Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

dadaft píše:mně se ale časem ukázalo, že ta LGina je mnohem lepší, pokud jde o kvalitu vypalování - nevím, jak to popsat: jako by ty cdčka byly na LG vypálené "hlouběji" - mnohem déle je kopie čitelná pro cd-mechaniku. samsung jako by pálil "plytčeji" - dřív začne kopie přeskakovat, cd-mechanika má problém najet třeba rovnou na 12 písničku atd.
Obávám se, že to nebude ani tak mechanikou, ale způsobem vypalování, použitými médii, způsobem zacházení nebo vším dohromady. Stejnou mechanikou lze udělat dobrou i špatnou kopii.
Mám patrně tutéž DVD vypalovačku Samsung a žádný problém. Problémy byly předtím, když jsem používal špatná média a špatný způsob vypalovaní na vypalovačce LG (Nero na default nastavení).

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

ano, kvalita cd-r je důležitá - třeba ty potisknutelné verbatimy, ty jsou proti super-azo doslova hrůza. ale při vypálení na stejné médium, stejným programem, stejné muziky je LG mnohem lepší než TSST. ani ne zvukově, ale hlavně pokud jde o dlouhodobější hratelnost. proč nevím...

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

Jakou rychlostí vypaluješ? Na jaká média?
Jak dlouho to "vydrží"?
Další problém může být přestárly CDP, přesněji jeho laser, který navíc nemusí být vůbec dělaný na CD-R média, která v době výroby CDP nebyla asi moc rozšířená a nemuselo se s nimi počítat.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

no, sám víš, jak s pálenkama zacházím (koneckonců taky proto pálím ze záloh) - mechanické poškození, pořád na světle a bez obalů atd.
vypálené v TSST vydrží tak max. měsíc, pak to začne blbnout, z LG hrajou dobře rok i více.
materiál super-azo nebo ty klasické bílé verbatim.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

dadaft píše:no, sám víš, jak s pálenkama zacházím
No právě, hlavně si na to vzpomeň, až zase budeš tvrdit, co je jak slyšet ;)

Ale neodpověděl jsi, jak rychle pálíš.

Jinak pokud vypálené cd vydrží měsíc, tak máš vadnou vypalovačku. Při standartním zacházení to musí vydržet u dobrého média několik let.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

pálím na nejnižší rychlost, co to jde, u TSST 16x, u LG 8x. už mě to taky napadlo, že je ten samsung v pytli - ale je úplně nový, tak se mi to nějak nechtělo věřit...

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

Mé obecné doporučení je nepálit rychle ani pomalu, to jsou extrémy, na které ani vypalovačka ani barvivo v médiu nemusí být ideálně navrženy, jde to, ale není to ono. Podle mne je ideál tak polovina max. rychlosti media či vypalovačky, podle toho, co je nižší. U CD 16-24x. Jsou lidé, kteří pálí na moderních vypalovačkách moderní média rychlostí 1x, osobně si myslím, že je to špatně. Laser patrně funguje v nízkých mezních hodnotách a i barvivo je v současnosti stavěno na rychlý osvit a ne pomalý jako kdysi.

Někdy může pomoci i aktualizace FW vypalovačky, ale to asi spíše u nových druhů DVD medií, CD trh už je celkem stabilizovaný.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

já kdysi zkoušel porovnávat cdčka vypálené různou rychlostí (výskyt C1, C2, binární srovnání atd., prostě vše, co mě tehdy napadlo): nejlepší výsledky byly na nejnižší možnou rychlost, na 24x a na maximum. nejhorší byly pálené na 32x - myslím, že u této rychlosti hrály značnou roli i vibrace disku - nějak se tahle rychlost mechanice špatně udržovala nebo co a bylo to i slyšet, že to cd-r při 32x uvnitř pěkně "lítá".

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od Milan_ »

Z mojí zkušenosti je nejdůležitější zjistit si, jakou metodou při jaké rychlosti vypalovačka vypaluje. Nejhorší je vypalovat metodou CLV na vysoké otáčky. V mém případě jsou to otáčky 4,8,16 a 20x, čím vyšší otáčky tím roste počet chyb a celkem nezáleží na použitém mediu. Zlom nastává od rychlosti 20x a výš, kdy vypalovačka vypaluje metodou P-CAV až do rychlosti 40x, při rychlosti 52x je to čistá CAV. Při metodě CAV mám nejlepší výsledky, takže když vypaluju tak skoro vždycky volím rychlost 40x a většinou vypálím kopii s menším počtem chyb, než na původním originálu.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

Milan_ píše:Z mojí zkušenosti je nejdůležitější zjistit si, jakou metodou při jaké rychlosti vypalovačka vypaluje.
a jak to zjistím?


Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

Milan_ píše:Třeba v CDSpeed, který býval součástí Nera.

http://www.diit.cz/clanek/jake-rychlost ... aniky/276/
Článek je ale už 11 let starý, leccos se mohlo změnit, hlavně zkvalitnit.

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od Milan_ »

Je to možné o tom se nepřu, jestli máte nějaké nové poznatky sem s nimi, rád se dozvím něco novýho.


BeeJay
Příspěvky: 15
Registrován: 25 srp 2009 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od BeeJay »

Vyměnil jsem stolní PC za notebook a teď jsem narazil na nepříjemný problém - EAC při pokusu o ripování spadne. Žádná chybová hláška, nic, prostě najednou zmizí. Nero, Winamp nebo Foobar ripují bez problémů, ale EAC je EAC. OS jsou Win 7 64bit, EAC padá i při admin. spuštění. Nějaké nápady, v čem by mohl být zakopaný pes? :(

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti