Doporučení na transport

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od pasul »

Lubos - Já se nehádám. Pouze říkám to, co jsem zjistil při propojení SPDIF a zkoušeli jsme porovnat ten Emm Labs. Tak to bohužel bylo a je to fakt. Nebudu tady kecat a mazat někomu med kolem huby. Bránit to co mám doma a tvrdit, že je to nejlepší na světě už mě dávno přešlo. Je to nesmysl.

Pro mě to pouze značí, že ten Lindemann je prostě postarší kousek a něbo má opravdu nějakou chybu v návrhu. To s tím čtením dat je prostě pravda. Nic jiného transport ani nemá dělat.

Jiná situace nastane, když Emm Labs transport CDSD SE propojím do Emm Labs převodníku DAC6e SE pomocí optických kabelů. Je použito 3vodičové propojení. Pro DATA a hodiny zvlášť. Vše běží na hodinách převodníku. A tady už při propojení analogovým symetrickým kabelem z převodníku do symetrického vstupu Sroll Lyric byl slyšet rozdíl. O SACD se nemá cenu bavit. To je někde jinde. Ovšem kdo neslyšel neuvěří....

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

PMA píše:Takhle s tím pochopitelně souhlasím - provedení a spolehlivost. Ale nesmyslné rady na 20 let staré legendy, co špatně čtou, jsou zcela mimo, a svědčí o tom, že pisatelé nevědí, o co jde.
Lindemann CD1SE sa vyrabal v rokoch 2001/2002, vdaka upsamplinku na 24/192kHz (CS 8420, AD1853+AD1896), mechanike zavesenej na napnutom lanku, a vystupnej casti (AD825, vyst.impedancia 200R), napajani externim zdrojom patril medzi top spicku, ale podla teba srac.. :(

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

lubos
jo, sorry, myslel jsem na něco jiného a pořádně nečet.
jasně - buď čistě transport nebo I2S.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

pasul píše:Lubos - Já se nehádám. Pouze říkám to, co jsem zjistil při propojení SPDIF a zkoušeli jsme porovnat ten Emm Labs. Tak to bohužel bylo a je to fakt. Nebudu tady kecat a mazat někomu med kolem huby. Bránit to co mám doma a tvrdit, že je to nejlepší na světě už mě dávno přešlo. Je to nesmysl.

Pro mě to pouze značí, že ten Lindemann je prostě postarší kousek a něbo má opravdu nějakou chybu v návrhu. To s tím čtením dat je prostě pravda. Nic jiného transport ani nemá dělat.

Jiná situace nastane, když Emm Labs transport CDSD SE propojím do Emm Labs převodníku DAC6e SE pomocí optických kabelů. Je použito 3vodičové propojení. Pro DATA a hodiny zvlášť. Vše běží na hodinách převodníku. A tady už při propojení analogovým symetrickým kabelem z převodníku do symetrického vstupu Sroll Lyric byl slyšet rozdíl. O SACD se nemá cenu bavit. To je někde jinde. Ovšem kdo neslyšel neuvěří....
U digitalneho vystupu Lindemanna bol trosku problem v tom, ze clock bol primarne pouziti pro DAC a SPDIF digitalny vystup bol az druhorada zalezitost, dalej hodiny boli umiestnene velmi daleko od SPDIF vystupu a zbytocne zvysovali jitter na SPDIF.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Za vyzkoušení, možná i za hřích by stál transport T+A CM 3000 R, prodává Machalík za 20t. Určitě bych mu věnoval pozornost.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to Zappa:
já bych tuto problematiku raději zkonzultoval s konstruktérem zesilovače...

Piskot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piskot »

A co trebas "Linn Klimax DS", slysel jsem jej a nemohu si stěžovat. Jen pracoval trochu na jinem principu a sice ve spolupraci s nejakym servrikem, ktery hudbu poustel po packetech a nebylo treba prevodnich hodin. No zase jsem tomu tolik casu nevenoval, cena byla dost vysoka.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Nevite nekdo, zda je Philips CDM-PRO 2 transport,ktery je obsazen v Electrocompaniet ECM 1,stalo sehnatelny v pripade budouci poruchy?

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

http://www.vasiltech.nm.ru/files/cd-pla ... nsport.htm
Ahoj Michale. Tady mas link na dostupne cd playery a k nim jakou ktery ma mechaniku a DAC. Mozna pomuze.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Mechanika Philips CDM-PRO 2 se stále vyrábí, stejně jako Electrocompaniet EMC 1, nyní ve verzi 1UP. Mechanika zůstává stejná. Nejlépe směřovat dotazy přímo na dovozce, který zajišťuje i případný servis http://www.tykon.cz/
Tato mechanika je myslím i v AUDII.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Diky Borek a David. *thumbs up*

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

*offtopic* doporučoval bych vyzkoušet a pak dokoupit Spider namísto originálního clampu.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

muzes mi vysvetlit co tim myslis?

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik »

Spider
Obrázek