Digitální distribuce a hudební průmysl

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
zahradnick
Příspěvky: 48
Registrován: 15 srp 2018 12:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od zahradnick »

U mě to znamená foobar a USB kabel z notebooku do převodníku... :oops:

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od PavelDosko »

njn, i cesta "pousteni z pocitace" je financne narocna a pomerne slozita, ne jen picnout usb kabel do notebooku a nejakeho prevodniku, good luck

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od Zdeno1 »

Není to vůbec jednoduché, to je pravda, jen výběr toho pravého kabelu, dle mé zkušenosti, zabere několik měsíců až let.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od hřebík »

zahradnik píše:
02 led 2019 20:28
drfish píše:
02 led 2019 18:48
To jsi tu naťukl právě věc, kterou řeším. Do budoucna, pokud bych se vůbec rozhodl Tidal užívat, rozhodně nemám zájem ho přehrávat z PC. Mám PC plné muziky a stejně ji nepřehrávám, prostě se mi to touto cestou hnusí. Radši si to dám na flashku a přehraju v CXU. Je to sice taky PC ale hezčí. :mrgreen: Bohužel CXU Tidal neumí, to je veliký handicap. Takže zbývá CXN nebo něco obdobného. Zajímala by mne třeba Prisma od Primare nebo něco ve tvaru klasického komponentu. S Bluesoundem se nějak nedokážu poprat po stránce vzhledu. Jsem zvyklý na slušný převodník v Primare SP33, tak zase aby to nebyl pád do hlubin, ale něco v podobné kvalitě, nebo pak jenom něco jako transport a využít převodník co mám...trochu jsem zaspal dobu a teď jsem z toho úplně mimo...
Jsem na tom podobně. Nechci zatím žádný server a pouštět hudbu z PC mě nebaví. Na víkend budu mít půjčený právě Onkyo NS-6170. DSD 11.2 MHz, pro běžný poslech ČR Jazz/Classic a od prosince navíc umí i Tidal MQA. Chci vyzkoušet, jestli je použitelný v normálním provozu.

.... U mě to znamená foobar a USB kabel z notebooku do převodníku... :oops:
No USB z PC do převodníku je i má cesta. Pro mě je to velmi komfortní způsob, jen je potřeba někdy USB trochu pořešit, ale to je na jiné téma.

Na Onkyo NS-6170 jsem také koukal, ale koupil jsem 6130 jako dárek do rodiny. Do zamýšlené sestavy je 6170 asi zbytečnost, byť nabízí trochu lepší vlastnosti a parametry, ale nebyla příležitost to v dané sestavě vyzkoušet. Byla to čirá loterie, odhadl jsem, že by to v zamýšlené sestavě mohlo hrát dostatečně a naštěstí to i vyšlo... A nakonec se mi celkový zvuk sestavy docela líbil, až mě to překvapilo. Z dárku (6130 a Tidal) je hlavně velká radost, takže mám radost i já, že všechno klaplo.

Osobně mám ale jiný DAC, který měnit nechci. Nový DAC s nativní podporou MQA si jen kvůli MQA 100% pořizovat nebudu, to opravdu ne. Místo MQA bych raději viděl normální bezztrátový hi-res formát.
Pokud chci hrát Tidal z telefonu či tabletu, používám jako transport Chromecast Audio s optickým výstupem do DACu, ale většinu času prostě PC přes USB do DACu. PC mám stejně zapnuté od rána do večera a je to pro mě nejpohodlnější...

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od PavelDosko »

jen technickou, neni pc jako pc, neni dac jako dac ... at vam to Tidaliiii

zahradnick
Příspěvky: 48
Registrován: 15 srp 2018 12:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od zahradnick »

PavelDosko píše:
02 led 2019 20:49
njn, i cesta "pousteni z pocitace" je financne narocna a pomerne slozita, ne jen picnout usb kabel do notebooku a nejakeho prevodniku, good luck
ach jo, koukám, že jsem se "pouštěním z počítače" zase jednou pěkně odkopal :)

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od drfish »

jbajci píše:
02 led 2019 20:06
Ahoj, pokud cxu funguje jako síťový přehrávač s podporou UPNP ( což dle info na netu podporuje), tak přece není problém na něm používat Tidal v kombinaci s třeba android telefonem na kterém používám buď aplikaci Buuble upnp, Mconnect nebo AK connect a CXU zvolím jako cílové zařízení k přehrávání. Stejným způsobem ovládám streamery nebo převodníky založené na RPI3.
No pro mne to problém je značný, jinak bych o tom nepsal. CXU se do sítě připojit dá, dá se v PC spustit film, který finálně přehrává CXU. To je zřejmě to o čem píšeš. Stejně ale PC musí běžet. Pak ale nevím, jestli není jednodušší to pustit z PC přes optický výstup a kašlat na to. :?: Nebyl by odkaz na nějaký návod či článek? Nic moc jsem nevyguglil.

jbajci
Příspěvky: 142
Registrován: 13 led 2018 12:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od jbajci »

Pro drfish:

Nainstaluj na android mobil nebo tablet mconnect lite ( je zdarma) v aplikaci jako zdroj hudby vybereš Tidal (musíš mít registraci), pod ikonou "play to" vybereš jako přehrávač CXU ( měl by se tam ukázat pokud mobil i CXU jsou na jedné domácí síti). A hraješ, PC nepotřebuješ, na to je ten telefon, který slouží k ovládání. Je to jednoduché a komfortní.


Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od Pytel »

Mám Tidal skoro dva roky , předtím Spotify.

Po všech testech , různé kabely USB, oddělovače USB, trafíčka, atd, jsem stejně skončil u poslechu Tidalu -- PC -- optika -- DAC. Můžu Tidal i přes StreamBox, ale kvalita zvuku pokulhává. Je pravda , že se mi zvuk přes USB zdál trošičku lepší, ale čistotu a oddělení spínaných zdrojů v PC a DC složky lépe neodstraníš.

Dokonce i Lachim, když jsem mu pustil MQA nahrávky 2L-- pokyvoval hlavou , že je to velice dobré.

Fakt jsem plně spokojen a poslech Tidalu převažuje poslech CD,SACD a LP.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od PítrsPraha »

U mě přehrávání z notebooku do neTidalovského DACu nepřinášelo moc uspokojivý zvuk. Je pravda, že jsem určitě nevyzkoušel všechny SW přehrávače ani jejich nastavení ani všechny cesty z notebooku do DACu (hrál jsem jen z USB přes AQ Jitterbug do asynchronního USB vstupu DACu). A ani notebook nemám nijak "hudebně" odladěný. Nemám na tohle SW laborování znalosti ani ochotu je získat. U počítače prosedím několik hodin denně v práci a představa, že k tomu zase usednu ve chvíli, kdy chci mít relax s hudbou, mě od poslechu spolehlivě odrazuje :-).

Řešením tedy byl streamer s HW podporou MQA ovládaný povedenou aplikací v mobilu (i když taky má - jako vše - své mouchy). Ovládat s ní lze i domácí NAS s hi-res hudbou. Oproti hraní z notebooku (v mé konfiguraci) to byl zvukově skok kupředu. A to je opravdu návykové, to potvrzuji. Jen je třeba počítat s tím, že DAC je ve streameru za cca 10 tis. opravdu jen do počtu a použitelný jen v těch úplně nejzákladnějších sestavách. To platí pro Bluesound Node 2 a dovolím si tipnout, že i pro ostatní zařízení téhle cenovky.

Tzn. pro lidi, kteří se nechtějí šťourat v počítačích, je tohle myslím snesitelná cesta.

zahradnick
Příspěvky: 48
Registrován: 15 srp 2018 12:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od zahradnick »

Pytel píše:
03 led 2019 07:06
Mám Tidal skoro dva roky , předtím Spotify.

Po všech testech , různé kabely USB, oddělovače USB, trafíčka, atd, jsem stejně skončil u poslechu Tidalu -- PC -- optika -- DAC. Můžu Tidal i přes StreamBox, ale kvalita zvuku pokulhává. Je pravda , že se mi zvuk přes USB zdál trošičku lepší, ale čistotu a oddělení spínaných zdrojů v PC a DC složky lépe neodstraníš.

Dokonce i Lachim, když jsem mu pustil MQA nahrávky 2L-- pokyvoval hlavou , že je to velice dobré.

Fakt jsem plně spokojen a poslech Tidalu převažuje poslech CD,SACD a LP.
Jak konkrétně máš vyrešen PC? Díky.

jbajci
Příspěvky: 142
Registrován: 13 led 2018 12:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od jbajci »

Streamery v hodnotě 10 až 15tis zvukově plnohodnotně nahradí RPI3 +i2s DAC s náklady 3-4 tis. Jen to nevypadá tak hifi, ale klidně to můžu zastrčit někam dozadu za ostatní přístroje, stejně se to ovládá na dálku přes mobil. Vypínat to ani není třeba, spotřeba cca do 5 W dle konkrétního typu.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od PítrsPraha »

RPI3 ale neumí HW dekédovat MQA, takže plnohodnotná náhrada je to "jen" pro případy, kdy člověk nechce / nepotřebuje plnohodnotně využívat placený Tidal. Navíc to není plug&play zařízení, člověk se musí věnovat nastavování, SW atd. a to (alespoň mě) odrazuje.

Koho výše uvedené netrápí, pak samozřejmě souhlas, že je to taky alternativa.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 03 led 2019 10:00, celkem upraveno 1 x.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od hřebík »

Docela by mě zajímalo zvukové porovnání: Onkyo 6130 versus 6170 versus Bluesound Node 2 atd.

Zdá se, že Bluesound Node 2 je tu docela rozšířený, zajímalo by mě, jestli právem. Nabídka Onkya 6130 kolem 6 (šlo koupit i pod 6) mi přišla na blind dobrá do starší nenáročné sestavy, tj. jako hotové, jednoduché a slušně vypadající zařízení. Nakonec to v určené sestavě i hrálo. Charakterizoval bych to jako příjemný, muzikální zvuk, který svým charakterem zabaví většinu populace.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti