Audio a počítač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od pompo »

vitek píše:Dobrá, můžu si tedy, nějak jednoduše, nebo i složitě... převést svoje SACD placky do PC, aby to byla věrná DSD kopie a pak si ji přehrát přes DSD převodník?
Jak píše Odar: 2) digitalne pomocou hracej konzoly PlayStation 3 s upravenym firmware, kde z digitalneho vystupu konzoly lezie stream, ktory je mozne odchytit do pocitaca; tu sa jedna skutocne o digitalnu kopiu DSD streamu, vysledkom je vyssie spomenuty *.ISO subor.
Jak ten stream odchytím do počítače? (Síťka na motýly mi asi nepomůže.... )
PlayStation jsem vživotě neviděl. Jaký má digitální výstup? Jak to propojím s PC?
Předem dík a prosím po lo pa tě....
Pokud dotaz směřuje na mě tak opravdu nevím psal jsem jen o tom ,že některý z Playst. je dokáže za jistých okolností přehrát .O propojení s PC nebyla řeč a dost možná to záměrně sony na Playst. nějak znemožnilo. Osobně jsem se s timto zázrakem potýkal jedinkrát v životě u známích .Koupili tu srandu dětem na hraní a chtěli s tím poradit že tomu děcka nerozumí vše v english , stáhli jsme nejn.aktualizace a hádejte co čeština do toho zázraku neexistuje ani oficiální ani žádná jiná , nechápal jsem a nechápu doteď. SONY

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od pompo »

Petanek píše:Nechápu proč chcete, aby multi-bitový delta sigma DAC uměl nativně zpracovávat 1-bitový datový tok ... podle mě to je těžko možné bez konverze, když Sabre není 1-bitový DAC.
A kdo to tu chtěl ?

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od noaid »

vitek píše:Dobrá, můžu si tedy, nějak jednoduše, nebo i složitě... převést svoje SACD placky do PC, aby to byla věrná DSD kopie a pak si ji přehrát přes DSD převodník?
Ano, složitě, pomocí určité verze PS s DOINSTALOVANÝm programem pro ripování SACD.
vitek píše:Jak píše Odar: 2) digitalne pomocou hracej konzoly PlayStation 3 s upravenym firmware, kde z digitalneho vystupu konzoly lezie stream, ktory je mozne odchytit do pocitaca; tu sa jedna skutocne o digitalnu kopiu DSD streamu, vysledkom je vyssie spomenuty *.ISO subor.
Jak ten stream odchytím do počítače? (Síťka na motýly mi asi nepomůže.... )
Odnikud žádný stream neleze, PS je linuxový počítač, ke kterému lze připojit externí harddisk. Ten doinstalovaný program prostě čte to sacd a výsledné ISO zapíše na ten harddisk. Alespoň tak jsem to pochopil, nemám to a nedělám to.
Petanek píše:Nechápu proč chcete, aby multi-bitový delta sigma DAC uměl nativně zpracovávat 1-bitový datový tok ... podle mě to je těžko možné bez konverze, když Sabre není 1-bitový DAC.
Nevím, co se konkrétně v chipu děje, fakt je ten, že v menu přehrávače mohu zvolit, zda chci SACD přehrávat jako DSD stream (s ignorováním nastaveného downmixu) nebo jako konvertované do PCM streamu (s možným downmixem a jiným zvukem). Jak je toho dosaženo, to netuším.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Audio a počítač

Příspěvek od Odar »

V kocke na 2 kliky v Googli, co to cca obnasa http://www.instructables.com/id/Introdu ... /?ALLSTEPS Podrobnejsie how-to sa bude dat vypatrat v kalnejsich vodach internetu.

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od Petanek »

noaid píše:
Petanek píše:Nechápu proč chcete, aby multi-bitový delta sigma DAC uměl nativně zpracovávat 1-bitový datový tok ... podle mě to je těžko možné bez konverze, když Sabre není 1-bitový DAC.
Nevím, co se konkrétně v chipu děje, fakt je ten, že v menu přehrávače mohu zvolit, zda chci SACD přehrávat jako DSD stream (s ignorováním nastaveného downmixu) nebo jako konvertované do PCM streamu (s možným downmixem a jiným zvukem). Jak je toho dosaženo, to netuším.
Možná to nějaký guru vyvrátí, ale podle mě jsou jediné čipy, které to umí postarší BB 17x0 s architekturou Advanced Segment (hybrid). Těch informací od Sabre je málo na webu a přiznám se, že se mi to nechtělo hledat, ale hodiny pro DSD jsem nenašel 2.8224 - 11.2896 pouze u BB 17x0.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od noaid »

Odar - hm, zajímavé řešení, tak dle toho návodu ten sw v PS to ISO neukládá na disk ale odesílá po síti. Na disk se to ukládá až v PC. Nicméně autor ripperu píše, že jde o kopii ISO 1:1, což ale není pravda, jak jsem psal, u kopie je problém s délkami skladeb, což u originálu pochopitelně není.
Petanek píše:Těch informací od Sabre je málo na webu a přiznám se, že se mi to nechtělo hledat, ale hodiny pro DSD jsem nenašel 2.8224 - 11.2896 pouze u BB 17x0.
Tady http://www.esstech.com/PDF/sabrewp.pdf cosi píší něco o až 40MHz, ale možná jde o něco jiného.
The Sabre DAC rate converter has two advantages compared to the
poly-phase filter approach and is described in great detail in
the pending patent. Firstly the rate conversion is unlimited –
allowing the Sabre to always achieve a conversion into its
exceptionally high clock rate (as much as 40Mhz) from as
little as 4Khz in one step; and secondly, the process is
essentially perfect to the bit level – the output DNR exceeds
175dB and the THD is correspondingly high.
As well as sample rate conversion the Sabre has a
proprietary jitter reduction circuit that operates with the rate
converter and is able to achieve a 100% jitter rejection. These
two steps: jitter rejection and rate conversion; are able to take
the “burst” mode over-sampled filter output into the precisely
correct clock edge of the high speed clock. Audio data from
all sources is now in the high speed clock domain and sent to
the modulator

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Audio a počítač

Příspěvek od Odar »

noaid --> Asi tam bude viac moznosti. Kedysi davno som cital, ze to udajne lezie von cez digi vystup. Ja som v ruke PS3 nikdy nemal, ani neviem, ci ma digi vystup . . . jednoducho som sa tymto nikdy do podrobna nezaoberal, len viem, ze upravene PS3 sa na to pouzit da. IMHO cez LAN mi to pride najpohodlnejsie. Otazne je, ci sa tu naozaj najde niekto, kto to bude realne riesit. Kupovat konzolu, flashnut do nej "ten spravny" firmware, studovat, aky soft. k tomu treba . . . ak sa taky dobrodruh najde, dajte vediet, ako ste dopadli.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od noaid »

Kdysi se to dělalo přes HDMI splitter (HW s HDMI vstupem za asi 8000Kč), který se připojil k SACD přehrávači s HDMI výstupem, ten to převeksloval do SPDIF, a to se pak nahrálo v PC do Adobe Audition apod.
Digitální stereo rip do PCM 24/88. ;) Mch takhle nejde.

vitek
Příspěvky: 172
Registrován: 13 led 2009 15:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od vitek »

Takže je to víc složité, než jednoduché, ale hlavně zatím nedořešené. Přesto všem dík.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od pompo »

Teď jem někde čet ,že ten krám má prý USB kterým to jde spojit s PC. Avšak další věc co psali že zdaleka ne každé SACD medium oplývá kvalitním zvukem ,no nev_sral bych se na to (nějak se to snažit vyzálohovat)? Pokud bych už ty media měl a větší počet ,tak koupím levný blu ray který bere i tyhle supersony disky a je.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti