Metal

Různé hudební žánry
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od dadaft »

Antony - inu, tak poukazuj, poukazuj ...

NIN -- :D ........ ale k Mimikrám to není úplně spravedlivé, ten díl Zemana se odehrává v roce 1972, tehdy ještě heavy metal neexistoval a hard rock byl v plenkách.
Pro srovnání Scorpions z roku 1976 -- Schenker už je metalista, Meine ještě hipies

Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Já bych sice za hipíka označil Uli Jon Rotha (v popředí vlevo), ale je to věc názoru. Co se týče Mimikrů, tak jsem jim nechtěl ublížit, protože je mám rád. Ale když oni se tam tváří tak sklesle :-)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Víte kdo byl Punky Meadows?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Taky bych byl skleslý, kdyby po mě šel major Zeman...

Tomáš
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Tomáš »

dadaft píše
v roce 1972, tehdy ještě heavy metal neexistoval a hard rock byl v plenkách.

Neblbni,to už jsme dávno na základce poslouchali Deep purple in Rock (1970)
Obrázek

LUK

Příspěvek od LUK »

dadaft píše:
02 úno 2023 11:28
LUK -- já nevím, váš postoj, že jakákoliv současná nahrávka s nízkým DR je naprosto neposlouchatelná, nezastává ani spousta jiných hifistů. Třeba na Audiodromu, kde místní borce nelze podezřívat, že nemají zkušenosti nebo špičkové aparáty, přesto tam vychvalují některá thrashová alba s DR6. Osobně to mám prostě taky tak, jsou věci, které se fakt nedají, jako ten poslední Blind Guardian, to je naprosto neposlouchatelné. Ale třeba zrovna jedu loňské DARKANE - Inhuman Spirits, které jsem tu dával, a je to sice hodně "napružené" a po pár hodinách únavné, ale ne tak špatné, že bych po dvou minutách vyšiloval, že mi exploduje hlava...
(a rozumějte - neříkám, že nízké DR je dobré)
Všechno má svoje meze. Míň než DR8 už je zkrátka mizérie. A i to DR8 už není nic moc. Například "loňské Darkane - Inhuman Spirits," jsou na úplně stejně mizernej úrovni "jako ten poslední Blind Guardian."

A že třeba na Audiodromu vychvalujou některý alba s DR6? To není důkaz toho, že jsou takový nahrávky v pořádku, že spousta jiných hifistů zastává jinej názor neznamená, že ten jejich názor je ten správnej. Že se někdo spokojí s kvalitativně mizernou nahrávkou a bude tvrdit, že je to ještě v pohodě, nebo že je to dokonce super a bude jí vychvalovat atp. ještě neznamená, že ta hudba ve skutečnosti není totálně zmrvená.
Kdybys tak věděl, jak často narážím na "hifisty," kteří kupujou drahý aparáty, sami se považujou za náročný hifisty, kterým na zvuku děsně záleží, ale přitom jedou jen ze streamovacích služeb (a nemají ani CD/SACD přehrávač ani gramofon) jako je tidal, qobuz atd. a když jim řeknu o Loudness War a pustím a ukážu jim co to je, jak to hudbu mrví atd., tak na mě zírají jak za jara a tvrdí mi, že o tom něměli ani tušení, nebo že o Loudness War sice slyšeli, ale mysleli si, že to není tak žhavý..... Jak může někdo kdo se považuje za hifistu nevědět o Loudness War, nebo o ní sice vědět, ale přikládat jí jen minimální, nebo v mnoha případech dokonce žádnou důležitost, to mi hlava nebere.

A mimochodem, víš co píšou na Audiodromu o DR6? Cituju:
DR mezi 5-7 dBFS
Komprimovaná, ořezaná nebo jinak poškozená hudba. Problematický, slitý nebo nepřirozený zvuk.

Ostatně celej ten článek je perfektně výstiženej:
DR mezi 12-18 dBFS
Excelentní dynamické vlastnosti a zvuk, který má šťávu a neunaví. Nejvyšší doporučení.

