Cambridge Audio DAC Magic

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio DAC Magic

Příspěvek od noaid »

Všiml si někdo, že Dacmagic má u obou výstupů RCA a XLR rozdílný zvuk? A to dost rozdílný?
Zprvu jsem nevěděl, jestli je ten rozdíl v dac nebo na vstupech mého zesilovače,m nebo v kabelech, ale po nějakých zkouškách už mám jistotu. Na vině jsou výstupy v dac. Jen nevím, zda jde jen o můj kus nebo je to obecná vlastnost tohoto výrobku.
A ten rozdíl je, že XLR hraje mnohem vzdušněji, větší prostor, zdáse, že i větší detail.
RCA výstup jakoby dal více do popředí středy, soundstage je tak nějak více mezi repro.
Kombinaci výstup z XLR a redukci do RCA vstupu jsem zatím nezkoušel, možná i to by hrálo lépe.
Je pro to nějaké technické vysvětlení jiné než že to tak prostě v CA udělali? Ten rozdíl je totiž opravdu velký, je slyšitelný s jakýmkoliv kabelem, je podle mne k lepšímu. A ne jen jeden den, poslouchám to přes xlr už několik měsíců.

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

Máš pravdu Noiade, Magic hraje přes XLR asi líp. I když já to nemůžu zas až tak posoudit, protože mám na XLR výstupech cinchové redukce, ale subjektivně se mi zdá, že i přes ty zmíněné redukce to hraje líp. Ale možná, že je to zase jen ta mrcha psychoakustika ;) Zajímaly by mě Tvé zkušenosti s jiným napájecím zdrojem, je fakt, že se ten čínský originál dost zahřívá i naprázdno, ale dávat 3000,- Kč za zdroj od Russe Andrewse se mi moc nechce. Divím se, že do těchto věcí, jako jsou třeba lepší zdroje, u nás nikdo nedělá, za lehký modding bych nějakou tu kačku asi utratil... Sám si to zbastlit neumím i když páječku mám taky doma. Škoda...

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

¨Sorry, teď jsem si všimnul, že jsem Ti zmršil nick... ;)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Dát 3000 kč za takový zdroj je vyhazování peněz, takový přínos to zas není. Ten rozdíl je menší než mezi těmi výstupy.
Udělat jej není zas tak těžké a navíc levné. Stačí toroidní trafo min. 40 W, přívodní síťová šňůra se zástrčkou, stíněná dvoulinka a jeden konektor. A krabička, do které se to trafo vejde. Celkem mně to stálo asi 400 Kč. Nedá se na tom moc pokazit, jen pozor na zapojení trafa, primár na 220 V a sekundár do dacu.

trafo http://www.gme.cz/cz/index.php?product=610-879
kabel do dac http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni ... kabel.html nebo http://www.ges.cz/?page=index&of=1&gcat ... ES06900173
síťová šnůra jakákoliv se zástrčkou, jakou máš doma třeba navíc.
konektor do dac některý z těchto http://www.gme.cz/cz/index.php?page=electronic&id=19117 přesně teď nevím, nejlépe vzít do obchodu a zkusit, který tam pasuje
krabička http://www.gme.cz/cz/index.php?product=622-495
kondenzátory teď nějak neumím najít, ale měly by to být takové co snesou trvale střídavých 240 V (fóliové,ne nějaké elektrolytické!), ty by asi mohl poradit někdo znalý včetně vhodných hodnot. Ale nemusí být, když tak spíše jeden připojený k sekundáru.

Ale jestli si na to netroufáš, tak se tím netrap, fakt to není zas takový rozdíl, spíše pro dobrý pocit a že to nehřeje.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Můžeš říct, z čeho do toho převodníku posíláš spdif signál? CD, PC?

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

Díky za vyčerpávající info o zroji!!! Jestli je ten rozdíl tak malý jak píšeš, tak to snad ani nemá cenu měnit. Jediné co mi vadí je to, že se trochu víc zahřívá, ale jak jsem zjistil, tak mám podobně se zahřívajících se zdrojů z Číny doma víc... :) No a teď ještě ke Tvé otázce ohledně zvukových zdrojů, které mi jdou do Magicu. Takže do něj mám zapojené PC - původně z USB a teď přímo z integrované ZK, která na rozdíl od USB umí i 192 kHz, pak tam optikou CD přehrávač a přes koax Logitech Squeezebox Classic - to pro případ, když by mi nestačil interní DAC, ale dá se to poslouchat i napřímo. Jinak čekám v nejbližších dnech z eBaye převodník USB-SPDIF Musiland USD 01, který by měl umět i těch 192 kHz z USB. Takže pořád je na co se těšit... :D Čeká mě opět malé testování zdrojů.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Ptám se proto, že existuje cesta, jak zvuk tohoto převodníku zlepšit opravdu výrazně - a to dodat mu kvalitní spdif signál.
Nevím, jaké máš CD, ale pokud to nebude nějaká špičková kvalita, tak viz dále.
L S C tak neznám, ale nečekám nějak extra kvalitní spdif výstup, myslím, že to ani neumí víc než 48kHz pokud se nepletu.
Co bude umět ten převodník Musiland těžko říct. Ale počítej s tím, že do Dacmagicu stejně nenacpeš více než 96kHz.
Onboard zvukovku Realtek HD jsem měl připojenou, ale teď už můžu říct, že je to ztráta času. Hraje to, ale proti mému současnému řešení nic moc.

Já jsem koupil tady zvukovku ESI Juli@ http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... -26326.php teď stojí už jen 3000Kč. Používám z ní jen SPDIF. PC je v jiné části bytu, takže daleko.
Napřed jsem ji měl připojenou přes optiku, bylo to nesrovnatelně lepší než SPDIF z CDP, takové stabilnější. Pak jsem to připojil koaxiálem a opět změna k lepšímu k větší přesnosti. A žádná kosmetická, která se musí hledat. A po každé změně jsem už nechtěl zpět.
Jakmile tohle člověk jednou vyzkouší, tak potom ten CDP zahodí. Já už CD pouštím jen z PC. Ostatní varianty jsou pro mne pasé.
Slyšel jsem tu zvukovku i s externími hodinami, ale to už nebyl na tomto DAC příliš velký přínos. Na lepším ano.
Vliv kvality spdif na zvuk tohoto i jiných převodníků je velký. Tam je třeba začít. A pak teprve posuzovat další komponenty v cestě.

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

S tím Logitechem máš pravdu, umí to jen 48 kHz, ale v rámci laborování a zkoušení jsem ho zapojil i do Magicu. Jsem v práci a za chvilku budu končit, ale k večeru se ozvu a rozepíšu se trochu víc, pokud Tě zajímá můj názor na věc? ;) V podstatě máš pravdu, ale vždycky je víc cest, jak dojít ke stejnému výsledku.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Určitě mne tvůj názor zajímá.
Já bych u mých spdif výstupů obodoval:
levný dvd přehrávač LG - koax 1
PC onboard Realtek - optika 3, koax 4
CDP Sony XA20ES - optika 3, koax 5
ESI Julia - optika 8, koax 10

Ber to s rezervou, ale tak nějak to vidím.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

K tomu Logitechu - to je právě důvod, proč do něčeho takového nejdu - zatím nevěřím kvalitě výstupů. Pořád mi přijde pecko jako nejlevnější, nejuniverzálnější, nejflexibilnější a nejkvalitnější přehrávač. Akorát mě sere, že musím pustit muziku z jiné místnosti a běžet zpátky, ale i to jsem trošku vyřešil zpožděním začátku přehrávání.
Dnes budu zkoušet ve foobaru "room perfect" ekvalizaci 30-pásmovým ekvalizérem(jen mám obavy o jeho kvalitu, no uvidím), takové věci jdou taky dělat jen na PC.

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

To Pipis
Vím,že DAC použitý v Logitechu není žádná bomba, ale to srovnání s tím Soňákem se mi až tak nezdá, ale možné je všechno! ;)

To Noaid
Máš to pěkně obodované a jak sám píšeš, tak to samozřejmě beru s rezervou. U mě také zvítězilo PC jako hlavní zdroj muziky a ten Logitech je pro mě jeho doplněk na podkreslení, třeba při návštěvách atd. Každý máme jiné uši a jiné preference, ale myslím si, že na slušný standardní poslech to stačí i z toho Logitechu. Sám jsem si vyzkoušel, že asi úplně nejvíc záleží na kvalitě nahrávky a na reprobednách. Samozřejmě, že jsou mezi DACy rozdíly, ale dle mého názoru ne až takové, aby ospravedlňovaly zbytečně vysokou cenu jakou mé dle mého např. Benchmark. Snažím se jít spíše cestou menších investic, protože všechno spolu souvisí.
Třeba když vezmu můj poslechový prostor: po dvojitém rozvodu jsem nakonec skončil v takové větší garsonce (i když se tomu říká vznosně byt 1+kk :D ). Pokoj má cca 30 m2 a na něm mám realizována 3 poslechová místa. 1. je na pracovním stole s monitorem, kde teď zrovna sedím - mám tady starý zesilovač Technics SU-V5, CD Onkyo a DAC Zero 09. Takže hraji z PC přes Foobar ven do repro Proson nebo do sluchátek. Další poslechový prostor je o pár metrů vedle v tzv. obývákové části, kde jsem se snažil skloubit stereo a DK, což je trošku problém. Nakonec jsem to vyřešil zesákem a CD od Onkya a AVR od Yamahy. Na stereo mám repra od p.Holcnera Authentic a na kino Eltaxy - Monitor III jako předek. No a ještě tam je gramec od Renowna, levný DVD audio Pioneer, HTPC, no a samozřejmě DAC Magic a ten Logitech. Ten mám navíc ještě propojený do mikrověže Aiwa v další ložnicové části... :D Takže je to sranda, pokud by byl zájem můžu posloužit třeba i fotkami.
Asi jsem se tady moc rozkecal, ale chtěl jen naznačit v jak rozdílných podmínkách posloucháme muziku a tudíž i naše priority jsou logicky rozdílné. I když jedna je asi společná: poslouchat co nejvíc muziky v přiměřené kvalitě, kterou jsme schopni a ochotni zaplatit.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

koshman56 píše:asi úplně nejvíc záleží na kvalitě nahrávky a na reprobednách
zesilovač!!! v nižších cenových min. 2x dražší než bedny.

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

Dadafte, nerozčiluj se zbytečně, je to jen můj názor (i když vlastně nejen můj) a jsme koneckonců na Hifinázorech. :D Někteří trvdí, že má zesilovač jen zesilovat...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ale já se vůbec nerozčiluju. jestli to tak působí, tak se omlouvám.

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

V pohodě, nemáš se za co omlouvat!!!

Odpovědět