Jak jsem vybíral CD přehrávač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od exaudio »

Snad jsem ani nevnucoval, že sis měl vzít všech x strojů domů. Jen jsem se ti snažil říct, že pro finální rozhodnutí mezi Oppo a vítězem si stačilo vzít vítěze domů na 3 - 4 dny a potom zapojit Oppo, když jsi měl možnost půjčení od kamaráda.

My domů zapůjčujeme proti záloze.

Simmons
Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2013 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

To je sice hezké, že od vás lze vaše produkty domů půjčit, ale můj vítěz McIntosh MCD 550 mezi nimi není, takže by mi to bylo k ničemu.
Bohužel stejně nevím o nikom kdo půjčuje McIntoshe domů. Už takhle jsem byl rád, že mi Zalan Schuster nabídnul možnost mít všechny mnou vybrané přehrávače na jednom místě.
*palec*
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od exaudio »

Pokud komponent za 200 000,-Kč nelze proti záloze půjčit domů, tak bych si ho také nekoupil.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od drfish »

Simmons udělal skvělou reportáž a vybral si dle svého vkusu. Bylo z čeho vybírat a určitě to nebylo snadné rozhodnutí. Ta reportáž vnesla svěží vítr do plachet tohoto fóra. Tak ať nám tu ten vzduch dlouho vydrží. Ať žijí odvážní reportéři... *2thumbsup*

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od reta »

Musím se připojit k příznivcům OPPO já mám sice předchůdce 105ky a to 95ku a naprostá spokojenost. Souhlasím s názorem, že jsou i lépe hrající přehrávače ale ty ceny. IMHO, rozhodně ten zvukový posun nahoru neodpovídá požadované ceně, dáli se vůbec o posunu zvuku k lepšímu hovořit..

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Petanek »

reta píše:Musím se připojit k příznivcům OPPO já mám sice předchůdce 105ky a to 95ku a naprostá spokojenost. Souhlasím s názorem, že jsou i lépe hrající přehrávače ale ty ceny. IMHO, rozhodně ten zvukový posun nahoru neodpovídá požadované ceně, dáli se vůbec o posunu zvuku k lepšímu hovořit..
Achjo:) Možná budu za špatného, ale Oppo skutečně není žádný zázrak na přehrávání CD a SACD. Je kombajn a tak k němu přistupujme. Na prdýlku mu dá třeba v CD i Vincent S-5. Záleží ovšem na tom, jakou hudbu člověk poslouchá, protože některým nahrávkám nepomůže ani svěcená voda natož zdroj za těžké statisíce. Pár měsíců zpět jsme poslouchali u polského známého rozdíly mezi Luxem D-05, Vincentem S-5 a Sony 5400ES a Oppo dostalo od každého z těchto strojů těžce na prdel při SACD/CD.Sestava nebyla nijak výrazně high-endová. B&W 805 Diamond, Hegel 300 integráč, Luxman 507u integráč. Přechod zpět z kteréhokoli z výše uvedených stojů na Oppo znamená, že vypínáte sestavu a dáváte uším zapomenout. Univerzalitou zase dalo na zadek Oppo všem zúčastněným dohromady.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od reta »

Pokud by se podařilo testovat aparatury kategorie o které se zde píše a to v jeden čas a na jednom místě, mám zájem se zúčastnit.

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Petanek »

reta píše:Pokud by se podařilo testovat aparatury kategorie o které se zde píše a to v jeden čas a na jednom místě, mám zájem se zúčastnit.

Zrovna tato akce byla "prodejem" 507u, kterou jsem mu dovezl a přibral D-05. No a Darek (kupující) pozval sousedy hifisty a ti natahali "krámy" a vesele se testovalo a diskutovalo *2thumbsup* .

Tarbor
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2014 18:31

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tarbor »

S dovolením bych napsal pár řádků ohledně jistě přínosného recenzního příspěvku Simmonse ohledně výběru CDP.

Měl bych k tomu své názory = pohledy na věc.

Vybírat si samostatný CDP a zahrnout do něj kombajn, mi přijde zcela zcestné. Je to stejné, jako si vybírat stereo zesilovač a zaplést do toho AV receiver.

Oba kombajny "musí" zákonitě proti speciálu někde ubrat. Vždy to bývá na zvuku sterea, aby byla kvalita obrazu.
Dalo by se to ještě brát, kdyby ve speciálech v nějaké ceně byl kombajn, avšak řádově dražší, aby se stereo vyrovnalo.
(moc na tabulky nejsem, ale vemte si hodnocení sterea v multikombajnech v periodikách).

Pokud jsou zde slyšeny ( a nejen na tomto fóru) výměny koncovek, kabelů a voodoo blbostí jako zásadní a perou se v jejich pravdy stovky netopýrů,je s podivem, že rozdíly v tak cenově a konstrukčně rozdílných přehrávačích nejsou nijak marginální. Spíše minimální.
Otázkou je, kdo všichni ze zainteresovaných by ve slepém testu co to slyšeli za rozdíly u přehrávačů a co to u kabelů a jiné bižuterie.

Poslouchat přehrávače k výběru ve studiu a akustickou úpravou par excelence na typu této hudby, no dejme tomu. Ale pro "ty nuance" by to opravdu chtělo něco jiného. Nejde o to "naposlouchané", ale o co nejlépe provedené a nahrané akustické nástroje, na kterých je to slyšet nejlépe. Ovšem to chce zase zkušenosti.

Poslech pak v normálních domácích podmínkách ( i když upravených) bude zcela jiný.

Poslouchat a vybírat přehrávač na relativně ostrých C4 a na (a´t lampáři a majitelé AR prominou) lampovém předzesilovači, který vše hodí do "lahodného a lampového ( i když asi ne nějak zásadně moc) zvuku a pak doma to poslouchat na zcela ,ale úplně jinak zvukově stavěných BW a k nim místo EC dát McIntoshe?

No, odpovězte si sami.

Jakou má pak taková náročná a jistě namáhavá výběrová akce vlastně význam?
Ale i na takových věcech se někdo naučí přemýšlet a dávat si věci do kontextu. A myslím, že nebude dlouho trvat, když dojde k výměně Oppa za něco jiného a bude to tak správně.

Simmons
Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2013 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Tarbor píše: Měl bych k tomu své názory = pohledy na věc.
Vybírat si samostatný CDP a zahrnout do něj kombajn, mi přijde zcela zcestné. Je to stejné, jako si vybírat stereo zesilovač a zaplést do toho AV receiver.

Oba kombajny "musí" zákonitě proti speciálu někde ubrat. Vždy to bývá na zvuku sterea, aby byla kvalita obrazu.
Dalo by se to ještě brát, kdyby ve speciálech v nějaké ceně byl kombajn, avšak řádově dražší, aby se stereo vyrovnalo.
Hmm,Tak tady zase někdo nechápe úplnou podstatu testování komponentů. Nevidím důvod proč by do testu nemohl být zahrnutý jakýkoliv přehrávač, jakékoliv kategorie. Pokud chci porovnávat rozdíly mezi přehrávači, tak se testu může účastnit klidně i Mp3 přehrávač Ipod Classic 8-) když na to příjde. Potom se tedy klidně mezi CD playery může zařadit do testu i kombajn a ke stereo zesilovačům klidně zase AV receiver. Co je na tom zcestného?
Ba naopak, ukáže to uživateli, přece ten propastný rozdíl. Právě proto jsem chtěl slyšet porovnání kombajnů s CD přehrávači, abych slyšel jak jsou ve skutečnosti na tom. A díky tomu jsem zjistil, že se o zas tak propastný rozdíl nejedná.
Kdybych přehrávače testoval podle tvých pravidel, tak bych nikdy nezjistil jak blízko OPPO BDP-105 může k velkým hráčům být. Takže mi to přijde spíše logické než zcestné :lol:
Poslouchat přehrávače k výběru ve studiu a akustickou úpravou par excelence na typu této hudby, no dejme tomu. Ale pro "ty nuance" by to opravdu chtělo něco jiného. Nejde o to "naposlouchané", ale o co nejlépe provedené a nahrané akustické nástroje, na kterých je to slyšet nejlépe. Ovšem to chce zase zkušenosti.
Rozdíly mezi přehrávači jsem zaznamenal i na CD, které jsem již popsal v úvodu testu, takže nevidím důvod testovat přehrávače ještě na nahrávkách které neznám. 8-)
Mimo jiné CD které jsem poslouchal jsou provedené velmi dobře.
Poslouchat a vybírat přehrávač na relativně ostrých C4 a na (a´t lampáři a majitelé AR prominou) lampovém předzesilovači, který vše hodí do "lahodného a lampového ( i když asi ne nějak zásadně moc) zvuku a pak doma to poslouchat na zcela ,ale úplně jinak zvukově stavěných BW a k nim místo EC dát McIntoshe?Poslech pak v normálních domácích podmínkách ( i když upravených) bude zcela jiný.
I tady zřejmě tápeš v podstatě testování . :D :D :D
Abych to nevypisoval znovu, tak to sem znovu zkopíruji co jsem psal už na začátku : "......... abych je mohl vyzkoušet najednou ve stejný den na stejném řetězci a ve stejných podmínkách. Jen takový to způsob má podle mě význam, neboť jsem se dávno přesvědčil, že pokud se komponenty neporovnávají ve stejnou chvíli na stejném řetězci ve stejném akustickém prostředí, tak jsou všechny poslechy jen dojmy v tu konkrétní chvíli a stačí, že v tu chvíli byl někde problém (akustika, poslechové místo, zapojení a nebo třeba nebyl vybrán jen správný zesilovač) a pak může vybíraný (poslouchaný) komponent propadnout a nebo naopak může být při dobré konstalaci zase vychvalován. Ale těžko se pak komponenty dají porovnávat, když je člověk slyší pokaždé jinde. Když si ovšem ve stejnou chvíli na stejném místě na stejném aparátu poslechnu všechny přístroje na jednou a můžu si je přepojovat tam a zpátky, tak nemůžu udělat chybu při výběru, neboť budou rozdíly naprosto jasně slyšitelné a bude i naprosto jasné i jak velké ty rozdíly budou."
Nevidím opět jediný důvod proč bych rozdíly mezi přehrávači nemohl testovat na jiné aparatuře než mám sám doma????? Co je to za kravinu???? :lol: :lol: Pokud mezi přehrávači ty rozdíly jsou, tak se musí projevit na jakékoliv kvalitní sestavě. Nebo mi snad chceš tvrdit, že na různých sestavách bude pořadí přehrávačů zásadně jiné, rozdílné???? :lol: :lol: No to snad ne?? To je fakt k smíchu. :lol: :lol: :lol:
A pak by mě tedy zajímalo, jak bych měl takový test udělat? Měl bych si oběhnout studia s různými značkami, přemluvit je jestli by mnou vybrané komponenty nepůjčili domů a udělat si pak test v domácích podmínkách? Tak to snad víme že je scifi ne?
Možná kdybych měl hodně velké štěstí, a našel bych studia které by mi své modely půjčily alespoň za zálohu 100% ceny, tak bych si na takový test musel pak připravit alespoň 500.000Kč. Samozřejmě pokud na to jdeš ty takhle fikaně a máš tolik prostředků a k tomu i znáš studia kde výše zmíněné komponenty i za 100% ceny půjčují, tak pak gratuluji a to se Ti hezky asi testuje a rád bych se tedy mrkl na některé tvé příspěvky, kde jsi co s čím testoval, když máš takové možnosti, třeba mě to bude pak inspirovat k nákupu. :lol: Hoď jsem tedy prosím nějaké odkazy ;) ať to nemusím hledat. A taky hlavně poraď, jak na to? Jak ty komponenty dostat k sobě domů bez velkého balíku peněz, když umíš tak hezky poradit, že je to blbě testovat na jiné sestavě a v jiné akustice, tak jak jsem to udělal já....To mě taky dost zajímá a určitě nejen mě.

Jakou má pak taková náročná a jistě namáhavá výběrová akce vlastně význam?
Ale i na takových věcech se někdo naučí přemýšlet a dávat si věci do kontextu. A myslím, že nebude dlouho trvat, když dojde k výměně Oppa za něco jiného a bude to tak správně.
1. Akce nebyla až tak náročná.....mě to prostě baví 8-)
2.Akce má význam takový, abych si já vybral pro sebe ten nejzajímavější player *hura* Což se mi také povedlo. *2thumbsup*
3.Hlavně jsem se naučil v rozhodování v HIFI používat svoje uši než pytel nic neříkajících řečí, které nemají hlavu ani patu :P
Taky jsem hrozně rád, že nedělám vědu v tak jednoduchých pravidlech jako je testování komponentů mezi sebou *hura* Už tak jsou některé věci na světě dost složitý, tak netřeba hledat vědu a komplikace v tak jasných věcech ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

dave022
Příspěvky: 10
Registrován: 16 kvě 2014 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od dave022 »

Simmons
Moc hezky jsi to popsal a gratuluji k vyberu. Způsob jakym ses rozhodoval pro svůj player je za daných podmínek jediný možný a klobouk dolu, ze ti někdo byl schopen takovou akci zařídit. Ne všichni mají tu možnost dostat tolik strojů v jeden den na jedno místo. Přesně jsi to vystihl, lidska paměť je velice krátká a s odstupem času nemas šanci poznat jak který stroj na tom je po zvukové strance ani s odstupem hodiny. Proste si to pamatovat nebudeš a nemůžeš. Kdokoliv tvrdí opak je vedle jak ta jedle. Pokud jsou přehrávače a nejen ty, muže to byt jakýkoliv komponent, na určitě úrovni po zvukové a technicke strance, nemám šanci ani za pět minut popsat rozdíly. To by se muselo jednat vyloženě o nejake tragédie. Což při vaši akci a výčtu strojů tak nebylo.
Jinak sestavu mas absolutne parádní a bedny podle mne jedny z nejkrásnějších co znám. Vždycky se mi líbily. Uzij si poslechu a přeji sílu s bojem proti větrným mlynum.

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Petanek »

http://www.modwright.com/modifications/ ... se-mod.php

Zajímavá modifikace pro Oppo 105. Trošku drahá, ale přinejmenším by bylo zajímavé porovnat. Lampičky v přehrávačích můžu 8-)

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Petanek »

Barham píše:Petanek :

No to je opravdu zajímavé s těmi elektronikami, ale všimni si, že opět pouze zdroje, kabeláž a výstupní obvody, žádný zásah do opravdového zpracování signálu.

Jiný tuner je třeba http://www.cinemike.de
Otázka je jestli je účelné zasahovat přímo do D/A části, když je dobře navržená. Podobně to dělá i E.A.R., kdy modifikuje klasický Arcam CD37 a výsledek je překvapivě zcela jinde než originální přehrávač.

Simmons
Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2013 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Mno konečně příspěvky k věci. *thumbs up* *bravo*
To se mi líbí jak se OPPO vytunit dá. Otázkou ovšem je opět ta cena za tunning :cry: . Přece jenom vývojáři za to chtějí balík, který OPPO při ceně 45.000Kč za OPPO + 50.000Kč třeba za Modwright tunning dostane na cenu cca 95.000Kč a to už se dá koupit zase jiná kategorie CD přehrávače. A teď jsme zase u toho, jak zhodnotit co je lepší? :( Tím, že nám vytuněné Modwright OPPO nikde nepůjčí, abychom to mohli testnout se silnějšími hráči, takže člověk může akorát číst jen review, kterým se nedá jen tak věřit, neb těžko rozpoznáme zda jde o skrytý marketing a nebo třeba i o nahluchlého recenzenta. 8-)
Někteří uživatelé na stránkách Modwright dokonce tvrdí, že podle nich Wadia S7i a nebo dokonce Burmester 089 byli přehráni Oppem s modifikací Modwright .... 8-) Tak to je hustý.....ale, přece jenom je to názor jednoho člověka o kterém nic nevíme, takže to nic neznamená....
Nic méně takový test upraveného OPPA s ostaními velkými High end hráči by byl velmi zajímavý. Kdyby se někde něco takového dělo, tak prosím o INFO....a určitě ihned dojedu 8-)

jooo a ještě jsem chtěl naposled narovnat a vyjasnit, to co tu snad už zůstane narovnané, neb je vidět že se voda uklidnila a konečně se píše k tématu..... NIKDE a NIKDY jsem netvrdil *sunglases* , že je OPPO bůhví jaký HIGH END a NIKDE jsem ho nevyzdvihoval nad ostatní!! Pozorný čtenář mého vlákna se musel dočíst, že v podstatě vše co jsem testoval až na Elektrocomapniet EMP 3 hrálo lépe. Takže jsem pouze napsal, že pro mě ten rozdíl mezi vítězem a OPPem nebyl v hodnotě 150.000Kč proto jsem se rozhodl koupit OPPO BDP 105. Což neznamená, že tvrdím ,že je přece nejlepším přehrávačem na světě, ale že jsem s ním velmi spokojený a na mém řetězci hraje skvěle *hura* *hura* *hura* tudíž ani není důvod ho brzy měnit.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

heretic
Příspěvky: 80
Registrován: 09 bře 2014 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od heretic »

Simmons píše:To se mi líbí jak se OPPO vytunit dá. Otázkou ovšem je opět ta cena za tunning..:cry:
Ta cena toho tuningu je vzhledem k rozsahu práce podle mého názoru přemrštěná. Navíc máš, předpokládám, přístroj v záruce, takže podobné zásahy nelze po dobu jejího trvání provádět. Pokud už máš neodbytnou potřebu něco vylepšovat, tak lze příp. vyzkoušet nějaké povedenější DA převodníky (za rozumnou cenu)..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti