Audio Video Show Praha 2022

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od šeďour »

Ale Fidji99, to, že sem dáš příklad dalších drahejch sluchátek není odpověď na mojí otázku.Ptal jsem se, co na těch sluchátkách tvoří tu vysokou cenu ?
Já si nemyslím, že je to jejich výbornej zvuk.To myslím, jde i za míň peněz.

Takže čím to je, nějaký zázračný magnety, nebo materiál membrány ?
Co je tam technicky jinak, že to odůvodní jejich cenu ?

A, že maj skvělej design, materiály náušníků, mušlí, mostu, krásnej kabel, polstrovanou krabičku.To je v pořádku, Ale to je jen luxus.To se zvukem nemá nic společnýho.
Luxus beru, ten je v pořádku a nemejlíš se, když napíšeš, že na ten nemám.

Ale luxus souvisí s příjemným pocitem vlastnění něčeho úžasnýho, něčeho, čemu někdo věnoval nadstandardní péči.Je to ono ?
Je to to, co odůvodňuje vysokou až přemrštěnou cenu ?
...

A ještě zkus bejt konkrétnější, co, že to Kabelguru nabízí za kabel z metráže jako highend kabel unikátní konstrukce.Jestli je to tak, dej mi prosím zpětnou vazbu.Možná bychom měli trochu ubrat.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Ramones »

..... Trvám na tom, že sluchátka nad padesát tisíc jsou ve většině případů jen naleštěnej prd.Zvukově nenabízej nic navíc. Je to jen high end, kde se nabízející (v tomhle případě nenapíšu prodejci, páč oni neprodávají, ale opravdu jen nabízejí) předháněj v tom, kdo bude mít vyšší cenu....


No, prave v bednach a sluchatkach jsou ty rozdily v kvalite přenosu zvuku nejmarkantnejsi. Na rozdil od jinych... zejmena predrazenych dratu.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

Šeďour: Díky za komentář a inspiraci. Určitě moc zajímavý a sympatický přístup. Máme se pořád hodně co učit, ale když to člověka baví, půjde to ;-)
Nadral reprosoustavy

blesk666
Příspěvky: 882
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od blesk666 »

“Nalestenym prdom” a subjektivnemu hodnoteniu needekvatnych cien a relativnej zbytocnosti existencie niektorych produktov sa myslim venuje dost tem aj na tomto fore a vzdy z toho je len nepekny konflikt casto konciaci alebo aj rovno zacinajuci az osobnymi invektivami. Vyserme sa na to.
Nebol som na vystave (bol som v tom case mimo SR) preto ma tato tema zaujima. Bol som naposledy na tejto vystave v 2019. Co sa tu opakuje je dobry ci az prekvapivy dojem z dvoch malych dvojpasiem. Celkom zaujimavo na to reagoval Fidji. Pre mna je u reprodukcie jeden z velmi zasadnych aspektov co najviac realna “velkost” nastrojov, hlasov, sceny. Zaroven to nemusi byt nutne dane len frekvencnym rozsahom iducim az do suterenu ale definiciou a vyvazenim vo vsetkych pasmach od cca 50Hz vyssie. Mam radsej zarezane mensie repro od 50hz dole ako kedysi trefne nazval tento prejav Kazatel (Pavel Dudek) “placanie hovna o stan”.
Velmi casto je to dane konstrukcnym riesenim a interakciou miestnosti. (basreflex, basovy menic: nizke hodnoty BL, jeho vyssia hmotnost (Mms) a tym aj “natiahnutie” frekvencneho rozsahu nizssie…). Posobi to prekvapivo hlbokym basom s mensim “kickom” klavir a kontrabas hlboko doznievaju a maju mensiu znelost a definiciu zakladnych tonov. Resp ako “odtrhnutie” najnizssich basov od vyssich - teda ako mnohe systemy so subwooferom (nedobre zladenym alebo nevhodne vybratym). Bolo to take? Ci naopak vobec take nie?

Fidji99
Příspěvky: 1059
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Fidji99 »

Co sa tyka sluchatok, je nie som nejaky extra odbornik, ja sa skor venujem tomu, aby som zo svojho DK vytiahol maximum co sa tyka multikanalu a sterea. Na cesty mam nejake Hifimany alebo B&W. Niekedy som mal Staxy, lebo som fanusik elektrostatov, ale niekde sa mi stratili pred par rokmi.

Ten tip co som ti daval je od cloveka, ktory sluchatkami zije a ma do nich nainvestovane - a toto su podla neho najlepsie sluchatka na svete, lepsie ako Focal Utopie, aj ako tie nove Staxy [ktore ma tiez]. A musim povedat, ze ano - ten zazitok je uplne uzasny a nikdy som na sluchatkach nic lepsie nepocul.

A ja vobec nerozporujem, ze hifi ako take je plne vyrobkov, co su skutocne nalestene prdy, ktore nemaju ziadnu hodnotu za peniaze. A aj s tym, ze v kategorii draheho hifi sa viac plati za ten pocit, ako za skutocnu technicku dokonalost. A aj vela z toho co si napisal ma hlavu a patu [ohladne tej prezentacie a obsesie vinylom] a pod to by som sa podpisal.

A ta rada - ked raz reprezentujes firmu, tak sa snazim vyhybat hocicomu, co moze byt kontroverzne a odradit potencialnych zakaznikov. Ja som napriklad vazne rozmyslal, ze kupim ten vas plochy kabel do DK, ale uplne ma odradilo par rokov dozadu taky velmi posmesny a arogantn prispevok o "smrdiacich batozkaroch" od tvojho partaka. Vsetko.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od šeďour »

Fidji99 -> díky za odpověď.
Tohle, co píšeš už mi smysl dává.Taky se znám s pár lidma, který sluchátkama žijou a měl jsem možnost slyšet a porovnat opravdu drahý sluchátka.Ale vždycky tam bylo zdůvodnitelný technický řešení (víc měničů, vyjímečná konstrukce, zakázková výroba).Pokud už sluchátková firma neměla technicky co lepšího nabídnout, začli ladit design.Ale třpytky, vzácný dřevo, nebo kamínky od Svárovskýho mě nezajímaj.I když to dokážu pochopit.

Vím, že to hodnocení lidí, který před pár lety proběhlo, vyvolalo jistou kontroverzi.A stojí za tím nejen Kocmeister, ale i já.A trvám na tom, že lidi dokážou bejt pěkně nechutný, ať už při návštěvě společenský události, jakou hifi výstava rozhodně je, tak i obyčejně, v městský hromadný dopravě.
Já se nad lidi nepovyšuju, sám jsem obyčejnej montérkáč, co vozí vysokonapěťový kabely na rozvodny.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od šeďour »

Ještě bych se zase vrátil k tématu hifi výstavy.Jedním z vystavovatelů, byla pro mě naprosto neznámá firma s názvem Heeskof Audio.
Podle jména asi nějakej Holanďan, jak vtipně poznamenal Kocmeister.

Byli v jednom z pokojíčků v šestým patře.Bohužel, to bylo přesně to, o čem píšu vejš.Přišel jsem dovnitř, dvě reprobedýnky na stojanech, na sezení židle.Tak jsem se posadil.
Hrála hudba.
U stěny stál mladík a celou dobu koukal do mobilu.Asi to tam hlídal.

Vzal jsem si nějakej letáček a dozvěděl se, že je to česká rodinná firma.A to je všechno.Z čeho to hrálo těžko říct, páč kabely mizely za bannerem s reklamou.Chvíli jsem poseděl a pak jsem šel.
Ztracenej čas.

Za ty prachy, co dá vystavovatel za expozici, trochu škoda, ne ?
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Mike_Czech »

Jj, souhlas, psal jsem to hned na začátku, že mi přišlo, že to spousta vystavovatelů opravdu odflákla.

lada
Příspěvky: 63
Registrován: 19 pro 2019 20:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od lada »

Sluchátka jsou vlastně malý reprobedny asi by jsi nenapsal že reprobedny za cca milion nebo milion dvěstětisíc hrajou stejně protože žádný reprobedny nehrajou stejně a u sluchátek je to podobné a slucháka v těch cenovejch relacích hrajou zatraceně dobře a já ač jsem starej tak tam ty rozdíly slyším a slyšel by jsi je i ty a jsou to rozdíly daleko větší než když vyměním kabel ale tím nechci říct že kabel nebude mít vliv.Nemyslim to zle ale 40let jsem byl pro reprobedny až nová žena rovná se sluchátka,myslím že rozdíly mezi sluchátky jsou daleko větší než mezi kabely v konečném výsledku můžeš mě přesvědčit o opaku. :D

lada
Příspěvky: 63
Registrován: 19 pro 2019 20:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od lada »

Nějak to tady moc nesleduju tak jsem některé příspěvky ani moc nečetl souhlasím s fidji ale myslím že v expozici Audiga byli celkem připraveni jak co se týče vybavení tak ochotnou radou a měli tam i dost novinky na rozdíl od jiných vystavovatelů.Vyvinulo se to v debatu aniž bych to chtěl.

lada
Příspěvky: 63
Registrován: 19 pro 2019 20:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od lada »

Možná si něco přečti o vývoji sluchátek DAC Stealth pak možná pochopíš o co de nedělají z hotových komponentů jako vy aniž bych to snižoval kabely si dokážu udělat sám.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 762
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Lad2000 »

šeďour píše:
11 čer 2022 11:02
Takže zase jen kecy mimo téma !


