Audio a počítač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
jacq
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od jacq »

slimak: jaky pasivni zdroj pouzivas?
bh69: jako dalkac se mi jako nejlepsi jevi bezdratovy set klavesnice a mysi, akorat je to narocnejsi na prostor.

jinak souhlasim, nejvetsim zdrojem hluku nebyva vetrak, ale prave ruzne mechaniky a disky. jenze kdyz uz je jedina pohybliva soucastka prave ten vetrak... chtel bych eliminovat i ten.
pekne krabicky mate, jen co je pravda.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

jacq píše:jako dalkac se mi jako nejlepsi jevi bezdratovy set klavesnice a mysi, akorat je to narocnejsi na prostor
Je to urcite univerzalnejsi, ale zase to vyzaduje nejakou plochu (hlavne pro mys, klavesnice se da polozit na kolena v kresle - konecne prave tak pisu :) A nebo pouzit klavesnici s trackballem nebo dneska spis s touchpadem - ale tech moc neni a jsou predrazene). Ale zalezi co clovek potrebuje ovladat, pokud je vhodny soft a ma to slouzit jen k ovladani prehravani, tak bohate staci i ta dalka.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Imon má docela dobře řešený joystick, který je analogový, takže funguje jak myš a dá se přepnout i do módu kurzoru. Jinak vřele doporučuju to xbmc.org perfektní software, který dokáže prakticky všechno. A když se dnes použije nějaký nízkootáčkový eco disk uložený na nějakých gumových blocích, tak ten hluk je naprosto minimální. Antec to má řešené výborně

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Hellboy píše:A když se dnes použije nějaký nízkootáčkový eco disk uložený na nějakých gumových blocích, tak ten hluk je naprosto minimální. Antec to má řešené výborně
Hluk ano, tam dneska problem fakt neni. Ale mam velmi spatne zkusenosti s necim co povazuju za temer ultrazvukove, vysokofrekvencni piskani. Je ale fakt, ze ne kazdy to vnima, protoze to je na hranici vnimani. Mne to hrozne vadi, ale jiny lidi se divi co mam, ze nic neslysi. Ale mam stim problem jak u starsiho PC, ktery jsem osadil disky Seagate, tak ted u kapesni externi 2.5 Samsung, kterou pouzivam na zalohy. Tu pripojim a radsi hned odejdu a vratim se az je nakopirovano a hned ho odpojim. Jinak se zacnu citit neprijemne a jeste delsi dobu po vypnuti mam pocit piskani v usich.

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

bh69 píše:Mne to hrozne vadi, ale jiny lidi se divi co mam, ze nic neslysi.
To samy mam taky :cry:

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Používám disky samsung spinpoint a tuším, že ještě WD oboje v ECO variantě. Jsou zavěšené na silikonových blocích, takže se de facto houpou a vůbec se nedotýkají case kov na kov. Klasické chrochtání disku neslyším vůbec, s tím vysokým zvukem nemám problém taky, možná, že je to slyšet u notebooků, ale mám pocit, že by to mohlo mít souvislost s počtem otáček disku (?), tedy čím víc, tím vyšší zvuk? Já osobně mám počítač asi 4 metry od místa poslechu a nic neslyším. Vnitřek bedny jde ještě vylepit protihlukovými izolačními materiály, což ale zase zvýší teplo uvnitř. V každém případě, SSD disk tohle odstraní stoprocentně a to včetně nulového generování tepla, jen si budete muset maličko připlatit :) Jinak dnešní ECO disky mají rychlost někde okolo 5000RPM, což je podstatně míň, než bylo normální před pár lety. Dal bych tomu šanci, můžete to zkusit u nějakého známého, jestli něco uslyšíte. Třeba tohle bych já použil s klidem http://www.alza.cz/seagate-barracuda-gr ... 215802.htm

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Ono je to, zda se, typ od typu (a mozna dokonce kus od kusu) - mam starsi USB disk Samsung 2.5/160GB a ten je naprosto tichy, vubec nevim ze bezi i kdyz ho mam polozenej na stole. Jak jsem psal, ze jsem mel tyhle potize s PC, tak to jsem zkousel vsechno mozne, dokonce jsem tenkrat koupil na disk specialni odhlucnovaci box (a ten teda vubec nebyl levnej) a stejne to nepomohlo. Uz jsem si pak nebyl jistej co to zpusobuje, zkusil jsem i jinej zdroj a nakonec jsem i vymenil celej motherboard, ale pres vsehyny pokusy jsem se toho nezbavil a nakonec jsem to PC nemoh pouzivat. Na zaklade zkusenosti ted s novym USB Samsung si myslim, ze to bylo diskem, ale ze tyhle frekvence proste ten odhlucnovaci box nedokazal chytit.

Ale jak uz jsem psal, treba bracha vubec nic spatnyho nevnimal a delal si ze mne srandu, ze mi piska v hlave. Takze je dost velka pravdepodobnost, ze s tim vetsina lidi mit problem nebude. Na druhou stranu, pokud stejne bude muzika tahana z nejakyho uloziste (NAS serveru), tak bohate staci 32GB (i 16GB) SSD disk a tam uz ta cena neni tak hrozna.

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak »

to Jacq - zdroj používam tento :

http://www.hardocp.com/article/2010/08/ ... y_review/8

je to tam aj s meraniami.

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

WD Greeny taky piskaji.. A ze na to nefunguje silent box, to jsem taky zjistil... Smiril jsem se s tim a cekam, kdy to s pribyvajicim vekem prestanu slyset.. Pripadne vyvinou lepsi uloziste. Otazka je, co prijde driv :)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Jirka83 píše:WD Greeny taky piskaji.. A ze na to nefunguje silent box, to jsem taky zjistil... Smiril jsem se s tim a cekam, kdy to s pribyvajicim vekem prestanu slyset.. Pripadne vyvinou lepsi uloziste. Otazka je, co prijde driv :)
Netreba ohluchnout :) Staci proste disky vyhodit do NASu a ten zavrit nekam do komory nebo do predsine a v pocitaci nechat jen malej SSD disk. Ma to i dalsi vyhody - rychlost nabehu PC, sdileni dat, streamovani atd.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

vcera vecer jsem koukal na eshopy a deska s atomem, 1GB pameti a zdroj vyjde pod 2000,- to uz je docela zajimave :) poskladat to do krabice (od bot) a hodit do komory - muj cil...
NAS vychazi s odrenyma usima levneji, protoze v cene obsahuje i vice ci mene elegantni skrin. ceny NAS me trochu prekvapily, priznam se, myslel jsem, ze ta krabicka stale stoji tak od 6tisic vyse. ale koukam, ze ty domaci jsou za zajimave ceny.
za tyhle prachy urcite doporucuji datove uloziste resit oddelene, mimo obyvak. v obyvaku mit jen elegantni, maly prehravac. a pokud jde o optickou mechaniku, ja vsechny dvd a cd ukladam pres klasicky pocitac (nekomprimovane) a prehravam az data ulozena na disku...

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

jacq píše:vcera vecer jsem koukal na eshopy a deska s atomem, 1GB pameti a zdroj vyjde pod 2000,-
tady ale bacha na to jak to je chlazeny a taky na video vystupy - ty levne desky casto nemaji ani DVI, lepsi maji DVI+HDMI.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

ja jsem to asi spatne napsal, takze to blbe vyznelo... na tech levnych atomovych deskach bych stavel NAS, ne prehravac. porovnavam ceny DIY NASu proti hotovym resenim... proto jsem nehledel na vybaveni (akorat gigabit ethernet) ani na metodu chlazeni...
prehravac musi byt trosku kvalitneji vybavena deska a podpora hdmi musi jit ruku v ruce se schopnosti prehrat fullHD video. a nejlepe velky pasivni chladic :)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

jacq píše:j.... a podpora hdmi musi jit ruku v ruce se schopnosti prehrat fullHD video. a nejlepe velky pasivni chladic :)
Možná že jsem špatně pochopil titulek, ale zní "Audio a počítač" - čili co nejkvalitnější přehrávání audia z PC, byť uznávám, že HTPC a čistě audiofilní PC má mnoho společného, ale i rozdílného.
S ohledem na velikost koncertu na Blue-ray disku (až 60 GB :!: na jedno album ) použití NASu chápu, zde je na místě. Ale použít jej pouze pro přehrávání audia je to skoro nesmysl:
Nahrávka 24/96 má 898 MB a tatáž v 16/44,1 má pouze 248 MB (2011, Alison Krauss & Union Station - Paper Airplane).
Takže na dnes nejtišší 3,5" HDD WD Caviar Green 2TB WD20EARS
Obrázek
(viz. test zde) uložíte lehce 2.200 alb v 24/96, nebo dokonce skoro 8.000 alb nahraných klasicky (mluvím o nahráce ve FLACu). Jak dlouho je budete poslouchat, si spočítejte sami, zde použití NASu ztrácí význam.
*offtopic* A jen pro doplnění: na ten 2TB disk se vejde 30 - 100 Blue Ray nahrávek, taky to nestačí :?:

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

jacq píše:ja jsem to asi spatne napsal, takze to blbe vyznelo... na tech levnych atomovych deskach bych stavel NAS, ne prehravac. porovnavam ceny DIY NASu proti hotovym resenim... proto jsem nehledel na vybaveni (akorat gigabit ethernet) ani na metodu chlazeni...
prehravac musi byt trosku kvalitneji vybavena deska a podpora hdmi musi jit ruku v ruce se schopnosti prehrat fullHD video. a nejlepe velky pasivni chladic :)
stavet DIY NAS na atomu mi prijde dost sileny ... cenove to prece nemuze vyjit lip a co se tyka spotreby, komfortu atd asi taky ne.

Aleska - to neni o kapacite ta je stejna u lokalni ho disku i u NASu, konecne v tom je stejny disk, ale o tom, jestli clovek akceptuje ten disk v htpc nebo ne. Ja po mych zkusenostech ne. Navic NAS ma vyhodu, ze muze slouzit i pro vic mist/lidi najednou. Plus automaticke uspani atd.

Odpovědět