Jak jsem vybíral CD přehrávač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od exaudio »

Ty mi asi nedokážeš odpovědět, když nejsi autor recenze. Možná mám tu nevýhodu, že udržím v paměti text recenze, kde se píše:
Simmons píše: Pak se na startovní čáru připravil Luxman D05....
Od prvních tónů bylo naprosto jasné, že jsem se dostal do jiný ligy…. *palec*

Tak přátelé, řeknu vám jestli teď jsme byli už v 1. lize, tak s McIntoshem MCD 550 jsme si přeskočili do EXTRA LIGY. *hura* *hura* *hura* *hura*
No a v závěru
Simmons píše: Hmmm, takže to bez MCintoshe holt nějak „zatím“ vydržím a pokusím se zamilovat stejně do OPPO BDP-105EU. Objednám si ho v multiregion a multizone verzi.
Buď šlo o nuance a info o různých ligách nesedi a nebo nešlo o nuance. Toť vše. Snad jsem to opsal srozumitelně.

heretic
Příspěvky: 80
Registrován: 09 bře 2014 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od heretic »

Simmons píše:..A nebo se pokusím žít s tím, že to nekoupím?? :roll: Přece jenom OPPO BDP-105EU nebylo zvukově mimo a laťku nasadilo hned od startu dost vysoko. A hned se mi dost líbilo, což jsem nečekal. A je fakt že cena je „jen“ 42.500Kč je super. Je to sice neuvěřitelné, že by za tyhle peníze mohl tento přehrávač přijít v úvahu, ale na druhou stranu, když se nakonec na to podívám střízlivým pohledem, tak si nejsem úplně jistý, jestli ten zvukový posun mezi OPPO a MC Intosh dokážu zaplatit a že se mi to v tuto chvíli vyplatí…..přece jenom za to zlepšení musím teď zaplatit 153.000,-Kč navíc.
Paměť mám také dobrou, ale na rozdíl od tebe si ještě dovedu vybrat z textu to podstatné. V dané chvíli byla pro něho volba OPPO přehrávače nejrozumnější a zvuk. zlepšení McIntoshe mu za příplatek 153000,- nestálo. Pro mě z toho vyplývá, že se o nějaký kardinální posun ve zvuku nejednalo. Sám jsem se účastnil několika srovnávacích testů, které byly realizovány formou přepínaní (metoda A/B) a subjektivní rozdíly mezi CD přehrávači byly poměrně malé a vesměs neodpovídaly cenovému odstupňování přístrojů. Chápu, že pro tebe, jako prodejce highendu, je to nepříjemná zpráva, ale je to tak..

Simmons
Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2013 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

exaudio píše:Ty mi asi nedokážeš odpovědět, když nejsi autor recenze. Možná mám tu nevýhodu, že udržím v paměti text recenze, kde se píše:
Simmons píše: Pak se na startovní čáru připravil Luxman D05....
Od prvních tónů bylo naprosto jasné, že jsem se dostal do jiný ligy…. *palec*

Tak přátelé, řeknu vám jestli teď jsme byli už v 1. lize, tak s McIntoshem MCD 550 jsme si přeskočili do EXTRA LIGY. *hura* *hura* *hura* *hura*
No a v závěru
Simmons píše: Hmmm, takže to bez MCintoshe holt nějak „zatím“ vydržím a pokusím se zamilovat stejně do OPPO BDP-105EU. Objednám si ho v multiregion a multizone verzi.
Buď šlo o nuance a info o různých ligách nesedi a nebo nešlo o nuance. Toť vše. Snad jsem to opsal srozumitelně.
Nevěděl jsem, že tady budeme ještě slovíčkařit a stavět diskuzi na různých typech slov, které ve své podstatě mají podobný význam. Jestli rozdíly ve zvuku jednou nazvu jinou ligou a nebo pak v reakci jen nuancemi, tak to podle mě je úplně jedno, neboť jsem rozdíly podrobně už jednou popsal v recenzi (Teď nevím jestli jsem správně nazval "recenzí" teď abych to nepopletl a nedošlo opět k další debatě o ničem, tak možná jestli jsem raději neměl napsat, že jsem to "napsal v úvodu" ?? a nebo raději by bylo vhodnější "při založení vlákna"??, nebo by se také mohlo hodit "při popisu testu" a nebo????...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Evidentně se tady pořád někdo potřebuje chytat nesmyslů a slovíček, které se netýkají debaty. Očekával jsem reakce o zkušenostech s výše popsanými komponenty případně porovnání s jinými komponenty a jejich výsledek. *sunglases*
Jinak jsou to jen kecy v peci, které tady evidentně některé velmi baví. Takže za chvíli můžu očekávat kontrolu mého pravopisu, neboť zcela určitě také souvisí s mým výběrem přehrávače :lol: :lol: :lol: :lol:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od exaudio »

Pokud nešlo o kardinální změnu zvuku, tak proč píše o 1. lize a následně EXTRA LIZE?
To bych čekal, že jsou zásadní rozdíly a rozdíl mezi ligami není o nuancích. Něco v té recenzi není konzistentní.
To, že rozhodnutí bylo ovlivněno cenou, je jasné, ale to neřeším, jak se mylně domníváš. Zajímá mě čistě ta recenze a konkrétně to, co si představit pod posunem do 1. ligy a následně do EXTRA LIGY. Buď jsou rozdíly velké - o třídu/třídy či ligu/ligy - nebo jde o nuance. Ale to mi asi neodtajníš, když nejsi autorem recenze.

Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od exaudio »

Aha, tak už to autor "vysvětlil". Rozdíl o třídu či ligu je vlastně jen nuance. Už to chápu.

Tarbor
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2014 18:31

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tarbor »

Jsem rád, že exaudio pochopil, oč mi šlo a jde.

Napsat recenzi je sice správné, ale pokud s ní jdu na trh, měl bych si být jist výsledkem a tím i podáním, pokud o ni chci debatovat. A ne pak díky "nesrovnalostem" dělat s diskutujících blbce.

Protože na mne a jistě i na mnoho nepíšících to pak budí dojem podivný.

Začne se rozdíly extratříd a skončí se u malých nuancí. Buď platí jedno nebo druhé.

Měl by si pisatel ujasnit, co chce předložit a o čem diskutovat.

Opět to napíšu.
Vybral si dopředu, chtěl to pochválit a nebude dlouho trvat a potichu si koupí k svýmu skvělýmu "zbytku" sestavy odpovídající plackostroj.

Howgh

Simmons
Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2013 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Tarbor píše:Jsem rád, že exaudio pochopil, oč mi šlo a jde.

Napsat recenzi je sice správné, ale pokud s ní jdu na trh, měl bych si být jist výsledkem a tím i podáním, pokud o ni chci debatovat. A ne pak díky "nesrovnalostem" dělat s diskutujících blbce.

Protože na mne a jistě i na mnoho nepíšících to pak budí dojem podivný.

Začne se rozdíly extratříd a skončí se u malých nuancí. Buď platí jedno nebo druhé.

Měl by si pisatel ujasnit, co chce předložit a o čem diskutovat.

Opět to napíšu.
Vybral si dopředu, chtěl to pochválit a nebude dlouho trvat a potichu si koupí k svýmu skvělýmu "zbytku" sestavy odpovídající plackostroj.

Howgh
Recenzi jsem napsal, protože jsem chtěl popsat můj výběr CD přehrávače. Nemám problém o výběru CD přehrávače debatovat. Ale takových komentářů o konkrétních poznatcích k výše uvedeným modelům tady bylo opravdu poskrovnu. Takže diskuze byla pouze o tom, že jsem si vybral špatné modely na porovnání, že jsem si vybral nakonec špatný model ke svému řetězci, že jsem to vybíral na špatném místě neboť takový test podle některých mudrlantů nic nevypovídá atd.....Takže pořád dokola musím vysvětlovat jen to co je naprosto jasně popsané v začátku vlákna. A nakonec se tu začne probírat, že na začátku jsem psal o ligách a nakonec jsem to shrnul jen do jednoho slova nuance!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To snad očekáváte že budu znovu vypisovat přesně rozdíly mezi přehrávači, které jsem napsal na začátku? A proč bych to dělal? Takže stále platí rozdíly mezi přehrávači, tak jak jsem popsal na začátku a přestaňte se tady chytat slovíček, když to nikam nevede.
Nepotřeboval jsem od nikoho pochválit jak jsem to dobře koupil, ale zároveň od nikoho nepotřebuji slyšet jak jsem to udělal blbě. Jsem přesvědčen,že sem patří pouze přesné postřehy k testovaným modelům na základě konkrétních zkušeností, ale postřehy proč jsem si ten či onen přehrávač koupil a nebo co si koupím pravděpodobně do budoucna jsou jenom nic neříkající bláboly.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od jimmi »

Vieš Simmons píšeš, aj nadpis je "Jak jsem vybíral CD přehrávač"

A vybral si nie CDp ale OPPO Bluray multi kombajn.

To je ako ochutnávať čerstvé jablká a kupiť a jesť potom zavárané jablká.Rozdiel tam je.A si ho aj popísal.

Ja Tvoju volbu rešpektujem a ako som už písal *2thumbsup* Doležité je že si spokojný *2thumbsup*

A čo si si kupil je naozaj len Tvoja vec a druhých zbytočná starosť. *bravo* :lol: :D

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od tujatuja »

exaudio píše:Pokud nešlo o kardinální změnu zvuku, tak proč píše o 1. lize a následně EXTRA LIZE?
To bych čekal, že jsou zásadní rozdíly a rozdíl mezi ligami není o nuancích. Něco v té recenzi není konzistentní.
To, že rozhodnutí bylo ovlivněno cenou, je jasné, ale to neřeším, jak se mylně domníváš. Zajímá mě čistě ta recenze a konkrétně to, co si představit pod posunem do 1. ligy a následně do EXTRA LIGY. Buď jsou rozdíly velké - o třídu/třídy či ligu/ligy - nebo jde o nuance. Ale to mi asi neodtajníš, když nejsi autorem recenze.
Simmons se při popisování svých zážitků prostě nechal příliš unést. Což se stává v hifi kruzích dosti často, ale měl by si to aspoň přiznat.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od PítrsPraha »

Prehlidka lidske ubohosti. Jinak to napsat nelze.

Simmonsi, pro dobrotu na zebrotu. Nenech se blbcema zviklat k pokracovani tehle poklesle debaty a uzivej si novej pristroj ;-).

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Prospero »

Tarbor píše:Jsem rád, že exaudio pochopil, oč mi šlo a jde.

Napsat recenzi je sice správné, ale pokud s ní jdu na trh, měl bych si být jist výsledkem a tím i podáním, pokud o ni chci debatovat. A ne pak díky "nesrovnalostem" dělat s diskutujících blbce.

Protože na mne a jistě i na mnoho nepíšících to pak budí dojem podivný.

Začne se rozdíly extratříd a skončí se u malých nuancí. Buď platí jedno nebo druhé.

Měl by si pisatel ujasnit, co chce předložit a o čem diskutovat.

Opět to napíšu.
Vybral si dopředu, chtěl to pochválit a nebude dlouho trvat a potichu si koupí k svýmu skvělýmu "zbytku" sestavy odpovídající plackostroj.

Howgh
@ exaudio & Tarbor:

Gratuluji, pánové,
svými dosavadními nekolika (v podstate naprosto zanedbatelnými) prispevky tu oba kandidujete na titul:
"Obrázek
ROKU!". :mrgreen:

Co takhle, kdyby jste radeji nejdriv prozradili na cem a za jakych podminek poslouchate vy a teprve potom kritizovali? ;) .

@ Simmons a ostatni:
Nekrmit, jinak se premnozí! :lol:

(On to tu ron, doufám, zase procistí! *klanimse* )

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od kite19 »

Simmons:
Ešte raz napíšem, že si vybral dobre.
A aj keby ťa znechutili niektoré príspevky, vždy si spomeň na tých čo to tu čítajú anonymne a hľadajú radu, niekoho skúsenejšieho, ktorý by ich pri rozhodovaní postrčil správnym smerom. Keď som tu nebol registrovaný, čítal som to čo kúpiť, čo hrá dobre, mnohým diskusiám som nerozumel. Tvoj príspevok je zrozumiteľný, popis výberu jasný (už len to mnohým pomôže, pretože zistia že porovnanie je možné aj bez zálohy) a najviac oceňujem racionalitu výberu a aj odvahu odprezentovať to verejne. *palec*
Keby som sa ja rozhodoval a hľadal na nete radu v tomto smere, táto téma by mi veľmi pomohla. Pamätám si svoje začiatočnícke pochybnosti o každom kuse hifi a domáceho kina, pri výbere, pamätám si aj odborne neodborné :D rady niektorých predajcov a preto chválim tvoju námahu čo si si s tou recenziou dal.
Obdivujem vnímacie schopnosti ľudí, ktorí rozlišujú rozdiely medzi prehrávačmi v niekoľkých triedach a ligách a berú to doslovne (ja tieto schopnosti nemám (asi hluchota), ale bez zaváhania by som sa zúčastnil slepého posluchového testu 5 prehrávačov v rôznych cenových hladinách, a pozoroval dobre počujúcich ako by to zoradili :shock:, hlavne by som bol zvedavý na to poradie, ktoré je niektorým pri pohľade na cenu a značku jasné :lol: Viem, že takí sú, čo to vnímajú a správne priradia -lepšie horšie, ale predpokladám, že tvoria tak 0,5% hifinadšencov.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od tujatuja »

PítrsPraha píše:Prehlidka lidske ubohosti. Jinak to napsat nelze.

Simmonsi, pro dobrotu na zebrotu. Nenech se blbcema zviklat k pokracovani tehle poklesle debaty a uzivej si novej pristroj ;-).
Nač ta hysterie? :roll:

vlado222

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od vlado222 »

Kite19 napísal:
" Simmons:
Ešte raz napíšem, že si vybral dobre".


Kite Keď to ty napíšeš tak to má poriadnu váhu. :D Veď čo všetko ti muselo prejsť a určite prešlo rukami, (vlastne ušami).
Mimochodom ktorý s tých prehrávačov si počul na vlastné uši a v akóm reťazci, poprípade reťazcoch. Počul si aspoň to oppo 105, keď si to tak zhodnotil?

Môj názor je že Simons si vybral dobre ale iba v pomere cena výkon.

Zaujímavé je to že sa riadil podľa pomeru cena výkon len u kombajnu a u železa a búdiek nie. Tam ti to nevadí že si kúpil predražené komponenty?
Veď si mohol kúpiť aj integrovaný zosík, ktorý nestojí toľko ako AR LS26 a dva McI.A službu mu spraví vlastne takú istú.
Napísal si:
..".bez zaváhania by som sa zúčastnil slepého posluchového testu 5 prehrávačov v rôznych cenových hladinách, a pozoroval dobre počujúcich ako by to zoradili :shock:, hlavne by som bol zvedavý na to poradie, ktoré je niektorým pri pohľade na cenu a značku jasné ".

Kite Týmto si protirečíš. Lebo podľa toho ak by mal byť Simons objektívny a aby si naozaj vybral dobre,tak by mal pri tých piatich prehrávačoch podstúpiť slepý test. Nepodstúpil ho a predsa mu schvaľuješ jeho výber.
Mňa spolunažívanie s hifi naučilo že najdôležitejšia je akustika posluchovécho priestoru, po nej zdroj hudby. Ak ten zaostáva za ostatnými komponentmi, tak tie ostatné to nezachránia.

Tarbor
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2014 18:31

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tarbor »

Prospero.

Podle tvého posledního všeobjímajícího příspěvku to tady funguje tak, že když má někdo slušně vedený,ale jiný názor, tak se zdejší klika usnese a dá RONovi příkaz, aby ho zabanoval?

Přesto že ty sám, přestupuješ pravidla zesměšňováním broukem Pytlíkem a Pitrs označuje blbcem jiné, aniž si uvedomuje, že je tím sám?

Oponetura se zde nenosí?

Jaké jsou tedy tvé prospěšné příspěvky?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti