Cambridge Audio DAC Magic

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio DAC Magic

Příspěvek od Renown »

Tenhle DAC mám čerstvě doma :o
Časem sem mohu vložit nějaké poznatky.
První poznatek je výborné balení, precizní provedení za tu cenu. výborný a obsáhlý návod. Samozřejmě vše Made in China
Připojil jsem jej "metalikou" (rozuměj koaxem) k DVD playeru za 1200 Kč a dá se to poslouchat :)

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Cormack - proč myslíš, že jsem ti nerozuměl? Zkoušel jsi už připojit digitální cestou přehrávač do SR 14? Je to lepší než analog? Dovolil jsem si pouze vyslovit názor, že CA převodník nebude znatelně lepší (jestli vůbec) než převodníky v SR14. Tato cenová kategorie může znamenat přínos pro levné CD či DVD přehrávače které by jsi byl nucen (díky absenci D/A převodníku) připojit do analogového zesilovače.

Cormack
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cormack »

To MIH:

jak jsem psal výše, po přečtení různých recenzí jsem nabyl dojmu, že DAC může zkvalitnit zvuk z NEHIGH-ENDového CD či DVD. Považoval jsem svůj stroj jako uvedený příklad a proto jsem předpokládal, že koupí DACu si vypomůžu a nemusím kupovat "drahé" přehrávače.

Pokud srovnám digi a analog: neslyším mezi nimi výrazný rozdíl. Ale chtěl bych spíš používat analog. Jinak by to vlastně nešlo, protože můj AV neumí 192kHz.

Možná trošku nechápu problém s DA převodníky v AV. Předpokládal jsem, že pokud apgrejduju zvuk z CD na 192kHz a takový jej převedu do AV, bude kvalita slyšet. Nebo stačí 44.1kHz a DA převodníky jej v AV konvertují do vyšších poloh?

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Velikost vzorkovacího kmitočtu není samospasitelná a zárukou výborného zvuku. Prakticky všechny levné DVD přehrávače dnes umí up na 192 kHz a hrají dobře?Naopak je dost CD přehrávačů i z vyšší cenové kategorie s převodníky "jen" 96 kHz.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

24bit 192kHz známená vyšší rozlišení, lépe čitelné detaily. Nemusí to ale znamenat, že se zvuk musí víc líbit. Záleží na zdroji digitálního signálu a propojení. Levný player a kvalitní externí DAC propojený kabelem (různých kvalit) není automaticky zárukou očekávaného zvýšení kvality zvuku.
Je rozumné si to vyzkoušet, ke stejnému DACu mají lidé různé přístroje i rozdílné kabely.
Existuje ale i další cesta - modifikace přehrávače moduly Casea.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Já stará archaická stereo-cd-LP konzerva, včera čuměl, jak to ségře hraje z PC a dobrých aktivů s wooferem.
Na webu milion muziky a malý hrál hry s plnotučným zvukem. *thumbs up*
Spíše než DVD player, bych Cambridge krmil z PC a když se to Peerovi líbilo na jeho vymazlené sestavě, není co řešit. Líbí se nám podobné. *thumbs up*
Mám rád ladění zvuku CA. Integráč na 1Ot. stíhal nekompromisní třípásma Acusticon z Luďka Zatloukala.
CA-640 phono mi přišlo dlouhodobě použivatelné, díky hezké barevnosti a působivému prostoru s P-J RPM-9 a Grado Gold.
CA se povedl dostupný a vynikající CDplayer s oceněním veřejností. Co si cením více u CA, je sebereflexe a schopnost napravit "chybu". Když na integráč 840, přišla kritika o nevyrovnanosti k tomu zdařilému CD, udělali nový model V2.
Jejich mašinky jsou vyrovnané, levné a poslech baví. *palec*

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Připojil jsem audio výstup levného DVD playeru do jednoho vstupu zesilovače a do druhého vstupu zesilovače jsem dal výstup z CA DAC Magic připojeného ke koaxiálnímu výstupu téhož DVD playeru. Takže lze pouze přepnutím vstupu slyšet rozdíl mezi jednou a druhou možností. Přes DAC Magic to má kontury a hloubku. Prostě je to jinde :-)
No ale co by člověk čekal, zvlášť když už to stálo tolik peněz *palec*

Cormack
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cormack »

Hrome, jak to tak čtu, tak by to chtělo vyzkoušet a pak se rozhodnout. Jedni z Vás tvrdí, že mi to nemusí pomoci, od druhých zkušenosti jsou téměř opačné.

Chci do budoucna DAC použít i na PC, kde mám spoustu mp3 a flac hudby a dle těchto info by to mohlo být to pravé ořechové.

Chci se zeptat, myslíte, že je obvyklé, aby hifi-shopy půjčovali komponenty? Na výše uvedených www stránkách mají:
"SRDEČNĚ VÁS ZVEME K POSLECHU A ZÁROVEŇ VÁM PŘÍSTROJ MŮŽEME ZAPŮJČIT K VYZKOUŠENÍ DOMŮ" - škoda, že jsem z Brna.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Samozřejmě že nejlepší je vyzkoušet v klidu doma. Obvykle se půjčuje proti záloze v plné ceně.
V Brně vede p. Holcner v Melisse.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

to Cormack:
*offtopic* pokud jsi z Brna, přínosná bude osobní návštěva v Melisse, CA je v nabízeném sortimentu, přístup p. Holcnera velmi vstřícný a fundovaný.
http://www.authentic.cz/ http://www.hifionline.cz/

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

To si půjčíš a pak již nevrátíš... :)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Ahoj všem. Jsem svým způsobem laik, ale dovolím si vyjádřit svůj názor na tento DAC, který vlastním asi 2 měsíce. Původně jsem hledal něco takového k přehrávání hudby z PC, ale nakonec mi slouží i pro jiné vstupy.

Vstupy jsou celkem 3 - USB + 2x pár coax+toslink.

Na USB jsem zkoušel notebook s WinXP Pro, foobar hrál přes myslím kernel streaming 16/44 a 48kHz perfektně, 24/96kHz nehrál, nevím proč, zkoušel jsem to v počátcích a možná jsem neměl něco nastaveno dobře, moc jsem se tím nezabýval, toto není pro mne důležité. Nechci říct, že to nefunguje, jen že jsem se tím nezabýval. Pokud to má někdo vyzkoušené, může mne doplnit.

Na dalším vstupu je PC s foobar přes ASIO. Původně připojeno koaxem 13m, vše hrálo perfektně, ale vzhledem k tomu, že PC je na opačném konci bytu než DAC, asi docházelo k nějakým bludným proudům v rozvodech nebo co a DAC se někdy z ničeno nic asi na půl sec. odmlčel tak jednou za hodinu až několik hodin. Něco jako restart nebo znovunavázání spojení či co. Tak jsem koax nahradil optikou a problém zmizel, vše funguje jak má.

Na dalším vstupu mám trochu harakiri, ale funguje perfektně - na toslinku mám připojený optický výstup z CD Sony XA20ES (Esprit), na koax stereo PCM výstup z levného dvd přehrávače LG, jinými slovy na jeden vstup 2 zařízení. Vzhledem k tomu, že nikdy nehrají zároveň a nejsou ani galvanicky spojena, tak není problém a nevšiml jsem si, že by to nějak ovlivňovalo kvalitu zvuku.

Zvuk - po prvním zapojení jsem byl překvapen čistším zvukem, přesnější lokalizací, detailnější, jakoby menšími středy, méně prezentními, pevnějšími basy, méně dunivými, jakoby posazenými níže. Bylo to příjemné překvapení a velký rozdíl oproti 11 let starému CD tehdy za 19 000Kč.
Zvuk z DVD přehrávače u filmů (DVD s DD i AVI s mp3) je také nesrovnatelné čistší, jemnější, detailnější. U audio CD jsem neporovnával, nehraji takhle, ale odhaduji, že se nebude příliš lišit od CD.
Zvuk z PC přes toslink je téměř identický jako z CD (flac, ape, wv). Říkám téměř, ale rozdíl je mnohem méně znatelný než přepínání těch 3 filtrů v DAC, takže to neřeším. Na PC žádná speciální zvukovka, jen Realtek HD zabudovaný na desce Gigabyte. Lze jej přepnout na 44 i 96kHz, ve foobaru lze asio i KS.

Po delší době poslechu bych možná uvítal více středů, ale to je možná proto, že jsem byl na ně dosud zvyklý. Ale to je opravdu otázka vkusu.

Filtry - jsou 3 a je mezi nimi poznatelný rozdíl, druhý a třetí mají oproti prvnímu znatelně ostřejší výšky a to v uvedeném pořadí, což se mi až tak nelíbí, takže hraji na první filtr, připadá mi nejpřirozenější. Kvalitní nahrávky 96kHz mají výšky jemnější a čistší.

Výstup jde do NAD 314 (jestli se nepletu), pak do Mission 752 (kdysi 24000Kč). Vím, nic moc pro znalce, ale mám zatím to, co jsem kdysi koupil :-). Úplně špatně to taky nehraje, ale je fakt, že mé nároky taky stouply.

Kabely jsem zkoušel různé. Můj starý Clearaudio trochu zastíral výšky, zkusil jsem mnou vyrobený z koaxu RG62, ten má nesrovnatelně více výšek (holt nízká kapacita), možná až moc ostré, ale zatím hraji na něj, po čase zase zkusím vyměnit.

Můj osobní závěr je, že jsem rád, že jsem DacMagic koupil, zlepšil mi zvuk u všech 3 zařízení (CD,DVD,PC), a po letech mne opět začalo bavit poslouchat muziku. Koupě určitě stojí za to. Se zvukem doma nejsem spokojen, ale to už je také otázka dalších komponent a hlavně kvality nahrávek, která je často dost mizerná. A taky nálady, čím je člověk unavenější, tím je zvuk horší :-).

Tož to byl můj první příspěvek na hifinázorech...

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Ještě doplněk, pokud se papatuji, tak na digi výstupu je to, co jde na vstup, bez nějakých úprav, to proto, aby formát, který DAC neumí zpracovat (DD,DTS apod.), mohl jít transparentně do dalšího DAC či AV receiveru. Na digi výstupu není nic resamplováno. Resample se provádí jen pro účely interního převodu do analogu. A tak to má taky logiku. Pokud se pletu, tak mne opravte.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Díky za moc pěkný příspěvek. *thumbs up*

Odpovědět