Cambridge Audio DAC Magic

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio DAC Magic

Příspěvek od MB »

noaid píše:
MB píše:Odkial ste (kludne do SZ ak mate problem to napisat sem), rad by som si to vypocul a mozno aj na mojej hnojacke...
Když se podíváš vpravo od mého příspěvku, uvidíš ... :D
Ked som to pisal, este si to tam nemal :mrgreen:

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

MB píše: Ked som to pisal, este si to tam nemal :mrgreen:
Ale měl, už dlouho, jen se se oko nekouklo :lol:

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

noaid píše:Ale měl, už dlouho, jen se se oko nekouklo :lol:
pssst *offtopic*

tak dufam, ze daliborr je z blizsieho okolia...

PS: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... &sk=t&sd=a ... *headbang*

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

CA 640 nemusí nutně provádět upsampling. Ten údaj znamená, že převodník je schopen pracovat v daném rozlišení 24 bit a frekvencí 192 kHz. Takže převod 16 bit/44 kHz je pro něj hračka.

Skutečně je škoda, že prý zvuk přes DAC nedosahuje kvalit CDP CA 740.
Na druhou stranu by to z marketingového hlediska mělo být logické. Takhle by si každý koupil DAC za 10 tis. a ne CDP v ceně přes 30 tis. Kč.

Stejně by to chtělo proti sobě porovnat.

Volitelný filtr je další vychytávka, kterou může každý vyzkoušet, ale je to jen o preferencích a ne o skutečném vylepšení reprodukce.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

PavelN píše:CA 640 nemusí nutně provádět upsampling. Ten údaj znamená, že převodník je schopen pracovat v daném rozlišení 24 bit a frekvencí 192 kHz. Takže převod 16 bit/44 kHz je pro něj hračka.
Bohužel to vůbec není pravda. Rozhodně ne takto obecně. Více se může projevit na jakou frekvenci jsou koncipované hodiny přístroje a jaké frekvence se dělají děličkami. Tolik co jsem četl v teorii. Bohužel i v praxi 192/24 vůbec nenapovídá o schopnostech přehrávání CD.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Našel jsem alespoň vyňatky z testů v hifi časopisech:

"Best of the Bunch" Upsampling DAC
With the advent of computer-based music systems, Cambridge Audio's DacMagic upsampling digital-to-analog converter is the most affordable and effective way to upgrade any PC, network music device, games console, or standard CD/DVD player to truly high-end sound quality.

"Full-bodied Yet Subtle and Driving Presentation"
"It gives some well-respected DACs at higher prices a good run for their money," reports Richard Black in the Awards 2008 issue of England's Hi-Fi Choice magazine, which honored the DacMagic as Overall Best "Product of the Year" for 2008. "The performance of the DacMagic is so good, it's almost embarrassing."

Overall Best "Product of the Year" 2008 - Hi-Fi Choice Magazine

--------------------------------------------------------------------------------

"Five Stars" - What Hi-Fi? Magazine

"Full-bodied Yet Subtle and Driving Presentation"
Awarding the DacMagic its top rating of Five Stars, the November 2008 issue of England's What Hi-Fi? Sound & Vision magazine praises its "powerful, full-bodied yet subtle and driving presentation; one that caters for all types of music equally well... this Cambridge Audio DAC is the best of the bunch."

A New Benchmark for Audiophile Excellence
The DacMagic dramatically improves sound quality, putting digital music and gaming audio in a totally new light. Cambridge Audio has a passion for faithfully reproducing music as those in the recording studio intended, and with the DacMagic, the company has once again set a new benchmark for audiophile excellence at a more than affordable price.

The DacMagic has a variety of simple connections including S/PDIF, Toslink, and USB inputs. That means it can be used to improve a wide range of devices with digital outputs, such as soundcards, portable media player docks, or networked music devices. Twin Wolfson DACs provide outstanding stereo imaging, while a choice of digital filters is available for individual preference and flexibility.

The USB input connects direct to PC without drivers to act as very high quality DAC/soundcard, providing genuine hi-fi quality playback from desktop or media PC.

Adaptive Time Filtering (ATF) Upsampling
Key to its abilities is Adaptive Time Filtering (ATF) upsampling technology developed in conjunction with Anagram Technologies of Switzerland. This technology converts 16-24 bit audio data to 24 bit / 192kHz dramatically improving musical reproduction. A 32 bit Digital Signal Processor (DSP) eradicates jitter which is especially effective with hard disk playback from PCs.

The Dual Differential Virtual Earth balanced filter topology via low order two pole linear-phased Bessel filter takes advantage of the high sampling rate achieved for sonic excellence.

The DacMagic provides a choice of filters that let you fine-tune the results. Linear phase, minimum phase and steep filter can all be selected to suit your listening preferences. Phase select to invert or reinvert input allows you to correct for possible recording problems.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Tak jsem si zapůjčil tento DAC a musím říct , že po 20 sekundách jsme ho odpojily, zvuk bez šťávy, ubytek basů, zúžení scény. Propojení Digi koax , výstup Supra EFF-I, nebo HGA DNA, CD VRDS 25X.

Dnes mi přivezl a půjčil ( Vadík ) DAC Abrahansen http://www.vseries.no/pdf/brosjyre_v6.pdf, po připojení se ozval neskutečně čistý a objemný zvuk, to doznívání nástrojů -- paráda. Tak si představuji zvuk externího DACu.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

*offtopic*

http://www.ecsholding.com/store/default ... pe=Vseries a je za podobnu cenu ako ten CA, to ma zacina zaujimat...

Obrázek

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

To je i esteticky krásný DAC, je na něm vidět že pochází ze stáje Electrocompaniet, mimochodem na netu je informace že tato mezi HiFisty uznávaná firma prodělala v roce 2004 bankrot a dnes je součástí Westcontrolu.
Stránky prodejce: http://www.ecsholding.com/store/default ... pe=Vseries, cena bez dopravy taktéž okolo 10k českých.

PS: To Pytel, Vadik: Udělejte vlákno o tomto DACu, prosím.
....Dnes mi přivezl a půjčil ( Vadík ) DAC Abrahansen http://www.vseries.no/pdf/brosjyre_v6.pdf, po připojení se ozval neskutečně čistý a objemný zvuk, to doznívání nástrojů -- paráda. Tak si představuji zvuk externího DACu...
Tato informace chce rozvinout, je mnoho nádherně znějících DACů, ale mnoho se o nich neví...

tomik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomik »

Tak se trošku rozepiš o posledně zmiňovaném DACu,když jsi po dvaceti sekundách odpojil DAC MAGIC,kterej,ale za svý prachy určitě není špatnej.Jistě to bylo myšleno obrazně,ale po 20s víš úplný ho...než,aby si vynášel soudy....

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Tak to bych teda chtěl u někoho zkusit slepý test na tyto Dac ,to by mě hodně zajímalo. Pytel ,ty máš asi uši jak netopýr,jinak si to nedokáži představit. Vsadím se a to klidně svůj Dac dovezu do okolí Olomouce a porovnáme ho s Dac Abrahansen, že uslyšíme všichni žádný rozdíl. :lol: *taktone*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Samozřejmě to bylo myšleno obrazně těch 20 sekund. Ale při porovnání Cambridge a Abrahansenu, měl jsem oba přes víkend, hrál Cambridge jak pod dekou, zato abrah. hrál neskutečně čistě a detailně. Bohužel jsem oba musel vrátit, Abrahansen má Vadik, třeba něco napíše. Chlapci pro mě o třídu lepší Abrah. Poslouchal to u mě jak Vadík, tak i Paulo, třeba něco napíšou.
Podotýkám při připojení na DVD oba výrazně zlepšily zvuk při přehrání CD.

daliborr : A jestli mám netopýří uši to nevím, ale pro mé uši je lepší ten druhý DAC. Není problém si ho půjčit a porovnat, můžeš přijet s tvým Dacanem a uvidíš, který hraje lépe *2thumbsup*

V mém věku už jenom a jenom věřím mému sluchu a néé nějaké reklamě *hura*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

DacMagic je opravdu velmi kvalitní převodník.
Našel jsem, že Russ Andrews dělá jako upgrade nový zdroj.
http://www.russandrews.com/product.asp? ... MKPRPSDGUM
Obrázek

Traktorista
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Traktorista »

Protože momentálně vybírám novej přehrávač místo svý starý chcíplotiny, tak se mi dostalo pod ruku i tohle zařízení.

Porovnával jsem záměrně 2 úplně odlišný varianty a sice samotnej CD Azur 640C vs. DVD99 + DacMagic.
Bedny byly Cabasse Egea3 a jako referenční zesilovač byl použit integráč od Accuphase - číslo si bohužel nepamatuju, ale byl cenou někde přes 100k.

V 1. případě, kdy hrál samotnej 640C, první co mě praštilo do uší, byl hukot na basech - jsem zvyklej na 15" profi basák v subu, kterej je údernej, rychlej, a tohle mi prostě hučelo. Navíc se trochu ztrácely detaily na výškách.

Pak jsme připojili DVD99 a signál prohnali přes DacMagic, no co budu povídat, úplně jiná liga - hučení basů zmizelo, výšek přibylo přesně tak akorát, že bylo všechno krásně vyrovnaný, prostě celkově lepší, a to takovým způsobem, že by to musel slyšet i hluchej (když už jsem to slyšel já :-)). Prostě, jak by řekl pravej hifista - spadla deka z repráků :-)

Je celkem jasný, že kombinace 640C + DacMagic by asi dopadla stejně dobře, ale já jsem záměrně chtěl zařadit ten DVD, protože s tím mám ještě další úmysly a DacMagic využiju taky pro další účely, takže se mi celkem hodí.

Jediný na co jsem bohužel neměl už čas (byl jsem tam v pracovní době :-)) bylo porovnání se 740C a 840C, ale možná na to ještě dojde, neb to mám "za rohem" a taky by mě to celkem zajímalo.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

porovnání se 740C a 840C, ale možná na to ještě dojde,
Moc bych se za to porovnání přimlouval.

Odpovědět