Jak jsem vybíral CD přehrávač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
ron

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od ron »

Prečistený balast a *offtopic*

adrian

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od adrian »

Simmons píše:
exaudio píše:
Simmons píše:, když se nakonec na to podívám střízlivým pohledem, tak si nejsem úplně jistý, jestli ten zvukový posun mezi OPPO a MC Intosh dokážu zaplatit a že se mi to v tuto chvíli vyplatí…..přece jenom za to zlepšení musím teď zaplatit 153.000,-Kč navíc. :cry:
U, na první poslech, rozpoznaného rozdílu o "dvě ligy" mi to připadá jako kompromisní volba podmíněná rozpočtem. Neřeším, jestli špatná nebo dobrá.
Myslím si, že bylo možné vítěze otestovat několik dní doma a po těch několika dnech zapojit doma Oppo na porovnání. Ani bych se nedivil následné změně rozhodnutí.
To, že jsem někoho znal s OPPem, kdo mi ho na 14 dní půjčil domů byla samozřejmě moje výhoda, které jsem okamžitě využil, ale bohužel neznám nikoho kdo by mi další přístroj za 200.000Kč půjčil domů na 14 dní domů. Studia se k takovému zapůjčení na 14 dní domů nemají ani proti záloze.
Když už bych nějaká studia našel, která by my domů na 14 dní přístroje půjčili a chtěl bych si dva až tři aparáty porovnat vedle sebe doma, musel bych nejprve zaplatit někde cca 500.000,- abych si vůbec něco mohl testovat.
Takže tu sice mluvíme o zajímavé a nejlepší variantě testu doma, ale tak trochu mimo mísu... Těžko budu mít připravený takový balík peněz, abych někde zaplatil 100% ceny za několik přístrojů, neb za méně my to nikdo nepůjčí.
Ale pokud někoho znáš, kdo takové věci půjčuje domů, tak mi určitě pošli kontakt, klidně budu rád testovat a v klidu si budu vybírat z pohodlí svého domova na svém řetězci. A nebo si jen tak něco zkusím, když už jsou tu někde v CZ takové možnosti, abych si udělal názor na ten či onen aparát, jestli by se mi třeba do budoucna nehodil. :D
Myslím, že tento kontakt ocení i ostatní zájemci o testování, kteří chtějí do budoucna něco koupit. ;)
Nechcem robit reklamu ,ale mal som doma "zapozicane" Kontrast Audio Black Moon,studio Nisel a to bez zalohy,len sa vypisal "zapozicny" list a hotovo, cena bedni 3500,-eur.

Tarbor
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2014 18:31

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tarbor »

Simmons

Napsal jsem svůj názor, jak bych to dělal já. (a dělám).

Zjistit v náročném testu ( ani ne tak pro tebe jako pro pořádajícího), že mezi offroady dám nějaký sedan a zjistím, že i sedan jezdí po prašné cestě jako offroad, je jistě záslužné.

Nicméně je to tvoje rozhodnutí a od počátku je jasné, že jsi chtěl pouze pochválit svůj výběr a je ti šumák, kdo si co o tom myslí a jaká je v tom logika.

To je k tvému výběru vše. Budu jen sledovat, za jak dlouho upgraduješ.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od S499_1023 »

Potřebuji-li jezdit prašnou cestou na chatu a zjistím-li, že tam bez problémů dojedu i sedanem, jímž můžu navíc jezdit i na úřady, na nákupy a do divadla, nekoupím si ofrouta.

Tarbor
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2014 18:31

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tarbor »

Koukám, že nechápajících je víc. :idea:

Mělo tam být, že když zjistím, že na chatu se dostanu sedanem "pouze" za sucha, tak si ho nebudu kupovat, protože za mokra,sněhu atd. mám smůlu.

Je potřeba se na to vždy dívat tím správným úhlem pohledu a ne tím, který je zrovna po ruce a lépe se hodí.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od S499_1023 »

Já spíše vidím, že ten "správný" úhel pohledu neboli ten, který se víc hodí, tady spíše používají ti, co potřebují hned svým třetím příspěvkem dokázat, že Simmons tomu nerozumí a vybral špatně.

vlado222

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od vlado222 »

S499_1023 píše:Potřebuji-li jezdit prašnou cestou na chatu a zjistím-li, že tam bez problémů dojedu i sedanem, jímž můžu navíc jezdit i na úřady, na nákupy a do divadla, nekoupím si ofrouta.
Tak tak je to len o financiach a preferenciach. :)
Kto má financie, tak ten nerieši sedan,či ofrouta kúpi si oboje. Komu ide o praktičnosť ten si kúpi sedan. To je prípad simonsa, ktorý uprednostnil sedan.
Čo sa týka simonsa tak jeho príspevok ako si vyberal kombajn, mi príde, že sa chcel zavďačiť Zalánovi za možnosť posluchu všetkých tých zdrojov u ňho v jeho posluchovke.

Tarbor
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2014 18:31

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tarbor »

Napsal jsem svůj názor na věc, kterou bych dělal jinak a dal to k zamyšlení. Nic víc.

Nepotřebuji nikomu dokazovat, že tomu rozumí či nikoliv. Ty máš svůj názor a nepeskuji tě za to. Simmons si vybral a je to jeho věc. Ale pokud to sem dal, tak mám snad právo se k tomu vyjádřit.

Nicméně s tvou podčarovou sestavou se nedivím, že nechápeš, o čem mluvím.

Tady byly k poslechu už trochu jiné kalibry.

Nechci se dále ale s tebou dohadovat, zda vím či nevím, jak kvalitní máš aparát, co jsi kde slyšel a podobný wars.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od S499_1023 »

A já s tebou už tuplem ne.

fajfka
Příspěvky: 62
Registrován: 07 bře 2013 13:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od fajfka »

To vlado222: Vidím to podobně jak je popsáno v tvojí poslední větě.Vím jaké to je,kdy kupuješ něco,co cítíš že není úplně ono,ale jsi pod těžko definovatelným, vlídným tlakem prodejce a víš,že něco prostě vzít musíš. Je to taková jemná psychologická hra.Aby byla škoda co nejmenší,vezmeš raději nejlevnější akceptovatelnou nabídku.Tohle ti ale dojde až později,kdy se emoce vytratí a vrací se rozum.
To Simmons: Bylo od začátku odvážné se takhle se otevřít,reakce které přišly,se daly čekat. Je fakt,že tvoje sestava by si zasloužila něco lepšího,než je OPPO. To píšu, přestože sám OPPO 83SE mám a když jsem ho kupoval, byl jsem moc spokojený.Dnes hraju přes Foobar 2000 a kdybys dal 40k za povedený DAC,bylo by z toho muziky až na půdu. Ale třeba takový článeček,jak jsi vybíral a kupoval B&W 800D bych si rád přečetl

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od drfish »

Myslím, že jste na to konečně kápli chlapi! *palec*

mumu
Příspěvky: 466
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od mumu »

To by jeden neveril, čo sa tu dozvie. Fajfka dokonca z krištáľovej gule zistil, že Simmons bol pri nákupe pod vľúdnym tlakom predajcu, a napísal to tu ako hotový, nespochybniteľný fakt.
Prečítajte si ešte raz, pomaly, ako Simmons nakupoval. Nerozumiem, čo z toho je také nepochopiteľné a neakceptovateľné pre niektorých hifistov, že majú potrebu vymýšľať konšpiračné teórie.

Simmons
Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2013 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Je vidět, že je tady opět mimo několik dopisovatelů :lol: :lol: . Myslel jsem, že už je konec nesmyslným příspěvkům, které hovoří o tom jak jsem měl přistupovat k výběru, které modely jsem měl zařadit do testu a na jaké aparatuře jsem to měl testovat. Tyto příspěvky nic neříkají a jedná se jen o plky a nejsou k věci.
Viděl jsem, že to tu i administrátor pročistil a už to jede na novo :shock:
Pokud se tu bude mluvit o komponentech, které byly předmětem testu, tak si velmi rád přečtu postřehy, zkušenosti a další možnosti s nimi.

Ale povídání, že z mého příspěvku vyplývá, že jsem se chtěl zavděčit Zalanovi?????????????????? Mno to snad Neeee??????? *sunglases* *sunglases*
Jak jsem již napsal. Zalana jsem požádal o zajištění mnou vybraných komponentů, které ZALAN ani neprodává. Takže pro ZALANA to byla více méně práce u které nebyl ani jistý výsledek jestli si vůbec něco z těch komponentů vyberu.
Asi si každý soudný člověk představí kolik práce se zajištěním těchto komponentů na jejich místo je. Následně jejich vynošení do studia, vybalení, vystavení, zapojení a pak zase všechno zabalit a nějak dopravit tam kam komponenty patří.

A přestože si uvědomuji jako soudný člověk, že mi tuto možnost ZALAN zajistil bez jistého budoucího výdělku, tak jsem neměl sebemenší nutkání si u něj za každou cenu něco koupit abych se mu zavděčil. Důležitý je pro mě výsledek. Nejsem přece Magor, kterej si koupí jen tak přehrávač za 45.000,-Kč jenom proto, abych ZALANA snad neurazil a nebo abych mu udělal nějaký kšeft. Ti co si tohle myslí, tak asi opravdu nejsou při smyslech :lol: a nebo potřebují jenom plkat nějaký úvahy o ničem, aniž by o tom cokoliv věděli a vymyslí kravinu typu, že někdo utratí alespoň 45.000,-Kč , aby udělal prodejci radost, neboť byl pod jeho tlakem.... :lol: :lol: Pánové dejte si mokrej hadr na hlavu.

Jak jsem již napsal, OPPO jsem si vybral , neboť rozdíly mezi mnohem vyššími, dražšími a lepšími komponenty byly jen nuance za které mi přišlo nerozumné v tuto chvíli utratit 150.000,-Kč.
A podle uší mi nepřišlo, že bych si nějak zásadně pohoršil pokud jsem pak OPPO testoval u sebe doma. A dodnes jsem stále se zvukem velmi spokojen. *hura* *hura*

Pouštět hudbu z Foobaru nastálo nechci, chci si kupovat CD. DAC, který je v OPPO což je SABREE 32bit je snad nějaký špatný? Pokud bych chtěl, tak přes něj můžu z počítače FLAC, WAV soubory klidně přehrávat. Tuto formu používám jen jako test nových CD pro porovnání jejich zvuku mezi různými verzemi CD, abych věděl, které CD si koupím a které si nekoupím.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od exaudio »

Začínám se v tom ztrácet. V prvním příspěvku máš popsaný rozdíl o dvě třídy a teď mluvíš o nuancích. Co tedy platí?
Neřeším, jestli sis vybral dobře nebo špatně. Zajímá mě to s ohledem na nadšenou recenzi.

heretic
Příspěvky: 80
Registrován: 09 bře 2014 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od heretic »

V závěru onoho prvního příspěvku napsal, že mu cenové navýšení za ten zvukový posun oproti OPPO nestojí. Čemu na tom nerozumíš ? Mně je to naprosto jasné.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti