Audio a počítač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Horal
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od Horal »

Hudba z PC,také jsem to řešil a už mi z PC lezou pěkné tóny.
Takové dvě malé krabičky - Carat sapphire + Carat T 2.
Jsem velmi spokojen a to i když to vrazim do sluchátkového
zesilovače a zvuk pohoda.
Přeji tu všem pěkný zvuk nejen z PC .

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Ten Bryston, to je naprostá nehoráznost. Za PADESÁT LITRŮ člověk dostane hnusnou krabici s Lynuxovým PC v hodnotě asi 2000 a NĚJAKOU zvukovou kartou. Bryston neuvádí jakou, ani parametry, ale podle fotky vnitřku to je jen nějaká srágora na čipu. Celá ta věc, vypadá vevnitř jednodušejc, než moje zvukovka za čtyři tisíce. Navíc to nemá ani DAC, ani žádnej disk, ani to neumí ripovat, prostě NIC. Je to jen mp3 přehrávač zvětšenej do krabice. Je k tomu ještě potřeba DAC, samozřejmě, že za dalších padesát litrů a PC, protože jinak se tam ty soubory nenatlačej a externí disk. Bratru sranda za 150 táců, která dělá úplně to samý, jako HTPC za 15. Displej co to má, nemaj ani nejlevnější HTPC skříně. Za padesát litrů bych čekal, že se k tý věci bude dávat zadarmo dotykovej monitor, nebo plazmová televize. Prostě a jednoduše tohle si koupí opravdu jen "znalec". Užijte si to *headbang*

kamelot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot »

Reakce na diskuzi ohledně audia z počítače nebo jen klasicky z CD nabo SACD přehrávače.DVD přehrávače jako zdroj zvuku neuznávám a zatím mě žádný o opaku nepřesvědčil. Vlastním ACER AS5552G-N854G64Mnrr, což je docela nadupaný notebook s velmi slušnou grafikou a i zvukovou kartou. Přehrávání filmů v hd kvalitě s příponou .mkv i jiných je opravdu špica, ale pokud přijde na zvuk, ať už jako zvuková stopa .mkv filmů nebo přehrávaných CD slyším sterilní a hlavně nehudební zvuk oproti poslechu z klasické audio sestavy. Prostě nevěřím těm audio zvukovkám o rozměru 10x15 s napájenými čipy. A přehrávat třeba Dianu Krall z počítače a ne z poctivého přehrávače mi připadá trochu unfér vúdči Dianě.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

kamelot píše:..... A přehrávat třeba Dianu Krall z počítače a ne z poctivého přehrávače mi připadá trochu unfér vúdči Dianě.
A náhrávat ji digitálně ti unfér nepřijde ?

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

integrovana zvukovka prohraje snad vsechna mozna srovnani, ne? co se tyce formatu souboru, je to celkem burt, jedna se o kontejnery, dulezitejsi je pouzity kodek.
ac preferuji analogovy retezec, digital nezatracuji, verim, ze se daji udelat rovnocenne retezce :) u integrovanych zvukovych karet ve me nevzbuzuje moc dobry dojem napajeni primo z PC, kdyz u externich usb DA byva reseni externiho napajeni vyhodou.

sekal

Příspěvek od sekal »

jacq píše:integrovana zvukovka prohraje snad vsechna mozna srovnani, ne?
Samozřejmě a zvláště ten integr. shit (pardon čip) v notebooku..

kamelot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot »

Aleska píše:
kamelot píše:..... A přehrávat třeba Dianu Krall z počítače a ne z poctivého přehrávače mi připadá trochu unfér vúdči Dianě.
A náhrávat ji digitálně ti unfér nepřijde ?
Ne takhle to nemyslím, disk Diany Krall byl digitálně vytvořen už z principu záznamu. To by jsi mohl digitalizovat vinyly a říkat si jak mi to pěkně hraje. O to mi jde. Jsem vyznavač klasiky a PC je jen na mp3, wmv ..... atd.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

kamelot píše:...... To by jsi mohl digitalizovat vinyly a říkat si jak mi to pěkně hraje. O to mi jde. Jsem vyznavač klasiky a PC je jen na mp3, wmv ..... atd.
Ano v něčem tě chápu. Na netu je těch vinyliripů tucty a když si představím na čem to vzniklo *headbang* , to raději v počítači dobře udělaný FLAC :lol: z dobře nahraného CD. Je tak mimochodem, dle tebe je PC jen na mp3, wmv a ..., co myslíš, v čem asi je hudba digitálně nahrávána ? Něco speciálního, neznámého, dobře utajeného ?

kamelot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot »

Aleska píše:
kamelot píše:...... To by jsi mohl digitalizovat vinyly a říkat si jak mi to pěkně hraje. O to mi jde. Jsem vyznavač klasiky a PC je jen na mp3, wmv ..... atd.
Ano v něčem tě chápu. Na netu je těch vinyliripů tucty a když si představím na čem to vzniklo *headbang* , to raději v počítači dobře udělaný FLAC :lol: z dobře nahraného CD. Je tak mimochodem, dle tebe je PC jen na mp3, wmv a ..., co myslíš, v čem asi je hudba digitálně nahrávána ? Něco speciálního, neznámého, dobře utajeného ?
Hmm, jasně, každá digi nahrávka je jen soubor jedniček a nul, ale já mám vztah ke svému jedničnonulovému bitelnému kamarádovi. Pořád si ale myslím, že PC je univerzální pomocník na internet , foto, video a další hezké věci ale na kvalitní audio ne!! Toť můj názor.

sekal

Příspěvek od sekal »

K bitelným kamarádům mám rovněž kladný vztah..:) Řekl bych ten vůbec nejvřelejší ze všech...:mrgreen:

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

A já zase říkám: Když dnes na PC hudba vzniká, není důvod aby na něm taky nebyla hrána. A to nemluvím o tom, že po průchodu těmi nulami a jedničkami v počítačích nahrávacího studia vzniká z téhož nejen CD, ale i LP.

kamelot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot »

To Aleska :
Ale jóó, že se dá i z PC poslouchat muzika v dobré kvalitě >> beru. Ale prostě vizuální dojem z pohledu na slušně sestavenou a výrobou bezchybně provedenou a i dobře hrající audio sestavu je pro mne jasně dominující >>než mít někde pod stolem zasunutý a zaprášený kejs a ovládat co chci slyšet myší.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Kamelote, s tím musím 100% souhlasit !
Když jsem viděl (a bohužel ještě neslyšel) Vintageho gramo,
stál jsem minutu ticha a potom začal ve mně v hloubi duše vrtat červ...
Naštěstí jsem to rozchodil :lol:

kamelot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot »

To Aleska :
Jen malá poznámka, psal jsem do sekce "zrovna poslouchám" o poslechu vinylu DAVE BRUBECK-TIME OUT. Ten plně datově neomezený vjem vzhledem k lidskému slyšení je možný podle mne jen u slušného analogu. Ani poslech stejného CD, deklarovaného ať už jako audiofilní , se v barevné hudebnosti a takové té pohodové analogové měkkosti se poslech z digi přehrávače prostě nevyrovná. Musíš ovšem obrátit vinyl, ale to je ta správná romatinka. Poslední dobou mě ty jedničky a nuly u některých nahrávek docela ss..

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Sice to není "My Cup of Tea",
Obrázek
ale mám ji jako remaster z roku 1997 z Amazonu (http://www.amazon.com/Time-Out-Dave-Bru ... B000002AGN). Na to, že je to nahrávka z roku 1959, pak ve 24/96 je *2thumbsup* a pro mne nekrásnější je skladba Take Five, jako kdyby byli kluci u mně doma, až jsem se těch bubnů lekl ! Pěkná recenze je zde, prý vyšlo i SACD.

Odpovědět