Digitální distribuce a hudební průmysl

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
sarga
Příspěvky: 7
Registrován: 15 črc 2012 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od sarga »

Jo..jo. 500usd..kliknout a raději zapomenout.:). Raději ROON nezkoušej. Ten červ co v tobě pak hlodá, všechno hrozně prodražuje :).Není tady někdo, kdo ví, jestli nemá ROON nějaké slevové třeba ,,Black Friday" akce?

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od hřebík »

kdysi snad nějaká akce byla - podle ohlasů na netu, pak to zrušili: https://community.roonlabs.com/t/plans- ... 10?u=danny
Jestli něco chystají, netuším, podle tvrzení v tom odkazu spíš ne.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od drfish »

Jen rychlý dotaz. Pořídil jsem Tidal, přehrávám z PC přes optiku do zesilovače. Lépe užít jejich web player nebo download Tidal? dík.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od hřebík »

Nejlépe Audirvana+. Rozdíl oproti oběma může být znát.

Web player versus aplikace Tidalu: Jen aplikace umí MQA. Prohlížeče hrají "max." HiFi (bezztrátové). Je to pro tebe podstatné? Jinak vyzkoušej obojí a rozhodni se, co hraje u tebe líp. Já jsem oba zavrhl, protože mi nejlépe hraje Audirvana+ (ASIO) - zkus demoverzi.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od drfish »

Zatím jsem zkusil tu aplikaci Tidalu, zvuk není špatný, ale chybí tam na basech a výšky trochu agresivnější. Celkově trochu plošší než ty samé skladby z CD. Asi je ještě něco navíc v cestě z PC co by tam nemělo být.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od hřebík »

Tyto problémy mi právě vyřešila Audirvana+ (nastavená na Asio), zvuk prostě nej.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od PítrsPraha »

Audirvanu jsem nezkousel. Ale potvrzuji zkusenost, ze zvuk z Aplikace Tidalu je slysitelne horsi nez to same CD. Zlepsilo se to pouzitim HW dekoderu Tidalu (Bluesound Node 2) namisto aplikace v notebooku, zvlast MQA zni vyrazne lip. Nativni CD a skutecny hi-res jsou ale zvukove porad o trochu lepsi, i kdyz ten rozdil je mensi nez pri hrani z aplikace v notebooku (ktery nebyl nijak vyladenej na hudbu, je to beznej pracovni Dell s Win 10 64bit, Core i7).

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od terahera »

drfish
Gratuluji k Tidalu,já už jsem po roce užívání na něm závislý :lol:

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od Fidas »

Zdravím v novém roce...ano, na Tidalu jsem závislý od doby, kdy jej tady spustili na vodu.
Zvuk Tidalu se zdá někdy horší...ale máme tady oproti CD další prvek a to síťové připojení, což je solidní anténa pro příjem rušení. Zhoršení se projevuje u mě v basech a prostoru, též i ve výškách, nezdají se tak barevné...ale mění se to během dne od CD kvality k horšímu a naopak. Galvanické oddělení optikou považuji za nutnost...a pokud se používá media converter k oddělení, je třeba použít kvalitní napájení. Spínané zdroje nechat v krabici :-) Aurender, co mám, je na rušení velice citlivý, i v napájení ...proto mám i Isotek Evo Genesis One, ale odmění se příjemným poslechem.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od hřebík »

Své zkušenosti s Tidalem HiFi (Master) bych po svátcích shrnul následovně: databáze skvělá, celá rodina nadšená.

PC (Windows 10) do externího DACu: Přehrávání z prohlížeče není nejlepší, překvapivě ani Tidalovská aplikace. Audirvana+ (ASIO) mi hraje nejlépe. A pravděpodobně i další přehrávací programy budou hrát lépe než prohlížeč či samotný Tidal. Jak kdo žene digitální zvuk z PC ven, to je už jiná věc, kterou asi každý řeší optimálním (jiným) způsobem v rámci své sestavy...

Vánoční instalace u příbuzných (Tidal do staré sestavy bez PC): přidání Tidalu k 10-15 let starému stereoreceiveru Yamaha (cenová kategorie 10 000 tehdy) a (asi studiovým) repro Behringer stejného stáří a cenové úrovně vyřešeno nákupem síťového přehrávače/DACu Onkyo NS-6130 (na německém amazonu kolem 6 tisíc). Místo dálkového ovladače použit pravěký tablet (systém Android) s aplikací Onkyo Controller. Tato sestava hraje Tidal překvapivě docela dobře. Snadné nastavení, Onkyo do sestavy zapadlo i zvukově, do ekonomických sestav klidně doporučím jako síťový přehrávač s integrovaným DACem.

Zajímalo by mě, jak si Onyko NS-6130 stojí proti Bluesound Node 2 a dalším řešením podobné úrovně. Za ca 6 000 mi to Onkyo připadá jako dobrý kup do sestav, kde se řeší cena. Uvažuju, že do Tidalovské rodiny koupím další jako čistě digitální bezdrátový transport k jinému DACu (tj. jakési přidání "koaxiální digianténky"). Má to smysl - existuje pro tento účel něco lepšího za stejnou cenu/levnějšího? (tj. ovládání Tidalu z tabletu/tel., v audiosestavě čistý DAC bez síťových funkcí a digi-mezivrstva bude Onkyo NS-6130)

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od drfish »

To jsi tu naťukl právě věc, kterou řeším. Do budoucna, pokud bych se vůbec rozhodl Tidal užívat, rozhodně nemám zájem ho přehrávat z PC. Mám PC plné muziky a stejně ji nepřehrávám, prostě se mi to touto cestou hnusí. Radši si to dám na flashku a přehraju v CXU. Je to sice taky PC ale hezčí. :mrgreen: Bohužel CXU Tidal neumí, to je veliký handicap. Takže zbývá CXN nebo něco obdobného. Zajímala by mne třeba Prisma od Primare nebo něco ve tvaru klasického komponentu. S Bluesoundem se nějak nedokážu poprat po stránce vzhledu. Jsem zvyklý na slušný převodník v Primare SP33, tak zase aby to nebyl pád do hlubin, ale něco v podobné kvalitě, nebo pak jenom něco jako transport a využít převodník co mám...trochu jsem zaspal dobu a teď jsem z toho úplně mimo...

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od hřebík »

No doma to řeším stylem: Co nejlepší DAC (bohužel bez Tidalu) a Tidal přivádím buď z PC (Audirvana+ v Asiu) nebo teď zkouším ještě z jiných zdrojů (momentálně např. přes optiku z Chromecast Audio). PC je zapnuté skoro pořád, takže další zdroje Tidalu až tak moc neřeším... DAC měnit nechci, ten jsem dofinalizoval, nativní přehrávání MQA v DACu pro mě není důležité.

jbajci
Příspěvky: 142
Registrován: 13 led 2018 12:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od jbajci »

drfish píše:
02 led 2019 18:48
To jsi tu naťukl právě věc, kterou řeším. Do budoucna, pokud bych se vůbec rozhodl Tidal užívat, rozhodně nemám zájem ho přehrávat z PC. Mám PC plné muziky a stejně ji nepřehrávám, prostě se mi to touto cestou hnusí. Radši si to dám na flashku a přehraju v CXU. Je to sice taky PC ale hezčí. :mrgreen: Bohužel CXU Tidal neumí, to je veliký handicap. Takže zbývá CXN nebo něco obdobného. Zajímala by mne třeba Prisma od Primare nebo něco ve tvaru klasického komponentu. S Bluesoundem se nějak nedokážu poprat po stránce vzhledu. Jsem zvyklý na slušný převodník v Primare SP33, tak zase aby to nebyl pád do hlubin, ale něco v podobné kvalitě, nebo pak jenom něco jako transport a využít převodník co mám...trochu jsem zaspal dobu a teď jsem z toho úplně mimo...
Ahoj, pokud cxu funguje jako síťový přehrávač s podporou UPNP ( což dle info na netu podporuje), tak přece není problém na něm používat Tidal v kombinaci s třeba android telefonem na kterém používám buď aplikaci Buuble upnp, Mconnect nebo AK connect a CXU zvolím jako cílové zařízení k přehrávání. Stejným způsobem ovládám streamery nebo převodníky založené na RPI3.

zahradnick
Příspěvky: 48
Registrován: 15 srp 2018 12:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od zahradnick »

drfish píše:
02 led 2019 18:48
To jsi tu naťukl právě věc, kterou řeším. Do budoucna, pokud bych se vůbec rozhodl Tidal užívat, rozhodně nemám zájem ho přehrávat z PC. Mám PC plné muziky a stejně ji nepřehrávám, prostě se mi to touto cestou hnusí. Radši si to dám na flashku a přehraju v CXU. Je to sice taky PC ale hezčí. :mrgreen: Bohužel CXU Tidal neumí, to je veliký handicap. Takže zbývá CXN nebo něco obdobného. Zajímala by mne třeba Prisma od Primare nebo něco ve tvaru klasického komponentu. S Bluesoundem se nějak nedokážu poprat po stránce vzhledu. Jsem zvyklý na slušný převodník v Primare SP33, tak zase aby to nebyl pád do hlubin, ale něco v podobné kvalitě, nebo pak jenom něco jako transport a využít převodník co mám...trochu jsem zaspal dobu a teď jsem z toho úplně mimo...
Jsem na tom podobně. Nechci zatím žádný server a pouštět hudbu z PC mě nebaví. Na víkend budu mít půjčený právě Onkyo NS-6170. DSD 11.2 MHz, pro běžný poslech ČR Jazz/Classic a od prosince navíc umí i Tidal MQA. Chci vyzkoušet, jestli je použitelný v normálním provozu.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od PavelDosko »

jen by mne panove zajimalo co presne myslite tim poustenim hudby z PC ...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host