Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Martinski
Příspěvky: 58
Registrován: 13 srp 2013 20:02
Kontaktovat uživatele:

Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od Martinski »

Zdravím, doba se čím dál tím víc posouvá od klasických digitálních nosičů typu CD/DVD/SACD..., slušná muzika se dnes dá čím dál tím jednodušeji koupit přes různé weby a pod. a proto se ptám, jak v dnešní době přehráváte High-End způsobem takovéto digitální audio zdroje? Už jsem o tom dost pročetl a stále nacházím protichůdné názory. Dawsoo se např v uzamčeném vlákně "Jakou zvukovou kartu do PC?" rozohňoval proti USB v high-end zařízeních s tím, že by chtěl vidět "přímé srovnání s něčím pře kilo". Protože už většinou čtu jen zahraniční zdroje, taková srovnání celkem nacházím, a některé USB/SPDIF převodníky na tom nebývají zas tak špatně ( v cenách v přepočtu 80-100 tis vs. CD.transport za řádově 500-600tis) viz např:
http://www.computeraudiophile.com/f6-da ... out-15327/

Dokonce jsem +/- před nákupem takovéhoto zařízení, ale teď váhám. Pakliže připustím celkem logickou argumentaci, že USB ne-e, jak jinak řešit přehrávání audio souborů?

sartel
Příspěvky: 42
Registrován: 25 úno 2014 17:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od sartel »

Ono je něco špatné na cestě - PC zvukovka s SPDIF - DAC - zesilovač - bedny/sluchátka? Proč do toho plést nějaké USB? Mám za to, že až do převodníku jdou jen neměnné jedničky a nuly, tudíž nejvíce záleží na DACu. Investovat 80 tisíc do nějaké digi krabičky (USBtoSPDIF) abych byl echt hifi mi připadá zcestné.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od Basstl »

Mě to zcestný nepřipadá.
S USB mám výborný zkušenosti a není nutný utratit za USB transport 80 tisíc.
Existují DACy, který už mají i USB vstup.

Martinski
Příspěvky: 58
Registrován: 13 srp 2013 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od Martinski »

sartel píše:Ono je něco špatné na cestě - PC zvukovka s SPDIF - DAC - zesilovač - bedny/sluchátka? Proč do toho plést nějaké USB? Mám za to, že až do převodníku jdou jen neměnné jedničky a nuly, tudíž nejvíce záleží na DACu. Investovat 80 tisíc do nějaké digi krabičky (USBtoSPDIF) abych byl echt hifi mi připadá zcestné.
Třeba proto, že nemáte normální PC, ale jen Laptop, Mac Book apod. Kupovat za 20 tisíc zbytečně PC, muset na to mít místo, poslouchat, jak to hučí (když to nehučí, je to minimálně za 30 tisíc). Nějak mě ta idea neláká.

Mimochodem, pročtěte si tu recenzi v tom odkazu, slušný USB/SPDIF konvertor se dá koupit už za 8-10tis.

sartel
Příspěvky: 42
Registrován: 25 úno 2014 17:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od sartel »

Proč 20t? Stačí pasivně chlazené HTPC s nějakým zobrazovačem celkově do ceny toho převodníku, nainstalovat XBMC nebo OpenELEC systém a je vystaráno.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od Basstl »

Možností je hodně.
Každopádně považuju za lepší řešení propojení PC s DACem přes USB, než SPDIF se zvukovky.

PH
Příspěvky: 73
Registrován: 20 led 2010 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od PH »

Hraju z notasu za 10 a nehuči nic i když hudbu posloucham potichu! Přes USB to mam propojene do zesilovače ve kterem je zvukova karta 24/96 a hraje to skvěle.

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od vonvichousch »

Nechápu,proč v době,kdy existuje spousta síťových přehrávačů a i spousta BD přehrávačů s možností přehrávat FLAC z NASu,do toho zatahovat ještě PC.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od Basstl »

Protože PC/noťas má každej doma.
Je to tak jednodužší a kvalita rozhodně netrpí.
Foobar má spoustu možností nastavení. V PC se dá realizovat i digitální aktivní výhybka a potlačit tak akustiku místnosti.
Pro mě PC na celý čáře vyhrává.

