Doporučení na transport

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
lubos
Příspěvky: 209
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od lubos »

PMA píše:Pro Šrolla musí Zappadaddy splnit jedinou podmínku - minimální chybovost čtení. Všechny ostatní rady tady jsou mimo mísu. Chápu, že s lehce snobským přístupem se s tímto faktem lze jen těžko vyrovnat, na druhou stranu lze hodně ušetřit na nákup kvalitních nosičů. To je u hifistů největší průser, to, co poslouchají.
Ten SENCOR splna dane podmienky, vyhodit velku sumu za transport je predsa snobstvo, mal som moznost vyskusat uz zopar transportov a rozdieli vo zvuku su dost pocut a skusal som aj rozne dig. kable v cene od 1000-20000,-Kc a tiez je pocut rozdieli, takze prosim klud.

Uživatelský avatar
vadik
Příspěvky: 350
Registrován: 24 dub 2008 11:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od vadik »

jeste stoji za zminku DCS CD/SACD transport.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1630
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od Zappadaddy »

Kamarád mi poslal tento email,doufám,že se nebude zlobit,když to tu uvidí,ale připadal mi jako velmi zajimavý a jako dobrý tip na transport.Blbec,že jsem si ho nekoupil já po prvním zhlédnutí inzerátu:
Tak hlásím přírůstek viz. http://www.hifionline.cz/cd-prehravace/ ... dorf-cd-1/

Stroj je hodně kvalitně mechanicky zpracován, masivní svorky (WBT), vnitřek je elegantně zpracován, žádná drátařina.
Ke zvuku:
1) začal jsem zjišťovat, která cd mají nekvalitní nahrávky (viz. ten Clapton co jsem ti dal Zdeňku, je to tam samej šum, skřípání, atd ... holt asi stará analog. nahrávka)
2) "bohužel" ten DAC převodník, co mám v předzesilovači to bezpečně přehraje
3) mám daleko větší pocit, že po zhruba 2 hodinách ten celý můj aparát začně teprve hrát - všechno zahřeje
nebo že by .... "Hovoří se o např. o postupném formování dielektrika, kdy se s pravidelným používáním kabelu mění u dielektrika v závislosti na jeho aktuálním "nabití" schopnost absorpce a následného uvolňování elektrické energie. Známý kabelový specialista a konkurent KrautWiru, americká firma AudioQuest, dokonce na základě vlastních testů a odezvy od uživatelů zjistil, že rozehrávání kabelů je stálý, nekonečný proces. I dlouho používané starší kabely totiž hrají jinak v okamžik, kdy zapneme naši aparaturu po několika dnech nečinnosti, a jinak po několika následných hodinách provozu. Lze tomu rozumět tak, že dielektrikum kabelu po zapnutí aparatury pomalu během pár hodin jakýmsi způsobem naakumuluje určitou energii (nabije se jako kondenzátor), po vypnutí aparatury se zase pomalu vybije. Tyto průběžné změny dielektrika mají vliv na zvukové vlastnosti kabelu. U svých nových propojovacích kabelů vyšší třídy, např. u modelu Jaguar či Panther, se AudioQuest pokusil daný problém řešit systémem DBS (Dielectric Bias System). Nainstaloval přímo na kabel malou 24V nebo 48V baterii, která neustále napájí jeho dielektrikum. Během několika dní po nasazení baterie ve výrobě se dielektrikum kabelu nabije a pak je již po celou dobu jeho životnosti trvale nabito, díky čemuž není prý třeba kabely vůbec rozehrávat a hrají optimálně hned po zakoupení. Nabité dielektrikum méně absorbuje, a proto kabely disponují zejména vynikající dynamikou (z vlastní zkušenosti mohu víceméně potvrdit)."
http://www.krautwire.cz/index.php?clane ... sm0604#ref (zvukové vlastnosti)

4) Pink Floyd The Division Bell jsem takhle ještě u nikoho hrát neslyšel :-)

No ještě asi budu koumat nějaký kabely, přemýšlím o Audioquest.
Pak to ještě vezmu k Ročkovi do Chrudimi a porovnám s Cambridge Audio, nějakým tím Meridianem a Lindemannem a uvidíme.

T.

lubos
Příspěvky: 209
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od lubos »

Michale poviem, ze za 30t. je ten Lyngdorf CD1 docela dobra kupa, ale znamy co mi kedysi predal Lindemanna chcel kupit nieco nove a za slusny peniaz, porovnaval oba pristoje, poviem len tolko, ze Lyngdorf nekupil ....
K tim kablom u mna zvitazil Audioquest Hawk Eye, pre mna najlepsi pomer cena/vykon. *2thumbsup*


lubos
Příspěvky: 209
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od lubos »

Zappadaddy píše:A co koupil? :)
To je nepodstatne, proste zistil ze hifi je hlavne o peniazoch a za malo penazi, vela muziky nie je a tebe radim skontaktuj Ludka Srolla ako ti uz povedal PMA a kup transport priamo urceny pre Sroll.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1630
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od Zappadaddy »

Lubos a ostatní.proč mně pořád předkládáte drahé a super drahé transporty?Chci něco maximálně do 40 000.Jde mi o to překlenout nějakou dobu.přeci jen technologie v cd přehravačích jde asi nejvíce kupředu,tak nemá cenu šílet.Myslím si,že zde (u digitálních výstupů)už nebudou tak veliké rozdíly jak u analogových přehravačů.Tady je další tip na levný slušný transport:
CD přehrávač / D/A převodník

Myslíte si, že se u CD přehrávačů vývoj zastavil a už není možné dále zlepšovat dokonalost reprodukce? Omyl! Na jednu stranu sice spousta velkých a známých firem přehrávače již nevyrábí, ale na druhou stranu tím uvolnili místo pro jiné, kteří dokazují, že kvalitu jde neustále posouvat výše, a to nejen u modelů za šílené ceny.

Příkladem je přehrávač britské firmy Cambridge Audio. Pracuje s upsamplingem, ostatně jako téměř každý přehrávač uvedený na trh v posledních dvou-třech letech, konverzi původních dat snímaných z disku (16 bit/ 44,1 kHz), na analogový signál skoro všichni opustili. Proč o tom tedy psát? Není upsampling jako upsampling! Velmi často firmy používají převzorkování na 24 bit/96 kHz, také narazíte na modely s vyšší frekvencí, tedy 24 bit/192 kHz. Myslíte, že je to jedno? Není nad možnost si rozdíly sám poslechnout. 99% přehrávačů tuto možnost nenabízí, upsampling nejde vypnout. Existují však výjimky, vzpomínám si na přehrávač Shanling, upsampling lze aktivovat podle chuti posluchače.

A slyšet rozdíly rozhodně je. Jednak se potlačí jitter: čerstvě načtená data se ukládají do krátkodobé paměti, poté se dávkově vyzvedávají. Odebírání dat z paměti se řídí dle superpřesného, teplotně stabilizovaného oscilátoru, tím se vyloučí nepřesnost původní frekvence načítaných dat, závislá na přesnosti lisování disku a dokonalosti CD mechaniky. Následuje převzorkování, pak vlastní D/A konverze. Více informací než na původní nahrávce se logicky nezíská, ale předností vyšší frekvence je možnost použít pro filtraci méně strmé filtry, které mají menší negativní vliv na fázové změny signálu. Podobná situace je u konstrukce reproduktorových výhybek, někteří výrobci také raději používají pozvolný útlum (6dB/okt) se stejným argumentem.

Azur 840 C se nespokojí s 24 bit/192 kHz, jde ještě výš, na 384 kHz. Nejedná se sice o světovou premiéru, již dříve některé super přehrávače tento kmitočet používaly (setkal jsem se s ním u Mark Levinsona No.390 S), ale v nižší cenové kategorii jde o vítaný pokrok. Konverzi neprovádí běžné DAC, 384 kHz nezvládne mnoho typů, Cambridge Audio zde použil dvojici diferenciálně zapojených převodníků Analog Device AD1955. Protože 1 DAC je dvoukanálový, vyrobí analogový symetrický signál jednoho kanálu. Analogový signál za převodníky prochází čtyřmi cestami, každý kanál tvoří dvojice identických obvodů: jeden pro běžný a druhý pro invertovaný signál. Výhoda komplementárně symetrického zapojení je mj. účinné potlačení vf i nf rušení, "znečistění" hudebního signálu se vzájemně vyruší, nevýhodu představuje nutnost dlouhodobého udržení identických vlastností dvojic obvodů a zdvojnásobení počtu součástek.

Azur 840 C nabízí možnost porovnání upsamplingu, ale jen pro někoho. Zvolil podobný přístup, jako přehrávač Lyngdorf C1: internímu DAC se stále přivádí data ve formě 24 bit/384 kHz, ovšem na digitálním výstupu si lze formu vybírat: buď bez úprav, nebo jednu z mnoha možností 16-20-24 bit/48-88,2-96-192. Přehrávač má navíc vstupy pro externí digitální signál, může fungovat jako DAC, ovšem nabízí jedinečnou funkci: signál z externích zdrojů (DVD, hudba uložená na harddisku PC, satelitní či DVB-T rozhlas, CD či MD rekordér) lze také upravit uspamplingem!! Zde má Cambrigde prvenství, jde o výtečnou pomoc. Ocení ji však jen ti, kdo mají D/A převodník schopný takové digitální signály zpracovat. Nedávno jsem měl k dispozici 2 měsíce přehrávač Lyngdorf CD1 a zesilovač TDA 2200, který nabízel potřebné možnosti: přehrávač poskytl na digitálním výstupu rozdílné varianty upsamplingu a zesilovač je uměl zpracovat. Důkladně jsem se mohl věnovat porovnávání konverze původních a upsamplovaných dat. Skutečně slyšet rozdíl je, dokonce ucho zaznamená i drobné změny mezi 48 a 96 či 192 kHz. Upsampling hlavně rozšíří prostor, i do hloubky, jednotlivé nástroje jsou více/lépe separované, hráči jakoby stojí dál od sebe. Zvuk trošku vyleze dopředu, tak o 30 cm, je více bezprostřední. Vyšší rozlišení vnímám takhle: nástroje mají kolem sebe takovou auru, jakoby produkují více harmonických, tóny jsou plynulejší, s lépe definovaným dozvukem, jemnější, více miniaturních detailů. Nejlépe jsem to vnímal na super nahrávkách komorních, ale i větších smyčcových orchestrů s cembalem – prostě blíže k realitě. Relativně největší změna byla slyšitelná mezi původním signálem 44,1 kHz a 48 kHz. Frekvence se sice zvýší jen o 10%, roli hraje zcela jistě i snížení jitteru během převzorkování dat. Rozepisuji se o tom proto, že málokdo měl možnost přímého porovnání.

Nejde totiž srovnávat 1 přehrávač s upsamplingem s druhým, který ho nemá. Jednak mohou být maličké rozdíly ve velikosti výstupního signálu (hlasitější přístroj bude každý automaticky hodnotit lépe), výsledek též ovlivní rozdílné DAC, filtry i kvalita analogových obvodů přehrávačů. Azur 840 C jsem na testování neměl, ale účinek upsamplingu bude velmi podobný. V německém časopisu Audio získal 105 bodů, což je skvělý výsledek, srovnatelný například s Arcamem CD-36 či Marantzem SA-17S1, oba jsou ovšem výrazně dražší.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1630
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od Zappadaddy »

Tato recenze v přesešlém příspěvku byla zkopírovaná z Excelia nabídky. http://www.excelia-hifi.cz/cambridge-au ... -840c.html

bh69
Příspěvky: 2030
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od bh69 »

Mmuzete mi nekdo vysvetlit proc by mel mit transport nejaky vliv na vysledny zvuk ?
Vzdyt se jedna jenom o cteni digitalnich dat a pokud nejde o vylozene mizernou mechaniku, tak ta levna nacte to same co draha ..

Zrovna pred par dny jsem delal pokus - nekolikrat za sebou jsem pomoci EAC nagraboval stejne CD a pak jsem porovnal vysledna data. K memu prekvapeni se nelisila ani v jedinem bitu. Takze kdyz blba DVD mechanika za 500 v PC cte CD bez problemu, tak prece i kazdy slusnejsi CD prehravac musi cist minimalne stejne dobre !

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od TomasT »

Jenze je nekolik dlouhych let znamo ze ta blba mechanika v PC necha za sebou hifi pristroje velmi zvucnych jmen, proto nekteri z nas postizenych uz dlouho hraje z pc a ser.., teda co to pisu vyhybaji se hifi strojum, porizujou si ruzne hracky jako je squeezeboxy, ty pak upravujou k obrazu svemu a dostanou se na uroven, ze na to nedosahne ani velmi slusna studiova karta v radu desitek tisic. Neni to jen o cteni, ale i o dalsim zpracovani, jitteru, obnove dat atd. Necekejte ze prozradim v cem nebo proc tomu tak je. Nenasel se jeste cd transport ktery by prekonal moji zvukovou kartu a muj DAC, mam dve zvukovky, Lynx AES-16SRC a julii a muze si kazdy vybrat na kterou si troufne. Potiz je v tom, ze lidi ke mne uz nechteji s tema drahyma vecma jezdit a kaslou na mne -) Pritom jsem diskretni a nikdy jsem nic nevykecal co jsem slibil ze nevykecam. :oops:

bh69
Příspěvky: 2030
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od bh69 »

TomasT píše:Jenze je nekolik dlouhych let znamo ze ta blba mechanika v PC necha za sebou hifi pristroje velmi zvucnych jmen
To je ale hodne smutny konstatovani a nechapu jak to je mozny ...

Chci zkusit jit taky touhle cestou - vsechno nagrabovat do formatu FLAC nebo APE, dat na pasivni htpc na platforme Pegatron Atom 330 s tichym diskem (Samsung F1 5400ot 500GB 22dB) a pres USB pustit do DAC (Topaz). Doufam, ze za cenu pod 20 tisic dosahnu nejlepsi mozny zvuk plus dalsi vyhody navic (prehledna katalogizace, rychle vyhledani nahravky, zazalohovani vsech original CD). Pokud by i ten tichy disk vadil (necekam to, mam ted prenosny USB disk, ktery neslysim ani polozeny na stole vedle mne), da se to vyresit malym SSD diskem a sitovym NAS serverem.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od TomasT »

bh69 - vitej v klubu -) Nicmene toto je jeste malo, ale nechci to tu zasirat. Pokud usb kartu, musi mit asio drivery. A pak se deji divy. Nejlepe to vyresit tak, jak to maji ve studiich. Ale toto je pomerne dost draha zalezitost. Nicmene daji se i jine berlicky jako treba ASRC, nicmene myslim si ze to ve slusnem systemu nema co delat. USB na principu kodeku od texas instruments je pro nase ( minimalne moje ) naroky absolutne neprijatelne, je to kvalita onboard zvukovky ktera ma spdif out.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od noaid »

Úlohou transportu je digitální cestou (většinou SPDIF)
- načíst všechna data správně
- všechna data poslat dále beze ztrát a úprav
- bez příliš velkého zkreslení digi. signálu, aby nedocházelo k výpadkům při příjmu
- v přesném hodinovém taktu (jitter)

O nic víc nejde. Pokud ano, tak mne někdo doplňte. První 3 body (u PC kromě druhého) splní patrně úplně každý přehrávač či zvukovka, třetí je problém kvality přesnosti příslušných hodin na SPDIF výstupu.

Kvalitní CDP - cenově v řádu několika desítek až stovek tisíc.
Zvukovka s kvalitním SPDIF výstupem - už od 3500 Kč.

K USB zvukovkám nějak nemám důvěru, ledaže by to byla nějaká profi studiová do racku. Podobně USB připojení DAC, podle mne to jde vždy nějak přes Windows, ASIO tam nefunguje.
Interní pro SPDIF výstup určitě stačí ESI Juli@, kvality jejího SPDIF výstupu potvrdil na svém webu i p.Vrána. To byl pro mne poslední impuls k jejímu nákupu. A zvukově jsem té změně nemohl uvěřit. Stejný DAC, jen lepší SPDIF zdroj.

Takže každému doporučuji zkusit dobrou zvukovku z PC a srovnat s jeho CDP jako transport. Každý kupuje různou bižuterii za hromady peněz, tak karta se do rozpočtu vejde taky.

Bohužel to není řešení pro notebook. Jestli i pro ně existuje řešení (patrně USB), sem s ním.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od TomasT »

Dalsi ostravak... Nepresnosti tam nejake jsou, jsem v praci, nemuzu kecat.... Ale usb zvukovky rozhodne jedou pres asio, nejvetsi sracka je asi m-audio audiophile usb, mimochodem shanim nejakou starsi abych s ni mohl demostrovat co s pc dokazem a horsi snad uz neni... Kdyby nekdo mel, hned koupim.

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na transport

Příspěvek od ciba »

Zajímavý článek z Computer Audiophile na téma USB .
http://www.computeraudiophile.com/conte ... dio-Primer

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host