Fast Audio - Resonátory

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast Audio - Resonátory

Příspěvek od pasul »

[EDIT by Rowing] Smazán výpad proti jinému členu fóra. Uděleno varování. Když se to bude nyní opakovat, bude udělen BAN na 30 dní.

Datel Stepní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Datel Stepní »

pasul píše: ...
A zase je tu napadání! Ach jo.

Nevím jakou "hnojačku" má doma Pasul. Dalo by se to postavit i tak, že pokud má někdo opravdu kvalitně udělanou poslechovku a solidní aparát, nepotřebuje něco jako Fast Audio rezonátory. Fyzika se oblbnout nedá.
Jenže hifisti jsou často snobáci a myslí si, že pokud je něco drahé, zlepší jim to zvuk.
Věřím, že pokud by tyto rezonátory stály třeba 300,- Kč, nebudou se o ně hifisti vůbec zajímat.
Ba dokonce by jednoznačně vůbec nefungovaly, bylo by to každému hifistovi rovnou naprosto jasné.
Cenovka je mocný čaroděj :D
A výrobci to ví.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Zajímá mě to v rozích za bednama,díky.

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

Zabavne precitat si taketo vlakno hned zrana :-)

pasul napisal
Koukněte na moje fotky z výstavy v Bratislavě, kde na stánku Hanzel Audio jdou tyto rezonátory všude vidět. Nikdo si jich bohužel nevšiml. Ovšem jsou tam. Hanzel audio je dovozce. Pro mě to byl jednoznačně nejlepší zvuk výstavy. Naši referenční nahrávku ABWH - BIRTHRIGHT zvládly Opery jednoznačně nejlépe. Dynamický nářez ve vysoké hlasitosti bez jakéhokoli rozsypání. A to opravdu zvládne velice málo systémů! Takže masakr...
Na vystave som bol tiez a ako som uz v vo vlakne o vystave napisal, mal som moznost byt tam uz v piatok, kedy bolo otvorenie vystavy, a navstevnikov tvorili prevazne novinari a VIP hosta, cize uzsia spolocnost, kedy bolo viac casu na rozhovory s vystavovatelmi. Expozicia Hanzel Audia patrila z mojho pohladu medzi tie lepsie a stravil som v nej v priatelskom rozhovore s jej majitelom niekolko hodin. Bavili sme sa o produktoch PS Audia (zaujimala ma pracka), AMR, Unison Research a tak pod a bavili sme sa aj o hudbe a zvuku ako takom.

Dostali sme sa aj k teme akustika a vplyv Fast Audio Resonatorov na zvuk. Nenahraval som si rozhovor na diktafon, takze citovat nemozem, ale ak budem slova majitela parafrazovat tak sa s neprehliadnutelnym sibalskym usmevom vyjadril priblizne takto: Som predajca, takze Ti poviem, ze tieto veci funguju, ale len vtedy, pokial mas vyriesenu akustiku posluchoveho priestoru. Ta je klucova a bez nej Ti nepomoze nic. Pokial ju mas v poriadku, tak tieto rezonatory sa daju prirovnat k zene, ktorej ked kupis pekny sperk, bude s nim vyzerat krajsie, ale podstatu jej povahy nezmeni.....

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

niekde na začiatku sa spomína, že ideálny počet je 9. Neviem či naozaj, alebo to len prispievateľ ironizoval, no ak rátam 9x500 éčok, tu na SK je to 4500, čo je v old mene 135 567,- Sk. Nech mi je prepáčené, ale ak si kúpim zostavu o 135 litrov drahšiu, nie je toho boha aby to nehralo lepšie ako s doskami na slaninu. A to aj v blbej miestnosti.

Predajca má možnosti reálneho testu s meraním. Nech to odskúša, zmeria, dodá hodnoty.

Inak, robím okrem iného aj s drevom. Doštičky na krájanie Vám ochotne vyrobím z poctivého masívu. Na výber máte čerešňu, orech, hrušku, slivku, agát, dub, buk... Za 500 éčok v exkluzívnom balení v kufríku z rovnakého dreva ;) výnimočne nekecám.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

až teraz som si prečítal Hoppov príspevok. Nuž čo, tušil som to
Vážení, hifi nie je lacný koníček a ako každý aj tento je nie len o prísnej funkčnosti, ale aj o estetike. Ja viem, počúvať sa dá aj so zavretými očami, ale tak isto sa dá preťahovať aj škaredá žena. Len čo potom, keď ich treba otvoriť :roll:
A sú vecičky, ako napr. tie "náušnice" čo vyzerajú ako model krájacej dosky, ktoré pekne vyzerajú a niekomu to jednoducho môže prinášať isté estetické uspokojenie. Tak nech ho má. To, že väčšina z nás na to nemá? Ale vážení, to je naša chyba, že musíme uvažovať nad tým, či si zavesíme na stenu pár tisícok éčok navyše alebo nie *sunglases*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Jsem hrozně rád, že jsme si vysvětlili, že to nefunguje.
Ještě, že to nemám objednané nebo koupené...
Fakt vám děkuji.

Datel Stepní
Kontaktovat uživatele:

Peer píše:Jsem hrozně rád, že jsme si vysvětlili, že to nefunguje.
Ještě, že to nemám objednané nebo koupené...
Fakt vám děkuji.
Je to jednoduché. Hifi je hodně o pocitu.
Padají tady logické argumenty, postavené na fyzikálních zákonech.
Pokud máš o to zájem kup si je. To přeci není žádný problém.
Pokud si je koupíš kvůli pocitu, pak spokojenost=dobrý pocit se dostaví

Jestli ti jde o faktický vliv na zvuk, pomůže jen slepý test, ale k tomu se nikdo neodváží, protože by si namlátil ústa.
Pokud jste si všichni tak jisti funkcí těchto věciček, uspořádejte slepý test za účasti obou táborů a dokažte, že to slyšíte.
Pak argumenty protistrany jednoznačně umlčíte.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

to nepomáha. Zasa len vzniknú tábory tých, čo to počuli a tých, čo to nepočuli. Meranie príslušným zariadením je jediný objektívny výsledok.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

pipis píše:to nepomáha. Zase jen vzniknou tábory těch, co neuznají měření příslušným zařízením :lol:
to ano, ale potom si už vieme o tých táboroch spraviť obraz. Nie, že by sme to nevedeli už teraz, ale .....

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ale vždyť to je úplně jasné, že ty resonátory fungují! ne vždy a ne u každého, ale někdy a u někoho. jejich velikost a cena je velice rozumný obchodní tah - kdyby byly velké jako kráva a levné nebylo by to ono.
hifista rozvěsí v poslechovce resonátory, za které vydal poměrně značnou částku, a dychtivě a soustředěně poslouchá, jestli uslyší nějaké zlepšení - A SLYŠÍ HO! hudba je detailnější, živější, líp prokreslená...
kolik třeba vrcholových sportovců má svoje rituály a talismany. myslíte, že bez nich by podávali takové výkony? ne. ztratíš plyšáka od manželky a světový rekord se nekoná.
je to to samé jako pipisův čajový rituál. pozvedá naše vědomí na vyšší úroveň vnímání.
já si myslím, že pokud vám něco takového pomáhá líp si vychutnat hudbu, tak vzhůru do toho!!! o to přece jde.

Datel Stepní
Kontaktovat uživatele:

Dadaft:
Naprostý souhlas.
*thumbs up*
Hifizmus je o dobrém pocitu!
Pokud tyto rezonátory dobrý pocit přinesou, splnily bezesporu svůj účel.
Bez ohledu na faktický vliv na zvuk.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Taktak. Vliv na přenos informace sluchovým nervem z vnitřního ucha do mozku může mít cokoliv. Říká se tomu psychoakustika, a nejde o pejorativní pojem. Patří sem zlaté pojistky, barevné krychle a podobné zaručené hifiaudiofilní pomůcky.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Pred cca. tromi rokmi som brúsil parkety a maľoval svoju budúcu posluchovku. Keď bola izba prázdna, bol ten najlepší čas vyskúšať návod z časopisu WATT 1/2002 v ktorom opisoval fantastický produkt Harmonix od firmy Combak Corporation. V časopise však kolieska so špeciálnej plsti nahradili plstenými kolieskami pod stoličky a nábytok. Kolieska som nakúpil a polepil presne podľa návodu. A stalo sa NIČ, akurát tie biele bodky na oranžovej stene blbo svietili. Pri pokuse o odstránenie išlo aj s kolieskom dole pár vrstiev predošlých náterov, takže to bolo ešte blbšie. Nechal som to tak nech sa návštevy čudujú.

Obrázek Obrázek

Keby chcel niekto vyskúšať, tak je nablízku poľský predajca aj s obrázkami
http://www.mojeaudio.pl/harmonix/219-ro ... ces_2.html
Ospravedlňujem sa za OT, ďakovné listy za ušetrené peniaze prosím do SS.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Room Tuning Devices *palec* ....to znie hrdo.

Odpovědět