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od vonvichousch »

Sice ho má každý doma,ale určitě není moc použitelný,když si představím všechny ty možné zdroje rušení,filtrace zdroje atd ,tak by mě takové PC přišlo na mnohonásobek BD přehrávače,kde se nic netočí,není žádný ventilátor a podobně.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od Basstl »

Rušení přes galvanicky oddělený vstup USB? :-)
Tichý PC se dá dneska postavit, nebo upravit za pár korun.
Já neslyším větrák na 0,5 metru od PC (procesor chlazený pasivně, 2 velký větráky běžící na nízké otáčky).
Noťas běží taky bez problémů a potichu. Výhodou je navíc mobilita a kdo poslouchá na více místech, tak je to jednoznařná volba.

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od vonvichousch »

Rušení uvnitř počítače,než se signál dostane na USB,co se týká galvanického oddělení USB výstupu ,měl jsem za to,že OV drát musí zůstat připojeno jako referenční,ale tomu moc nerozumím,na to tu jsou povolanější.

Nevím za kolik se dá postavit tichý PC,ale běžný síťový přehrávač jde pořídit kolem 10 000 jako nový.
Osobně bych si PC do audia nikdy nepustil...maximálně tak na chatě.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od Basstl »

Doporučuju vyzkoušet.
Možná se budeš divit. ;)
Tichý PC nemusí být o moc dražší, než těch 10k.
Já jsem šel cestou postupné výměny, tak mě to vyšlo ještě o dost míň.

Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od exaudio »

Martinski píše:Zdravím, doba se čím dál tím víc posouvá od klasických digitálních nosičů typu CD/DVD/SACD..., slušná muzika se dnes dá čím dál tím jednodušeji koupit přes různé weby a pod. a proto se ptám, jak v dnešní době přehráváte High-End způsobem takovéto digitální audio zdroje? Už jsem o tom dost pročetl a stále nacházím protichůdné názory. Dawsoo se např v uzamčeném vlákně "Jakou zvukovou kartu do PC?" rozohňoval proti USB v high-end zařízeních s tím, že by chtěl vidět "přímé srovnání s něčím pře kilo". Protože už většinou čtu jen zahraniční zdroje, taková srovnání celkem nacházím, a některé USB/SPDIF převodníky na tom nebývají zas tak špatně ( v cenách v přepočtu 80-100 tis vs. CD.transport za řádově 500-600tis) viz např:
http://www.computeraudiophile.com/f6-da ... out-15327/

Dokonce jsem +/- před nákupem takovéhoto zařízení, ale teď váhám. Pakliže připustím celkem logickou argumentaci, že USB ne-e, jak jinak řešit přehrávání audio souborů?
Hodně záleží na tom, co od toho řešení čekáš. Jestli chceš prodloužit život převodníku a umožnit připojit na něj PC nebo hledáš všeobjímající řešení pro přehrávání všech možných dig. formátů i všech možných dig. nosičů, případně multiroom, streamování po wifi apod. SPDIF má omezení na 24/192, takže DSD a DXD tam nepůjdou.

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe v dnešní době přehrávat audio soubory?

Příspěvek od TAB »

Myslím, že tohle je zajímavé téma a stálo by zato, kdyby někdo kdo má zkušenost a dotáhnuté své řešení, něco takového tu odprezentoval včetně třeba nastevní a tak. Mě osobně už delší dobu tahke myšlenka nahlodává, protože technika šla hodně dopředu a sehnat tablet/PC/notas, který je tichý je hračka. Např. já jsem pořídil křížence tablet/notas za cca 11.000,- má to ssd disk, žádné větráky a ještě je to napájené z baterie, která vydrží cca 10hod takže nic to nevydává. Vlastně cd přehrávač je proti tomu hlučný.

USB si myslím je výhodnější než SPDIF kvůli různým formátům .A jestli jdou 1 a 0 z toho či onoho výstupu pro mě není rozhodující.
Důležitější je pro mě jaký převodník zvolit a jak a z čeho je udělaná v něm analogová část atd.

Nicméně jsem se k tomuto digitálnímu přehrávání zatím nedostal. Nechce se mi to nějak uspěchat a taky koukat do monitoru a vybírat skladby v PC nebot do počítače koukám každý den v práci a usednout do křesla, vytáhnout LP desku nebo CD z obalu nebo se v nich přehrabovat a vybírat si co si pustím je pro mě odpočinek... :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti