DIY signálové kabely RG-62

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
merhaut

Re: DIY signálové kabely RG-62

Příspěvek od merhaut »

A co takhle proudový anebo optický přenos analogových audio signálů na linkové úrovni ... na to už ty zdš básničky o zanedbatelných proudech jaksi nestačí ...

P.S. Korys, kterou eletroprůmku anebo elektrofakultu jsi absolvoval, že jsem tak smělý :-)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

merhaut píše:A co takhle proudový anebo optický přenos analogových audio signálů na linkové úrovni ... na to už ty zdš básničky o zanedbatelných proudech jaksi nestačí ...

P.S. Korys, kterou eletroprůmku anebo elektrofakultu jsi absolvoval, že jsem tak smělý :-)
To merhaut:
Obdivuji, co pro našeho koníčka děláš, protože práce pro lidi je vždy to nejtěžší, co může být. Zamysli se ale nad tím, co se zde děje: Na jedné straně je skupina která je ochotna diskutovat a ventilovat své názory (byť i někdy či mnohdy nesprávné) a na druhé straně TY s přístupem: Všichni jste blbci, pravdu mám pouze já a nepovím.

HiFinázory.cz vznikly jako reakce na příspěvky o Voodo na fóru ze kterého jsme byli vyhnáni. Nevšiml jsem si, že bys měl sebemenší výhradu na některé z těchto voodo (a měl bys mít, když jsi jediný z nás dostatečně vzdělaný). Všimni si také, že nikdo z nás nenamítá na tomto fóru proti jakémukoliv voodo, protože to prostě do našeho koníčka patří. Stejně tak sem patří jakékoliv diskuse a to i naprosto laické, ba až blbecké. To ale není důvodem k jejich zákazu, osobním urážkám, napadání. Jestliže nesouhlasíš s tím co zde jiní napíší, vstup do diskuse a vysvětli problém. To ti nic neudělá, nikdo od tebe nechce přednášku na celý den. Stačí pár vět, nic víc, nic míň.

PS: Myslím si, že by stálo za to upravit tuto diskusi, vybrat z ní to se netýká RG-62 a udělat z toho další "bojiště".

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Asi takhle. Podobně neplodné diskuze se vedou i na jiných forech dotýkajích se elektrotechniky, reakce odborníků bývají podobné zdejším a možná i ostřejší. Těžko se dá v internetové diskuzi vysvětlit teorie chaosu, pohybu elektronů atd. To opravdu nejde a "teoretizujícího básníka" je třeba poslat v nejlepším případě do ...knihovny, hlavně když prokáže neznalost základů - Ohmův zákon, třeba.
Za mne bych to ukončil a opravdu se nepouštěl do nějakých "větších akcí". Pokud někdo cítí potřebu vyjadřovat se k RG 62, může pokračovat. Ale laiky prosím bez teorií o elektrickém poli a pod., díky.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Přesně.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to Korys :

Já vím, všichni to bereme příliš vážně a všichni se bereme příliš vážně.
Ale když někdo napíše, že proud nepotřebuje atd. a ještě si za tím stojí i v další revizi svého příspěvku a poté co mu ten názor vyvrátíš, tak jsi označen za vola, to fakt nejde. To už jsme zase na F-sportu.
Je mi jasné, že tohle fórum bylo založeno proto, že slovanet je příliš militantní a netolerantní a lidé kteří jsou zde tohle nechtěli.

to Mih :

dokonalé !

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Pánové tohle téma se mi už moc nelíbí myslím si že by jsme mezi sebou měli tolerovat i laiky i když někdy jsou jejich připomínky a názory zcestné,nepřesné a tak dál. V nejlepším případě bych se pokusil nějak obecně vysvětlit daný problém protože odborně se bavit s těmito lidmi nelze.... A já jim to ani nemám za zlé nikdo nemůže vědět a znát všechno. Chápu že člověka který se v problematice orientuje (narozdíl od laika) to může nas..t i mě samotnému se to moc nelíbí abych se přiznal.
aleska
Souhlasím přesunout téma někam do volné diskuze tam to bude asi lepší než ve vláknu o RG-62....

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já nevím, jestli si to uvědomujete, ale tohle fórum se právě nachází na rozcestí.

- může být, že se stane fórem merhautů všeho druhu, kteří v diskusi nepoužijí jeden jediný argument, zato urážek a pohrdání mnoho

- může být, že přes jisté vzrušení to bude fórum slušných lidí, kteří se snaží pochopit i ty druhé, a navzájem si pomoci

prozatimní závěr z téhleté notně rozjitřené diskuse mi vychází:
ano, signálním kabelem samozřejmě protéká proud. nicméně není nositelem informace, která nás zajímá, tj. "signálu". jeho základem jsou rozdíly napětí mezi vodiči v čase.
je možné to takto říci?

a prosím netvrďte mi, že k vysvětlení funkce dvou drátů potřebuji mít v malíčku teorii chaosu...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jaké zcestí pipisi? proboha, copak nedokážete věci nebrat tak osobně? kdo tady mluví o nějakém zcestí? v tomdle vlákně mi nikdo žádnou odborně fundovanou teorii zatím nepředvedl, tak co se do mě navážíš?

zrcadlo, to jo.

zdar.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to Dadaft :

prozatimní závěr z téhleté notně rozjitřené diskuse mi vychází:
ano, signálním kabelem samozřejmě protéká proud. nicméně není nositelem informace, která nás zajímá, tj. "signálu". jeho základem jsou rozdíly napětí mezi vodiči v čase.
je možné to takto říci?

*headbang* Ne, nelze, není to pravda. *headbang*

Fakt Vás prosím v zájmu tohoto fóra nepouštějte se do takových témat pokud si nejste jisti vědomostmi o které svá tvrzení opíráte.

Opravdu je lépe zůstat u subjektivního hodnocení zvukových vlastností jednotlivých přístrojů, nebo výkonu muzikantů, nebo kvalitě nahrávek. Myslím, že k tomu toto fórum slouží.

Domnívám se, že i vehementní prosazování názorů z oboru o kterém nic nevím (rozuměj : kde nemám teoretické vzdělání) je přinejmenším stejně neslušné a nevhodné vzhledem k duševnímu zdraví ostatních členů tohoto fóra jako to co tu vyčítáš Jardovi Merhautovi.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

a to to opravdu nelze objasnit nějak stručně a v kostce?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Ale ano samozřejmě. Ohmův zákon. U = R x I (U je napětí, R je odpor a I je proud)

Praktická ukázka :
Pokud je například někde napětí 12V a zatížíš jej odporem 100 ohmů, tak tím obvodem bude protékat 0,12 A

Praktická ukázka č.2 :
Máme výstup z nějakého zesilovače a na jeho výstupu je napětí 10V. Odpor beden jsou 4 ohmy (Je to zjednodušené, protože pro střídavé napětí a signál je střídavé napětí, to není odpor ale impedance, ale to by Ti zamotalo šišku ještě více). Takže zpět k tomu příkladu 10V a 4 ohmy, poteče tam proud 2,5A. Ještě můžeme spočítat výkon který je P = U x I, tedy pro výše uvedený případ to bude 25W

A teď něco k těm nesmyslům o napětí bez proudu. Bude to vypadat takhle U (napětí) = R (odpor) * 0. Výsledné napětí je pro jakýkoliv odpor pořád nula.

Je to hodně zjednodušené, ale chtěl jsi to jednoduše. Ještě připomínám, že z tohoto zákona neexistují vyjímky :D

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

O.K.

já mizím.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Omlouvám se, už zde nebudu šířit bludy...
Naposledy jsem psal o nezapojeném signálním kablíku, na kterém je napětí. Jelikož ani vzduch,ani izolace kablíků nemaji odpor nekonečně velký, tak samozřejmě ani proud nebude úplná nula. Netušil jsem, že budem brát v úvahu odpor vzduchu...
Ale už s tim končim

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Pesi ty fakt nedáváš pozor. Napětí je přímo úměrné proudu a nepřímo odporu.
Tohle platí pro stejnosměrný proud. Složitější je to pro střídavý ale základ zůstává pořád stejný.
Nemůže být napětí samo o sobě, vždy závisí na proudu a odporu a pořád dokola...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

... a pořád dokola.

obvoden musí protékat proud. fajn. ale co je ten slavný signál??? protékající proud???

a opravdu je vzájemná poloha vodičů (v čase) v signálním kabelu lhostejná?

a toto je můj doopravdy poslední příspěvek na toto fórum.
kdysi mě pipis požádal, jestli bych nepomohl s rozjezdem. nyní už jsem na obtíž. jako jsem vyhověl tehdy, vyhovím i dnes.

tak se tady mějte, plantážníci!!!

Odpovědět