Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Příspěvek od noaid » 04 čer 2010 10:18

durgo píše:Ešte nedávno bol prístroj, na ktorom bolo počuť zmenu kábla totálna sračka a dnes je to prístroj s veľmi vysokým rozlíšením.
Bravo
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
A informace výrobce jen marketingové kecy ;)

A co se týče toho byznisu, mám pocit, že i za reklamu se běžně platí, takže správce fóra by mohl dostat nějakou dotaci, za kterou by mohl třeba navýšit výkon systému.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 04 čer 2010 12:02

Šmejdí a šmejdí a šmejdí... a konečně výsledek!
*hura* Večer bude velká oslava vítězství! *hura*
No přejme mu tu radost.

Do ouška: Víš, já si té chyby dokonce všiml, jen se mi to nechtělo už po druhé editovat (poprvé jsem tu větu připisoval). A tak jsem ti udělal radost. Beztak ti už bylo smutno.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 04 čer 2010 12:10

*klanimse* noaide, dnes jsi v "příspěvku dne" bezkonkurenčně zvítězil !

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 07 čer 2010 11:59

Nejdůležitější je fakt, že již i PMA jako zástupce techniků mohl zakusit a dokonce si měřením ověřit přínos specializovaného audio napájecího kabelu. Toto vnímám jako důležité hned z několika důvodů. Ubude zde skeptiků, kteří budou kroutit hlavama nad názory spokojených uživatelů specializovaných power kabelů. Dost možná toto zjištění správným směrem ovlivní konstruktérské myšlení nejen PMA, a celkově nás to posune ve správném pohledu na opravdu velmi složitou technickou stránku našeho koníčka.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 08 čer 2010 13:50

Patřil PMA mezi techniky, co vliv kabelů bagatelizují? I kdyby ne, tak jiní mu snad uvěří. Bylo by ovšem zajímavé, kdyby se podařilo vysvětlit vliv toho kabelu na basy, který je poměrně konzistentní pro různé zesilovače. Myslím, že se to nedá vysvětlit jenom menším zkreslením, natolik mi basy ze srovnávacího kabelu přece jenom připadají korelované... A diskrétní filtry obvykle brzdí dynamiku, tenhle kabel ne.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 08 čer 2010 14:13

Samozřejmě jsme stejnou metodou změřili i zde tolik vychvalovaný Oyaide Tunami. Dokonce ve dvou různých délkách, čímž se hezky prokázal vliv délky na účinek filtrace.
Je zde kromě Peera a Lachima někdo kdo mohl oba tyto kabely porovnat ?
Myslím seriozní dlouhodobý soustředěný poslech. Vaše názory by mne zajímaly.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 08 čer 2010 14:53

čím delší kabel tím lépe a níže filtruje.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 08 čer 2010 15:32

je to jednoduché jako facka, s rostoucí délkou se zvětšuje indukčnost kabelu a tím klesá mezní kmitočet LC filtru. je to snadno měřitelné, i na kabelech Oyade, které včera donesl Lachim.

VDH má propracovanější konstrukci, než Oyaide, a je jako VF filtr účinnější. VDH má ale trochu menší průřez, než by bylo pro opravdu výkonný zesilovač potřeba - u mě funguje optimálně na preamp.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 08 čer 2010 16:42

PMA píše: VDH má propracovanější konstrukci, než Oyaide, a je jako VF filtr účinnější. VDH má ale trochu menší průřez, než by bylo pro opravdu výkonný zesilovač potřeba - u mě funguje optimálně na preamp.
To už zní zajímavě. Já potřebuju výkon cca 2W, příkon je 230W, a přesto je vliv na basech jasný. Trvalý proud asi nic neřekne. Neměla by se měřit nějaká rychlost přeběhu nebo tak něco? Nebo o kolik předimenzovat trvalý proud?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 08 čer 2010 16:51

"Rychlost přeběhu" se u kabelu nedá definovat ani měřit. Větší indukčnost znamená větší tranzientní úbytek napětí, jelikož

U(L) = L*di/dt

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 08 čer 2010 21:55

VDH má ale trochu menší průřez, než by bylo pro opravdu výkonný zesilovač potřeba

Proto mě to patlalo zvuk u koncového zesilovače... (VdH)
Oyaide takový problém neměl.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 08 čer 2010 22:29

může dle názoru PMA, u extrémně vysokých výkonů a měnících se proudových nároků zesilovače, docházet ke komprimaci dynamiky. Tady nemluvíme o zesilovači který má 200W, tam k tomu nedojde ani náhodou. Mluvíme o extrémních výkonech zesilovačů do extrémně nízkých impedancí u velkých beden.
A už vůbec to nemůže být pozorovatelné u zesilovače ve třídě A, který má víceméně konstantní odběr.

Samozřejmě u zdrojů signálů nebo u předzesilovačů se bezesporu a naplno projevuje technologická převaha a tam je významný rozdíl ve prospěch VDH

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 08 čer 2010 22:34

Milý PMA, dovolil bych si nesouhlasit. Už jsem to sem jednou psal, takže to zkopíruji.

- impedance 1 metru vodiče Mainsstream je 0,01 ohm
- je třeba sečíst černý i modrý dohromady, takže dvoumetrový kabel má 0,04 ohmů.

Je třeba jím hnát 25A, aby na něm byl úbytek velikosti pouhého jednoho voltu !!!
25A bývá často hodnota hlavního domovního jističe.

Moje hifi má klidový odběr asi 1,20 A a v největších špičkách hlasitosti se to zvedne asi ke 4 A.
Takže v klidu je na kabelu úbytek asi 0,05V a v maximální špičce je 0,16V. To jsou naprosto zanedbatelné hodnoty.
Přechodové odpory elektroinstalace (svorkovnice, šroubky v zásuvkách samotné vodiče z rozvaděče k zásuvce, přechodový odpor kontaktů mezi zásuvkou a zástrčkou, přechodový odpor mezi kabelem samotným a zástrčkou, přechodový odpor v IEC konektoru atd.) budou pravděpodobně o dost vyšší než jsou 0,04 ohmů samotného Mainsstreamu.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 08 čer 2010 22:53

Renown píše:čím delší kabel tím lépe a níže filtruje.
Mark Levinson píše:Nevím jestli to někdo ověřoval, ale mám informaci, že délka power kabelů má vliv. Údajně by power kabel neměl být kratší než 1,5m. U většiny kabelových firem je to taky nejkratší délka hotových kabelů. Některé firmy (např.Oyaide) dokonce nedělají hotové kabely kratší než 1,8m.

Naprosto souhlasím s Renownem, jen podotknu, že můj příspěvek výše je z 5.6.2008 kdy jsme na toto téma vedli debatu, ale s jiným výsledkem.http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph ... 3547#p3547

Odpovědět