Takže vám (Fidji99, Lad2000) zbejvá už jen poslední možnost, tak obvyklá na československejch hifi fórech.A to zaútočit na samotnýho diskutéra.
Sorry, ale do nohy jsi se střelil sám... Jinak zahořování je kravina, to fungovalo u elektronek a reproduktorů, u kabelů si během zahořování maximálně tak na ten zvuk zvykneš.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od šeďour »

Lad2000 -> tak jo, tak to napiš na highend fóru.Tam jsou uživatelé našeho přístroje.Uvidíme co ti odpoví.
Ale je možný, že na tebe ani nebudou reagovat.Nebudeš jim stát za to.

lada -> jsou kabely, který vyrábíme z metráže.A taky to u nich uvádíme.Buď je to metráž běžně dostupná, jako třeba RG 62, RG 59, RG 316, CSSS, atd. A nebo používáme metráž, jejíž typový označení neuvádíme, páč nechceme dávat návod českejm kabelovejm kutilům domácím.
A pak jsou kabely, který vyrábíme z jednotlivejch komponentů.
Je to náš vlastní vývoj, dělá se to na míru a doma by to nezvlád vyrobit ani ten sebešikovnější kutil.
kabelguru.cz

FS
Příspěvky: 1288
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od FS »

Výstavu jsem si prošel tentokráte, bohužel, jen ve velice zrychleném módu. Je výborné slyšet v krátkém čase mnoho různých sestav. Ale úplně nejdůležitější je pro mne prezentace samotného vystavovatele - schopnost/ochota, či neschopnost/neochota, "udělat zvuk", byť je to jen na dva dny a nějaké to úsilí to stojí. Jakou podporu asi mohu, coby zákazník, očekávat od dodavatele, který není ochoten či schopen předvést své zboží na výstavě způsobem, který mu dělá čest? Žel, musím souhlasit s předchozími příspěvky, a většina vystavovatelů by se do seznamu mých potenciálních dodavatelů nekvalifikovala.

Na druhou stranu, byly tam ke slyšení i věci, které mne nadchly - za všechny třeba stojánovky od Silent Laboratories *thumbs up* (navíc i prezentace v tomto stánku - snad nepletu, že to byl Mareka audio - byla na vysoké úrovni).

Samotnou kapitolou je potom výběr hudby. Na jednu stranu chápu, že vystavovatel potřebuje v několika minutách předvést schopnosti produktu, na druhou stranu mne to moc nebaví. Ovšem, kdo z nás zde na fóru nebyl vyzván svou návštěvou "mám jestě minutku, tak ukaž jak to hraje". A po jaké ukázce pak většina z nás sáhne :D ?

V souhrnnu hodnotím pozitivně, že výstava byla a doufám, že do budoucna bude. Ono není špatné si jednou za čas připomenout, že hifi žebřík je vysoký a já na vrchol ještě nedohlédl.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 762
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Lad2000 »

šeďour píše:
11 čer 2022 11:44
Ale Fidji99, to, že sem dáš příklad dalších drahejch sluchátek není odpověď na mojí otázku.Ptal jsem se, co na těch sluchátkách tvoří tu vysokou cenu ?
Já si nemyslím, že je to jejich výbornej zvuk.To myslím, jde i za míň peněz.

Takže čím to je, nějaký zázračný magnety, nebo materiál membrány ?
Co je tam technicky jinak, že to odůvodní jejich cenu ?

A, že maj skvělej design, materiály náušníků, mušlí, mostu, krásnej kabel, polstrovanou krabičku.To je v pořádku, Ale to je jen luxus.To se zvukem nemá nic společnýho.
Luxus beru, ten je v pořádku a nemejlíš se, když napíšeš, že na ten nemám.

Ale luxus souvisí s příjemným pocitem vlastnění něčeho úžasnýho, něčeho, čemu někdo věnoval nadstandardní péči.Je to ono ?
Je to to, co odůvodňuje vysokou až přemrštěnou cenu ?
...

A ještě zkus bejt konkrétnější, co, že to Kabelguru nabízí za kabel z metráže jako highend kabel unikátní konstrukce.Jestli je to tak, dej mi prosím zpětnou vazbu.Možná bychom měli trochu ubrat.
Vyměň sluchátka za kabely a hele ho....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti