Klasická hudba

Různé hudební žánry
Odpovědět
efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Klasická hudba

Příspěvek od efičák »

sostakovic píše:Prohrabávám LP, ale Kovaceviche nemůžu najít. Pořádně ani nevím co mám. S lety to přibývá.
Musím si v tom konečně udělat pořádek
Ano, je čas na pořadač Expedit. Jmenný seznam v dobrém prográmku, co si sám stáhne fotografii bukletu.
Berstainův učitel. Zajímaly by mě jeho provedení.

Předepsal jsi mi novější, romantické věci. Tak Šostakoviče, Korsakova, Mussorgskij, Grieg a další zněly tento týden opuštěným bytem. Když je melodický nápad, je to nedostižné. Emoce, tonalita, báječné provedení. Užil jsem si to.
Po dlouhém půstu potěší Braniborské koncerty. Zatím co baroko mi přinese kýženou potěchu kdykoli, klasicismus a romantisté vyžadují klid a čas.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

zarkow píše:ahoj můžete mi dát doporučení na nějaké "lehčeji stravitelné" varhaní věci? Klasiku terpve "objevuju"takže musím pozvolna, ne vždy je na ni chuť :-) Díky
Bach se mi zdá teda vcelku těžkej, zvlášť ty Goldbergovky, zkus spíš Mendelsohna ten bude pro tebe stravitenější i když na Bacha navazuje.
Felix Mendelssohn-Bartholdy:
Andante D dur
Sonáta d moll op. 65/6
Preludium a fuga G dur, op. 37/2
Andante s variacemi D dur
Allegro d moll

a další jeho varhanní sonáty, má toho vcelku dost.
Pak možná Brixi, to jsou spíš takový "písničky", popřípadě nějaký jiný klasicismus...
Časem můžem zkusit toho Bacha, později Liszta, a pokud tě to fakt chytne, tak můžeš zkusit i nějaký ten hardcore, třeba Petra Ebena, i když třeba jeho Nedělní hudba je vcelku poživatelná od prvního sousta.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

eficak píše:Ano, je čas na pořadač Expedit. Jmenný seznam v dobrém prográmku, co si sám stáhne fotografii bukletu.
Můžeš prosímtě o tom Expeditu napsat něco více? Lp i CD přebývají rychle a začínám se v tom nějak topit...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

vintage píše:
eficak píše:Ano, je čas na pořadač Expedit. Jmenný seznam v dobrém prográmku, co si sám stáhne fotografii bukletu.
Můžeš prosímtě o tom Expeditu napsat něco více? Lp i CD přebývají rychle a začínám se v tom nějak topit...
Za expertním názvem se skrývá obyčejná police.
Prvním majitelem, elpíčkářem, byl Renown.
Sláva mu!

Obrázek

Mrzí mě, tech pár alb, co nejdou z boku přečíst. Taky se mi líbí myšlenka na rámeček velikosti obalu LP. kdy bych mohl střídat nejhezčí výtvarná díla, co byla pro LP použitá.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

JJ Aleši Expedit je bezva. Dá se téměř libovolně nakombinovat.
U mě aktuálně vypadáta takto:
Obrázek

Ale k tématu - varhanní skladby. Občas si pustím následující 2 LP.
Zejména Haydnové jsou fajn *thumbs up*

Obrázek

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Ještě že jste se ozvali, nikdy nevím, jak na tyhle otázky odpovídat. Felix by se opravdu mohl líbit a FXB taky. *thumbs up* Brahmse bych se jako začátečník bál, ale to může být u každého jinak.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

humpf píše:Ještě že jste se ozvali, nikdy nevím, jak na tyhle otázky odpovídat. Felix by se opravdu mohl líbit a FXB taky. *thumbs up* Brahmse bych se jako začátečník bál, ale to může být u každého jinak.
Italské baroko?
Vivaldi, Tomaso Albioni, Allesandro Correli. . .
Papá Haydn, nádherná vznešená hudba. Varhanní koncert bude myslím velmi přístupný.
Häendl, Cocerto Grosso, Vodní hudba, Hudba k ohňostroji.
Beethoven a jeho barokní Missa Sollemis.

Rowingu, krásné!
S Clearaudiem Smart pračkou, pěkný solitér. Černá Expeditu sluší. Vybrat si duševní pokrm je díky němu o mnoho snadnější.
Koupíš si jednu věc od Ikea a musíš pokračovat. Skandinávie se s postsovětismem pere.
O tom programu na uspořádání nahrávek píšeš jinde.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

eficak píše:
sostakovic píše:...
Předepsal jsi mi novější, romantické věci. Tak Šostakoviče, Korsakova, Mussorgskij, Grieg a další zněly tento týden opuštěným bytem. Když je melodický nápad, je to nedostižné. Emoce, tonalita, báječné provedení. Užil jsem si to.
Po dlouhém půstu potěší Braniborské koncerty. Zatím co baroko mi přinese kýženou potěchu kdykoli, klasicismus a romantisté vyžadují klid a čas.
A já zase vidím, že nelítostný sadista hodoval na tvé poddajnosti. :shock: 8-) Jak praví klasik: "Když slyším Wagnera, dostanu vždycky chuť napadnout Polsko." Když slyším Liszta, vím, že bylo dobyto. 8-) Omalovánky z výstavy aj. Co dá Ostravákovi Noc na Lysé hoře? :twisted: Jen se vyplač naplno - i toho svého sadistu jistě potěšíš víc. *hura*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Vítej zpět ve své plné zbroji satyre!
Rád Tě Humpfe vidím navážet se do mé plačtivé duše.
Parsyfal a Prsten Nibelungův, to by chtělo hodně času, než bych se prokousal.
Přitom milostné Weberovy písně doprovázené klavírem, zasahovaly mou duši procítěním mužné lásky.
Tak silný cit znám. I já miluji. Sebe...

Zapůjčil jsem gramofon citlivé duši. Přítelkyně si přehraje sbírku lp z pultů Suprafonu.
Ožijí Sagvanové, Haničky, Standové a Marušky. Výměnou za Haničku, Helenku a Marušku, získal jsem originál Eternu s nahrávkou pravých barokních lipských varhan. Žádné změkčilé elektropneumatické ovládání klapek značky Rieger Closs.
Poctivý manuální mechanismus ventilů, podporujících německou přesnost! Navykl jsem si na lipskou školu Bachovy varhanní hudby. Jednak původní nástroj, z doby vrcholného německého baroka, absorbující do sebe to nejlepší z Itálie, Francie a Anglie.
Analogová nahrávka na pás přímo do matrice LP. Tak je to nejlepší. A ta poloilegální atmosféra Honekerovského Německa, kde provádění, nahrávání německé vážné hudby, muselo povolovat vedení u politruků v Moskvě.

Sinatra zdál se být pravý, jen na etiketě stkví se, Yugoton licenční culící se.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já jsem dnes zkusil 3 symfonii Gustava Mahlera - velký plechový nástup najednou kontrastně proměněný v smutnosmutné žalostnění. říkal jsem si, jak se to asi vyvrbí.
no nijak.
táhlý nemelodický houslový motiv a do toho ohromousky třesknou trubky.
a tak pořád.
žádný motiv, žádná melodie, žádná radost, žádná hravost
patosu po kolena.
po třech minutách šel...

já si myslím, že jsem už slyšel Mahlerovu první a že to bylo mohutné a mužné, ale nemůžu ji najít...
že by si ze startu připravoval variace tak od podlahy a důkladně?
mohl by mi někdo říct, jestli se ta třetí někam pohne?
jestli to mám zkusit dál nebo zařadit do kolonky "nestravitelné".

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

eficak píše:Rád Tě Humpfe vidím navážet se do mé plačtivé duše.
Kdepak já a navážet se. Nechtěl jsem laškovat jako Achilés s ilijskou otrokyní. Jak pravil Jaroslav Hašek k prostitutce, proč bychom to dělali, lidi si už tak dost ubižujou.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

A když jsme u toho, otázka: domácí reprodukce symfoňáku je známá obtíž; co harvany? Zdají se vám varhanní skladby náročné na reprodukci na vašich aparátech? Jak jste s nimi zvukově spokojeni? Nějaké to forte velkého nástroje (zdravíme machalíka), pořádné basy (zdravíme celou bk), prostor ... Samozřejmě nemluvím o bordel-varhanách. 8-)

Sám jsem houby hifista, tak se ptám. Jsem zvědavý na ohlasy majitelů aparátů všeho druhu, pokud poslouchají takovou hudbu.

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

humpfe, varhany u me doma se daji poslouchat, ale to je tak asi vsechno. Je jedno jestli to je z CD, LP, proste to neni ono.
Chybi ten prostor, atmosfera.
Tezko poslouchat dozvuk z aparatury. Nazivo, je proste nazivo.
Hura nekam na koncert (coz mi pripomina, ze si musim vybrat koncerty z SVHF a koupit vstupenky)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Humpf-e nakluš na harvany, uvidíš Orgel 3-D.
;)
Stojaté vlnky tlukou o sebe jako o skandinávský fjörd, subsonické kmitočty chvějí a pulzují šesti reproduktory izobarických severoněmeckých sloupů. Tu a tam v mezírce mezi 9O-ti metrovou vlnou 20 Hz, zaskví se nota pedálu varhanů, aby ji přelily zahuštěné molekuly vybuzených nízkých kmitočtů, o níž si efičák myslí, že je hudba. Ó nikoli milý bláhový, to je zdůrazněný kmitočet rezonančního bodu přenoskového ramene, způsobený nevhodným laickým zacházení milce, ale laika analogu.

Od Bacha, po Vlacha (vynikající Swing).

Pipis mi poslal přehršel báječných LP! Baroko, romntisty i Beatles. Prostě klasiku nejvyššího kalibru!
Leonoru Bernsteinem provedenou!
Pipís je borec!!!

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Prehrsel, neboli prehrsle... vzdycky si rikam kolik to vlastne je. Malo ci hodne. A tak jsem vyhledal a timto sdeluji:
Přehršle je stará česká jednotka objemu, jež byla používána zejména pro různé sypké látky, např. pro obilí, pohanku, mák či luštěniny apod. Jednalo se o takové množství látky, které se vešlo mezi dvě spojené lidské dlaně, tedy tolik kolik bylo možno nabrat do jedné hrsti. Vzhledem k tomu, že každý člověk má jinak velké ruce, jedná se pouze o přibližnou míru objemu de facto neurčité velikosti.

Odpovědět