zbytečně, vydráždit firmy, resp. teď už jen Tebe, k tomu, aby psali a poučili se z chyb, které dělali a dělají. Psát takový příběh firmy, jako to udělala třeba firma Schiit, tuším na stránkách head-fi, totiž právě ukazuje ten normální, vtipný a lidský přístup s nadhledem, který z návštěvníků stránek a hifi výstav dělá spokojené zákazníky. Prostě to vysvětlení, o čem se tady pořád bavíme, proč působí ti prezentující lidé takovým amatérským, sešněrovaným, podivným a vyčpělým dojmem, co čekají, proč to tak dělají, co si vlastně myslí … Nadral si takovou věc může dovolit a bude to suprtrooper čtení a když bude cítit i to poučení se z chyb, tak to nebude mít chybu. Chápu, že v Eurostaru (příklad), to bude úplně jinak a tento příběh by byl o ničem, resp. v duchu hmmmm korporát, kšeftmani, nákup vs. prodej, spread sheet manažeři, různé teamy lidí, budgety, prostě vše jinak, nelidský, často arogantní přístup, protože nová řada B&W reprosoustav je světová špička a přece musí hrát skvěle (prostě musí!).
Existuje další množství témat, která souvisí s výstavou, třeba systém výstavních slev. Na vystavené kusy repro dát např 20% slevu, na ty, které budou objednány do měsíce 10% slevu, pak už standardní cena (jen příklady, neberte sumy nebo časy doslova). Nebo například ty ženy, proč vždy stojí na chodbě, před výstavním pokojíkem, proč není před vchodem do výstavního hotelu a nerozdává materiály a informace o té skvělé české firmě, která se prezentuje v pokoji 625? Tam může být, hezká, vtipná a hlavně užitečná. … Baví mně to, ale nemám týden prostor, kdy bych si našel hoďku času a smysluplně se tu vyjádřil, sorry. A držím pěsti.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

jkb4: Díky za zajímavé tipy na zlepšení. Budeme se snažit, uvést z toho do příští výstavy co nejvíc do praxe.
Nadral reprosoustavy

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od kychtax »

Jkb4: moc pekne postrehy. Taky jsem mel obcas pocit "unavy"/ nedostatecneho zajmu u vystavovatelu. Ale rikam si, treba to radu prodejcu ani nenapadne, takto se nad tim zamyslet v globalu. :P
Treba jsou spis zvykli na: pustim to, libi se, neco k tomu reknu, chces- ber, nechces- nech byt .. a co tam mame dal.
Mozna nejsou zvykli z toho delat takovou vedu, snazit se prodavat sofistikovaneji. Maji sve zvyky, postupy. A kdyz je obchodnik dobry, pak patricne vycniva. Takovy etalon hifi obchodnika/prezentatora je pro mne chlapik z Danska jmenem Rune Skov. Delal pro Nordost a Gryphon. Ma spoustu videi na Yt. Nebo i videa Keitha Martina z Isotek jsou taky zajimava. Tady jde hned poznat, ze jim o to jde, ze se snazi..

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od NA »

Příspěvky od jkb4 na téma výstavy a vystavovatelé a snaha nahlédnout do myslí vystavovatelů ve mě vyvolaly úsměv na tváři. Jakoby jsem to napsal já, ještě v době mé naivity, přesně takovéto představy a názory jsem měl. Idealista a puntičkář. Dnes si ale uvědomuju, že to je jen naivní představa dokonalosti, která v praxi neexistuje, nebo se jí jen občas někomu povede přiblížit. Tento svět není zdaleka dokonalý. Uvědomuju si velmi dobře, jak přístup vystavovatelů hodně pokulhává za ideálním stavem, a to nejen u korporátních firem, ale i u těch druhých, kde jde o aktivitu přímo majitelů audio studií, dovozců či malovýrobců. K výtkám které vznesl jkb4 by se daly přidat ještě ty týkající se provedení samotných výrobků. Snad na každé výstavě jsem byl svědkem podle mě fatálního nedostatku ohledně provedení korpusu nějakých reprosoustav. Letos to byl nedokonalý elox na vršku předsazených čel u jistých hliníkových beden za cenu luxusní limuzíny a na první pohled patrném zbytku kytu na čelní straně beden z v řezu skládané překližky, prostě to nebylo pořádně vybroušené a už na to hodili lak a tradá to ukázat stovkám lidí na výstavu. Vyvstává ale i otázka, kolik lidí si toho všimlo, věřím, že zdaleka ne všichni a to to bylo dobře viditelné na čelní straně. Na druhou stranu bych rád uvedl, co mě naopak velmi mile potěšilo, a to byly bedny polského výrobce s314. Opravdu dokonalé provedení, výborné a nákladné měniče a to vše za velmi rozumné ceny na dnešní dobu.
Noble Audio - výroba a prodej

jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od jkb4 »

Píšu z mobilu, tak jen stručně.

Rozhodně nepatřím mezi puntičkáře, to fakt ne, vše co jsem psal považuji za základ. A výtky vystavovatelům nepíšu, vážím si hlavně jejich odvahy na takovou akci jít s kůží na trh. Jen nechápu jak o výstavě přemýšlí nebo se na ni připravují. Snad jen jeden příklad za všechny z letošní akce. Slovutné Audigo prezentuje plejádu sluchátek za desítky, či stovky tisíc a když si je chce člověk poslechnout, dozví se, že Tidal se dost seká, protože nestíhá hotelová Wi-Fi? To vám přijde logické? Jak je možné, že nemají svoje stabilní připojení k netu, když chtějí hrát přes stream? Nejde o divnou formu prezentace, ale o úplnou nemožnost prezentace. To je přece totální faul. Nebo vám to přijde OK? A tak jednoduše čekám vysvětlení. Třeba: “zkusili jsme od čtvrtku O2 a Tmobile a bylo to nestabilní, stihli jsme stáhnou v dobré kvalitě jen 20 alb, sorry výběr skladeb je proto omezen.”

Takže ještě k tipům pro prezentující přidám:
1. mít na výstavě svůj net.
2. mít v merku, kdo je z návštěvníků “důležitý”, prostě tušit, že mi do pokoje vešel pan Březina, Kraut, Bunta, Grigorescu nebo celebrity z fór (příklad Pytel, Mabat, Jarda Merhaut už bohužel nedojde).
3. možnost zaplatit kartou za nabízené zboží.
4. vhodné je umět komunikovat v AJ, část prezentačních materiálů v AJ

Fidji99
Příspěvky: 1059
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Fidji99 »

@jkb4 - ty nieco realne v predaji/marketingu/vystavnictve aj robis?
Len ma to zaujima, lebo to co pises je vsetko v podstate teoreticky a asi aj ciastocne prakticky spravne, ale viac teoreticky ako prakticky.

Cim vobec nechcem spochybnit tvoje postrehy o urcitej neprofesionalite casti vystavovatelov.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od šeďour »

Já jsem jen nadšenec, amatér a uživatel a do marketingu nevidím.Ale řekl bych, že je jasný, že mít pro prezentaci vlastní internetový připojení je naprostá samozřejmost.
Vymlouvat se na nestabilní hotelovou síť svědčí o naprostým amatérismu vystavovatele, nezájmu, vlastní hlouposti a nepřipravenosti.

A souhlasím s tím, že je dobrý mít představu, kdo mi do pokoje vešel.Ať už je to někdo opravdu důležitej, jako pořadatel výstavy, novináři (fotografové), lidi s opravdovým zájmem (potencionální zákazníci), nebo někdo jen mírně důležitej, jako třeba známý lidi z hifi fór, ostatní vystavovatelé, či jen lidi s vlastním názorem.

Myslím, že do nabídky patří i výstavní sleva, i když s dohodou, že zboží bude k odebrání až na konci výstavy.To je lákavá věc a sám jsem toho několikrát využil.

Velice důležitá je prezentace velkými bannery, plakáty, videoprezentací.
Ale to video bych raději pouštěl na televizi s metrovou uhlopříčkou, než na PC monitoru, kterej pro příchozího návštěvníka stojí utajenej někde v koutku za závěsem.

Opět to beru tak, jak sám reaguju, když vcházím do pokoje pro mě neznámý firmy.Spousta dobře viditelný prezentace, zaujme mě to, zdržím se na poslech.Zůstává mi to v hlavě.
Opačně vcházím do pokoje, nějaký reprobedýnky, pár židlí a chlapík v rohu.Vrátím se ke dveřím, abych se podíval, co, že to je za firmu.No...když už jsem ve dveřích, rovnou odcházím.
kabelguru.cz

FS
Příspěvky: 1288
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od FS »

Ale řekl bych, že je jasný, že mít pro prezentaci vlastní internetový připojení je naprostá samozřejmost.
Vymlouvat se na nestabilní hotelovou síť svědčí o naprostým amatérismu vystavovatele, nezájmu, vlastní hlouposti a nepřipravenosti.
Ehmmm ... tohle je poněkud úsměvný názor na věc. Pokud tedy nemyslíš vážně, že si potáhneš do hotelu vlastní optiku ;)
A předpokládat realisticky, že mobilní připojení, které rozvedeš přes vlastní router, bude spolehlivější v prostředí, kde se pohybuje spousta lidí s mobilem připojeným na data, je dost ... inu, zajímalo by mne Tvé vysvětlení, jak takový předpoklad obhájit.

Nicméně, je fakt, že nic nebránilo vystavovateli, který chtěl umožnit streamování z TIDAL, aby se připojil na ethernetový rozvod v hotelu (pokud byl ovšem k dispozici) a vytvořil si vlastní WiFi síť na svém routeru.

Yiakubou
Příspěvky: 474
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Yiakubou »

V hotelu byla myslim jen moznost pres Wifi, jak to tak v hotelech byva. O2 universum nevim, ale to byla uz predpokladam jina sit a tam to mohlo byt lepsi. Mobilni internet jiste mohlo byt reseni. Vystava se preci konala v Praze, ne nekde v horni dolni - 5G signal, okoli O2 areny, kde to predpokladam maji trochu posilene, takze nemyslim, ze by byl problem s kapacitou mobilniho pripojeni. Zase na druhou stranu, pokud treba poradatel rekl vystavovatelum, ze internet zajisti hotel, ze to nebude problem a oni s tim pak pocitali, nebo jeste byli treba zvykli z Don Giovanni, ze to bylo ok, tak tezko pak vystavovatele za toto nejak zvlast kritizovat.

jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od jkb4 »

4 Fidji99

Ne, vůbec.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od šeďour »

Hele FS, jak píšu, nijak tomu nerozumím, nejsem v pozici vystavovatele a v podstatě je mi to jedno.Jen je mi divný, že se někdo vymlouvá, že mu to nehraje, páč mu nechodí internet.Tak bych si laicky myslel, že si zajistí vlastní připojení.Ale jestli, jak píšeš, to nejde, tak dobře...to se nedá nic dělat.
kabelguru.cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host