Anti-Cables & Anti-ICs (neboli smaltované dráty)

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Anti-Cables & Anti-ICs (neboli smaltované dráty)

Příspěvek od dadaft » 24 čer 2009 11:43

Mih píše:Jinak se mi ale nezdá těch 1,5 mm2 pro repro. Snad jen na krátkou vzdálenost, pro třípásmo se žravějším basákem je to už málo.
originály Anti-Cables jsou zhruba 3mm2. to už musí stačit i pro velké bedny. ale já bych nejdříve volil opravdu raději tenčí - pokud by se neukázalo, že je to málo. příliš hrubý kabel má tendenci slívat basy a hlavně zastírat nástupy. tenčí poskytuje to, co bylo v článku popsáno slovy poutavý, živý, čistý a přirozený. nejvíc patrné je to možná u blán bubnů - tolik nuancí jsem nezažil. je slyšet jak je má kdo napnuté, jestli tlumí, jakou používá značku (teď (možná) přeháním... - - - ale rozdíl mezi bicíma Yamaha (J.Johnson) a Premier (KT Tunstall) je přímo labužnický...)
to je diy výhoda oproti nákupu hotovky.

jinak já používám dráty z cívek Philips a jejich smalt vydrží opravdu hodně. navíc je logické, že jsem hotové kabely před použitím proměřil, jestli neprobíjí. po zapojení už by nemělo nic hrozit - smalt opravdu není šlehačka...
lachim píše:dadaftův výraz:
"...vy blbečci", mě rozesmál.
vtipné, lehké, zvučné.
co trefné? 8-)
noaid píše:Frekvence se exponenciálně zvyšuje, já ty změny pozoruji téměř každým dnem. Za poslední měsíc už bylo několik konečných kombinací kabelů (a další v plánu)...
to jsou prostě ubohé kecy. kdy jsem naposledy měnil třeba zdroj? jdu si svou cestou a za svým - elektroniku mám vyřešenou, teď už i kabeláž - ještě jen zkusím tyhle solid-core kabely srovnat s Oyaide - to bude vše...
noaid píše:Ten smalt fakt hraje lépe než ten kabel Monachor za 60Kč a tkaničky, co tam byly předtím. V tom má Dadaft pravdu. S následnou Suprou jsem neporovnával.
nemá cenu srovnávat. pokud o kabelech (jinde) tvrdíš, že se s nimi objeví basy atd., jsou pro tebe tyhle kabely o ničem, to dá rozum...

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 24 čer 2009 12:27

dadaft píše:kdy jsem naposledy měnil třeba zdroj?
Předposledně to bylo v únoru http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 446#p21692, nejpozději v dubnu jsi pak místo toho začal oslavovat počítačovou UPS APC.
V téhle oblasti je to opravdu vyjímečná stabilita. To souhlasím.
Mimochodem nezkoušel jsi na tu upsku jet na baterky? Jaké to případně bylo?
dadaft píše:ještě jen zkusím tyhle solid-core kabely srovnat s Oyaide - to bude vše...
Tak pak napiš výsledek srovnání. Nedávno jsi ohledně kabelu psal, že "pod to určitě nejdu" nebo tak něco. Co to bylo? Nemohu se upamatovat.

PetrJ

Příspěvek od PetrJ » 24 čer 2009 12:50

noaid píše:Mimochodem nezkoušel jsi na tu upsku jet na baterky? Jaké to případně bylo?
*offtopic* Výsledek by byl zhruba takový:

Obrázek

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 24 čer 2009 12:55

Já vím, jen bych rád věděl, jak se to projevilo ve zvuku.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 24 čer 2009 13:23

Dodnes vzpomínám na tu scénu, jak nám Luděk prezentoval funkci svých ochran tím, že zaživa při reprodukci najednou zkratoval výstupní reprosvorky zesilovače železnými kleštěmi. Zesilovač se vypnul do stand by módu :) Matrix to ještě dlouho poté nemohl rozdýchat.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 24 čer 2009 13:28

Dadafte, co ty můžeš vědět o slívání basů? Vždyť nemáš aparát, kterej by basy aspoň náznakem přehrál! Tvoje (maximálně objektivní) závěry vytvářené na hifivěži za patnáct tisíc jsou opravdu pikantní. Měli by tě zakázat nebo pro tebe aspoň vyhradit vlastní sekci s velkým varovným nápisem "TUDY NE". A lidi by si tam tvoje příspěvky chodili číst jak do zoo. Doma to nezkoušejte.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 27 čer 2009 04:16

noaid

zdrojem se většinou u hifistů myslívá zdroj zvuku, tj. cd přehrávač apod., ne nějaký filtr nebo baterky...

UPS už mám tři roky. o její kvalitě jsem začal mluvit ještě na f-sportu. a v únoru už téměř naposledy podlehl tzv. radám zkušených hifistů a opatřil si ten filtr - dokud jsem neměl poslední díl skládanky, tj. zesák (koncák), nepoznal jsem, že je na prd.

ten výsledek srovnání nenapíšu - už do toho nejdu. otočil jsem totiž orientaci místnosti, takže bedny jsou teď v té užší části. tím pádem už nejsem nucený je mít nesymetricky. navíc jsem je vevnitř překábloval - Philips FB815. jsou teď cca 2,6m od zadní zdi. no a tím jsem definitivně skončil. nemám k tomu co dodat ani co měnit. v rámci velikosti poslechového prostoru je to dokonalé.

* * *

proboha Machalíku, vždyť ty na svém stotácovém nebo kolik aparátu nerozeznáš špičkovou nahrávku od hnoje, a chceš si na mě otevírat hubu? mám basy od 45Hz. to stačí na 95% věcí s prstem v nose.
už mám po krk takových jako jsi ty...

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 27 čer 2009 15:32

dadaft píše:zdrojem se většinou u hifistů myslívá zdroj zvuku
Taky jsem si to pak uvědomil.
dadaft píše:otočil jsem totiž orientaci místnosti, ........ no a tím jsem definitivně skončil. nemám k tomu co dodat ani co měnit. v rámci velikosti poslechového prostoru je to dokonalé.
Dokonalé? Definitivně? A máš zase jiné bedny jak je vidět! Do těch jsi chtěl vyměnit ten střeďák? A překábloval jsi je taky tím smaltem?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 27 čer 2009 16:48

jo. je to definitivní. a opravdu jsem je překábloval smaltem.

já ty bedny mám dvoje (FB815) a mám už je pěkně dlouho. o tom, že jsou pro mě vyvolené nebylo nikdy pochyb. miluju uzavřené bedny - mimochodem jsou mnohem líp sfázované než ty kefy. ty jsem kupoval jako modelový příklad bodového zdroje - jsou maličké, dobře se s nimi manipuluje - potřeboval jsem zjistit, jak to funguje v případě ustavení v hloubce prostoru. a to jsem zjistil.

na jedny hraju, druhé čeká upgrade - fungl nové výhybky se svitkovými kondy atd., ještě lepší tuhost pomocí bitumenových plátů, nová přírodní dýha, no a dořešit ten nešťastný střeďák - ten kaloťák už se nevyrábí, ale mám už vytipovaný superlineární přesně padnoucí konusový http://www.monacor.cz/catalogue-product ... SubKtg=516. myslím, že to bude O.K.

boxer

Příspěvek od boxer » 27 čer 2009 20:02

na jedny hraju, druhé čeká upgrade

Mám tomu rozumět tak,že se vracíš na dual-stereo? = stereo²
4 bedny?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 27 čer 2009 21:55

to neeeeeee...
:lol:
2 hrajou mnohem líp - jen vědět jak na to. jedny vyšperkuju, druhé budou do foroty. konečně mám, co jsem hledal. už vím, proč to v tom holandsku tehdy hrálo jak to hrálo. dokonáno jest! - jak píšou v jednom komixu. nebo to bylo někde jinde?

boxer

Příspěvek od boxer » 27 čer 2009 22:11

proč to v tom holandsku tehdy hrálo jak to hrálo

No to je nám taky jasný od začátku.

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 27 čer 2009 22:28

moc pěkné. to musí vónět...

ale je to jenom třešnička na dortíku. peklo se někde jinde... a kuchyňka byla vzadu za bednama - to je celé to tajemství!
3D.
3D.
3D.
já se z toho potentím...
šel jsem za tím, ale stejně mě nějak překvapuje, že je to fakt tady!
*2thumbsup*

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 29 čer 2009 15:11

Tak vidíš - s hroty a stojany pod bedny ses šeredně spletl :P

Odpovědět