Audio a počítač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
branko33
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od branko33 »

PC si to moze rozdat s ktorymkolvek prehravacom, ale je potrebne obist zvukovu kartu a vystup zvuku viest cez USB, alebo FireWire. Jedny z najlepsich DACs pre pocuvanie hudby z PC su od svajciarskej firmy Weiss.
Co sa tyka zvuku, tak vyborne vysledky su najmä v spojeni MAC + SW Amarra (az na tu cenu) + Weiss DAC cez FireWire.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

ten weiss asi nema trapne omezeni pres fw na 48/16 jako ty usbeckove

co jsem se zatim dopidil, tak by nejlepsi vysledek melo podavat pc s esi julee synchronizovane kukackama s tomasovym dacem

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

branko33 píše:PC si to moze rozdat s ktorymkolvek prehravacom, ale je potrebne obist zvukovu kartu a vystup zvuku viest cez USB, alebo FireWire. Jedny z najlepsich DACs pre pocuvanie hudby z PC su od svajciarskej firmy Weiss.
Co sa tyka zvuku, tak vyborne vysledky su najmä v spojeni MAC + SW Amarra (az na tu cenu) + Weiss DAC cez FireWire.
No, to je docela dost blabol, nezalezi na tom jestli je to usb, fire nebo pci, zalezi vzdy a jedinne na tom, jak je to reseni udelane jako celek, jinymi slovy najdu spickovou pci kartu a najdu pekneho srace na usb nebo fire. Zpravidla ty externi jsou mnohem horsi nez interni ve stejne cene. Jinak souhlas s tim ze Weiss je fajn firma, uz jen proto ze pouziva stejny cip jako ja -)))))))))))))

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

omezeni na 16/48 maji ti, kteri pouzivaji obvodove reseni ktere se dava do toho total low endu jako jsou, prominte mi to, treba detske hracky, ruzne usb pikacoviny co dokazou neco zahrat. To ze to pouzivaji amateri v diy, to bych taky pochopil. Ale ze to pouziva i jedna vehlasna firma ktera dokaze prodavat za pekne mastne castky, to je uz je radna drzost. No jo, ale tam prodava hlavne image znacky...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

TomasT píše:..... Ale ze to pouziva i jedna vehlasna firma ktera dokaze prodavat za pekne mastne castky, to je uz je radna drzost. No jo, ale tam prodava hlavne image znacky...
Je to moderní, letí to, je to kšeft, zvuk musí jít stranou...

KAYKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KAYKO »

AM píše:ten weiss asi nema trapne omezeni pres fw na 48/16 jako ty usbeckove

co jsem se zatim dopidil, tak by nejlepsi vysledek melo podavat pc s esi julee synchronizovane kukackama s tomasovym dacem

K Tomasovemu DACu by som volil urcite lepsiu kartu ako ESI Juli@, to je ako obut profi zavodne pneumatiky na Fabiu a jazdit 140kou v priamke. Pre niekoho fasa zazitok pre znaleho dost nuda.

Ono v samotnom compe je dost interferencii a je az zarazajuce ako v niektorych studiach kaslu na vyladenie compu. To nehovoriac o kabloch, akustike a pod.
Osobne si myslim, ze este neprisiel ten cas, kedy sa comp vyrovna ako prehravac tomu najlepsiemu z hw prehravacov. To je dane uz samotnou konstrukciou okolo mechaniky, ktora nie je priamarne koncipovana na pracu s audio datami, cize minimalne kontrola a korekcia chyb, nie je tak casta a dosledna ako v kvalitnom prehravaci plus dalsie veci specificke pre audio cestu.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Kayko - nazdarek, ono ta julina za splneni jistych podminek staci a vsadim flasku dobreho piti ze ji nerozeznas ani ty s jakoukoliv lynx nebo rme kartou. Fakt to staci. A za prachy ktere se usetri za drahou kartu se poridi apogee bigben nebo moje mala alternativa.

Branko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Branko »

CD mechanika nie je skutocne to najlepsie na prehravanie a preto sa musi CD ripnut na HDD najlespie cez EAC, alebo nieco podobne kvalitne a az potom prehravat. Na prehravanie vam zvukova karta vobec nie je potrebna. Najlepsie priamo do DACu a potom do coho len chcete. :)

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

pravda pravdouci, zvukovou kartu nepotrebujem, staci nam ten USB nebo fire radic integrovany v dacu. Prast jako uhod.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

KAYKO píše:.....Osobne si myslim, ze este neprisiel ten cas, kedy sa comp vyrovna ako prehravac tomu najlepsiemu z hw prehravacov....
Tak to opět byli v Mnichově 2010 sto let za opicemi, cituji lachima z vlákna Mnichov
....3. letos me osobne zaujal zvuk sestavy tac. top repro + monobloky tac + pc.
klasika, obrazky z vystavy, naprosto strhujici.....
Na výstavách se totiž to přehrávání z PC objevuje stále častěji.
Branko píše:CD mechanika nie je skutocne to najlepsie na prehravanie ....
No, mám podezření, že velice často i mechaniky v TOP přehrávačích jsou totéž, co v PC, ale pravdu díš v tom, že když již je CD v šuplíku, pak nic nebrání si jeho obsah uložit na disk a z něj si to v klidu přehrát.

KAYKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KAYKO »

TomasT píše:Kayko - nazdarek, ono ta julina za splneni jistych podminek staci a vsadim flasku dobreho piti ze ji nerozeznas ani ty s jakoukoliv lynx nebo rme kartou. Fakt to staci. A za prachy ktere se usetri za drahou kartu se poridi apogee bigben nebo moje mala alternativa.

Tomasu zdar :)

mnooo ono zalezi ako sa ta karta chova k prijatemu signalu a mat perfektny timing je len jedna z veci, ktora ovplyvnuje signalovu cestu.

Len som xel poukazat, ze Tvoj DAC a Juli@ je trochu kvalitativne inde. Ako samozrejme pri blind teste sa mozu diat veci :) ale rozdiel bude minimalne taky ako ked zapojim kvalitny clock a clock s minidisku.

Urcite ked budem mat studio uz dokoncene, rad by som si testol nunuDAC :D a som viacmenej presvedceny, ze ostane uz u mna.

KAYKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KAYKO »

citat:
"No, mám podezření, že velice často i mechaniky v TOP přehrávačích jsou totéž, co v PC, ale pravdu díš v tom, že když již je CD v šuplíku, pak nic nebrání si jeho obsah uložit na disk a z něj si to v klidu přehrát.[/quote]"

Dovolil by som si oponovat. Mechanika moze byt vyladena podla sposobu pouzitia, audiodata vyzaduju castejsiu kontrolu datovych paketov a su citlivejsie na otrasy, takze ked sa nahodou najde shodna mechanika bezne pouzivana v administrativnych compoch aj v kvalitnom playeri, co osobne neverim, bude urcite inak uchytena, bude minimalizujuci prenos vibraciii, zvacseny buffer a pravdepodobne aj nastavenie laseru a atd.

Bavime sa, ale dufam o high ende :)

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

u meridianu se zlepsily parametry treba hlavne pouzitim pc mechaniky, ktera si to muze dopredu pekne nabufferovat a ma pak cas na korekci chyb. stare cd mechaniky se tocily jen jednorychlostne nebo dvourychlostne, tak byly haklivejsi na chyby, musely resit opravy hned pri cteni. jak pak asi hraly skrabnute cedecka. klik klik klik :D

boxer

Příspěvek od boxer »

Obrázek

BDP-1 (Bryston Digital Player) je přehrávač digitálních hudebních souborů referenční kvality určený k jednoduchému začlenění do audio aparatury. Je zkonstruován pro co nejdokonalejší zpracování audio souborů s rozlišením až 24bit/192kHz. Tvoří jej speciální základová deska, na které běží silně zjeznodušená verze operačního systému Linux a v Brystonu modifikovaná zvuková karta špičkové kvality. Počítačové a audio obvody jsou elektronicky a galvanicky odděleny. Hudební soubory se zavádějí do USB vstupu z Flash paměti nebo externího harddisku. Výstupem je dokonalý digitální signál na konektorech BNC a AES/EBU. BDP-1 může pracovat i zcela odděleně, skladby a adresáře můžeme vybírat pomocí tlačítek a displeje. Druhou možností je připojení k počítači, touch-padu nebo třeba iPhone, kde BDP pouze získává informace o skladbách a playlistech ale nestahuje si celé zvukové soubory. BDP-1 přehrává soubory WAV, FLAC, MP3, WMA, AIFF, Apple Lossless.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Hledal jsem si něco o M2Tech Evo a narazil i na jejich převodník zmiňovaný v jiném vlákně. Pročítal jsem si text o proprietárním USB ovladači a o kritické důležitosti asynchronního toku dat řízeného převodníkem. Trochu jsem prohledal web a našel pár dalších zajímavých výrobků a informací. Tady se objevilo pár zajímavých preview, po kterých jsem trochu šel. Ten asynchronní tok dat je zřejmě opravdu terno, mají to téměř všechny novější USB vybavené DACy. Co mě z toho textu zaujalo je Onkyo DAC-1000 za rozumný peníz se symetrickými výstupy, pozornost kterou USB přenosu věnují u Bel Canto, M2Tech Young se širokou paletou vstupů a snahou o přesný přesnos dat USB cestou a v neposlední řadě převodník od Arcamu rDAC s možností bezdrátového přenosu a asynchronním USB přenosem vytvořeným ve spolupráci s dCS. Firewire tedy už asi definitivně nechám jen na načítání dat z kamery. Původně mě totiž daleko víc lákaly řešení na tomto rozhraní, i kvůli zkoušce možného zapojení iLink výstupu mého přehrávače (zálohy, přenos s omezením jitteru).

Opět ve mě trochu ožila myšlenka jít cestou HTPC, které by v případě dořešeného USB transportu dat ztratilo nevýhodu potřeby přesného časování SPDIF přenosu. I Windows se s WASAPIa spol. pohnuly dopředu. Potom jsem zase trochu vychladl. Některé z DACů nemají symetrické výstupy, které se mi hodí do sestavy, a z popisu člověk stejně neodhadne výstupní impedanci a vliv kabelů. M2Tech má sice hodně snahy o perfektní přenos dat, ale v jaké úrovni bude zpracována analogová i digitální část DACu? Když už jít do pohodlí bez výměny placek, bylo by perfektní mít bezdrátovou schopnost Arcamu, ale i u této firmy jistě platí vztah ceny a kvality...
Překoná tedy něco z toho můj stávající Benchmark DAC1? No to asi ano, už jsem slyšel lepší stroje, ale nejsem se stávajícím stavem nějak zvlášť nespokojený. Ale jaké by byly investice? Když vezmu např. M2Tech Young, musel bych přidat takových 15-20 tisíc a vybudovat HTPC. Otázka přehrávání záloh DVDA by nebyla problém, ale kvůli SACD bych stejně musel zachovat separátní přehrávač. Takže v současné době to pro mě bylo hlavně zajímavé rozšíření obzorů a aktualizace současného stavu techniky. Změnu ale zatím zřejmě odložím. I proto, že s kategorií USB DAC ideově soupeří síťové přehrávače, které nevyžadují slušně vypadají HTPC s vhodně konfigurovaným softwarem (ano i ty jsou cenově zatím hodně daleko - Linn Akurate DS). Znovu mi ale vyvstala otázka, zda těch 10+ SACD co mám dále rozšiřovat, když to bude přesně ten typ nosiče, jehož kvality následně nevyužiju. Na něco jako Lindemann 825 ještě chvíli nebude.
Druhou variantou je pouze rozšířit stávající sestavu o M2Tech Evo, které bych připojil na stávající tiché PC v koutě. Za ty samé peníze ale lze mít modul Vanity. A jakkoliv bych si s Evo mohl vybrat cestu spojení optikou, BNC či AES, je tam opět slabý článek v komunikačním protokolu. Leda to vše synchronizovat na externí hodiny, např. s převodníkem od TomášeT, což by opět byly násobně vyšší náklady. Teotericky by se dalo ušetřit odstraněním předku, ale např. u DAC1 je ta kvalita samotného DAC lepší než předzesilovače a nevím, jak by to dopadlo zde. Teorií je tedy mnoho, ale člověk musí investovat kačky a čas, aby zjistil jak to je doopravdy.
Ještě že se mi zrovna podělalo auto, které mě zbaví břemena využití případných volných prostředků, a bude zase klid :| Čím míň totiž poslouchám, tím víc mám pokaždé pocit, jak to skvěle hraje. A pokaždé, když jsem dostal příležitost u někoho posuzovat výběr nového stroje jsem se utvrdil v tom, že rozdíly v kvalitě nahrávek dokážou rázem odsunout do pozadí nuance jednotlivých strojů (nižší) střední třídy v kvalitě přednesu. Každopádně s radostí využiju možnost navštívit někoho s realizovaným zajímavým hudebním řetězcem s PC zdrojem a s radostí to porovnám.

Odpovědět