High End Praha 2012 - 10. a 11. března

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Davidus
Kontaktovat uživatele:

Re: High End Praha 2012 - 10. a 11. března

Příspěvek od Davidus » 13 bře 2012 21:46

Přidám pár postřehů z výstavy. Omluvte, prosím, na některých fotkách větší množství šumu, příště si vezmu stativ.
Po stránce designu mě nejvíce zaujaly reprosoustavy Accordo. Zvuk už tak zajímavý nebyl. Kombinace s McIntosh asi není to pravé.
Obrázek

Zvukově nej bych hodnotil kombinaci Vivid + Solution/Audionet a Vivid + Sroll.
Obrázek

U Irysonu jsem poprvé slyšel LP nahranou s použitím systému dbx. Zajímavé. Stejně tak i prezentace akustických panelů GIK.
Obrázek

Za nejlepší prezentaci vůbec považuji Audio Ranný. Reprosoustavy LEEDH mě velmi překvapily. V sobotu jsem byl jen chvíli, ale v neděli jsem si poseděl cca 3 hodiny a stálo to za to. Výběr hudby mi seděl perfektně a Kuzma přes Audiomaty hrál moc hezky.
Obrázek

Naim a Kudos. Na první poslech zajímavé, ale delší už ne... Není to úplně můj šálek kávy.
Obrázek

Poprvé jsem měl možnost poslechnout si Lowther. V sobotu moc nezaujalo, ale v neděli to bylo o dost zajímavější. Nebude to na jakoukoli hudbu, ale taková akustika nezněla špatně. A k diy samozřejmě patří pořádné součástky....
Obrázek

Další bez obrázků. U sluchátek hodně zajímavé Shure SRH-1840. Líbilo se jak na Colorfly, tak i na Bursonu. Šneky v kombinaci s Classé moc nezaujaly, taktéž Focal. Nové Shan zajímavé. Design se mi velmi líbí a bílá jim sedne.
Dost vystavovatelů hrálo z PC. Ale to se víceméně dalo očekávat. Zároveň bylo i dost gramofonů. Celkový dojem z výstavy velmi dobrý.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy » 13 bře 2012 23:49

S tím PC to je BTW docela dobrá legrace. Dva roky zpátky to bylo všude keců, jaká je PC na hifi zrůdnost, jedno jediný studio hrálo z Macu a dnes se hrálo skoro všude z noťasů a nikomu to nevadí :) Jeden prodejce mi dokonce pouštěl něco z iphonu. Sice se dušoval, že to sou Flacy a přines si na to strašně tlustej kabel, ale pak mi čtvrt hodiny vykládal jak milionáři na hifi výstavě v las vegas poslouchaj ty nejdražší bedny taky z ipadu. Ty samý lidi dva roku zpátky by mě s telefonem hnali svinským krokem z výstavy až na nuselák :)

Vlasto
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Vlasto » 14 bře 2012 09:39

krásne repro a mašinky tam boli....
Ocenil by som ešte viac názorov ako to hralo ... hlavne napr. Quadraly, Klipsche, Dali, Triangle...

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 14 bře 2012 12:37

Konečně jsem viděl nový Quadral Titan MKVIII, legendární model se již vyrábí třicet let a za tu dobu si vysloužil pověst jedné z nejlepších beden. Trend hovoří jasně a tak i tyhle bedny pořádně zhubly a již nepůsobí tak majestátním dojmem jako předchozí modely.
Bohužel však na Highendu zdaleka nemohly plně ukázat svůj potenciál. Vystavovatel byl velmi příjemný a ochotný, ale prezentací téhle bedny totálně nezvládl. V první řadě zvuk pohřbil zesilovač pochybné kvality (nevíte co to bylo, přišlo mi to jak nějaká China), pak opravdu malá místnůstka (max 9 m2) a celé to pohřbily nahrávky, které se z těchto kolosů hrnuly. Škoda, asi budu muset zajet do Mnichova...

Vyloženě špatně hrajících Top beden tam bylo ale víc, jen namátkou průser byl Focal, ale i například Nautilus *thumbs down*

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM » 14 bře 2012 14:16

quadraly se mi libily, u metalu plny jblkovy zvuk vcetne basu, klipsche ref 7 jsem zaslechl jen na chvili, zivejsi ale presto dostatecne plny projev oproti bezovucnicovym jamo hrajicich ve stejne mistnosti, ty mi prisly naopak polomrtve

Hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hlava » 14 bře 2012 15:10

vintage píše:Konečně jsem viděl nový Quadral Titan MKVIII, legendární model se již vyrábí třicet let a za tu dobu si vysloužil pověst jedné z nejlepších beden. Trend hovoří jasně a tak i tyhle bedny pořádně zhubly a již nepůsobí tak majestátním dojmem jako předchozí modely.
Já na to koukal a kroutil hlavou nad filozofií výrobce. Dřív to bylo tak, že čím vyšší model, tím i fyzicky větší.
Dnes má nižší model Vulkan 320 mm basák a nejvyšší model jen dva 260 mm basáky. Nechápu. To tam radši měli přivést ukázat ty Vulkany ...

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 14 bře 2012 15:40

Hlava píše:
vintage píše:Konečně jsem viděl nový Quadral Titan MKVIII, legendární model se již vyrábí třicet let a za tu dobu si vysloužil pověst jedné z nejlepších beden. Trend hovoří jasně a tak i tyhle bedny pořádně zhubly a již nepůsobí tak majestátním dojmem jako předchozí modely.
Já na to koukal a kroutil hlavou nad filozofií výrobce. Dřív to bylo tak, že čím vyšší model, tím i fyzicky větší.
Dnes má nižší model Vulkan 320 mm basák a nejvyšší model jen dva 260 mm basáky. Nechápu. To tam radši měli přivést ukázat ty Vulkany ...
To víš, dnes se šetří i na Top modelech :( Navíc je to zčásti i terorizující diktát designu a módy. Jinak slovním spojením "přivést ukázat" si to vystihl. Protože "přivést poslechnout" se nekonalo :)

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 14 bře 2012 16:19

Nebol to Advanced Acoustic?
Quadral hral oveľa lepšie s elektronikou Sroll *thumbs up*

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 14 bře 2012 16:23

bubuxin píše:Nebol to Advanced Acoustic?
Quadral hral oveľa lepšie s elektronikou Sroll *thumbs up*
O tom nepochybuji, škoda že jsem to neměl možnost slyšet.

Ano máš pravdu, měli tam Advanced Acoustic, byl to model MAP 800 I za bratru 50 tis Kč. 200W integrovaný zesilovač za dvacetinu ceny Titanů :roll:

Obrázek

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 14 bře 2012 16:51

Kurňa chlopi, jaktože letos nevyfárala ,,hvězda loňského salónu ve wartburgovém laku" ANTE? :lol:

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 14 bře 2012 17:30

Předně, díky za pěkné fotky, připomenutí pro nás co tam byli a informační pro ty co se nedostali.

"Ano máš pravdu, měli tam Advanced Acoustic, byl to model MAP 800 I za bratru 50 tis Kč. 200W integrovaný zesilovač za dvacetinu ceny Titanů "

jsi ty TITANY pěkně nadhodnotil :) Nestojí náhodou "jen" něco přes 300k?

Nějak se lidi zdráhají popsat své dojmy, které tam na místě hbitě prezentovali...

Já zmíním jen to co mě zaujalo, jinak bych mohl být nařčen ze zaujatosti.
SROLL+VIVID Audio sestava za 2M, tam by to už byla ostuda, kdyby to nehrálo.
LEEDH bedny-nebedny + lampy Audiomat , chtěl bych je ale spíše slyšet s menším rozestupem v menší místnosti a trochu více nahlas. Tady jako by se o ty malé pístky trochu báli.
Nové XAVIAN nezněly také špatně, ale tam jsem si nenechával pouštět nic svého.
LOWTHER malé horny na lampách v malém pokoji v 9 patře - úžasná živost.
Noble Audio - výroba a prodej

JFI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JFI » 14 bře 2012 18:29

No, Focal+ML a B&W+Classé také nejsou za hubičku a byl to pr...., zejména Focal, podle mě. Nevím ale, jestli to nebylo těmi ML.

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M » 14 bře 2012 19:51

No já jsem ty titány se šrollem slyšel a nebylo to špatný ale! Myslím že starší generace titánů se mi líbila o něco víc.... Současný zvuk mi připadal poněkud sterilní a dole jakoby subwooferový (malé měniče snažící se jít příliš dolů v nepříliš velikém objemu)
Toto je taková úlitba manželkám jako podstavec pod květináč.

U mne nejlepší zvuk na výstavě měl Luďek Šroll. Těm, co mají rádi takový ten ostřejší zvuk, by se asi mohly líbit ty velké bedny s začerněnými accutony v 24patře. Moje kafe to ale nebylo.

Z malých beden se mi docela líbily serblinové (kupodivu i s těmi lahvoněmi od Mac...) a xaviany bylo tam toho asi víc ale moc jsem to nesledoval.

Příště už asi ani nepojedu počkám si raději na nějakou akci kde se dá v klidu posedět a člověk se nemusí se prodírat zasmaraděným davem.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 14 bře 2012 20:52

"No já jsem ty titány se šrollem slyšel a nebylo to špatný "
To byla nějaká spešl akce na přání?

"Těm, co mají rádi takový ten ostřejší zvuk, by se asi mohly líbit ty velké bedny s začerněnými accutony v 24patře. "
SURROUNTEC - studiová bedna, to nemůže znít medově, to není na relax. Ale výsledný zvuk nedělá jen bedna, s jinýma přístrojema a drátama to může být pohodovější.

Nějak jsi Tome, stejně jako já, nezmínil vlajkovou loď nového SHANU….
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět