Digitální distribuce a hudební průmysl

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
merhaut

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od merhaut »

Pro otce si dovolím doporučit Bluesound, už jen kvůli skvělé ovládací aplikaci, která je ve verzích pro android, ios, win. Jakmile se zahledí na přebaly alb, bude chycen:-)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Dík, cokoli, co bude po zprovoznění triviální, ještě nemám jasno, jestli to nepodporuje jeho stávající CD/DVD kombo, ale spíš ne, už je to pár let starší kus :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Fidji99:
To samozrejme nevylucuju, ze za horsim zvukem z Tidalu oproti CD je Bluesound Node 2 a jeho zpusob zpracovani signalu. Ale ani jsem se tim nijak nezabyval a neporovnaval s jinym streamerem. Ted je u me na poradu dne neco jineho ;-) .

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Je to fakt slyšet, poslechl jsem vaše rady a snažil se o co nejkratší, co nejméně zarušenou cestu až reprosoustavám, je to slyšet, ten Tidal je dobrý nápad, musí však hnout s těmi empetrojkami zabalenými do flaku.
Ještě zkusím ten druhý, ten co je audiofilský, ten Qobuz, ten by mohl být bez problému, dočetl jsem se.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Jo takhle, Zdeno1 poslouchá v Tidalu empétrojky. Tak to mnohé vysvětluje:-)

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

merhaut
:) , dobrá, vše je ok, hraje to dobře, jsem spokojený, už nebudu popichovat.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Tak jsem Tidal po nativní aplikaci ve Windows 10 a Audirvaně+ zkusil ještě v Amařře 4, protože na internetu kdosi tvrdí, že má Amarra nejlepší zvuk. Amarra mi bohužel funguje tak pomalu (každá operace trvá věčnost, např. listování v albech, vyhledávání), že je v mém PC zcela nepoužitelná, takže jsem nic neporovnal a rovnou ji přestal používat. Nepoužívá ji tu někdo? Předpokládám, že se mi tluče s něčím v PC.

Zůstávám tedy u Audirvany+, kterou jsem vícekrát porovnal s nativní aplikací Tidalu a opravdu hraje lépe. (Audirvana+ v režimu Wasapi nebo Asio, nativní Tidal v exkluzivním režimu)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

A mmch, pokud chcetete 3 měsíce Tidalu zdarma od Audirvany+, asi je potřeba nejdřív koupit Audirvanu a teprve pak zaregistrovat nový účet v Tidalu. Napřišel jsem na to, jak prodloužit zkušební dobu stávajícího Tidalu. Jde to? Audirvanu jsem koupil až po založení účtu v Tidalu. V Tidalu mi pořád běží první zkušební měsíc od Tidalu.

------------------------------
Obecně bych uživatelům, kteří uvažují o Tidalu či Quobuzu a chtějí Audirvanu, doporučil následující ekonomicko-strategický postup:
Koupit Audirvanu+. V Audirvaně je Voucher na 3 měsíce zdarma Quobuzu a 3 měsíce zdarma Tidalu, tj. 2 měsíce zdarma obou navíc oproti standardní zkušební době těchto služeb. Takže první 3 měsíce můžete jet zdarma Quobuz a další 3 měsíce Tidal, nebo obráceně, celkem půl roku zdarma... Pak si můžete předplatit oba, jeden či nic... Audirvana+ vám v každém případě zůstane a prémiové měsíce zdarma pokryjí náklady na koupi Audirvany+.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Mám dotaz na uživatele Qobuz Studio, prosím Vás, buď mám něco špatně, neboť 96/192, 24 Bit Hi-Res mi jede jen při přehrávání z Qobuz Desktop, jinak přes BubbleUPnP do streameru mi dovolí poze kvalitu CD.
Je to takto normální, mám to chvíli, co takto poslouchám?

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Hřebík,
v čem se Ti Audirvana zdá lepší, než jiné aplikace, nepopichuji, jen se ptám, zkoušel jsem Tidal hrát přes Audirvanu vs. JRiver, hrálo mi to stejně, nezaregistroval jsem žádné rozdíly, možná mám něco špatně nastaveno?

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Zdeno1: Netvrdím, že je lepší než všechny ostatní aplikace. Porovnal jsem si jen přehrávání z Tidalu, a to v nativní windowsovké aplikaci od Tidalu a v Audirvaně+ pro Windows 10: Audirvana+ hrála pro mé uši lépe než nativní tidalovská aplikace pro Windows, takže jsem u ní zůstal. To se týká jen a pouze přehrávání Tidalu ve Windows. Další porovnání Audirvany+ jsem vůbec nedělal (používám ještě Foobar2000 a Jriver), takže netuším, jak je na tom Audirvana+ třeba při přehrávání souborů z disku.

Jak jsi mmch zprovoznil Tidal v Jriveru? Jriver už chvíli nepoužívám. Naposledy mám koupenou verzi 21 a v ní Tidal přímo není. Našel jsem sice postup, jak ho tam zprovoznit, ale byl jsem líný ho realizovat. Ve foobaru2000 jsou pro Tidal potřeba taky extrakroky, na které jsem byl líný, proto jsem skončil u Audirvany+, která ho má integrovaný přímo a hraje natolik slušně, že jsem to už dál neřešil. Audirvanu+ používám stále jen na Tidal.

Jinak jsem ještě ve Windows 10 kvůli Tidalu vyzkoušel chválenou Amarru 4, ale byla tak pomalá, že jsem ji kvůli nepoužitelnosti odinstaloval.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Hřebík
Je to velmi jednoduché, Tidal posíláš z Bubble, jen určíš kam, jestli do streameru a nebo do JRiveru, funguje to dokonale. :)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Dík, JRiver jsem sice přestal používat už před delší dobou, ale může se hodit.

Nezná tu někdo dobrou aplikaci pro Tidal do telefonu s Windows Mobile? Za pár dní mě čeká jedna taková instalace v rodině a přemýšlím, jestli raději k Tidalu nedarovat i nějaký postarší Androidí či Applovský tablet jako dálkový ovladač.

U stereoreceiveru bude Onkyo TX-NR636 nebo Google Chromecast Audio, v tom jsem se taky ještě nerozhodl, budu zkoušet a řešit na místě.

Důležitý je, aby to bylo vše pro uživatele na daném místě co nejjednodušší, stabilní a bezúdržbový.

sarga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sarga »

Za mě nejlepší zvuk poskytuje ROON. Mám Audirvanu+ už několik let a zakoupením Poly jsem získal 2 měsíce zdarma. Pro mě je trochu šok, že ten rozdíl ROON-Audirvana není malý. Není malý, znamená na první poslech. Testováno na sluchátkách HD800s, LCD-X, Hugo 2 Pro srandu jsem stáhl Amarru4 a doteď zvuk šlapal ROON na paty, ale dneska proběhl update s Qubus integrací a je to nějaké horší. V každém případě ROON špička, taky ta cena..cena jako za komponent, bohužel.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Roon mám taky v merku. Nákupu Audirvany nelituju - zejména přes ASIO v ní hraje Tidal opravdu dobře, nemám dojem, že bych potřeboval další upgrade. A 3 měsíce zdarma Tidalu a Quobuzu k Audirvaně vlastně nákup Audirvany dost zlevní. Před chvíli se mi mimochodem Audirvana aktualizovala... Amarra mi ve Win šla tak šíleně pomalu, že neměla smysl ani pořádně vyzkoušet, asi nějaká sw nekompatibilita... Roon možná taky někdy zkusím, pro jistotu, jestli se nemůžu posunout ještě dál. A pokud přesvědčí, 500USD doživotně není zas tak moc, když už má člověk v podstatě jinak finální sestavy.

Jen jsem tedy zvědavý, jestli Tidal rozběhnu uživatelsky přívětivě přes tel. s Windows Mobile. Pokud někdo provozujete, tak prosím tipy. Budu na to mít jedno odpoledne na návštěvě.

Odpovědět