Cambridge Audio DAC Magic

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Rowing
Kontaktovat uživatele:

Cambridge Audio DAC Magic

Příspěvek od Rowing »

Zajímavý nový kousek od Cambridge Audio. Jedná se o klasický DAC, který jakýkoliv vstupní signál (16 - 24 bit, 32, 44.1, 48, 88.2, 96 kHz) převzorkovává na 24bit 192kHz a posílá digitálně (S/P DIF , Toslink) nebo analogově (nesymetricky RCA, symetricky XLR) dále.
Kromě S/P DIF Coaxial a Toslink Optical vstupu má i USB vstup pro připojení PC a může tak sloužit jako externí zvuková karta.
Kromě klasického vodorovného umístění se díky dodávanému podstavci může umístit i vertikálně.

Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

D/A Converters: Dual Wolfson WM8740 24bit DACs
Digital filter: Texas Instruments TMS 320VC5501 DSP upsampling to 24bit 192kHz
Analogue filter: 2-Pole Dual Differential Bessel Double Virtual Earth Balanced
Frequency Response: 20Hz to 20kHz (±0.1dB) - steep filter disabled
THD @ 1Khz 0dBFs: <0.001% 24bit
THD @ 1kHz -10dBFs: <0.001%
THD @ 20kHz 0dBFs: <0.002%
Signal to Noise Ratio: -112dBr
Total correlated jitter: <130pS
Crosstalk @ 1kHz: < -100dB
Crosstalk @ 20kHz: < -90dB
Output impedance: <50ohms
Output level (unbalanced): 2.1V rms
Output level (balanced): 4.2V rms (2.1V per phase)
Digital input word widths supported: 16-24bit (16 bit for USB)
Digital input sampling frequencies supported: 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz
Audio output up-sampling: Fixed 24bit 192kHz
Dimensions (H x W x D): 52 x 215 x 191mm
(2.0 x 8.6 x 7.6”)
Weight: 1.2kg/2.6lbs

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio DAC Magic

Příspěvek od Mark Levinson »

Rowingu vypadá dobře *thumbs up*
A kolik stojí?

selfdstrctn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od selfdstrctn »

Ted po nem pokukuju na eBayi. Mozna si zkusim prihodit, asi by to stalo za to.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... ic2_A5.pdf
Včerá tento převodník donesl L. Zatloukal z Adost Audia ke mě na vyzkoušení.
Musím říct, že hraje náramně. Za necelých deset tisíc je to vynikající koupě.
Nádherné výšky a celé rovné pásmo je díky vývoji od firmy Anagram Technologies, kdy je
převedeno 16 - 24 bitů na 24 bitů/192 kHz. Ostatně stejně to mají provedené v jejich nejvyšším CD přehrávači 840C. Dále obsahuje 32 bitový Digital Signal Processing (DSP), který je zvláště efektivní při přehrávání z pevného disku počítače. Tak z PC jsme hudbu pouštět nezkoušeli ale dá se tomu věřit. A nejenom výšky a kvalitní středy ale i hluboké basy jsou přítomny.
Výsledný zvuk má vynikající rytmus - timing. Zřejmě díky kvalitním hodinám.
Myslím si, že majitelé levných až středně drahých CD přehrávačů mají možnost vyzkoušet, jak tento DAC povýší zvuk jejich aparatur. A dá se říct, že za malý peníz...
Napájení je externí. Tady bych viděl možnost vylepšení pomocí nějakého kvalitního napájecího zdroje.
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

A v této cenové kategorii symetrické výstupy... *thumbs up*

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Vypadá dost zajímavě. Mě se líbí jeho velikost, více vstupů i použitelnost mimo Hifi. *thumbs up* Peere, jak bys jej ohodnotil proti tvému Benchmarku, pokud to jde.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Benchmark je lepší, o něco. Ale také dražší. Má také 2 sluchátkové výstupy na velmi dobré úrovni. Jde použít jako předzesilovač.
Stojí skoro 3 x tolik...
Provedení CA je opravdu velmi precizní.
Musím říct, že mě to překvapilo. Mile.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Zrovna jsem se chtěl zeptat na našeho Benchmarka. Tak mě někdo předběhl a Peer uklidnil.

Cormack
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cormack »

Mám skromný dotaz:

v technických vlastnostech je uvedeno: Audio output up-sampling: Fixed 24bit 192kHz

Zřejmě to znamená, že musíme mít AV receiver či zesilovač, který je kompatibilní se 192kHz, že?

Pokud je můj dotaz příliš "laický" tak pardon, ale jsem hifi začátečník.

Díky za reakce.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Cormack píše:Mám skromný dotaz:
v technických vlastnostech je uvedeno: Audio output up-sampling: Fixed 24bit 192kHz
Zřejmě to znamená, že musíme mít AV receiver či zesilovač, který je kompatibilní se 192kHz, že?
Pokud je můj dotaz příliš "laický" tak pardon, ale jsem hifi začátečník.
Díky za reakce.
Neříká to nic jiného, než že analogový výstup je fixně nastaven na 24 bit/192 kHz.
Kdybys nechtěl jej použít jako D/A převodník, pak musíš použít digitální výstup a ten to (pravděpodobně) bude požadovat.

Cormack
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cormack »

AHA.

Mám doma relat. méně hifi CD player (Pioneer DV-757Ai) a relat. dobrý AV receiver (Marantz SR-14). Myslím si, že na zvýšení kvality dig. zdroje by se mi ten D/A mohl hodit, co říkáte? Nebo je to nesmysl a radši si mám koupit high end CD player (který však bude vždy dražší než D/A)?

Zase na druhé straně jsou tam dva vstupy a tak k CD můžu přidat DVD, Popcorn, TV, aj.

Co se týče zapojení, jestli to dobře chápu, tak z CD bych vedl signál digitálně do D/A a z něj pak analogově do AV - je to tak, že? Proto se ptám na tu kompatibilitu 192kHz a AV.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Aleska - údaj to fixed 192kHz/24bit se týká digi výstupu.
Cormack - výraznější zlepšení zvuku oproti převodníkům v Marantz SR 14 bych nepředpokládal (při digi propojení playeru a receiveru). Výhodou je u D/A převodníku CA určitá variabilita připojení různých zdrojů zvuku. Ovšem totéž ti umožní stávající SR 14, ne?

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Cormack píše:Mám doma relat. méně hifi CD player (Pioneer DV-757Ai) a relat. dobrý AV receiver (Marantz SR-14). Myslím si, že na zvýšení kvality dig. zdroje by se mi ten D/A mohl hodit, co říkáte? Nebo je to nesmysl a radši si mám koupit high end CD player (který však bude vždy dražší než D/A)?
Nepodceňuj Pioneer, má docela dobré DVD přehrávače, které překvapivě zahrají i CD slušně. Já bych to viděl následovně (ale neslyšel jsem přímo žádný z přístrojů):
[*]Cambridge: může ti více vyhovovat jiný charakter zvuku. Oboje ale bude externí převodník. Cambridge je novější, ale zase do toho vstupují další propojovací kabely. Bude těžké odhadnout výsledek. A stojí to peníze navíc. Takže pokud máš možnost zapůjčit, vyzkoušej a uvidíš. Jinak bych to neřešil.
[*]Pioneer: Jak jsem psal, není to tak špatný přehrávač, jak si možná myslíš. Měl jsem vedle novějšího 989 stroje, které nebyly žádné ořezávátka a není to vůbec k neposlouchání. I 656 mě překvapila příjemně. 757 je myslím také top model, snad nebude tak moc horší než 989. Pokud chceš zůstat u receiverů, tak jedinečná šance by byla zkusit místo Marantze receiver Pioneer AX10. Ten můžeš propojit přes i.link a dostaneš to nejlepší, co se u této třídy dá čekat.

Obrázek

Cormack
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cormack »

Chlapi, zřejmě jsme se navzájem nepochopili. Myslel jsem to takhle:

DAC může zvýšit kvalitu, dynamiku, výšky, basy, atd. zvuku z digitálního zdroje, který není až tak kvalitní (viz. recenze). Tak jsem si jej chtěl pořídit, abych ze svého CD playeru dostal kvalitnější zvuk (192kHz) do AV. Cílem je tedy zvýšit kvalitu zvuku z CD a to analogovou cestou, protože můj AV umí digitálně pouze 96kHz, nikoliv 192kHz. Proto by řešení mohlo být: nákup nového CD playeru anebo nákup DAC ke zkvalitnění starého. DAC se mi zdál levnější řešení za 10,- tis. Kč.

Na druhé straně, pokud ten DAC nepřispěje pozitívně, jsou to vyhozený prachy, to je zřejmé.

Avšak pak vyvstává otázka - jaký by pak byl jeho význam, principiálně?

Může mi někdo z Vás potvrdit či vyvrátit jeho kladný praktický dopad? Zřejmě nebudu mít možnost jej slyšet, protože mi jej nikdo nepůjčí a brát sebou svou aparaturu do prodejny je opruz. Proto jsem vlastně v tomto vláknu inicioval tuto debatu a nechám si poradit od zkušenějších.

Ten i-link by mohl být též řešení, ale to AV od Pioneeru bude asi pěkně mastný, co?

Díky.

Odpovědět