Audio a počítač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio a počítač

Příspěvek od Hellboy »

K tomu Brystonu - já myslím, že zrovna tohle jsem tady už jednou zmiňoval. Výrobní náklady 5000, prodejní cena 40.000, náklady na vývoj 0, rozdíl oproti HTPC - HTPC to převálcuje ve všech směrech... Koupit si jakoukoli věc, která je vlastně počítač od hifi firmy, jsou vyhozené peníze. Výrobci hifi mají totiž asi tak stejné možnosti jak něco vyrobit jako průměrný PC bastlíř. Jejich výrobky jsou poskládané ze součástek od jiných výrobců, které si může koupit a složit každý. K tomu, abyste mohli vyrábět třeba zvukovou kartu totiž potřebujete poměrně schopné lidi, kteří ji navrhnou, drahou výrobní linku, na kterou hifi firmy nemají a programátory, kteří vám k tomu udělají ovladaše a software a to všechno se prostě při tak malém počtu kusů v jakém se hifi prodává nemá šanci zaplatit. Navíc je dost diskutabilní, jestli je co se kvality výstupu zvukovek týče, ještě vůbec co vymýšlet. Nejlepší je, jak se pak krásně odkopou hifi pisálci, kteří ohrnují nos nad počítači, ale nad úplně stejným počítačem s nálepkou hifi výrobce se můžou zvencnout.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Co je horsi, i kdyz se to na prvni pohled nezda, mam nejvetsi problem s tim, jaky DAC na takove HTPC pripojit. Zatim jsem zkusil dva v cenove hladine tesne pod deset a i kdyz to mely byt, podle parametru i podle recenzi, dobre prevodniky, tak jsem ani s jednim nebyl spokojeny .. Takze zatim hraju stejne porad z CDP a HTPC stoji nevyuzite :( Situace se meni a DACu se objevuje pomerne hodne, ale u nas jsou vetsinou nedostupne. A ty lepsi jsou navic porad hodne drahe (30-40 tisic mi prijde dost za takovou pomerne jednoduchou krabicku)

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

vy jste opravdu spokojeni s "tichym" pc, kdyz v nem je nejaky vetrak? ja se povazuji za celkem hlucheho cloveka, ale vetraky slysim,ikdyz jsou regulovane na par set otacek.
zatim jsem se k opravdu tichemu reseni, ktere by mi vyhovovalo, nepropracoval. mam obavu, ze dokud to nebude uplne pasiv, bude to proste slyset.

dnes jsou sice moznosti a kazdy si muze pocitac poskladat, ale ne kazdy to umi a nebo se mu proste nechce. mnohym je prijemne ovladat hudbu pomoci klavesnice a mysi, pro nekoho je pohodlnejsi zalozit cd do prehravace a na ovladaci (nebo pristroji) zmacknout jedno tlacitko. proto je na trhu tolik vyrobku a kazdy si najde to sve.

co se tyce tech televizi, dneska je to v podstate monitor s integrovanym "htpc" o ruznych vykonech. desky jsou vice ci mene specializovane, vetsinou na nich bezi nejaka ocesana a upravena distribuce linuxu nebo neceho podobneho. microsoft taky nabizi embedded verzi svych OS.

Odar

Příspěvek od Odar »

jacq --> V tom je prave ten vtip. Vediet to tiche PC postavit. A nie - hluchy nie som *taktone*

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

jacq píše:vy jste opravdu spokojeni s "tichym" pc, kdyz v nem je nejaky vetrak? ja se povazuji za celkem hlucheho cloveka, ale vetraky slysim,ikdyz jsou regulovane na par set otacek.
zatim jsem se k opravdu tichemu reseni, ktere by mi vyhovovalo, nepropracoval. mam obavu, ze dokud to nebude uplne pasiv, bude to proste slyset.
Naprosto souhlasim, i kdyz je vetrak tichy a jede na minimum, tak porad tam je slyset to proudeni vzduchu. Ale na druhou stranu to je skutecne na hranici slysitelnosti a z 2-3m pri beznem poslechu to clovek vnima jen kdyz se skutecne na to soustredi. Takze mas pravdu, idealni to neni, chce to cisty pasiv, ale jako prechodne reseni to pouzitelne je.

Odar

Příspěvek od Odar »

Ja tu nechcem nikoho presviedcat, ani sa s nikym hadat. Mam HTPC v bedni Fractal Design Define R3, AMD X2 5050e 45W TDP, na nom Scythe Ninja 3, vrtim tam 12cm ventilator na cca 650 RPM. Dalsi veltinator je v 82+ Enermax zdroji (cca na 512 RPM).

Ano, ked si dam ucho k bedni, pocujem, ako tam ten vzduch prudi. Ale ked normalne pocuvam hudbu, alebo pozeram film - neviem, ze nejake HTPC mam v miestnosti. Viac ma rusia ine zvuky z okolia, ako zrovna hurikan v PC bedni. HDD mam 2 TB Green Power od WD. Viem o nom len pri nabehu systemu, ked HDD vykazuje najvacsiu aktivitu (pocut seek). Pri prehravani filmu, alebo hudby o nom tak isto neviem.

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak »

Na mojom htpc je 1 ventilátor na CPU (500 RPM). Zdroj pasív. Hluk a prúdenie vzduchu s uchom na bedni je dokonca menšie než na SACD playeri. Treba si uvedomiť, že dnešné CDP alebo SACDP používajú
vysokorýchlostné mechaniky (bufferovanie), kde počuť ako hluk, tak aj prúdenie vzduchu. Takže dobre urobené HTPC je hlukovo aj "vzduchovo" úplne porovnateľné s dnešnými playermi, ak nie lepšie. Netreba to zbytočne dramatizovať.
U mňa hluk z HTPC už nepočujem z 20 centimetrov, zato hluk mechaniky z SACDP počujem ešte z jedného metra.
A pokiaľ je niekto z toho moc nervózny, nič mu nebráni si poskladať čistý pasív.

Stano
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Stano »

Mimo to PC sa dá bez problémov umiestniť aj vo vedľajšej izbe, tu dlhé káble vôbec nie sú problém.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Já jsem chtěl výkonné PC, které zvládne všechno, takže jsem se "hluku" vyhnout nedokázal. Mám case Antec Fusion Remote Max, který je vevnitř velice dobře řešený a navíc vypadá jako hifi komponent, nebo spíš líp než většina dnešních high end komponent :) a spokojenost. Jsou v něm dva větráky, které jedou pod 1000 RPM a prostě nejsou slyšet. Zdroj mám Enermax Revolution, který vydává asi nejslyšitelnější hluk z toho všeho, což bylo trochu zklamání, vzhledem k ceně, ale je to asi nejlepší PC zdroj, nejlépe odrušený a nejstabilnější. Grafika při běžné práci nehučí vůbec a větrák na procesoru se občas dokonce zastaví. Výsledkem je, že cca ze tří metrů které to ode mě je to přes den naprosto nevnímám a v noci, když je naprosté ticho je slyšet jen naprosto tichoučké ševelení. Když pustím hudbu a to i potichu, tak o tom nevím. Zajímavé je v tomhle case řešení uložení disků. Mám čtyři, jsou v oddělené komoře, takže nehřejí do prostopru a jsou zavěšené na silikonu, takže naprosto žádné vybrace. Klasické rozpoznávání jestli disk hrabe nebo ne je tady prakticky vyloučené, protože disky prostě nejsou slyšet a jejich teplota je pod 40 stupňů i když vysí čtyř vedle sebe.

Jinak PC samozřejmě neovládám klávesnicí, ale dálkou a to stejně jako přehrávač. Kdybych chtěl, tak si postavím slabší, prakticky komplet pasivní HTPC a to za cenu okolo 10 tisíc, tedy levněji, než všechny ty hifi jednoúčelové krabice, ale já nechci mít dva počítače.

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak »

to Hellboy - osobne používam case od silverstone LC16M :

http://www.silverstonetek.com/product.p ... 1&area=usa

V skutočnosti (hlavne čierna verzia case) to vyzerá ešte lepšie než na obrázku. Ovláda sa diaľkovým. Riadim sa zásadou, že case má byť čo najväčší, aby sa to v pohode uchladilo jedným vetrákom.
A tiež to nevyzerá ako klasické PC :-)))

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Já tohle http://store.antec.com/Product/enclosur ... 727-8.aspx oproti tomu Silverstone je to ještě větší a má to miň, ale větších větráků. Jinak displej a dálka klasicky imon, jako u tebe. Ve skutečnosti to taky vypadá PODSTATNÉ líp než na foto od výrobce. Zpracování je naprosto perfektní, včetně takových detailů jako prachové filtry atd.

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak »

Áno, pekná a vhodná skrinka pre HTPC.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

A já mám připravený Zalman HD501
Obrázek
Jen ten čas ne a ne najít *headbang*

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

ja sel cestou minimalnich nakladu a pouzil jsem Gigabyte 5140. Za 1400 mel 60W zdroj s externim adapterem a slot pro plnou DVD mechaniku (slim jsem nechtel). Mista tam moc neni, takze s chlazenim byl trochu problem ale nizky vetrak to vyresil.

Obrázek

Odpovědět