DR mezi 8-11 dBFS
Akceptovatelný dynamický rozsah, dostačující pro většinu zejména neakustických žánrů. Hudba má drajv a živost.

DR mezi 5-7 dBFS
Komprimovaná, ořezaná nebo jinak poškozená hudba. Problematický, slitý nebo nepřirozený zvuk.

DR mezi 1-4 dBFS
Vhodné pro mobilní telefony a jako hudba do výtahu. Silně zkreslené dynamické poměry s rychlým nástupem únavy posluchače.

http://www.audiodrom.net/cs/dynamika
Tož asi tak.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

A heavy metal i hard rock už v roce 1972 existovali.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Paradise Lost - At the Mill

"live" mojich celkom oblubenych zanrovych chameleonov, ktori od gothic - doomu az po skoro Depeche Mode za karieru vystriedali skoro vsetko.

V principe vyberovka nahrata v prazdnom klube, BR je stereo stopa z videom. Zvukovo na hrane, ale stale v ramci zanru. Dobry vyber pesniciek, aj ked pri kapele ako PL si kazdy vie predstavit, "toto by tam malo byt" u mna All Over the Madness, napriklad alebo viac skladieb z doomoveho obdobia.
paradise.PNG

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Sorry chlapi, In rock (Purple) byl (s dodnes je) kultovním albem to jo ale, ne heavymetalem...ten přišel nástupem Maiden, Twistet, Judas no jak chcete.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Lechos,
Maiden,Twisted...apod jsou zástupci až druhé vlny heavy metalu z osmdesátých let,kdy v Anglii vlivem kapel jako Saxon,Maiden,Prayng Mantis,Demon,Samson...vznikla nová vlna britského heavy metalu (NWOBHM).
Původ metalu je třeba hledat na přelomu šedesátých a sedmdesátých let u kapel jako Black Sabbath,Hawkwind,v druhé polovině sedmdesátých let i u Judas,ale až od druhého alba.
V Americe to byly Grand Funk Railroad, Stepenwolf, v Kanadě Guees Who...
Záleží na pohledu na věc.
Ve státech je heavy metal třeba i Abba, protože hrají na electric guitar.
Obecně metal vznikl z hardrocku a jeho odnoží upozadováním bluesové složky ve své tvorbě.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Hranice obou žánrů je velmi tenká a co víc i autoři encyklopedii hudby (mám jich několik) v tom mají dost nejasno
co je hard & heavy rock a co už metal - asi opisujou všichni od všech. Ronnie Montrose si furt myslí že metal vymyslel,
objevil on sám, Steppenwolf zase že jejich song Born to be wild byl první metalový.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Snazit sa nacpat hudbu do zanrovych skatuliek je uplne zbytocna strata casu.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Fidži,
Nikdo nic nikam necpe do žádných škatulek,to ani nejde, protože všechno je to rock'n' roll.
Pouze diskutujeme slušnou formou o tématu ve vláknu k tomu určeném.
Diskuse o hudbě není nikdy zbytečná,třeba to někoho může i zaujmout .

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Aha tak Jethro Tull byla nejlepší heavymetalovou kapelou (!) co distancovala samotnou Metallicu (ocenění Grammy 22.2.1989) vy tomu rozumíte ? Já popravdě moc ne...

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

lechos píše:
03 bře 2023 17:49
Sorry chlapi, In rock (Purple) byl (s dodnes je) kultovním albem to jo ale, ne heavymetalem...ten přišel nástupem Maiden, Twistet, Judas no jak chcete.
Je to sice jen diskuze o pojmech a názvech, ale souhlasím - většinou se skupiny jako Deep Purple, Black Sabbath, .. řadily do kategorie "Hard Rock" (v té době byl i Art Rock - např. Yes, Genesis, ELP, ..) a pojem Heavy Metal přišel až později s Maiden, Judas, ..
Následně, protože se tyto skupiny ke svým předchůdcům hlásily jako ke svým vzorům, se začalo používat i označení první a druhá vlna Heavy Metalu.

Odpovědět