Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
merhaut

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od merhaut »

Koukám, že někteří tunajší samohoňexperti mají děrné štítky (díry) akorát tak ve svých znalostech o formátu CD, CD-ROM i dalších...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

můžeš to nějak stručně upřesnit nebo je to vše, co jsi nám chtěl říct?

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

Chápu Dadafte, je to zcela logické, ale to může být způsobeno mj. právě tím, že používají na rozdíl od EAC stejnou službu Windows. Což může být špatně, ale i naopak dobře. Who knows.
Ještě by mohlo být zajímavé ripnout stejné CD ve Win a v Linuxu a na Macu. A pak porovnat. Takovou možnost má ale asi málokdo.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

mno, asi bych to měl úplně doříct: když po čase ripuju ten soubor v EACu, liší se od toho souboru naripovaného v EACu před tím a oba dva a každý z nich se liší od těch totožných souborů původně i posléze naripovaných v Auditionu, Neru a Foobaru.
v mém vidění světa je toto důkaz, že EAC problémy neřeší ale naopak vyrábí.

ale jak říkám...

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

Tak jsem se nakonec vykašlal na práci a provedl jsem test různých ripovacích programů. Velmi zajímavý poznatek. Ale vzhledem k jistým osobám jej nebudu prezentovat veřejně. Dadaft dostane SZ.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

díky noaide. díky a chápu tě.

nejsem ten typ, kterému se něco řekne a on tomu prostě věří. ne ve všem. je mi jasné, že mnou uvedený typ důkazu musí splňovat základní podmínky, v tomto případě musí být všechna tvrzení, která vstupují do vztahu, pravdivá, což vzhledem ke svým znalostem programování a podobných ptákovin ( ;) ) nemůžu potvrdit ani náhodou., aby byl skutečně důkazem, ne jen hypotézou.
čert to vem.
jak jsem říkal: se svým systémem Nero - Foobar - Audition - Cubase (+ pluginy) jsem už nějaký čas spokojený, takže...

aby to nevyznělo špatně: samozřejmě tvou SZ (obzvlášť pokud bude mít i pokračování) velmi oceňuji. přestože SZ jsou tak trochu opakem toho, o co většinou usiluji. tentokrát ale nepodniknu nic nečekaného. úder velkou silou (tohle myslím obrazně, hlavně mně nedávejte banán, umřel bych smutkem) patří sice mezi mé oblíbené strategie a často otevírá dveře, které by jinak zůstaly zavřené, ale nepochybně to není, jak jsem poznal, zrovna univerzální klíč...
:D

chci říct: letmo jsem tehdy prohlížel ty srovnávané soubory. pokud bych chtěl jít dál, byl by ten "posun" první na řadě. nechám to na tobě.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od Aleska »

noaid píše:..... Velmi zajímavý poznatek. Ale vzhledem k jistým osobám jej nebudu prezentovat veřejně. Dadaft dostane SZ.
dadaft píše:.... samozřejmě tvou SZ (obzvlášť pokud bude mít i pokračování) velmi oceňuji.....
Teda kluci, vy jste tak tajuplní !
Ještě štěstí, že vás ten náš Obrázek hlídá !

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od dadaft »

dlouho jsem si kladl otázku kdo nebo kým je nebo by mohl být - a on je to Smajlík!

ne že bych to nečekal, ale stejně...
:lol:

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

Pánové, poslal jsem výsledek na SZ.
Obrázek

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od noaid »

Jinak jsem rád, že se tato debata opět po čase rozproudila, docela jsem se díky tomu hodně dozvěděl nového nejen o ripování, ale i o struktuře wav a některých zvukových editorech. A jako side effect jsem konečně přišel na to, proč mám s určitými konkrétními cd problém. Skvělé. *thumbs up*
Obrázek

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od Milan_ »

vyšla nová verze EAC V1.0 beta 1 *thumbs up*

Zerg
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2011 00:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od Zerg »

Zdar,
trochu to tu oživím. Používám EAC v kombinaci s lame + flac.

První dotaz by se týkal příkazového řadku - v nastavení komprimace.
V případě, že chci udělat mp3 v co možná nejlepší kvalitě používám pro:

CBR --cbr -b 320 -q 0 -p %s %d
VBR --vbr-new -V 0 -p %s %d
(ABR nepoužívám)

Jiné nastavení jsem nevymslel, určitě by možné bylo, ale jen v horší kvalitě.
Dodám snad ještě, že jsem prostudoval návod, který byl přibalen s lame, ale moc moudrý z něho nejsem.

Otázka: Má smysl u VBR zadadávat nejnižší a nejvyšší hodnoty bitrate? používá někdo jiné, lepší nastavení?

Podobný dotaz je i pro flac, používám:

-V -4 %s %d,

setkal se někdo s tímto:

-8 -A tukey(0.25) -A gauss(0.1875) -b 4096 -V %s –sector-align

popřípadě mohl by vysvětlit co to je?

Otázka tedy je, jaké je nejlepší nastavení pro flac? Komprese od 0 do 8 je vcelku jasná, ale určitě jdou nastavit i jiné užitečné věci.

Co se týká ID tagů, je lepší pužívat ty co se odškrtnou na kartě enkodéry v EACu, nebo je přidat pomocí cammand line? Mělo by to být jedno a to samé, přesto mi to stejné nepřipadá.

Další dotaz se týka kontrolních součtů. V EACu - nastavení komprimace - enkodéry zde je možno zaškrtnout "použít kontrolní součet" u mp3 toto zastupuje v příkazovém řádku: -p, ale jak je tomu u flac, popřípadě má smysl tohle u flacu vůbec použít? Když najedu kurzorem na ikonu tracku, který mám ve flac formatu a byl nagrabovanej pomocí EACu (použít kontrolní seoučet nastaveno na ne), zobrazí se v ID tagu: Contains CRC, myslím si, že flac tento součet už v sobě obsahuje a proto ho není potřeba vkládat prostřednictvím EAC. Jaký na to máte názor?

Závěrem dodám, že používám EAC 1.0 beta 1.

jazzeman
Příspěvky: 1
Registrován: 27 bře 2014 18:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od jazzeman »

pipis píše:Exact Audio Copy - výborný program pro kopírování CD.
http://www.exactaudiocopy.de/
Obrázek

Prosím zkušenější o základní věci v nastavení programu EAC pro co nej převod CD do flac nebo waw na HDD. Díky.

Asi začnu tím, že zítra objednám HDD a začnu s převodem ;)
Ahoj,
omlouvám se, jsem tu na fóru nový a nechce se mi zakládat nové vlákno, když můj dotaz s EAC souvisí.
Jsem v práci s tímto softwarem začátečník a chci se zeptat, jak je to s těmi offsety.
Někde jsem se totiž dočetl, že je třeba nastavit offset pro zápis i tehdy, pokud s EAC jen ripuji; prošel jsem toho tolik, že si bohužel nevzpomenu, kde to přesně bylo; nezdá se mi to, ale chci se ujistit, jak to vlastně je.
Znamená to tedy, že i když nehodlám přes EAC vypalovat CD, musím offset pro zápis i tak nastavit?
A jaký offset vlastně zvolit? Jen čtecí, nebo kombinovaný?
Mám v tom trochu zmatek.
Dříve jsem EAC nepoužíval, většinou jsem CD kopíroval s mezikrokem uložení na disk přes nějaký vypalovací program, někdy i on-the-fly, ale pak jsem se dověděl, že to není dobré.
Děkuje Martin.

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od Milan_ »

jazzeman pokud jen ripuješ cd, tak offset pro zápis samozřejmě nastavený mít nemusíš to je nesmysl. To číslo offset je počet vzorků o kolik je na začátku stopa posunutá, pokud je tam třeba +30, tak to znamená že na záčátku stopy by bez kompenzace offsetu bylo navíc 30 vzorků z předchozí stopy, pokud by tam bylo mínus, tak by na záčátku naopak 30 vzorků chybělo, nehledej v tom žádnou vědu ;)

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Správný postup a nastavení EAC programu pro převod CD na HDD

Příspěvek od drfish »

Hlavně si nezapomeň nastavit mechaniku a čtecí mod dát na "bezpečný". Většinu zbývajících nastavení si už dnes EAC nastaví automaticky nebo detekcí jedním tlačítkem. Nedávno jsem ho znovu instaloval do nového PC a divil se jaké nové vymoženosti tam jsou. Měl jsem před tím asi tři roky starou verzi :oops:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti