Cambridge Audio DAC Magic

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
koshman56
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio DAC Magic

Příspěvek od koshman56 »

noaid píše:K tomu Logitechu - to je právě důvod, proč do něčeho takového nejdu - zatím nevěřím kvalitě výstupů. Pořád mi přijde pecko jako nejlevnější, nejuniverzálnější, nejflexibilnější a nejkvalitnější přehrávač. Akorát mě sere, že musím pustit muziku z jiné místnosti a běžet zpátky, ale i to jsem trošku vyřešil zpožděním začátku přehrávání.
Dnes budu zkoušet ve foobaru "room perfect" ekvalizaci 30-pásmovým ekvalizérem(jen mám obavy o jeho kvalitu, no uvidím), takové věci jdou taky dělat jen na PC.
Ten Logitech má taky plugin "room perfect", ale asi ho nikdy nepoužiju. Jinak být Tebou tak bych si do poslechovky dal nějaký noťas s externím DACem a měl bys po lítání. To Zero mám doma teprve týden a za ty prachy (130 USD včetně dopravy) to hraje slušně, takže to chci postavit proti Magicu - hin sa ukáže... ;) Jinak pro mě je nejlepší ten skoro monitorový poslech, když sedím a brouzdám po NETu, poslouchám skoro jako PMA, ale na krapátko horší sestavě... :lol:

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Duet je spotrebka, mne se ho podarilo dokopat k spickovym vysledkum, ale ztrati to kus ze sveho kouzla, protoze se nevleze do stavajici krabicky . Stale vaham zda mam pro nej udelat inteligentni upgrade, v podstate by se jednalo o zdokonaleni digitalni casti a zcela noveho DAC.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

koshman56 píše:To Zero mám doma teprve týden a za ty prachy (130 USD včetně dopravy) to hraje slušně
No a všiml sis bez okamžitého vzájemného porovnávání, jen tak dle akustické paměti, že to hraje jinak? Pokud ano, tak v jakém směru?
koshman56 píše:Ten Logitech má taky plugin "room perfect", ale asi ho nikdy nepoužiju.
No já si s tím včera doma hrál, z foobaru přes speciální parametrický equalizer jsem snižoval úroveň na 50 (-5 dB) a 61 Hz (-4dB) a ještě asi na 2-3 dalších kmitočtech kde mám doma boule. Samozřejmě se to musí dělat tak, aby třeba 53 Hz bylo zpátky na nule ;) V první fázi jsem to ve svatém nadšení přehnal a korigoval kdejakou bouličku a výsledek byl ztráta detailu a prostoru, ten nahoře se na mne nemohl dívat tak při nějakém přepnutí mi smazal všechna nastavení a já se umravnil a udělal jen lehce těch pár kmitočtů. :D
Hraje to jinak, moje ucho si na ty boule mezitím zvyklo a tak nějak je korigovalo, a teď jsem slyšel silný úbytek basů, ale zbytek se myslím nezměnil, bude to chtít ale dlouhodobější posouzení. Měřením bylo vidět, že se hezky srovnalo a všechny současné bouličky mají podobnou úroveň, nic nevystupuje jako předtím.
koshman56 píše:Jinak být Tebou tak bych si do poslechovky dal nějaký noťas s externím DACem a měl bys po lítání.
Notebook mám pracovní taky, ale i když jej doma občas mám, pouštěl jsem z něj jen jednou. To spdif z PC mi přijde lepší. O čem jsem ale vážně uvažoval, je koupit levný netbook a použít jej přes wifi jako dálkové ovládání přes vzdálenou plochu ;) Problém je, že všelijakých nápadů by bylo hodně, ale nestíhám je realizovat, podobně jako IR přijímač k PC, kterým bych ovládal foobar dálkáčem třeba od CDP, ten mám dokonce postavený, jen to zprovoznit, zatím to ve win způsobuje občas modrou smrt. Není čas, tak nezbývá než běhat.

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

Ahoj! Přes to Zero poslouchám, když sedím u PC, takže jedu přes jiné bedny a zesilovač, viz popis mého bytečku. Takže to konečně otestuju asi o víkendu a dám vědět. Jsou tam OPA2604 a taky bych rád zjistil jestli má cenu je vyměnit za 627? Ideální by bylo si je někde půjčit...
Netbook si tahám do práce a teď z něj píšu, ale dá se dobře používat i s tím Logitechem, přes webové rozhraní je to paráda, akorát pro mě, když mám všechno v jedné místnosti už je to rozežranost :D
Jinak doma mi leží jeden fabrický infrapřijímač, který bych Ti mohl poslat. Leží mi doma od té doby co jsem si skládal HTPC a v case už byl jeden integrovaný. Takže pokud mi hodíš bokem adresu, tak Ti ho pošlu a už se nebudeš muset vymlouvat na nedostatek času... ;)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Běžný IRDA přijímač na usb mám taky, ale to je jiný systém, jiné protokoly apod. Pokud tedy myslíš to, co se třeba dá používat pro komunikaci mezi dvěmi pc nebo pc a mobilem apod. To je pro tento případ nepoužitelné, to co mám já je přijímač povelů z dálkače, které fungují na úplně jiném principu, navíc je několik různých rychlostí těch IR impulsů (promiňte mi laický výraz) a to asi bude u mne ten hlavní problém, vybrat správný typ čidla. Připojí se to na seriový port a je pro to nějaký sw interface, který ty povely dekóduje a mapuje na konkrétní klávesy pro konkrétní program na pc. Nikdo to myslím komerčně nevyrábí, je to jen DYI.
A nejde o ty komerční dálkáče k Windows Media Serveru, to s W XP nefunguje.

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Omlouvam se za OT, http://www.cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm pouzivam uz nekdy od stredni, lehke, levne a funguje naprosto skvele..

Ten plugin do foobaru plus nejakou omacku potom hod to spravneho tematu, at si s tim muzeme hrat (i kdyz nemame "merici pristroje") :D

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

Tak to jo, já tomu zase až tak nerozumím... Ale mám v šuplíku i ten DIY infrák, který zmínil Jirka. Jinak ještě malý dodatek k poslechu přes PC. Protože nechci hlavně kvůli spotřebě zapínat zbytečně HTPC, tak teď jedu přes starý DELL z Aukra. Bohužel to není ono, takže až budou nějaké volné prostředky tak přemýšlím o stavbě mini PC s MB s čipsetem ION a dvoujádrovým Atomem - myslím si že na hudbu ideální kombinace.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

To je přesně ono, jenže po několikátém zmáčnutí dálkáče mi ten girder už při konfiguraci hodí modrou smrt. Nevím, co mu schází ke spokojenosti.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

noaid píše:Jinak být Tebou tak bych si do poslechovky dal nějaký noťas s externím DACem a měl bys po lítání.

Notebook mám pracovní taky, ale i když jej doma občas mám, pouštěl jsem z něj jen jednou. To spdif z PC mi přijde lepší. O čem jsem ale vážně uvažoval, je koupit levný netbook a použít jej přes wifi jako dálkové ovládání přes vzdálenou plochu
proč nepoužiješ jen další monitor jako klon + klávesnici a myš?

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

koshman56 píše:Takže to konečně otestuju asi o víkendu a dám vědět.
Tak už jsi to s Dacmagicem srovnával?

koshman56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koshman56 »

Napřímo bohužel ještě ne, ale na stejném zesilovači a bednách ano. Poslouchali jsme spolu s mým synem a oba jsme konstatovali, že to hraje docela obstojně, ale je jasné, že bez přímého srovnání to není ono. Každopádně za ty prachy je to velmi slušné, ale Magic má mimo jiné zase pár věcí k dobru, které Zero nemá, např. víc vstupů, xlr výstupy aj. Ještě to Zero musím rozkuchat a podívat se dovnitř - rád bych zkusil vyměnit ty opampy, abych zjistil co to udělá se zvukem? Myslím, že i Čína se pohnula hodně dopředu, Asiati jsou přece známí svou houževnatostí... :D

chemik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chemik »

Ahoj,
také jsem si DacMagica pořídil. Vlastně mě k tomu dohnal nový zesilovač. Ten tak krasně hrál, až mi v hlavě začal hlodat červíček jestli to nemůže hrát ještě lépe.

Asi něco k tomu ještě lépe. Měl jsem doma, již od studentských let, Xaviany XN-125 hrající z CD Denon 855 a zesilovač stejné značky PMA-525R. A nějak to hrálo. Po výměně zesilovače za Audio Analogue Verdi se stal malý-velký zázrak. Tak třeba na CD Tool - AEnima se oddělila basa od kytary tak, až jsem skladbu místy nepoznal. Rachmaninův klavír okomentoval kamarád slovy: to je super klavír....jak ze čtvrtého patra. Takže rezervy by tam byly, asi jednou přibude subwoofer. No a teď se mhou vrátit k DACanovi.

Rozehraný DACmagic jsem si zapůjčil v Křižíkové. Zkoušel jsem optiku a coax a neslyšel jsem žádný rozdíl. Připojil jsem tři levné přístroje - CD Denon, DVD-rekorder Panasonic DMR-55 a blue-ray player LG-BD 390. Upřímě do té doby jsem netušil jak stašný zvuk to leze z těch krabiček. Srovnání s DACmagicem: Denon jednoznačně nejhorší zvuk, slité a ztišené výšky jakoby sametově zaoblené, ale za cenu ztráty všech detailů. Asi dané stářím stroje. LG - levná krabička, s laciným zvukem ale poskytující větší rozlišení i frekvenčně vyrovnanějši spektrum. Bjork na CD Homogenic ve skladbě Joga ma v hlase jakýsi nechtěný přídavek, něco jako když posloucháte hrdelní zpěvy tibetských mnichů. Denon tohle nějak potlačil za cenu zkreslení zvuku. Co bylo překvápko, byl rekordér Panasonic, frekvenčně vyrovnaný s DAC magicem, ale oproti němu stále chybí dynamika a jemné detaily. Navíc jako jediný hrál DVD-A The Doors, ale do DACmagica to nešlo dostat asi nějaký copy-protection-danajsky-dar platicímu spotřebiteli od hudebního průmyslu.
Shrnutí první zkušenosti - výrazné vylepšení zážitků ze všech krabiček, zejména starých (a levných) CD přehrávačů. Po ozkoušení nejde staré stoje poslouchat, šedé, placaté nudné cosi...je to návykové.

Tím to ale neskončilo, páč DACana jsem zakoupil a zatoužil poznat co je na tom DVD-A Doors. Problém veliký, já to z těch medií nedostanu ani kdybych chtěl porušit zákon. Denon se začal loučit a tak mám nový transport - OPPO 83, v zone free modifikaci. Kupodivu z něj leze i 24bit/96kHz. U těch Doors na DVD-A velký rozdíl mezi DACmagicem a analogovým výstupem OPPO pro mě není. Zato ten nový mix je úžasný. U CDček, zvláště těch nových je to sakra znát.
OPPO produkuje agresivnější zvuk se zvýrazněnými výškami, při delším poslechu bych ho označil za otravný. S nějakýma jinýma kabelama to může být výhoda, já se držím osvědčeného RG-62/U z GESu. A vlastně to je i otázka osobních preferencí, navíc po letech soužití s Denonem... DAC magic nabízí více rozlišení i dynamický rozsah je asi vetší. A líp se to poslouchá. Jinak musím říct, že kromě zdůraznění výšek (to přišlo mi výrazné) ty rozdíly jsou pro mě na hranici detekce.

Filtry u DACana, jak kdy. Prostudovali jsme co dělají, kamarád poznal na kytaře (hraje na ní) funkci, hlavně rozdíl mezi linearním a steep. Já jen po delším poslechu, jakmile začnu ty filtry přepínat tak kouzlo zmizí.

Co se poslouchalo:
Tool - Aenima, Lateralus a 10 000 dní (skvělé CD tím míním technicky dokonalé nahrávky, novější jsou lepší), Bjork a samozdřejmě basa Leslyho Claypoola - koncert Halucino-Genetics Live 2004 (16bit/48kHz), jeho různá CD včetně Primus, Erik Truffaz, The Doors, Portishead.... a ano, i Prodigy:)

Acho jen ta Claypoolova basa je porad takova chuda, pulka jí prostě chybí. Asi by to chtelo sub, nebo rovnou sloupy (a sub ?)....ale to uz s DACanem nesouvisí.

Isaac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isaac »

Koupil jsem DacMagic minuly tyden a dostal jsem ho s novym zdrojem. Zdroj je za provozu pouze vlazny a DacMagic skoro studeny. Mel jsem pujcenou i tu puvodni verzi a ta topila o sto sest, a to jak zdroj, tak i prevodnik. Toho noveho kusu se ale problem zahrivani uz vubec netyka. Zrejme se v CA chytli za nos. *palec*

Isaac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isaac »

Rano jeste fungoval. Je to stranka s informacemi prave o tom novem zdroji a zaroven vyzva uzivatelum CA DacMagic se starymi zdroji, aby si u sveho prodejce zazadali o bezplatnou vymenu za novou verzi. *palec*

Odpovědět