Jak jsem vybíral CD přehrávač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od NIN »

Já bych tenhle "humbuk" s dovolením očima (ušima) Simmonse viděl třeba takhle - Mám rád muziku a k tomu mě baví sledovat koncerty. Možná bych se kouknul i na nějaký kvalitní film. Chci ke své aparatůře adekvátní zdroj, tak si vyzkouším obě varianty. Co kdyby náhodou špičkový Blu-ray poskytnul i zvuk u kterého by moje uši nepoznaly rozdíl od plnokrevných dražších CD strojů nebo dokonce by se mohlo stát, že zvukový projev mi sedí víc (u rockové muziky by to zase taková náhoda být nemusela). Zkouška tedy proběhne a zázrak se nestal. Co teď? Je jasné, že moje ušiska nějaký (třeba i malý) rozdíl zachytily ve prospěch zúčastněných velikánů. Přemýšlím a vím, že Blu-ray stejně pořídím a tenhle je fakt dobrej. Beru tedy stroj, se kterým můžu a budu žít a který mi poskytne okamžitou radost jak z hudby tak z obrazu a až uzraje čas, tak do skládačky doplním ten poslední hlavní dílek. A už teď vím kde ho budu hledat. ;)

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od kite19 »

Vlado222: prečítaj si môj príspevok ešte raz a nájdi v ňom to o čom polemizuješ, nerád diskutujem s ľuďmi, ktorí si sami kladú otázky a aj si na nich odpovedajú :lol: Hlavne v tom nájdi to o čom píšeš a s čím polemizuješ :D
Nekritizujem všetok highend plošne - to je len tvoj dojem, niektoré výrobky stoja za to, každý si za seba vyberie čo chce.
Čo som počul a nepočul - prečo ťa to zaujíma(ironicky sa na to spýtaš) a čakáš odpoveď ?
Protirečím si? - v čom, prečítaj si to a pochopíš o akom slepom teste hovorím.
Pre mňa je top nosič hudby a až potom všetko ostatné. V hifi platí veľa dogiem a ja aj keď elektrike nerozumiem, hľadám v tom racionalitu, ktorú nenájdem v príspevkoch o tom akú mám drahú zostavu, koľko som toho počul a preto moje slová majú váhu - presne toto mi príde ako dogma.
Simmonsov výber schvaľujem, pretože na vlastné uši porovnal 5 prístrojov a rozhodol sa na základe pomeru medzi cenou a výkonom, skúsenosť popísal a uviedol aj pre mňa seriózneho svedka. Vadia mi akurát negativistické príspevky broukov, ktorý vedia prečo sa rozhodol tak ako sa rozhodol. Nebiť toho mudráctva, počul som veľa a drahého(žiadne bližšie informácie), bolo by tu príspevkov podobných tomu Simmonsovmu viac, a nepísali by sa tu múdra o sedanoch, offroadoch ... - ktoré sú podložené hifi skúsenosťami.

A k výberu CD prehrávača - Wadia 781 i CD /SACD Player, nekompromisný highend, s hučiacov mechanikou(myslím že si počul ten istý čo ja, počul si?), kôli tomu svišťaniu by som ho nikdy nechcel(možno len daný kus) a podobná skúsenosť od iného člena na highende - týkala sa tuším mechaniky luxmana, resp. accuphase( kto chce tak si to nájde). ( možno by k odstráneniu pomohli nejaké highend podložky alebo ťažítka, ale cena nesmie byť prinízka, inak to proti hučaniu nepomôže :D )
Vedie sa tu polemika o tom, prečo sa Simmons rozhodol ako sa rozhodol a smiešne je, že hifi skúsenosti vás oprávňujú polemizovať o tom ako Simmons uvažoval a to aj napriek tomu, že to napísal úplne jasne.
Čakám ešte nejaké skúsenosti o jazde autom :lol: - tie tomu dávajú váhu :lol:
Naposledy upravil(a) kite19 dne 19 zář 2014 10:27, celkem upraveno 2 x.

Simmons
Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2013 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

NIN píše:Já bych tenhle "humbuk" s dovolením očima (ušima) Simmonse viděl třeba takhle - Mám rád muziku a k tomu mě baví sledovat koncerty. Možná bych se kouknul i na nějaký kvalitní film. Chci ke své aparatůře adekvátní zdroj, tak si vyzkouším obě varianty. Co kdyby náhodou špičkový Blu-ray poskytnul i zvuk u kterého by moje uši nepoznaly rozdíl od plnokrevných dražších CD strojů nebo dokonce by se mohlo stát, že zvukový projev mi sedí víc (u rockové muziky by to zase taková náhoda být nemusela). Zkouška tedy proběhne a zázrak se nestal. Co teď? Je jasné, že moje ušiska nějaký (třeba i malý) rozdíl zachytily ve prospěch zúčastněných velikánů. Přemýšlím a vím, že Blu-ray stejně pořídím a tenhle je fakt dobrej. Beru tedy stroj, se kterým můžu a budu žít a který mi poskytne okamžitou radost jak z hudby tak z obrazu a až uzraje čas, tak do skládačky doplním ten poslední hlavní dílek. A už teď vím kde ho budu hledat. ;)
Tak takhle to v podstatě je. Vidíš to NIN správně *bravo*

1.Hudba je na 1. místě a radost z ní.
2.Nikomu nevnucuji, že je OPPO BDP -105 nejlepší přehrávač na světě a ani to nikde netvrdím
3.Jen jsem pospal důvody proč jsem si vybral OPPO
4.Ano, všechny dražsí přehrávače hráli lépe
5.Rozdíly mezi nimi mi ovšem nepřipadaly adekvátní k ceně
6.S Oppem jsem velmi spokojen
7.Nevylučuji, že někdy někoupím dražší přehrávač

Všechny tyto body jsou již napsané a rozepsané v mé recenzi v začátku. :lol: Holt jen někteří to umí správně přečíst tak jako je NIN a další a nic jiného v tom nehledají, ale pak se najdou různí rýpalové, kteří mají potřebu člověku vysvětlit, že je úplný pako, který je buď hluchý a nebo tomu vůbec nerozumí a hlavně, že to všechno udělal úplně blbě. :lol: Ale na takový nervní anonymní skřety, kteří jenom do něčeho kafrají a sami jsou tu v naprosté anonymitě kašlu :lol: :lol:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808


tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od tujatuja »

Milý Simmonsi,

Dovol, abych Ti jménem všech zde přítomných skřetů, blbců a brouků Pytlíků nabídl omluvu. Naše vrozená závistivost a nepřejícnost nás oslepila natolik, že jsme si neuvědomili, že tebou použité výrazy při hodnocení rozdílů ve zvuku CD přehrávačů jako jiná liga, masakr, extra liga.... označují pouhé zvukové nuance. Z toho myslím vzešla celá ta bouře ve sklenici vody. Ale i ta byla k něčemu dobrá. Pročistila terén a vyjasnila, kdo je přítel a kdo zavilý nepřítel.

Přijmi tedy alespoň dodatečně gratulaci (bohužel bez kytice) s obligátní výzvou: užívej si to!

P.S. Osobně si myslím, že mezi CD přehrávači od střední cenové kategorie a výše nejsou žádné drastické zvukové rozdíly a že tvůj výběr byl racionální.

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od lidumil »

Užívej radosti hudby a nedej na hnidopichy a škarohlídy. Koneckonců hlavním soudcem jsou Tvé uši a pokud Ti to vyhovuje, tak jen velká gratulace a třeba...někdy...v budoucnu......možná..... nikdy neříkej nikdy *klanimse*

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Prospero »

Tarbor píše:Prospero.

Podle tvého posledního všeobjímajícího příspěvku to tady funguje tak, že když má někdo slušně vedený,ale jiný názor, tak se zdejší klika usnese a dá RONovi příkaz, aby ho zabanoval?
1. O zádné klice nic nevím.... :roll:
2. Ron, myslím, zadny prikaz nepotrebuje, pouzívá vlastní mozek….. ;)
Tarbor píše:Přesto že ty sám, přestupuješ pravidla zesměšňováním broukem Pytlíkem......
Ze zesmesnuji? To bych si nikdy nedovolil!
Brouk pytlik je preci národní hrdina! (A zesmesnujete se tu sami, na to mne netreba... :lol: )
Tarbor píše:Oponetura se zde nenosí?
Oponentura postavena na vlastnich zkusenostech je zde dokonce velmi vítaná! (Jen papouskovani se uz pomalu prejídá… :P )
Tarbor píše:Prospero.Jaké jsou tedy tvé prospěšné příspěvky?
Najdi si je….. ;)

heretic
Příspěvky: 80
Registrován: 09 bře 2014 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od heretic »

Tarbor píše:..to tady funguje tak, že když má někdo slušně vedený,ale jiný názor, tak se zdejší klika usnese a dá RONovi příkaz, aby ho zabanoval?
BAN tady nedávno obdržely 2 osoby nejen za "jiný" názor, ale, a to především, za double identitu. To jen pro přesnost..

han
Příspěvky: 21
Registrován: 21 bře 2013 17:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od han »

Ono se někdy zapomíná při našem hifistickém disputování na zdravý selský rozum. Když se podíváme na různé žebříčky komponentů, většinou jsou první místa seřazena podle ceny. Recenzent si málokdy dovolí zkritizovat drahý komponent od věhlasné značky. A potom se nám přihodí, že si takový komponent koupíme a po čase zjistíme, že to jaksi není ono a to ještě při vědomí utracení nemalé sumy peněz. Předražených přístrojů bohužel na trhu přibývá. O to větší je potěšení, když se povede komponent, který je třeba o 1/2 levnější a zvukově nám sedí.

Tarbor
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2014 18:31

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tarbor »

Prospero.

Vycházím VŽDY z vlastních zkušeností. Kdo zde papouškuje je snad jasné.

A ve tvých příspěvcích jsem přes veškerou snahu, nic co by stálo za řeč, nenašel. Takže v klidu.

Nech mi můj názor a nepleť se do toho.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Prospero »

@ Tarbor:
Co prispevek, to PERLA….. *bravo*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti