Furutech High End Fuse - pojistky

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Odpovědět
Uživatelský avatar
Strejdin
Příspěvky: 479
Registrován: 21 zář 2016 14:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od Strejdin »

Jimmi, promiň, ale padá z tebe jeden nesmysl za druhým 😕

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od jimmi »

Nerozumieš tomu a nevyskušal si napriklad toho tolko čo ja tak to nechápeš.
Asi ani nechodíš častejšie na posluch po HIFI výstavach a študiach neskušaš nové veci ani na posluch po HIFI návštevách ako ja . 8-)

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od Bazi 36 »

Čóveče,chudak dalibor. Pri tvych nazorech o době zahořování a následném usazeni zvuku,by si uz nepamatoval,jak to hrálo predtim ani klon netopýra a slona!!!

Lemon
Příspěvky: 669
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od Lemon »

Bazi přesně tak :lol:

BVa
Příspěvky: 2869
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od BVa »

Nerozumieš tomu..
To je doteraz jediná pravda o poistkách, čo si tu doteraz napísal a platí to na teba... Inak len nezmysly a "dojmológia"..
Toto
Poistka aj ked sa zahorí po výmene a aj otáčaní zase " potrebuje čas na usadenie zvuku".
A ja mám káble čo hraju na 99% až ked sa snimi nehýbe minimálne 2 dni a hrá sa na nich tak 4-5h aj ked su zahorené už dávno.
je fakt na Chocholouška. :roll:

irotam
Příspěvky: 151
Registrován: 01 kvě 2018 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od irotam »

Já se usazuji vždy na prdel. A že musí zahořené kabely dva dny ležet? Aby to hrálo? A pojistka se musí usadit? To je jako co? Ty elektrony musí duši míti.
Jinak jsem dělal pokus dal jsem pojistku né do přístroje, ale do kabelu. Sice to byl tech.oříšek jak 4-ku kabel (fázi) přerušit nikde ničím ( pro techniky myšlen průřez :roll: )a pak znovu na tu 4-ku měď čistou tak než víc čistější. A nic, pořád to hraje stejně.

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od daliborr »

Tak, dokonáno jest. Pojistka vyměněna a poslouchám.
IMG_20190817_130552.jpg
IMG_20190817_130534.jpg
Pojistku jsem měl v práci zapojenou přez umělou zátěž a proháněl ji 70 hodin 8 Ampérama. Oddělal jsem horní kryt a pustil zesilovač se starou pojistkou a poslouchal. Pak jsem vyměnil za novou. A pustil jsem stejnou pasáž jak u předešlé pojistky. No obrovský skok tam rozhodně nebyl,ale změna tam trochu opravdu byla. Scéna jako by se uklidnila,basy a výšky se zjemnily. Takže ano,je možné pojistkou jemně vyladit zvuk. Za mě *2thumbsup*

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od jimmi »

daliborr vitaj v klube čo vyskušali a počuju rozdiel. 8-)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od PMA »

Jimmi, vyzkoušej někdy pojistky vyzkratovat a nahradit solidním Cu drátem. To má totiž největší přínos. A nejen ty, co jsou vidět a přístupné. Nese to sebou trochu rizika, ale co by fanda zvuku pro zlepšení neudělal? ;)
Pavel Macura Audio

BVa
Příspěvky: 2869
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od BVa »

Možno pritom aj zahorí káble.. ;)

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od THXKO »

Daliborr
Po pravde neveril som že budeš počuť rozdiel ale opak je pravdou. Veru kto nevyskuša nevie *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Strejdin
Příspěvky: 479
Registrován: 21 zář 2016 14:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od Strejdin »

No a teď zkus Daliborre počkat 14 dní až měsíc, než ti vyhoří nadšení z pojistky a výměnu zopakuj (nejlépe druhou osobou) , třeba si svůj dnešní dojem potvrdíš a třeba taky ne.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od jimmi »

PMA píše:
17 srp 2019 18:39
Jimmi, vyzkoušej někdy pojistky vyzkratovat a nahradit solidním Cu drátem. To má totiž největší přínos. A nejen ty, co jsou vidět a přístupné. Nese to sebou trochu rizika, ale co by fanda zvuku pro zlepšení neudělal? ;)
No to určite nebudem robiť. Takto radí technik "odborník". :| :?:
Poistka v prístroji musí mať ochranu funkciu.

...........

https://sk.wikipedia.org/wiki/Poistka_(elektrotechnika)

Činnosť poistky
Je založený na prerušení chráneného obvodu pretavením tavného vodiča vo vnútri poistky. Pri veľkom nadprúde alebo skrate sa tavný vodič pretaví v celej dĺžke. Elektrický oblúk, ktorý horí medzi koncami roztaveného vodiča, zaniká pôsobením prudkého nárastu odporu, ktorý vytvára odparený kov. Pôsobením elektrodynamických síl sa z roztopeného kovu tvoria perličky, ktoré oblúk trieštia. Súčasne so zvyšovaním teploty horiaceho oblúka narastá v pomerne malom priestore aj tlak pár. Kovové pary ďalej expandujú medzi zrnká kremičitého piesku, ktorý sa v poistke nachádza okolo tavného vodiča. Pary v piesku začnú kondenzovať, tým sa teplota oblúka rapídne znižuje a klesá množstvo ionizovaných častíc, ktoré sú schopné viesť elektrický prúd. Celý tento proces sa uskutoční veľmi rýchlo. Poistky sú schopné prerušiť obvod skôr, ako skratový prúd dosiahne kritickú veľkosť poškodzujúcu chránený obvod.

Z bezpečnostných dôvodov sa poistka nesmie opravovať, je potrebné ju vymeniť. Poistky sú najúčinnejšie pri veľkých nadprúdoch resp. skratoch, ktoré veľmi rýchlo pretavia tavný vodič. Pri malých nadprúdoch sú pomerne nespoľahlivé, preto sa používajú hlavne na istenie vedení proti skratom. Na istenie elektromotorov, ktoré sú citlivé na preťaženie nie sú vhodné. V súčasnosti sa poistky nahradzujú ističmi.

Rýchlosť reakcie poistky určuje hlavne jej konštrukcia. Rýchle poistky obsahujú zvyčajne len voľný tavný drôt, pri pomalých poistkách je patróna poistky vyplnená jemným kremičitým pieskom, ktorý čiastočne odvádza teplo z tavného drôtu.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od PMA »

Myslel jsem, že pro kvalitní zvuk uděláš všechno a dokud nevyzkoušíš, tak nevíš :mrgreen: . A ty mi tu zatím cituješ nějaké technokratické řeči jak funguje poistka :mrgreen: .
Pavel Macura Audio

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech High End Fuse - pojistky

Příspěvek od jimmi »

Asi zabudate na čo služi poistka. :o
A ako inštruktor vo vojenskom výcviku po prvej prednáške a praktickej ukážke ako nahradiť poistku tým drotom u ostrého rgranatu tak Vás zbieraju kade tade do igelitového vreca.
Trocha čierneho humoru neuškodí. :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host