Cambridge Audio DAC Magic

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
chemik
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio DAC Magic

Příspěvek od chemik »

DacMagic po ro roce souziti ;-)
Driv jsem preferoval zvuk DAC Magica oproti uplne novemu OPPO 83. Casem se oppo bud rozehralo nebo jsem si na nej zvykl. Trvalo to asi tak 1-2 mesice.
Ted ma OPPO zvuk z CD detailnejsi nez DacMagic. Velmi dobre slysitelne na nahravkach TOOL. Ted jsem se prestehoval, takze v nove (mene zatlumene) mistnosti je ten rozdil o trochu mene patrny, ale vzdy se mi Dac Magic trochu sleva. Oba jsou pripojeny stejnymi kabely do zesiku Audio Analogue Verdi a hraji letite XN 125 II.

Jinak DACMagic je skvely doplnek k notebooku, posilam to tam pres zvukarnu EDIROL levnym optickym kablikem, zlepseni oproti linkovymu vystupu z te zvukovky je velmi vyrazne.
Jine vyuziti uz nema. Mozna bych mu vymenil par operacnich zesilovacu az mu dojde zaruka jestli nahodou to OPPO neprehraje.

hilbery
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hilbery »

potřebuji se dostat dovnitř DAC magicu a nedaří se mi ho otevřít, poradí mi někdo? Díky.

hilbery
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hilbery »

enregistree píše:Tady (prispevek c. 6):

http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... magic.html

Lukáši díky

pudil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pudil »

Tak podivuhodnym rizenim osudu jsem si tu novejsi verzi objednal a za par dni bych ji mel mit doma. Uvidime, su zvedavej jak veverka. :-)

palinoch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palinoch »

Prada, napis dojmy, lebo dacmagic bol perfektny.

pudil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pudil »

Ahoj, tak po mirne slozitejsi domluve s PPLkou je DAC konecne doma.

Mam srovnani zejmena s CARAT Ruby 2 ktery jsem mel pred tim a dojmy jsou nasledujici.

CA je zhruba 4x vetsi nez CARAT, nicmene neni to uplne na skodu, radost mi udelala:
- dvojice analogovych vystupu /ballanced XLR a unbalanced RCA/ ktere mohou byt pripojeny zaroven, coz se hodi
- dioda zobrazujici frekvenci vstupniho signalu, aspon si clovek overi ze ma vse nastavene jak ma byt

Instalace byla mirne komplikovana, neb jsem byl liny cist manual. DAC muze fungovat v nekolika modech /USB1.0 nebo 2.0/, zaply digitalni preamp nebo ne, a do tehle modu se prepina v jakemsi "servisnim modu", neni to slozity, jen si clovek musi precist manual.

Sestava na ktere posloucham je Accuphase E206+ Xavian Mia, propojene Supra Ply. K pripojeni jsem pouzil XLR vystup.
V porovnani s Ruby2 mi zvuk prijde o neco presnejsi ve vyskach, celkove detailnejsi a barevnejsi. Jakkoliv na Ruby2 nemuzu roct krive slovo, prijde mi ze k me sestave sedi CA o neco lepe a zvuk je prijemnejsi. Mezi svatky bych rad vyzkousel slepy test s Marantzem SA-15S1, ktery pouzivam jako CD prehravac. Kvalitu optickych vstupu jsem nezkousel, DAC pouzivam zejmena pro prehravani FLACu z PC.

palinoch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palinoch »

Valmi pekne dakujem. Ak budes mat dalsie poznatky a urobenu porovnavacku urcite napis svoje dojmi a spokojnost. Aku pouzivas zvukovku v PC. Integrovanu, ak ides cez optiku. Dik.

pudil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pudil »

Ahoj, jako zvukovku pouzivam prave CA prevodnik, krome 2 digitalnich vstupu jde taky normalne pripojit pres USB. V minulosti jsem pouzival SB X-fi music, nicmene samotny DAC (tenkrat RUBY2) hral vyrazne lip.

mlynář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlynář »

Poradí někdo, kde sehnat napájecí adaptér k této mašince? Podle specifikací to chce ~12V/1,5A a silnější jak 12V/1A jsem nenašel.
Dík

flyingbird
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od flyingbird »

mlynář> http://www.ezk.cz/e-shop
CPS024120200

Ale nevím jestli sedí konektor.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 »

flyingbird píše:mlynář> http://www.ezk.cz/e-shop
CPS024120200

Ale nevím jestli sedí konektor.

Pozor to je stejnosměrný adaptér, DAC Magic potřebuje střídavý proud!

Já jsem si ho vyrobil:

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 253#p77932

mlynář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlynář »

Do EZK jsem volal; Ti střídavé adaptéry vůbec nevedou.

MartinSt4 napsal jsem ti SZ.

Odpovědět